light společnost

09. února 2015, 00:00 -
09. února 2015, 00:00

NF APOLENA Špičková laparoskopie u Apolináře Zástupci oddělení G5 Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF a VFN v Praze (klinika U Apolináře) převzali od Nadačního fondu Apolena pět špičkových laparoskopických nástrojů. Darované moderní technologie lékařům umožní provádět operace šetrněji a s menšími riziky. Nástroje budou využity zejména pro onkologicky nemocné. V roce 2014 daroval nadační fond klinice 21 těchto jednorázových laparoskopických nástrojů, letos má fond za cíl darovat další tři desítky, sdělila zakladatelka a předsedkyně správní rady fondu Petra Horáková Krištofová (vpravo).

NADACE ČESKÁ SPOŘITELNA Křehká pomoc Nadace České spořitelny udělila Cenu Floccus jednotlivcům a organizacím zaměřujícím se na pomoc lidem vyloučeným ze společnosti. Vítězi se stali Petr Jeřábek z Psychiatrické nemocnice Marianny Oranžské, Jan Lorman, zakladatel spolku Život 90, a Martina Richterová Těminová ze Sananimu. Mezi organizacemi bodovaly Sdružení Neratov, Hospicová péče sv. Zdislavy, Fokus Praha, občanská společnost Modré dveře a brněnská Liga lidských práv. Ambasadory prvního ročníku byli Michaela Marksová, ministryně práce a sociálních věcí, a Ferdinand Trauttmansdorff, velvyslanec Rakouska v ČR.

ATACCAMA Party v oblacích Česko-kanadská softwarová společnost Ataccama oslavila na Party v oblacích oficiální zařazení mezi nejlepší globální řešení v oblasti data managementu. Kvalitu technologií ocenili analytici společnosti Gartner a umístili její řešení na tzv. Magické kvadranty v oblasti datové kvality a MDM (Master Data Managementu). Oslava pro zákazníky a partnery z celé Evropy se konala v observatoři Žižkovské věže. Mezi významné hosty patřil (zleva) generální ředitel Ataccamy Michal Klaus, kanadský velvyslanec v ČR Otto Jelinek a majitel společnosti Adastra Group Jan Mrázek.

VŠO Vzdělávání turistických průvodců Vysoká škola obchodní (VŠO) v Praze hostila 16. kongres Světové federace asociací turistických průvodců. Delegáti z celého světa si poslechli celkem osmnáct přednášek odborníků na cestovní ruch a zároveň sdíleli své zkušenosti. Diskutovalo se o nových trendech, jako je provádění na kolech či při lodních plavbách a komunikace se zrakově nebo sluchově postiženými. Stanislav Voleman (na snímku), předseda Asociace průvodců ČR, a Věra Seifertová z VŠO představili studijní obor Průvodcovská činnost v cestovním ruchu, který tato škola nabízí jako jediná ve střední Evropě.

ARBES TECHNOLOGIES Bankovní simulátor v praxi Společnost Arbes Technologies a IT laboratoř studentů Bankovního institutu vysoké školy v Praze umožnily návštěvníkům letošního veletrhu vzdělávání Gaudeamus vyzkoušet si unikátní simulátor bankovních operací. S jeho pomocí bylo možné otestovat bezpečnost bankovních informačních systémů či produkty banky z pohledu operátora. Arbes Technologies pro IT laboratoř Bankovního institutu vysoké školy nezajišťuje pouze fungování tohoto simulátoru, ale pro zkvalitnění výuky poskytuje škole také svůj bankovní systém Arbes OBS.

MAZARS Daňová kancelář snů Společnost Mazars zabodovala v pátém ročníku soutěže Daňař & daňová firma roku. Její daňoví poradci Petr Drahoš a Tereza Köppelová zvítězili ve svých kategoriích a zároveň byli oba s nejvyšším počtem hlasů zvoleni do Daňové kanceláře snů. Zatímco specialista na DPH Petr Drahoš zvítězil v kategorii Největší daňové hvězdy, poradkyně v oblasti daně z příjmů fyzických osob Tereza Köppelová dosáhla stejného úspěchu v kategorii Největší daňové naděje. Vyhlášení výsledků se uskutečnilo 23. ledna v prostorách Era světa v Praze.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít