LIGHT POZVÁNKY/SPOLEČNOST

02. prosince 2013, 00:00 -
02. prosince 2013, 00:00

4. PROSINCE Symfonici zahrají s Hradišťanem Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK připravil mimořádný koncert ve spolupráci s pražským magistrátem a Arcibiskupstvím pražským jako oslavu závěru cyrilometodějského roku. Koncert pražských symfoniků s Hradišťanem a Jiřím Pavlicou navodí atmosféru Vánoc. Zazní skladba napsaná přímo pro pražské symfoniky, osvědčené hity Hradišťanu v úpravě pro symfonické provedení a také díla uvedená v rámci oslav cyrilometodějského roku v Římě. Orchestr FOK tímto koncertem zahajuje řadu vánočních představení ve Smetanově síni Obecního domu a v kostele sv. Šimona a Judy.

4. A 5. PROSINCE

Vzpomínka na Edith Piaf

Edith The Show se po středečním představení v pražském divadle Hybernia předvede ve čtvrtek v brněnském Bobycentru. Připomene malou dámu velkého srdce Edith Piaf. Její písně ožijí díky Jil Aigrotové, francouzské zpěvačce, která dala hlas velké šansoniérce i v celosvětově úspěšném filmu Edith Piaf (La Vie en Rose). Zpěvačku ve výpravném představení doprovodí kvartet pařížských muzikantů a důmyslně použitá projekce řady dobových pařížských snímků i samotné Edith.

7. PROSINCE

Vánoční festival v divadle

V sobotu mohou rodiče s dětmi a každý, kdo se chce naladit na vánoční atmosféru, vyrazit na 3. ročník Vánočního festivalu do divadel ABC a Rokoko. Festival nabídne divákům čtyři představení s vánoční tematikou a bohatý doprovodný program. Pozvání přijali Divadlo rozmanitostí z Mostu, Divadlo Drak z Hradce Králové, Malé divadlo / Jihočeské divadlo a přehlídku zakončí inscenace České Vánoce Městských divadel pražských. Děti se mohou těšit na opravdový malířský ateliér, prohlídku zákulisí Divadla Rokoko, výtvarné dílničky, andělskou besídku i poštu pro Ježíška, dospělí na vánoční trhy neziskových organizací.

OD 7. PROSINCE

Nejmladší Hamlet

Už čtvrtou novinku této sezony připravuje Švandovo divadlo na Smíchově. Známou Shakespearovu hru Hamlet v překladu Jiřího Joska inscenuje na smíchovském jevišti režisér Daniel Špinar. Ten obsadil do titulní role Patrika Děrgela (na snímku), 24letého herce, který se tak stane jedním z nejmladších Hamletů na českých profesionálních jevištích. Tento Hamlet bude Hamletem současným, odehrávajícím se tady a teď. Je lehce inspirován severskou poetikou, a i když je to pravá rodinná tragédie, je v ní obsažena i velká dávka humoru.

9. PROSINCE

Benefiční dražba fotografií

Dobročinná aukce snímků z darů současných fotografů a mecenášů, kterou pořádá Nadace Leontinka, se uskuteční v pondělí 9. prosince od 19 hodin v hotelu Intercontinental Praha. Výtěžek dražby půjde především na podporu zrakově postižených dětí a mládeže. Fotografie jsou k prohlédnutí v ulici Karlovarská 114 v Praze 6 do 6. prosince po telefonické dohodě na telefonním čísle 724 055 118. Více informací o celé akci i katalog nabízených snímků lze zhlédnout na adrese www.nadaceleontinka.cz.

DO 5. LEDNA

Pražské léto v zimě

Letní Prahu, českou krajinu i půvab českých žen očima čínského umělce Wu Yi představí do 5. ledna 2014 výstava Pražské léto. V Galerii Václava Špály v Praze 1 ji pořádá skupina PPF, spolupořadatelem výstavy je Galerie Zdeněk Sklenář. „Domnívám se, že Češi a Číňané mají jistý druh společné blízkosti, intimity,“ říká Wu Yi, mistr čínské tušové malby, jehož jméno znamená v překladu Bojovník umění. On sám svá klidná, humorem a vlídností prodchnutá díla označuje jako tichou pouť lehkého praktikování zenu.

O autorovi| PŘIPRAVILA redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít