light společnost

23. března 2015, 00:00 -
23. března 2015, 00:00

MBANK Nový vozík díky mBank Ve čtvrtek 26. února předal finanční ředitel mBank Przemysław Kłobut šek na 70 tisíc korun Zuzaně Koleníkové, mamince pětileté Zoiky, která trpí těžkým poškozením mozku. Pohybovat se může jen díky speciálnímu zdravotnímu kočárku, který brzy nahradí elektrický vozík. Částka 35 tisíc korun se vybrala v rámci dražby mezi zaměstnanci banky na konci loňského roku, mBank se vybraný obnos rozhodla zdvojnásobit. Dary do dražby věnovali zaměstnanci mBank, kteří sami zároveň vybrané předměty také dražili a následně rozhodovali, komu vybraná částka připadne.

TAYLORWESSING ENWC mládež může podnikat Pronajmout si byt či začít podnikat můžete už od 16 let, dozvěděli se studenti Gymnázia Na Vítězné pláni v Praze při přednášce Barbory Malimánkové (na snímku) z kanceláře TaylorWessing enwc advokáti. Advokátka studentům na praktických příkladech představila, jaké konkrétní změny v oblasti rodinného, dědického či smluvního práva se objevily v úpravě občanského zákoníku účinné od 1. ledna 2014. Přednášku uspořádala mezinárodní advokátní kancelář TaylorWessing v rámci vzdělávacího projektu Právní akademie: Občanské právo snadno a rychle.

NADACE ČESKÉ POJIŠŤOVNY Leontinka sportuje Jménem Dominika Haška a Smarty Drinku věnovala v sobotu 28. února Nadace České pojišťovny šek na 100 tisíc korun Nadaci Leontinka. Peníze poputují na podporu sportovních a volnočasových aktivit zrakově postižených dětí v rámci projektu Leontinka sportuje. Právě sport patří mezi činnosti, díky kterým zrakově postižené děti mohou navzdory svému těžkému handicapu překonávat samy sebe a plnit své cíle a přání. Na fotografii zleva: Miroslav Žbel, Nadace České pojišťovny; Barbara Hucková, Nadace Leontinka, a bývalý hokejový reprezentant Dominik Hašek.

ČSOB Studují s podporou ČSOB Generální ředitel ČSOB John Hollows (na snímku) se setkal s novými stipendistkami Fondu vzdělání. Natália a Anežka získaly spolu s dalšími osmi studenty pravidelné stipendium ze společného programu ČSOB a Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. V roce 2015 pobírá stipendium z Fondu vzdělání celkem 77 studentů. Fond poskytuje podporu nadaným dětem se zdravotním postižením a dětem z dětských domovů ke studiu na středních a vysokých školách v České republice. Studenti musejí dodržet studijní průměr do 2,0 po celou dobu vyplácení stipendia.

CHAPMANTAYLOR Architektonická firma roku Studio ChapmanTaylor bylo popáté zvoleno architektonickou firmou roku (Architectural Firm of the Year) v rámci CEE Retail Real Estate Awards za komerčně úspěšné projekty v oblasti retailu a polyfunkčního využití napříč regionem střední a východní Evropy. Ocenění bylo studiu uděleno zejména za odbornost při navrhování projektů v oblasti retailu v Praze a Varšavě. O vítězi rozhodovala porota složená z 34 předních odborníků. Cenu převzala ředitelka studia ChapmanTaylor ve Varšavě Aleksandra Zentile-Millerová (na snímku) v hotelu Intercontinental.

BOHEMIA SEKT Partnerství potvrzeno Společnost Bohemia Sekt stvrdila dlouholeté partnerství s Plzeňským krajem, novou deklaraci podepsali začátkem roku jednatel a ředitel společnosti Ondřej Beránek (vpravo) a hejtman kraje Václav Šlajs. Spolupráce obou subjektů trvá od roku 2005 a týká se zejména oblasti marketingu, propagace, cestovního ruchu, kulturních a společenských vztahů. Dlouhodobým cílem společnosti Bohemia Sekt ze Starého Plzence je podpora regionu, ve kterém působí, ve kterém vznikají její produkty a kde žije velká část zaměstnanců firmy.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Intel prý chystá už i dvoujádrové Kaby Lake-X, extrémní Core i3 pro platformu X299
Nvidia nabízí levnější Shield TV. V balení však nemá gamepad
Jedna z nejlepších hororových her je teď zdarma. Stáhněte si Outlast
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít