light lidé a podniky

15. září 2014, 00:00 -
15. září 2014, 00:00

HOME CREDIT Petr Kohout finanční ředitel S účinností od 1. října 2014 byl do pozice finančního ředitele skupiny Home Credit jmenován Petr Kohout (42). Převezme agendu od Pavla Horáka a bude přímo podřízen generálnímu řediteli skupiny Jiřímu Šmejcovi. Díky svým odborným znalostem z finančních služeb a praktické zkušenosti s řízením spotřebitelského úvěrování na rychle rostoucích trzích jihovýchodní Asie bude Petr Kohout významnou posilou řídícího týmu skupiny Home Credit.

Petr Kohout přichází z české společnosti ALD Automotive, dceřiné firmy Société Générale, kde od března 2012 zastával pozici generálního ředitele. Do pražské pobočky Société Générale nastoupil v roce 1996. Od té doby nashromáždil zkušenosti jak z odvětví spotřebitelského financování, tak z finančních služeb obecně. V letech 2000 až 2001 byl mimo jiné členem týmu zodpovědného za restrukturalizaci Škody Holding.

Pracoval v poradenské firmě PricewaterhouseCoopers, zastával pozici ředitele pro finance a operace ve společnosti spotřebitelského financování Essox v ČR a byl generálním ředitelem firmy SG Viet Finance, poskytující splátkový prodej ve Vietnamu. l 1

LENOVO Michal Lojek * smart phone manager Tým lokální pobočky společnosti Lenovo má novou posilu. Do pozice smart phone managera nastupuje Michal Lojek (44), který bude zodpovídat za posílení vnímání značky Lenovo v segmentu chytrých telefonů v České republice. Před nástupem do Lenova pracoval Michal Lojek jako ředitel divize mobilních telefonů Ericsson. V roce 1996 přivedl tuto značku na trh mobilních telefonů v České republice.

V roce 2003 dokázal oživit značku Sagem v Česku a zejména na Slovensku z pozice obchodního a marketingového ředitele pro ČR a SR. Od roku 2007 řídil divizi mobilních telefonů ve firmě Brightpoint, kde měl jako obchodní ředitel pro východní Evropu zodpovědnost za 16 trhů v regionu.

Michal Lojek vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK, absolvoval MBA program. K jeho zálibám patří zejména ruská literatura a myslivost.

2

DLA PIPER PRAGUE Thu Nga Haškovcová * managing partner Petr Šabatka * partner DLA Piper oznamuje spojení s českou advokátní kanceláří Haškovcová & Co. s platností od 1. září 2014.

Pražská kancelář DLA Piper se rozroste o dva nové partnery a sedm právníků. Bývalá managing partnerka a zakladatelka společnosti Thu Nga Haškovcová (44), respektovaná advokátka s mnohaletými zkušenostmi, bude v DLA Piper zastávat pozici country managing partnerky pro Českou republiku. Druhý partner kanceláře Haškovcová & Co. Petr Šabatka (32) bude mít na starost oddělení litigation & regulatory.

Pražská kancelář DLA Piper poskytuje právní služby domácím i zahraničním subjektům v oblastech fúzí a akvizic, nemovitostí, korporátního práva, financování, pracovního práva, IP&IT a hospodářské soutěže. Díky sloučení bude firma nabízet také daňové poradenství.

Thu Nga Haškovcová (44) je zakládající partnerkou advokátní kanceláře Haškovcová & Co. Před založením své vlastní firmy působila jako partner v mezinárodní advokátní kanceláři Haarmann Hemmelrath v Praze a Singapuru. Mezi lety 2006 a 2010 působila jako co-managing partner v bpv Braun Haškovcová. Specializuje se zejména na oblasti fúzí a akvizic, práva nemovitostí, projektového financování a korporátního obchodního práva.

Thu Nga Haškovcová získala titul Ph. D.

na Karlově univerzitě v Praze a titul MBA na London Business School. Hovoří vietnamsky, česky, anglicky, německy, rusky a francouzsky. Petr Šabatka odstartoval svou kariéru v pražské advokátní kanceláři Sodomka-SoučekJindra-Mokrý & Partners, odkud v roce 2007 přešel do bvp Braun Haškovcová. Roku 2012 byl jmenován partnerem společnosti Haškovcová & Co. Je členem České advokátní komory a zaměřuje se na právo nemovitostí, obchodní právo a zastupování před soudy.

Má zkušenosti také v oblasti bankovnictví a financí a v oblasti práva IT. Petr Šabatka vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a hovoří česky, anglicky a francouzsky. 3

EDENRED Pavel Kusý * ředitel pro marketing a produkty Pavel Kusý (39) je od září novou posilou vrcholného managementu společnosti Edenred, která celosvětově podniká v oblasti předplacených poukázkových systémů a v tuzemsku je známá zejména díky stravenkám Ticket Restaurant. Jako ředitel pro marketing a produkty bude zodpovědný za řízení produktového portfolia, jeho inovace a marketingové aktivity.

Pavel Kusý má více než desetileté zkušenosti z předchozích manažerských a ředitelských pozic v oblasti marketingu a strategického plánování. Působil v několika předních mezinárodních společnostech, jako jsou Coca-Cola, Citibank a Vodafone. Vedl transformační projekty a týmy zaměřené na vstup společností do nových segmentů trhu a uvádění nových produktů a služeb.

Pavel Kusý je absolventem VŠE v Praze v oboru mezinárodní obchod a obchodní operace. Studoval také na Copenhagen Business School. Hovoří anglicky a rusky. Ve volném čase se věnuje sportu a rodině.

4

MAINSTREAM TECHNOLOGIES Drahoslav Dvořák * vedoucí divize Kamil Juřík * hlavní architekt divize Společnost Mainstream Technologies, poskytovatel profesionálních ICT řešení a čerstvý držitel ocenění Microsoft Partner of the Year 2014, oznámila rozšíření svého týmu o dva zkušené specialisty. Základ nové divize enterprise applications & project management položí specialisté Drahoslav Dvořák a Kamil Juřík. Posláním této divize je podpora efektivního procesního řízení a rozvoj projektových kanceláří „as a service“.

Vedením nové divize byl pověřen Drahoslav Dvořák, odborník na projektové řízení.

Je absolventem inženýrského i doktorandského studia na Technické univerzitě v Liberci. Působí jako pedagog na Vysoké škole Škoda Auto. Ve volném čase se věnuje rodině, lednímu hokeji a turistice.

Hlavním architektem a technologickým vizionářem divize bude Kamil Juřík, specialista na dodávky řešení pro týmovou spolupráci a řízení procesů. Kamil Juřík působí od roku 2003 jako konzultant, analytik a systémový architekt v desítkách projektů zaměřených na implementaci platformy Microsoft Share Point a souvisejících technologií. Do společnosti Mainstream Technologies přichází po čtyřletém působení ve firmě WBI Systems.

Jeho koníčky jsou sci-fi, snooker a dobré jídlo.

JONES LANG LASALLE Marjan Gigov * konzultant Marjan Gigov nastoupil do oddělení maloobchodních nemovitostí Jones Lang LaSalle (JLL) jako konzultant. Bude zodpovědný za pronájem maloobchodních jednotek na hlavních nákupních třídách a v obchodních centrech v Praze a po celé České republice. Zároveň se aktivně účastní poradenské činnosti, jako je konzultace nových projektů, změna zaměření stávajících obchodních center, doporučení ohledně skladby nájemců a poradenství související se vstupem nových obchodních značek na český trh. Mezi jeho klienty patří Gino Rossi, Rifle jeans, Alza, Pure Jatomi a BodyBody.

Před nástupem do JLL pracoval jako sales and marketing director ve společnosti Orco Property Group ve Varšavě a jako senior sales manager téže společnosti v Praze. Byl zodpovědný za pronájem a prodej luxusních rezidenčních projektů firmy Orco a jejich marketing včetně kampaní v sociálních médiích. Předtím pracoval v realitní kanceláři Svoboda & Williams jako VIP account manager.

Marjan Gigov získal diplom v oblasti elektroinženýrství na ETC Skopje v Makedonii.

Mluví plynně makedonsky, česky, srbochorvatsky, bulharsky a anglicky. K jeho koníčkům patří interiérový design a fotografie.

6

NYDRLE Eduard Piňos * strategist Kreativní agenturu Nydrle posílil Eduard Piňos v pozici strategist. Na starost má strategie kampaní z pohledu dlouhodobých plánů značky a podílí se také na strategické přípravě pro tendry. Do agentury Nydrle ze skupiny Kindred Group přichází z firmy Leo Burnett, kde pracoval od roku 2012 a poslední dva roky řídil aktivity značky Samsung v sociálních médiích v Česku a na Slovensku.

Předtím působil v Telefónice O2, PR agentuře Bison & Rose a v Googlu.

Eduard Piňos je absolventem oboru nová média na Filozofické fakultě UK. Ve volném čase se věnuje cestování, sportu a filmům.

NAROZENINY

15. ZÁŘÍ Pavel Chlumský (48) ředitel transakčního bankovnictví: Česká spořitelna Monika Marečková managing partner a předsedkyně představenstva: RSM Tacoma 16. ZÁŘÍ Marek Ditz (42) vrchní ředitel pojištění, trhy, finance a člen představenstva: ČSOB Jan Laube (47) generální ředitel a jednatel: Ford Motor Company Vladimír Šolc (43) generální ředitel a předseda představenstva: Sberbank CZ Jaromír Zapletal (59) vedoucí závodu: Siemens Elektromotory 17. ZÁŘÍ Helena Bernardová ředitelka lidských zdrojů a členka dozorčí rady: Rodinný pivovar Bernard Eliška Bršťáková členka představenstva: Mlékárna Kunín Ivo Hanáček (51) místopředseda představenstva: Precheza; člen představenstva: Kemifloc Jiří Matula (57) předseda představenstva: UniCredit Leasing CZ Tomáš Morávek (58) předseda představenstva: ČSOB Factoring 18. ZÁŘÍ Dean Brabec (45) managing partner: Arthur D. Little; prezident: CFO Club Miroslav Nosál (49) CFA a člen představenstva: Pražská plynárenská Jiří Opletal (48) člen představenstva: Tonaso Holding; člen dozorčí rady: Český Aeroholding Jiří Šmehlík (44) předseda představenstva: Víno Bzenec Tomáš Toperczer (41) předseda představenstva: UniControls Libor Winkler (54) předseda představenstva: RSJ 19. ZÁŘÍ Dalibor Andree (47) generální ředitel a předseda představenstva: Tonak Roman Daneš (51) člen představenstva: OVB Allfinanz 20. ZÁŘÍ Július Kudla (60) generální ředitel: Euler Hermes Europe 21. ZÁŘÍ Milan Dostalík (42) generální ředitel a místopředseda představenstva: TON Milan Maděryč (59) jednatel: Impromat CZ Jaroslav Mlynář (60) generální ředitel a místopředseda představenstva: Česká pojišťovna Robert Pokorný (41) ředitel české pobočky: Oberbank

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Galerie: Co všechno vás čeká v běžném provozu, když si pořídíte Ladu Niva?
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s novým tříválcem
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Technologie
Xiaomi by mohlo nabídnout bezdrátové nabíjení. Zapojilo se do vývoje Qi
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít