light lidé a podniky

03. února 2014, 00:00 -
03. února 2014, 00:00

1 A. T. KEARNEY Daniela Chikova * partnerka Peter Kováčik * principal Pražská kancelář mezinárodní poradenské společnosti A. T. Kearney rozšířila řady partnerů o první ženu. Nová partnerka Daniela Chikova pracuje v A. T. Kearney od roku 2000. Její specializací je finanční sektor, zejména retailové bankovnictví. Je uznávanou odbornicí v oboru efektivity prodeje, bankovních distribučních sítí, růstové a segmentové strategie, PMI a transformace. Vede bankovní projekty především v zemích střední a východní Evropy. Daniela Chikova získala titul MBA na Emory University v USA, kde nějaký čas žila. Ve volném čase ráda vaří a hostí své přátele, tráví čas v přírodě a jezdí na kole.

Peter Kováčik nastoupil od ledna do pozice principal. Specializuje se na obor telekomunikace, zejména na témata marketingu, prodeje, e-byznysu, IT a transformace a optimalizace nákladů. Pro A. T. Kearney pracuje od roku 2008, kdy přišel z konkurenční poradenské společnosti. Během posledních šesti let vedl rozsáhlé projekty jak ve střední a východní Evropě, tak i na Blízkém východě a téměř dva roky působil v Austrálii.

Vystudoval Univerzitu Komenského v Bratislavě, obor management. Mezi jeho koníčky patří golf, lyžování a potápění. Volný čas nejraději tráví se svou ženou a svými dvěma dětmi.

2 TÉTRIS DESIGN & BUILD Alena Hlavová * construction managerka Alena Hlavová (29) nastoupila do společnosti Tétris Design & Build jako construction managerka. Jejím úkolem je koordinovat, řídit a monitorovat celý proces realizace interiérových vestaveb v souladu s přáním klientů kancelářského, maloobchodního a industriálního sektoru.

Alena Hlavová má více než tři roky zkušeností s projektovým řízením a interiérovým designem. Dříve pracovala ve společnostech Impact-Corti a Linstram. Zodpovídala za provádění interiérových vestaveb, renovace interiérů, stavební dozor, výběr dodavatelů a řízení a kontrolu kvality.

Studovala na Fakultě architektury ČVUT v Praze, kde se specializovala na architekturu a urbanismus. Mezi její koníčky patří tanec, výtvarné umění, četba, gastronomie a japonská popkultura.

3 UNICREDIT FLEET MANAGEMENT Jaroslav Laur * ředitel Ředitelem a jednatelem společnosti UniCredit Fleet Management se stal Jaroslav Laur, který převzal vedení dceřiné společnosti UniCredit Leasing zabývající se operativním full service leasingem. Jeho hlavním úkolem v čele 35členného týmu bude rozvoj fleetových služeb nabízených retailovým a korporátním klientům v České republice a na Slovensku.

Jednateli UniCredit Fleet Managementu zůstávají Marek Chvojka a Jaroslav Jaroměřský. Václav Levý, který řídil společnost do konce minulého roku, skupinu UniCredit opustil.

Jaroslav Laur (48) strávil předchozích 12 let ve společnosti ALD Automotive jako sales & marketing director. Je absolventem oboru mikroekonomie na VŠE v Praze, kde v roce 2009 dokončil manažerský studijní program MBA. Hovoří plynně anglicky, částečně německy.

Mezi jeho záliby patří tenis, rocková hudba a automobily. Je ženatý a má dvě děti.

4 HAVEL, HOLÁSEK & PARTNERS Filip Melzer * advokát Petr Tégl * advokát Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners rozšířila řady o dva odborníky na soukromé právo a nový občanský zákoník, Filipa Melzera a Petra Tégla. Oba patří k nejužšímu týmu tvůrců zákoníku, na jehož přípravě se podíleli jako členové rekodifikační komise ministerstva spravedlnosti. Oba jsou lektory občanského práva pro vzdělávání soudců v Justiční akademii a vyučují na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Filip Melzer (38) v minulosti působil u Nejvyššího správního soudu a Ústavního soudu. V letech 2010 až 2012 byl náměstkem ministra spravedlnosti pro oblast justice. Byl členem komise pro soukromé právo Legislativní rady vlády. Nyní je členem expertní Komise pro aplikaci nové civilní legislativy při ministerstvu spravedlnosti. V letech 2008 až 2010 byl proděkanem Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Filip Melzer studoval na univerzitách v Brně, Frankfurtu nad Odrou, Pasově a Vídni. Ve volném čase se věnuje sportu.

Petr Tégl (36) je členem Komise pro aplikaci nové civilní legislativy při ministerstvu spravedlnosti a členem komise pro soukromé právo Legislativní rady vlády. V současné době působí jako poradce ministerstva dopravy pro vybrané legislativní otázky, je vědeckým pracovníkem Ústavu státu a práva Akademie věd ČR. V minulosti přednášel na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

Petr Tégl absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a dále studoval právo v Mnichově a Wroclawi.

5 ING POJIŠŤOVNA Helena Lazosová * vedoucí marketingu Novou chief marketing and product development officer ING pojišťovny je Helena Lazosová (38). Bude mít na starost operativní i strategický marketing, vývoj a řízení produktů životního pojištění včetně cenotvorby a průzkumů trhu, a to jak v Česku, tak na Slovensku. V tuzemsku bude navíc vést i produktové řízení penzí. Helena Lazosová v oboru působí již 14 let. Do ING pojišťovny nastoupila v únoru loňského roku a dosud působila v pozici head of product management and pricing.

Vystudovala finanční a pojistnou matematiku na Matematicko-fyzikální fakultě UK.

Kariéru zahájila v České pojišťovně, kde setrvala 12 let a kde se v roce 2005 stala členkou představenstva Penzijního fondu. Roku 2010 se přesunula do ČSOB Pojišťovny, kde působila jako ředitelka kontrolingu a účetnictví. Mezi její zájmy patří především cestování, literatura a ve volném čase se věnuje také rekonstrukci domu a zahradní architektuře. Mluví plynně anglicky a řecky.

6 ČESKÉ RADIOKOMUNIKACE Marcel Procházka * ředitel pro regulaci České Radiokomunikace oznámily změnu v týmu nejužšího vedení. Vzhledem k očekávaným změnám na trhu televizního a rozhlasového vysílání došlo k rozdělení vedení právního a regulatorního úseku. Ředitelem pro regulaci se stal Marcel Procházka, který reportuje přímo generálnímu řediteli společnosti Michalu Čupovi. Oblast právních záležitostí a celý právní tým nově spadá do gesce finančního ředitele.

Marcel Procházka má rozsáhlé profesní zkušenosti v oblastech telekomunikací, ICT a médií, které získal během svého působení v odborných a manažerských pozicích mezinárodních společností. V Českých Radiokomunikacích doposud pracoval jako manažer pro rozvoj služeb a strategii. Přišel z firmy Karneval Media (dnes UPC), kde zastával pozice technického ředitele a ředitele pro rozvoj služeb a podnikání.

7 ASSECO SOLUTIONS Radan Picek * ředitel vývoje Helios Tým podnikových informačních systémů Helios společnosti Asseco Solutions získal posilu. Radan Picek (50) se stal ředitelem vývoje pro malé a střední podniky.

Picek je absolventem Fakulty elektrotechnické ČVUT. Před nástupem do Asseka pracoval jako generální ředitel společnosti Digi Trade. V této firmě působil od roku 2002 a prošel množstvím různých funkcí od projektového vedoucího až po nejvyšší post.

Od ukončení školy do roku 2002 pracoval v různých firmách, vždy ve funkcích v oblasti IT, a to jak na straně dodavatelů, tak i odběratelů IT služeb.

Radan Picek je ženatý a má dvě děti. Mezi jeho koníčky patří jachting, golf a lukostřelba.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít