light lidé a podniky

15. prosince 2014, 00:00 - redakce
15. prosince 2014, 00:00

ING BANK Jaroslav Vittek generální ředitel Banka ING Bank v České republice má od 1. prosince nového generálního ředitele. Stal se jím Jaroslav Vittek (44), který v předchozích letech zastával stejnou pozici v ING Bank na Slovensku. V nové funkci bude zodpovědný za řízení a rozvoj korporátního i retailového bankovnictví. V čele české pobočky nahradí Jana Bartholomeuse, který ji vedl čtyři roky. Řízení slovenské ING Bank se ujme Marian Tatar.

Jaroslav Vittek pracuje v ING Bank více než 20 let. Za toto období prošel několika výkonnými a manažerskými pozicemi zaměřenými na řízení úvěrových rizik, vztahový management, úvěrové produkty, produkty platebního styku a řízení likvidity a správy a úschovy cenných papírů. V roce 2010 byl jmenován generálním ředitelem ING Bank na Slovensku s odpovědností za komerční a retailové bankovnictví.

ROBERTNEMEC. COM Kate ina R i ková finanční a provozní ředitelka RobertNemec.com je mezinárodní digitální agentura, která se zaměřuje na online marketing, přípravu marketingových strategií, SEO, multikanálový marketing, public relations, PPC a e­mailové kampaně. Kateřina Růžičková má v agentuře nově na starost řízení finančního a účetního oddělení a veškeré provozní záležitosti agenturních poboček v Praze, Brně a San Francisku. Bude působit jako přímý zástupce jednatele a zároveň jako prokuristka. Pozici přebírá po Jitce Horké, která po sedmi letech práce v agentuře RobertNemec.

com odešla studovat do Říma.

Kateřina Růžičková v minulosti působila jako senior auditor ve společnosti Deloitte, následně jako finanční ředitelka pro střední Evropu ve společnosti Active 24 a nakonec jako finanční manažerka ve společnosti IDS Scheer ČR. Je absolventkou Ekonomicko­správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně, studovala ve Stuttgartu a Londýně, hovoří anglicky a německy.

2

ALPIQ GENERATION

Viktor Kalina obchodní ředitel Viktor Kalina se stal novým obchodním ředitelem energetické společnosti Alpiq Generation (CZ). Ve firmě, která představuje největší švýcarskou investici v České republice a má obrat přes pět miliard korun ročně, je zodpovědný za obchod a strategii. Řídí tým obchodního oddělení v Kladně a ve Zlíně, kde společnost provozuje své energetické zdroje. Viktor Kalina přichází do firmy ze společnosti RWE Energo, kde působil jako jednatel a chief operation o? cer. Byl zodpovědný za plnění úkolů v oblasti provozu, obchodu, prodeje a jeho rozvoje, akvizice a plánování, dále také za úspěšnou fúzi společnosti.

Viktor Kalina je absolventem Fakulty strojní ČVUT v Praze a je profesionálem v oblasti energetické a regulační legislativy. Mezi jeho koníčky patří rodina, cyklistika a řízení motorové lodě.

3

ARCELORMITTAL OSTRAVA Shahab Husain člen představenstva Poté, co Dirk Stroo rezignoval na funkci člena představenstva společnosti ArcelorMittal Ostrava z důvodu přesunu do jiného podniku skupiny ArcelorMittal, byl náhradním členem představenstva do konání příštího zasedání valné hromady jmenován Shahab Husain.

Shahab Husain (40) pracuje v ostravské huti od 1. prosince 2009 v pozici ředitele pro obchod a marketing. Zároveň zastává funkci ředitele obchodních agentur skupiny Arcelor­ Mittal pro dlouhé výrobky v divizi Česko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Balkán.

Svou kariéru u společnosti ArcelorMittal zahájil Shahab Husain roku 2002 v Kazachstánu, kde měl na starost strategický marketing.

Poté pracoval v Rumunsku a následně zakotvil v ostravské huti. Shahab Husain je držitelem bakalářského titulu v oboru statistika a anglická literatura. Promoval na Univerzitě v Lucknow v Indii. Na univerzitě v indickém Dillí získal titul MBA v oboru mezinárodní obchod.

Dirk Stroo (51) zastával od 1. července 2012 do konce října 2014 pozici generálního ředitele společnosti ArcelorMittal Frýdek­Místek. Od její fúze s mateřskou společností Arcelor­ Mittal Ostrava pracuje v ArcelorMittalu v Polsku. Před nástupem do ArcelorMittalu v Česku působil ve společnosti ArcelorMittal Gent v Belgii jako vedoucí hospodářství surovin, dopravy a recyklace. Vystudoval Univerzitu v Gentu, obor stavební mechanika.

4

SAS Vít Hrade director of pre­sales and professional services Vít Hradečný z analytické společnosti SAS povýšil do pozice director of pre­sales and professional services a bude řídit podporu prodeje, konzultační služby a technickou podporu. Funkci převzal po Janu Koutovi, jenž přechází do regionální pozice business initiatives managera.

Vít Hradečný začal pracovat v SAS roku 2007 po šesti letech sbírání zkušeností v telekomunikační oblasti. Působil jako consulting manager a věnoval se především řízení projektů v oblasti customer intelligence se specializací na řešení pro podporu marketingové komunikace. Hradečný je absolventem Mendelovy univerzity v Brně. Je ženatý, má dvě dospělé děti a ve svém volném čase se rád věnuje hudbě, cyklistice a cestování.

5

CBRE ČR Mayumi Yokozekiová senior consultant William Shim senior consultant CBRE, největší globální společnost v sektoru komerčních realitních služeb, oznámila rozšíření oddělení průmyslových nemovitostí. Novou posilou industriálního týmu CBRE Česká republika bude Mayumi Yokozekiová, která se zaměří na asijské klienty v regionu střední a východní Evropy. K CBRE se v červnu připojil také William Shim, který pracuje především pro průmyslové klienty a sídlí ve Varšavě.

Mayumi Yokozekiová přichází do CBRE z konkurenční společnosti, kde působila v oddělení industrial více než sedm let. Ve firmě CBRE bude zodpovědná za poradenství japonským společnostem v oblasti průmyslových nemovitostí. Mayumi Yokozekiová v roce 2010 získala například ocenění společnosti ProLogis (European Performance Award) za výbornou koordinaci jednání s klienty v industriální oblasti. Mayumi ovládá plynně angličtinu a japonštinu. Vystudovala Mukogawa Women’s University.

William Shim pracuje v CBRE v pozici senior consultant (APAC/CEE) a je nedílnou součástí regionálních týmů. Zaměřuje se především na budování vztahů s korejskými nájemci. William je původem z New Yorku, hovoří plynně anglicky a korejsky. Pracoval například pro korejské společnosti FineAltech (dodavatel společnosti LG Electronics), NBA a New York Knicks v oblasti marketingu. Titul MBA získal na Varšavské univerzitě.

6

OGILVY ONE Danna Blumová vedoucí kreativního týmu Danna Blumová vede kreativní tým digitální agentury Ogilvy One. Je původem z Izraele a poslední dva roky působila jako freelancer pro agentury napříč Evropou. Její předešlou domovskou agenturou byl McCann Worldwide v Tel Avivu, kde pracovala v pozici kreativní ředitelky.

Danna Blumová je aktivní v oblasti reklamy a médií deset let a na svém kontě má řadu ocenění z národních i mezinárodních soutěží, jako je Cannes Lions, Clio Awards, Eurobest, Golden Drum nebo e. V Ogilvy One má Danna Blumová na starost digitální kampaně například pro T?Mobile, mezi další klienty patří L’Oréal nebo Nestlé. Jejím největším koníčkem je hudba, má velkou domácí kolekci vinylových desek a relaxuje jako rozhlasový DJ.

NAROZENINY 15. PROSINCE Paolo Iannone (54) obchodní ředitel a místopředseda představenstva: UniCredit Bank CR a SK Pavel Kotajný (58) jednatel: Koma Commercial Ján Lipták (40) ?inanční ředitel a prokurista: Schenker 16. PROSINCE Tomáš Dundr (42) jednatel: Schwan­Stabilo ČR Michael Fehn (56) jednatel: E. ON ČR Pavel Říha (48) ?inanční ředitel a člen představenstva: Léčebné lázně Mariánské Lázně 17. PROSINCE Jakub Dusílek (40) člen představenstva: UniCredit Bank CR a SK Miroslav Kalousek (54) první místopředseda a předseda klubu poslanců: TOP 09 Leoš Pýtr (59) správní ředitel a člen představenstva: Equa bank 18. PROSINCE Roman Bartuška (44) chief executive of?icer: M. B. A. Empire CZ Christian Kartnath (52) generální ředitel a jednatel: Kaufland management ČR Petr Mrkos (38) generální ředitel a člen představenstva: Pražské vodovody a kanalizace Jaroslav Opatřil (58) místopředseda představenstva: Znovín Znojmo 19. PROSINCE Vladimír Ambruz (60) managing partner, advokát a jednatel: Ambruz & Dark Deloitte Legal, advokátní kancelář Lubomír Fabík (50) generální ředitel a předseda představenstva: Alta Petr Klička (41) ředitel a jednatel: Stormware Jiří Šimáně (65) generální ředitel a předseda představenstva: Unimex Group David Špinar (37) head of performance: Google CR Jan Ulip (64) člen představenstva: Českomoravská záruční a rozvojová banka 20. PROSINCE Jaroslav Hanák (62) prezident a předseda představenstva: FTL – First Transport Lines; prezident: Svaz průmyslu a dopravy ČR Libor Krkoška (54) předseda dozorčí rady: AutoCont Holding 21. PROSINCE Vladimír Gazárek (45) jednatel: ACZI; prezident: Asociace inkasních agentur

O autorovi| (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni…
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Technologie
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Ryzen 3 jde na trh, cenami míří pod Core i3. A konečně vychází i APU Bristol Ridge
Microsoft bude vyplácet solidní odměny za nalezené díry nejen ve Windows
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít