light lidé a podniky

26. ledna 2015, 00:00 -
26. ledna 2015, 00:00

Novým členem představenstva a šéfem retailového bankovnictví České spořitelny je od Nového roku Tomáš Salomon. Do České spořitelny přichází po dvouletém působení v představenstvu Slovenské spořitelny, kde byl zodpovědný za oblast drobného bankovnictví.

Bankovní kariéru zahájil v roce 1997 v GE Capital Multiservis, kde se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem. V roce 2000 vedl jako člen představenstva retailové bankovnictví GE Capital Bank. V letech 2004 až 2007 byl generálním ředitelem a předsedou představenstva Poštovej banky na Slovensku. V období 2008 až 2012 se věnoval privátním investičním projektům a inicioval vznik platformy na realizaci mobilních plateb v ČR. Podílel se na založení společnosti Mopet CZ, kde působil jako člen představenstva a generální ředitel. V roce 2013 odešel pracovat do Slovenské spořitelny, kde byl později jmenován členem představenstva zodpovědným za retail.

Tomáš Salomon je absolventem Fakulty ekonomiky služeb a cestovního ruchu Vysoké školy ekonomické v Bratislavě.

V České spořitelně zároveň dochází ke změně vedení úseku operations, který měla na starost Daniela Pešková. Ta bude v divizi Tomáše Salomona nově řídit úsek distribuce. Operations po ní převezme Petr Beneš, který bude nadále zodpovědný i za svou původní oblast, tedy úsek IT a projekty. l P3 Ivana Ficzová • head of finance Společnost P3, vlastník, developer a správce evropských průmyslových nemovitostí, jmenoval Ivanu Ficzovou do pozice head of finance pro Českou republiku. Bude zodpovědná za finanční řízení společnosti v ČR od správy účetnictví přes finanční plánování, kontroling až po reporting a podporu stávajících i budoucích projektů společnosti.

Ivana Ficzová je absolventkou Univerzity Mateje Bela v Banské Bystrici, v Cyprus International Institute of Management získala titul MBA. Do P3 přichází ze společnosti Star Group, kde pracovala jako finanční manažerka pro Českou republiku a Slovensko. Předtím působila ve firmách euroAWK či Myall Consulting.

Ivana Ficzová hovoří plynně anglicky, německy a dorozumí se maďarsky a rusky. Ve volném čase hraje golf, navštěvuje aerobní cvičení zvané H. E. A. T. a lekce jógy.

2

KINSTELLAR Martin Šeda • senior associate Mezinárodní advokátní kancelář Kinstellar posílila svůj tým v oblasti pracovního práva a ochrany osobních údajů. Jako senior associate přišel do Kinstellaru Martin Šeda, advokát, který dříve působil ve stejné pozici v pražské pobočce mezinárodní advokátní kanceláře Hogan Lovells a který má více než desetiletou praxi.

Martin Šeda se profesně zaměřuje na oblast pracovního práva a ochrany osobních údajů a věnuje se také právu korporátnímu a komerčnímu. Má významné zkušenosti s řešením pracovněprávních záležitostí souvisejících s domácími i přeshraničními fúzemi a akvizicemi, restrukturalizacemi, změnami ve vrcholném managementu, rovným zacházením a s kolektivním vyjednáváním. Má praxi také v samostatném vedení a uzavírání transakcí.

3

KKCG Martin Škopek • group retail director Skupina KKCG posílila vrcholný management.

Do nově zřízené pozice group retail director nastoupil na počátku prosince 2014 Martin Škopek. Bude mít na starost oblast retailu v rámci celé skupiny KKCG a bude zapojen do vedení společností Sazka, CKF, OPAP SA a MND. Jeho zodpovědností bude především definování retailové strategie a jejích cílů, vedení retailových projektů, zajištění rozvoje retailových aktivit se zaměřením na růst a zvyšování obratu včetně návrhů řešení provozních, obchodně-marketingových i finančních plánů a restrukturalizací společností v oblasti retailu v rámci celé skupiny KKCG.

Martin Škopek patří k výrazným osobnostem českého bankovnictví. Podílel se na transformaci skupiny Erste v banku poskytující moderní retailové služby zákazníkům. V Erste Bank působil od roku 1999 do roku 2006 jako člen představenstva České spořitelny zodpovědný za retailovou klientelu. V letech 2010 až 2012 byl nejvýše postaveným Čechem v centrále Erste ve Vídni. Od roku byl 2012 výkonným viceprezidentem pro retailové a privátní služby v S. C. Banca Comerciala Romana patřící do skupiny Erste. Svoji kariéru zahájil v Komerční bance, kde pracoval v devadesátých letech v různých pozicích především v oblasti retailu.

Martin Škopek vystudoval VŠE v Praze, studoval také na The Jack T. Conn Graduate School of Community Banking, Oklahoma City University a na Thunderbird School of Global Management.

4

DVOŘÁK HAGER & PARTNERS Lukáš Zahrádka • vedoucí advokát Tým advokátní kanceláře Dvořák Hager & Partners v Praze posílil v prosinci Lukáš Zahrádka jako vedoucí advokát. Zahrádka doposud působil více než jedenáct let v advokátní kanceláři Weinhold Legal, kde poskytoval poradenství celé řadě významných mezinárodních i českých korporací.

Ve své praxi se zaměřuje zejména na fúze a akvizice, bankovní a finanční právo, právo nemovitostí a právo obchodních společností. Lukáš Zahrádka vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a je advokátem zapsaným v České advokátní komoře. Vedle advokátní praxe se věnuje rovněž publikační a přednáškové činnosti. Kromě češtiny hovoří plynně anglicky.

5

MBANK Kristina Lenkova • marketingová ředitelka Na post marketingové ředitelky mBank pro Českou republiku a Slovensko byla jmenována Kristina Lenkova. V internetové mBank působí od listopadu 2013, dosud ve funkci business development expert.

V bankovním sektoru se Kristina Lenkova pohybuje již více než patnáct let a má praxi v různých sférách tohoto odvětví. Před nástupem do mBank dlouhodobě působila a získávala odborné zkušenosti v prestižních bankovních domech a finančních skupinách, jako jsou Citigroup, ČSOB a Komerční banka.

Dlouhá léta se věnovala segmentovému marketingu a vývoji produktů. V loňském roce se mimo jiné podílela také na rebrandingu mBank.

Kristina Lenkova vystudovala ekonomii na Univerzitě pro národohospodářskou a světovou ekonomiku v bulharské Sofi i a následně pod vedením profesora Jana Švejnara získala titul Ph. D. v Centru pro ekonomický výzkum a doktorské studium (CERGE) v Praze.

6

CBRE Mayumi Yokozekiová • členka týmu průmyslových nemovitostí CBRE, globální společnost v sektoru komerčních realitních služeb, oznámila rozšíření oddělení průmyslových nemovitostí. Novou posilou oddělení bude Mayumi Yokozekiová, která se zaměří na asijské klienty v regionu CEE.

Mayumi Yokozekiová přichází do CBRE z konkurenční společnosti, kde působila v oddělení industrial více než sedm let. Ve společnosti CBRE bude zodpovědná za poradenství japonským společnostem v oblasti průmyslových nemovitostí v regionu CEE. V roce 2010 získala ocenění European Performance Award společnosti ProLogis za výbornou koordinaci jednání s klienty v industriální oblasti.

Yokozekiová ovládá plynně angličtinu a japonštinu. Vystudovala Mukogawa Women’s University.

7

INTERSYSTEMS ČR Martin Zubek • senior business development manager CEE Podnik InterSystems, celosvětový poskytovatel softwarových technologií, oznámil personální změny ve vedení společnosti. Do pozice senior business development manager pro region střední a východní Evropy byl jmenován Martin Zubek, který od čtvrtého čtvrtletí loňského roku zodpovídá za vedení české pobočky a současně za rozvoj obchodních aktivit na Slovensku, v Maďarsku, Polsku, Rumunsku, Bosně a Hercegovině, Srbsku a Slovinsku. Martin Zubek působí ve společnosti InterSystems od roku 2001. Ve funkci business development managera byl dosud zodpovědný za prodej technologií společnosti InterSystems – databázové platformy Caché, integrační platformy Ensemble a platformy pro zdravotnickou informatiku HealthShare na českém, slovenském a polském trhu.

ČESKÁ SPOŘITELNA Tomáš Salomon člen představenstva

krátce

FEDERACE EVROPSKÝCH ÚČETNÍCH • Petr Kříž (52), partner oddělení auditorských služeb společnosti PricewaterhouseCoopers (PwC) v České republice, byl zvolen prezidentem Federace evropských účetních. Dosud působil jako vedoucí partner finančních služeb PwC v ČR. V letech 2001 až 2004 byl prezidentem Komory auditorů. Je členem správní rady UK a vědecké rady Fakulty financí a účetnictví VŠE. Dlouhodobě se věnuje především oblastem korporátního výkaznictví, finančních nástrojů, auditu finančních institucí a finančním trhům a jejich regulaci.

PR. KONEKTOR • Tomáš Vozáb povýšil do funkce account directora PR. Konektoru pro oblast FMCG a lifestylu s přesahem k celebrity PR. Doposud v agentuře působil jako senior PR consultant. V novém postu bude plně zodpovědný za řízení týmu a s tím souvisejícího portfolia klientů a PR služeb. Tomáš Vozáb přišel do agentury PR. Konektor v roce 2011 z pozice tiskového mluvčího České obchodní inspekce, kterou zastával téměř dva roky. Předtím působil několik let jako redaktor zpravodajství TV Prima.

TAMEH HOLDING • Společný energetický podnik s názvem TAMEH Holding, vytvořený v srpnu 2014 skupinou ArcelorMittal a polskou skupinou Tauron, zahájil v prosinci 2014 svoji činnost. Společnost ArcelorMittal Energy Ostrava se tak přejmenovává na TAMEH Czech. Energetický podnik v Ostravě povede i nadále Petr Baranek. Generální ředitelkou a statutární zástupkyní společného podniku TAMEH Holding se stává Kristina Červenková, která dosud zastávala pozici manažera pro ekonomiku v ArcelorMittal Ostrava.

AMI COMMUNICATIONS • Account managerem tuzemské PR agentury AMI Communications se stal Andrej Bosanac. V agentuře pracuje od roku 2011 a má na starost převážně klienty v oblasti zdravotnictví, a to v oblastech jak korporátní a produktové komunikace, tak strategického poradenství. Vystudoval obor podniková ekonomie a management na VŠE. Po nástupu do AMI Communications v roce 2011 se nejdříve věnoval klientům z oblasti ITC. Ve volném čase nejraději sportuje – běhá a posiluje, také rád cestuje a vaří. NAROZENINY

26. LEDNA Hana Chrástecká partnerka pro Českou a Slovenskou republiku: Bancroft Group Viktor Kotlán (41) hlavní stratég finančních trhů: ČS Peter Mikula (48) předseda představenstva: Vinland Martin Procházka (47) generální ředitel: Spolchemie Roland Zsilinszky (44) managing partner: Roland Berger Strategy Consultants 27. LEDNA Václav Baňka (48) partner a prokurista: KPMG ČR Pavel Petrouš (51) finanční ředitel a prokurista: Baumax ČR Miroslav Řihák (52) předseda představenstva: Anect Ondřej Valenta (42) finanční ředitel: Sekyra Group 28. LEDNA David Chour (37) generální ředitel: Profireal Group Lenka Nováková obchodní ředitelka: G4S Cash Solutions Lubomír Stoklásek (65) generální ředitel: Agrostroj Pelhřimov 29. LEDNA Radek Doubek (37) generální ředitel: Alcatel-Lucent Czech Václav Novotný (43) generální ředitel: MSD Petr Otava (41) výkonný ředitel: Metalimex Hynek Sagan (43) ředitel a jednatel: Armex Oil 30. LEDNA Tomáš Fohler (41) šéf představenstva: Severní energetická Jan Holík (40) ředitel a předseda představenstva: Mibcon Lubomír Chvalovský (61) předseda představenstva: Intersnack Jorge C. Manuel (47) generální ředitel: Walmark 31. LEDNA Bedřich Grulich (51) ředitel pro strategii: DT – Výhybkárna a strojírna Jiří Husák (49) jednatel: Somfy Jiří Kunert (62) generální ředitel: UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia Zdeněk Radil (40) ředitel: Pivovary Lobkowicz Group Gerald Rausnitz (62) jednatel: Meoptaoptika 1. ÚNORA Vladimír Koubek (60) ředitel: C. S. invest Group Jan Procházka (36) generální ředitel: EGAP Petra Šárová (47) místopředsedkyně představenstva: ČEZ Distribuce

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Víte, kdo vlastní vaši banku? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Auta
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým…
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
Technologie
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Asus se úplně zbláznil. Uvedl 6 až 12 nových Zenfonů 4
GPS, laser a bohatá sklizeň: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Postrach fotografů a fotobank. Google umí perfektně odstranit vodoznak
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít