light společnost

22. září 2014, 00:00 -
22. září 2014, 00:00

AK ŽIŽLAVSKÝ Insolvence a restrukturalizace 2014 Epravo.cz uspořádalo pracovní snídani a pozvalo na panel zkušené advokáty a insolvenční správce se zvláštním povolením pro řešení úpadku korporací a finančních institucí z advokátní kanceláře Žižlavský. Setkání na téma Insolvence a restrukturalizace s podtitulem Co nového přinesla korporacím velká novela insolvenčního zákona se konalo v historických prostorách židovského hřbitova v Praze. Řídící partner Michal Žižlavský přiblížil novinky roku 2014. Korporace a banky zaujala zejména nová varianta reorganizace, kdy věřitelé dosadí do korporace dlužníka své manažery.

PENAM

Chléb roku potřebným

Společnost Penam zvítězila s konzumním chlebem z Pekárny Zelená louka v soutěži Chléb roku 2014, kterou pořádá Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů v ČR. Výhru ve výši 50 tisíc korun se Penam rozhodl věnovat Domovu Laguna Psáry, který poskytuje služby osobám se zdravotním postižením. Ve čtvrtek 11. září předal Martin Dolský (zleva) ze společnosti Penam symbolický šek Jakubu Adámkovi, řediteli Domova Laguna. Získané finanční prostředky domov využije na péči o klienty a na zajištění přítomnosti terapeutů, kteří se postiženým osobám věnují a jsou v domově nepostradatelní.

SYNER

Úspěch za branou

Třinecká Werk Arena je pro společnost Syner třetí realizovanou multifunkční halou.

Do provozu byla uvedena na galavečeru Královna ocel, který pořádají Třinecké železárny k výročí založení tamní hutě. Werk arena byla oceněna v kategorii Úspěch za branou. Na snímku (zleva): Petr Syrovátko, spolumajitel Syner; Mojmír Kašprišin a Jan Czudek, zástupci investora HC Oceláři Třinec; Mons. František V. Lobkowicz, biskup ostravsko-opavský; Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký a metropolita moravský; Ján Moder, prezident HC Oceláři Třinec, a Michael Beier, Třinecký inženýring.

BOHEMIA ENERGY

Bezpečně na internetu

Společnost Bohemia Energy navázala spolupráci s Českou asociací streetwork. Stala se hlavním partnerem unikátní platformy Streetwork Online, která pomáhá dětem a mládeži v ohrožení prostřednictvím internetu, a podpoří vznik platformy částkou téměř 1,2 milionu korun. Na portále www.jdidoklubu.cz je k dispozici knihovna se zajímavými články, herna, galerie s fotografiemi a videy, fórum pro sdílení názorů a chat s odborným pracovníkem o situacích spojených s dospíváním. Na snímku je Jiří Písařík, jednatel firmy Bohemia Energy, a Martina Zikmundová, ředitelka České asociace streetwork.

HELLMANN’S

Americké chutě v Praze

Festival Hellmann’s Prague Burgerfest letos navštívilo 45 tisíc lidí, kteří zkonzumovali na 40 tisíc burgerů. V kategorii nejlepší restaurace zvítězil podnik James Dean Prague. Soutěž o nejlepší burger vyhrála restaurace Sweet 60’s. Na akci se vydražilo přes 60 tisíc korun ve prospěch handicapovaných. Výtěžek veřejné dražby předali Klubu nemocných cystickou fibrózou (zprava) místostarosta městské části Praha 7 Daniel Štěpán, zástupce americké ambasády, deputy chief of mission Steve Kashkett, a Zdeněk Střížek, zakladatel festivalu.

ČSOB PRIVATE BANKING

Karty dobré vůle

Dne 29. srpna 2014 se konal na privátním hřišti Casa Serena golfový turnaj Karty dobré vůle. Turnaj, kterého se zúčastnilo 99 hráčů, byl pořádán společností ČSOB Private Banking ve spolupráci s MasterCard Czech. Přizváni byli klienti korporátního bankovnictví, ČSOB Asset Managementu a partnerské kanceláře KPMG. Ceny výhercům předal generální ředitel MasterCard Czech Miroslav Lukeš (vlevo) a výkonný ředitel ČSOB Private Banking Martin Kosobud za přítomnosti hokejisty a sponzora akce Dominika Haška. Na snímku jedna z vítězek turnaje Jana Bartyzalová z KPMG.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít