LIGHT POZVÁNKY/SPOLEČNOST

02. prosince 2013, 00:00 -
02. prosince 2013, 00:00

4. PROSINCE Symfonici zahrají s Hradišťanem Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK připravil mimořádný koncert ve spolupráci s pražským magistrátem a Arcibiskupstvím pražským jako oslavu závěru cyrilometodějského roku. Koncert pražských symfoniků s Hradišťanem a Jiřím Pavlicou navodí atmosféru Vánoc. Zazní skladba napsaná přímo pro pražské symfoniky, osvědčené hity Hradišťanu v úpravě pro symfonické provedení a také díla uvedená v rámci oslav cyrilometodějského roku v Římě. Orchestr FOK tímto koncertem zahajuje řadu vánočních představení ve Smetanově síni Obecního domu a v kostele sv. Šimona a Judy.

4. A 5. PROSINCE

Vzpomínka na Edith Piaf

Edith The Show se po středečním představení v pražském divadle Hybernia předvede ve čtvrtek v brněnském Bobycentru. Připomene malou dámu velkého srdce Edith Piaf. Její písně ožijí díky Jil Aigrotové, francouzské zpěvačce, která dala hlas velké šansoniérce i v celosvětově úspěšném filmu Edith Piaf (La Vie en Rose). Zpěvačku ve výpravném představení doprovodí kvartet pařížských muzikantů a důmyslně použitá projekce řady dobových pařížských snímků i samotné Edith.

7. PROSINCE

Vánoční festival v divadle

V sobotu mohou rodiče s dětmi a každý, kdo se chce naladit na vánoční atmosféru, vyrazit na 3. ročník Vánočního festivalu do divadel ABC a Rokoko. Festival nabídne divákům čtyři představení s vánoční tematikou a bohatý doprovodný program. Pozvání přijali Divadlo rozmanitostí z Mostu, Divadlo Drak z Hradce Králové, Malé divadlo / Jihočeské divadlo a přehlídku zakončí inscenace České Vánoce Městských divadel pražských. Děti se mohou těšit na opravdový malířský ateliér, prohlídku zákulisí Divadla Rokoko, výtvarné dílničky, andělskou besídku i poštu pro Ježíška, dospělí na vánoční trhy neziskových organizací.

OD 7. PROSINCE

Nejmladší Hamlet

Už čtvrtou novinku této sezony připravuje Švandovo divadlo na Smíchově. Známou Shakespearovu hru Hamlet v překladu Jiřího Joska inscenuje na smíchovském jevišti režisér Daniel Špinar. Ten obsadil do titulní role Patrika Děrgela (na snímku), 24letého herce, který se tak stane jedním z nejmladších Hamletů na českých profesionálních jevištích. Tento Hamlet bude Hamletem současným, odehrávajícím se tady a teď. Je lehce inspirován severskou poetikou, a i když je to pravá rodinná tragédie, je v ní obsažena i velká dávka humoru.

9. PROSINCE

Benefiční dražba fotografií

Dobročinná aukce snímků z darů současných fotografů a mecenášů, kterou pořádá Nadace Leontinka, se uskuteční v pondělí 9. prosince od 19 hodin v hotelu Intercontinental Praha. Výtěžek dražby půjde především na podporu zrakově postižených dětí a mládeže. Fotografie jsou k prohlédnutí v ulici Karlovarská 114 v Praze 6 do 6. prosince po telefonické dohodě na telefonním čísle 724 055 118. Více informací o celé akci i katalog nabízených snímků lze zhlédnout na adrese www.nadaceleontinka.cz.

DO 5. LEDNA

Pražské léto v zimě

Letní Prahu, českou krajinu i půvab českých žen očima čínského umělce Wu Yi představí do 5. ledna 2014 výstava Pražské léto. V Galerii Václava Špály v Praze 1 ji pořádá skupina PPF, spolupořadatelem výstavy je Galerie Zdeněk Sklenář. „Domnívám se, že Češi a Číňané mají jistý druh společné blízkosti, intimity,“ říká Wu Yi, mistr čínské tušové malby, jehož jméno znamená v překladu Bojovník umění. On sám svá klidná, humorem a vlídností prodchnutá díla označuje jako tichou pouť lehkého praktikování zenu.

O autorovi| PŘIPRAVILA redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Technologie
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít