LIGHT POZVÁNKY/SPOLEČNOST

02. prosince 2013, 00:00 -
02. prosince 2013, 00:00

4. PROSINCE Symfonici zahrají s Hradišťanem Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK připravil mimořádný koncert ve spolupráci s pražským magistrátem a Arcibiskupstvím pražským jako oslavu závěru cyrilometodějského roku. Koncert pražských symfoniků s Hradišťanem a Jiřím Pavlicou navodí atmosféru Vánoc. Zazní skladba napsaná přímo pro pražské symfoniky, osvědčené hity Hradišťanu v úpravě pro symfonické provedení a také díla uvedená v rámci oslav cyrilometodějského roku v Římě. Orchestr FOK tímto koncertem zahajuje řadu vánočních představení ve Smetanově síni Obecního domu a v kostele sv. Šimona a Judy.

4. A 5. PROSINCE

Vzpomínka na Edith Piaf

Edith The Show se po středečním představení v pražském divadle Hybernia předvede ve čtvrtek v brněnském Bobycentru. Připomene malou dámu velkého srdce Edith Piaf. Její písně ožijí díky Jil Aigrotové, francouzské zpěvačce, která dala hlas velké šansoniérce i v celosvětově úspěšném filmu Edith Piaf (La Vie en Rose). Zpěvačku ve výpravném představení doprovodí kvartet pařížských muzikantů a důmyslně použitá projekce řady dobových pařížských snímků i samotné Edith.

7. PROSINCE

Vánoční festival v divadle

V sobotu mohou rodiče s dětmi a každý, kdo se chce naladit na vánoční atmosféru, vyrazit na 3. ročník Vánočního festivalu do divadel ABC a Rokoko. Festival nabídne divákům čtyři představení s vánoční tematikou a bohatý doprovodný program. Pozvání přijali Divadlo rozmanitostí z Mostu, Divadlo Drak z Hradce Králové, Malé divadlo / Jihočeské divadlo a přehlídku zakončí inscenace České Vánoce Městských divadel pražských. Děti se mohou těšit na opravdový malířský ateliér, prohlídku zákulisí Divadla Rokoko, výtvarné dílničky, andělskou besídku i poštu pro Ježíška, dospělí na vánoční trhy neziskových organizací.

OD 7. PROSINCE

Nejmladší Hamlet

Už čtvrtou novinku této sezony připravuje Švandovo divadlo na Smíchově. Známou Shakespearovu hru Hamlet v překladu Jiřího Joska inscenuje na smíchovském jevišti režisér Daniel Špinar. Ten obsadil do titulní role Patrika Děrgela (na snímku), 24letého herce, který se tak stane jedním z nejmladších Hamletů na českých profesionálních jevištích. Tento Hamlet bude Hamletem současným, odehrávajícím se tady a teď. Je lehce inspirován severskou poetikou, a i když je to pravá rodinná tragédie, je v ní obsažena i velká dávka humoru.

9. PROSINCE

Benefiční dražba fotografií

Dobročinná aukce snímků z darů současných fotografů a mecenášů, kterou pořádá Nadace Leontinka, se uskuteční v pondělí 9. prosince od 19 hodin v hotelu Intercontinental Praha. Výtěžek dražby půjde především na podporu zrakově postižených dětí a mládeže. Fotografie jsou k prohlédnutí v ulici Karlovarská 114 v Praze 6 do 6. prosince po telefonické dohodě na telefonním čísle 724 055 118. Více informací o celé akci i katalog nabízených snímků lze zhlédnout na adrese www.nadaceleontinka.cz.

DO 5. LEDNA

Pražské léto v zimě

Letní Prahu, českou krajinu i půvab českých žen očima čínského umělce Wu Yi představí do 5. ledna 2014 výstava Pražské léto. V Galerii Václava Špály v Praze 1 ji pořádá skupina PPF, spolupořadatelem výstavy je Galerie Zdeněk Sklenář. „Domnívám se, že Češi a Číňané mají jistý druh společné blízkosti, intimity,“ říká Wu Yi, mistr čínské tušové malby, jehož jméno znamená v překladu Bojovník umění. On sám svá klidná, humorem a vlídností prodchnutá díla označuje jako tichou pouť lehkého praktikování zenu.

O autorovi| PŘIPRAVILA redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Totálka do šrotu? Kdepak. Z těchto vraků dělají v Rusku…
Pouštní supersport Zarooq SandRacer 500 GT jde do výroby. Stojí přes 10 milionů
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Technologie
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít