light lidé a podniky

11. května 2015, 00:00 -
11. května 2015, 00:00

BRAMMER Tomáš Flajsar generální ředitel ČR a SR Společnost Brammer oznámila jmenování Tomáše Flajsara (39)generálním ředitelem pro Českou a Slovenskou republiku. Ve funkci nahradil Ladislava Buriana, který byl generálním ředitelem od roku 2010. Tomáš Flajsar má více než desetileté zkušenosti z vrcholných pozic ve strojírenském průmyslu se zaměřením zejména na vakuová zařízení, automobilový a železniční trh. Před nástupem do společnosti Brammer Tomáš Flajsar začínal jako vedoucí nákupu, později zastával pozici krajského ředitele a provozního a generálního ředitele ve společnosti Edwards Vacuums – vakuová strojírenská společnost, která je součástí Atlas Copco. Další významné vedoucí funkce měl v Hanáckých železárnách a pérovnách (2004 až 2009), které jsou součástí společnosti Moravia Steel, a v Oděvním podniku (1998 až 2003)v Prostějově. Flajsar studoval na Vysokém učení technickém v Brně a je zároveň držitelem titulu Executive MBA, který získal na University of Pittsburgh. Jeho největším koníčkem je házená. K dalším jeho zálibám patří i ostatní míčové hry, lyžování a badminton, stejně tak četba a sledování filmů. Kromě rodné češtiny hovoří plynně anglicky. Je ženatý a má tři děti.

1 HARTMANN RICO Radek Fikula ředitel závodu Český výrobce zdravotnických prostředků Hartmann – Rico pověřil vedením závodu ve Veverské Bítýšce Radka Šikulu. Radek Šikula absolvoval v roce 1998 Vysokou školu ekonomickou v Praze, kde se specializoval na oblast řízení podniků a na logistiku. Pracovní zkušenosti sbíral ve společnostech RIA Holding či České dráhy. Od roku 2001 působil ve ? rmě BKR ČR (Velux), kde měl jako člen top managementu na starost oblast logistiky. V roce 2014 absolvoval studium na Logistické akademii a stal se certifikovaným auditorem logistiky. Společnost Hartmann – Rico v České republice vyrábí zdravotnické prostředky ve třech lokalitách. Kromě Veverské Bítýšky u Brna také v Havlíčkově Brodě a Chvalkovicích na Královéhradecku. Závod ve Veverské Bítýšce se orientuje především na výrobu jednorázových operačních roušek a setů.

2 ČSOB Marcela Suchánková výkonná ředitelka HR Marcela Suchánková se od 1. května 2015 stala výkonnou ředitelkou human resources v ČSOB. Do této funkce přichází z pozice generální ředitelky ČSOB Penzijní společnosti, kterou zastávala od dubna minulého roku. Dočasně pověřen řízením ČSOB Penzijní společnosti bude Roman Fink, který je zároveň jejím finančním ředitelem. Marcela Suchánková (44) vystudovala VŠE, Fakultu informatiky a statistiky, obor informační

management a získala také titul MBA na US Business School Praha. Před nástupem do ČSOB (1997)pracovala v agentuře Ewing Public Relations. V letech 1997 až 1999 byla zodpovědná za interní komunikaci ČSOB. Od roku 1999 se pohybovala v oblasti retailové klientely, podílela se na tvorbě strategie a vývoje produktů. Vedla několik bankovních projektů, byla u zrodu přímého marketingu a od roku 2010 působila jako manažerka útvaru orientace na klienta. Poté vedla v bance útvar spoření a investice. V lednu 2013 nastoupila jako obchodní ředitelka do ČSOB Penzijní společnosti a zároveň se stala členkou představenstva.

3 CUSHMAN & WAKEFIELD Michal Soták associate Janíček associate Christopher LaRue associate Miroslav Mendl associate Michal Soták, Jan Čížek, Christopher La Rue a Miroslav Mendl byli povýšeni do funkce associate ve společnosti Cushman & Wake? eld (C&W). Dosažení úrovně associate je prvním krokem ke jmenování partnerem firmy. Michal Soták (31)vede tým poradenství a průzkumu trhu v ČR a na Slovensku. Do C&W nastoupil v roce 2012. Předtím zastával pozici investičního analytika a development manažera ve společnosti Develon CZ. Vystudoval University of Bath v Anglii, kde získal titul MSc. Volný čas nejraději tráví se svou dcerou. Jan Čížek (32) pracuje v pozici seniorního konzultanta v oddělení pronájmu maloobchodních ploch. Zastupuje vlastníky při vyhledávání vhodných nájemců pro jejich projekty a poskytuje strategické poradenství rozvoje obchodních center. Pro firmu Cushman & Wakefield v Praze pracuje od roku 2009. Vystudoval ČVUT v Praze. Svůj volný čas rád tráví sportem v přírodě. Christopher LaRue (32)působí jako seniorní konzultant zodpovědný za mezinárodní průmyslový trh. Zaměřuje se na rozvoj obchodních vztahů s místními a mezinárodními společnostmi. Do C&W nastoupil v dubnu 2008, když přišel z pozice majetkového konzultanta ve společnosti Atrium Real Estate. Vystudoval James Madison University ve Spojených státech. Jeho koníčkem jsou knihy, cestování a lyžování. Miroslav Mendl (35 je personálním ředitelem poboček Cushman & Wakefield v ČR a na Slovensku. Je zodpovědný za veškeré personální procesy firmy. V C&W pracuje od roku 2012. Předchozích deset let působil ve společnosti Hilti. Vystudoval mezinárodní vztahy na VŠE v Praze a na Stockholm School of Economics získal titul CEMS MIM. Ve svém volnu se rád věnuje rodině, zpěvu či cvičení jógy.

4 ALLEN & OVERY Prokop Verner counsel Advokátní kancelář Allen & Overy povýšila do funkce counsel seniorního advokáta Prokopa Vernera, který povede korporátní praxi pražské kanceláře. Prokop Verner působí v Allen & Overy od roku 2004 a specializuje se na domácí i přeshraniční fúze a akvizice a oblast korporátního práva. Působil jako právní poradce u řady mezinárodních transakcí v regionu střední a jihovýchodní Evropy. Kromě toho je uznávaným specialistou v oblasti telekomunikací, médií a technologií a v oblasti ochrany osobních údajů, včetně regulatorních záležitostí. Verner absolvoval Právnickou fakultu UK v Praze v roce 2002 a v roce 2004 získal titul Executive MBA v oblasti financí na odborné škole pro obchod a management ESCEM ve Francii.

5 VISUAL UNITY GLOBAL Daniel Lynch předseda představenstva Arnd Frěhlich výkonný ředitel Představenstvo společnosti Visual Unity Global, poskytovatele streamingových služeb v ČR, SR a střední Evropě, se rozšířilo o dva nové členy Daniela Lynche a Arnda Fröhlicha. Firma jejich jmenováním pokračuje ve stano­

veném strategickém rozvoji globálního poskytovatele řešení online videa a multiscreenových produktů a služeb. Daniel Lynch, managing partner společnosti 3TS, přichází do Visual Unity Global jako předseda představenstva, aby řídil strategický a obchodní rozvoj podniku. Arnd Fröhlich, dosavadní ředitel obchodu Visual Unity Global pro Rusko a postsovětské státy, nastupuje do funkce výkonného ředitele. Fröhlich přináší bohaté profesní zkušenosti z oboru online videa, OTT a televizního vysílání, které získal během svého více než dvacetiletého působení v německých a amerických firmách.

6 PIVOVARY STAROPRAMEN Jan Mat j ředitel commercial excellence Jan Matějů (33)je novým ředitelem commercial excellence společnosti Pivovary Staropramen. Přichází z německé pobočky společnosti Telefónica, kde vedl tým akvizic rezidentních zákazníků. Ve funkci nahradil Zdeňka Prajse, který nově řídí marketing společnosti Pivovary Staropramen. Oddělení commercial excellence bylo v Pivovarech Staropramen vytvořeno v minulém roce za účelem sjednocení a rozvoje veškerých komerčních aktivit firmy napříč obchodními kanály retail i gastronomie a marketingem. Nové uspořádání firmě umožňuje lépe vyhodnotit priority v oblasti řízení obchodu, investic a marketingové podpory obou prodejních kanálů. Jan Matějů bude ve své nové roli řídit veškeré aktivity v oblasti trade marketingu, category managementu, rozvoje vztahu se zákazníky, komerčních a cenových strategií, obchodního reportingu, technického servisu a rozvoje značkových restaurací Staropramen Potrefená husa. Matějů je absolventem Technické univerzity v Liberci.

7 ERSTE GROUP Carmen Staicu tisková mluvčí Carmen Staicu (32)byla k 1. květnu 2015 jmenována novou tiskovou mluvčí a vedoucí externí komunikace Erste Group Bank. Nahradí Hanu Cygonkovou, která budovala a integrovala externí komunikaci skupiny v posledních čtrnácti letech a která se nyní bude v rámci Erste Group věnovat nové roli. Carmen Staicu nastoupila do oddělení externí komunikace Erste Group v roce 2011. Předtím pracovala jako senior account managerka u společnosti Grayling Romania v Bukurešti. Ve své nové funkci bude zodpovídat za firemní a finanční PR a bude mít na starost pověst skupiny v Rakousku, v zemích střední a východní Evropy a v dalších zemích. Členy jejího týmu budou Linda Michalech a Michael Mauritz. Carmen Staicu má magisterský titul z geopolitiky a mezinárodních vztahů z Akademie hospodářských věd v Bukurešti.

NAROZENINY 11. KVĚTNA Kamil Blažek (43)partner: Kinstellar, advokátní kancelář Jan Hůda (63)předseda představenstva: Rybářství Třeboň Hld.; prezident: Rybářské sdružení ČR Karolína Topolová generální ředitelka a předsedkyně představenstva: AAA Auto 12. KVĚTNA Dominik Štros (47)generáln ředitel pro R: QBE Insurance (Europe) Limited 13. KVĚTNA Josef Bratršovský (48)člen představenstva a náměstek generálního ředitele: Wüstenrot – stavební spořitelna Petr Jirásko (42) generální ředitel a předseda představenstva: PPF banka Petr Kohout (43) ?inanční ředitel a místopředseda představenstva: Home Credit International Jiří Kreysa (68) člen představenstva: Ravak Jozef Opálený (39) finanční ředitel a člen představenstva: Mondi Štětí 14. KVĚTNA William Campbell (58) jednatel: Foxconn CZ Jiří Daněk (55) předseda představenstva: Druchema, družstvo pro chemickou výrobu a služby Pavel Fuchs (41) ředitel divize řízení rizik a místopředseda představenstva: PPF banka Miloš Pavliš (41) generální ředitel a jednatel: Saint­Gobain Adfors CZ Jana Podubecká místopředsedkyně představenstva: Mondi Bags Štětí Miroslav Singer (47) guvernér: Česká národní banka 15. KVĚTNA Milan Polák (47) partner a prokurista: Weinhold Legal Marian Rašík (44) finanční ředitel a jednatel: Pegas Nonwovens Petr Slováček (56) ředitel divize provoz a člen představenstva: O2 Czech Republic 16. KVĚTNA Rostislav Čáp (48) člen dozorčí rady: Veolia ČR Roman Havlík (48) ředitel a člen představenstva: Pivovar Svijany 17. KVĚTNA Libor Bosák (50) generální ředitel a předseda představenstva: SOB Leasing; prezident: IFLA Dagmar Dubecká řídící partnerka a jednatelka: Kocián Šolc Balaštík, advokátní kancelář Manuel Viciana Pedrosa (58) předseda představenstva: ŽPSV Miroslav Pelcman (58) předseda představenstva: První mostecká Petr Šaštinský (48) ředitel a jednatel: Provident Financial

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla…
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Galerie: Co všechno vás čeká v běžném provozu, když si pořídíte Ladu Niva?
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s novým tříválcem
Technologie
Xiaomi by mohlo nabídnout bezdrátové nabíjení. Zapojilo se do vývoje Qi
Shigeru Kumekawa: nová Bravia A1 je nabitá tou nejlepší technologií, říká prezident Sony Europe (rozhovor)
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít