light lidé a podniky

07. dubna 2015, 00:00 -
07. dubna 2015, 00:00

GfK CZ/SK Tomáš Drtina managing director V souvislosti s integrací společností GfK v České republice a na Slovensku dochází ke změně ve vedení firem GfK Czech a GfK Slovakia. Jejich generálním ředitelem byl jmenován Tomáš Drtina, který dosud působil jako managing partner a spolumajitel Incomy GfK a nyní bude zodpovídat za řízení všech tří společností. Tomáš Drtina obdržel doktorský titul na UK v Praze v oboru ekonomická a regionální geografie. Roku 1991 byl spoluzakladatelem výzkumné a poradenské společnosti Incoma, která se v roce 2000 stala součástí celosvětové skupiny GfK. V rámci této skupiny působí Tomáš Drtina též v pozici GfK regional lead retail research and shopper insight CEE & META. Drtina je členem European Research Group při International Council of Shopping Centers (ICSC) a členem českého řídícího výboru ICSC. Je viceprezidentem správní rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Tomáš Drtina má tři dcery, k jeho zájmům patří kromě rodiny také sport, hudba a cestování. l

1 MCCANN Martin Petrásek • group account director Novým group account directorem agentury McCann Prague se stal Martin Petrásek, který přichází ze skupiny Ogilvy. Povede týmy, které pracují pro klienty MasterCard, Raiffeisenbank, Wallmark a značky společnosti L’Oréal – L’Oréal Paris, Maybelline a Mixa. Z předchozí agentury odešel po více než deseti letech, do jeho portfolia patří například značky Dove, Ford, COOP, CzechTourism, Aral, KFC, Regionální potravina, Česká pošta, Figaro, Direct Pojišťovna nebo Philips. Pracoval také na několika projektech, které byly oceněny cenou Effie. Martin Petrásek (38) je absolventem Ekonomickosprávní fakulty na Univerzitě Pardubice. Je ženatý, má dvě děti a ve volném čase se nejraději věnuje lyžování a horské turistice.

2 CBRE Jana Prokopcová • senior researcher Paulína Husová • senior researcher Společnost CBRE rozšířila oddělení research & consulting o Janu Prokopcovou a Paulínu Husovou, které v CBRE pracují již od roku 2008 a nyní se vracejí do týmu z mateřské dovolené. Pětičlenný tým research & consulting se tak pod vedením Kláry Bejblové stává největším oddělením průzkumu trhu v rámci českého realitního trhu. Jana Prokopcová a Paulína Husová mají bohaté zkušenosti s průzkumy na trhu nemovitostí. Poradenství

a detailní analýzy, které nyní nově v rámci oddělení zastřešují, budou pomáhat investorům, developerům, nájemcům i vlastníkům budov orientovat se na trhu nemovitostí a rozhodnout se o svých obchodních aktivitách. Jana Prokopcová vedla v letech 2010 až 2013 oddělení průzkumu trhu. Nyní nastoupila do pozice senior researcher, ve které se věnuje konkrétním průzkumům na míru a poradenské činnosti pro klienty. Vystudovala obor sociální geografie a regionální rozvoj na Univerzitě Karlově v Praze. Paulína Husová má z nové pozice senior researcher zodpovědnost za analýzu různých oblastí realitního trhu, zpracovává komentáře k trhu a reporty šité klientům na míru. Pracuje také na konkrétních projektech s cílem podpořit obchodní potřeby společnosti. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor mezinárodní obchod.

3 CISCO ČR Michal Stachník • generální ředitel Novým generálním ředitelem české pobočky společnosti Cisco byl jmenován Michal Stachník (42). Bude zodpovědný za řízení obchodních, technologických a marketingových aktivit společnosti, stejně jako za spolupráci s lokálními partnery v České republice. Michal Stachník se také zapojí do práce regionálního vedení společnosti Cisco ve střední a východní Evropě. Ivo Němeček, který vedl Cisco ČR jako pověřený generální ředitel od září loňského roku, se bude dále věnovat rozvoji partnerské sítě Cisca a rozvoji obchodu v segmentu malých a středně velkých firem. Michal Stachník působí v oboru informačních technologií už více než dvacet let. Do čela firmy Cisco ČR přichází ze společnosti VMware, kde pracoval od roku 2007 v různých pozicích, naposledy jako country manager pro Českou republiku a Slovensko a následně jako regionální manažer East Europe. V průběhu předchozí profesní kariéry se zabýval řízením obchodních týmů nebo rozvojem partnerské sítě ve společnostech Symantec, IBM a Sun Microsystems. Stachník získal inženýrský titul na Vysokém učení technickém v Brně v oboru počítačová věda. Je ženatý a má dvě děti. Hovoří anglicky, slovensky a polsky, jeho zálibou je umělecká fotografie.

4 EXPOBANK CZ Miroslav Filinger • ředitel privátního bankovnictví Novým ředitelem privátního bankovnictví Expobank CZ se stal Miroslav Filinger. V této funkci zodpovídá za řízení privátních bankéřů po celé České republice, kteří mají na starost komplexní péči a řešení jak soukromých, tak i firemních finančních záležitostí pro nejnáročnější klienty banky. Miroslav Filinger (37) je absolventem Bankovního institutu v Praze. V bankovnictví pracuje již šestnáct let. Před příchodem do Expobank CZ v roce 2012 (dříve LBBW Bank CZ) působil jako vedoucí privátního oddělení a manažer řízení prodeje v Oberbank v Praze. Zde byl zodpovědný i za spolupráci s externími obchodními partnery. Zkušenosti z bankovnictví a s projektovým řízením pobočkové sítě získal i v Raiffeisen International, kde působil v Rakousku a Rumunsku, či v Komerční bance, kde zastával různé manažerské a obchodní pozice. Filinger hovoří anglicky a částečně německy. Svůj volný čas tráví převážně s rodinou, sportem, ale najde si čas i na projížďky na motocyklu.

5 HB REAVIS GROUP CZ Petr Herman • business development director Řady mezinárodní developerské skupiny HB Reavis rozšířil Petr Herman (46), který jako business development director bude mít na starost především identifikaci a rozvíjení obchodních příležitostí společnosti na českém trhu. V rámci celé skupiny HB Rea

vis bude prioritou Petra Hermana vytvoření strategické obchodní koncepce s důrazem na promítnutí zájmu investorů a nájemců do finálního produktu společnosti a aplikaci nejmodernějších světových trendů do rozvoje firemního portfolia. Petr Herman je absolventem Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a postgraduálního studia na College of Europe v belgických Bruggách. Jeho více než dvacetiletá praxe zahrnuje práci pro Stival Holding, kde působil jako vedoucí právního oddělení, poté třináct let spolupracoval se společností Passerinvest Group, v níž zastával funkci obchodního ředitele, vedoucího právního oddělení a zároveň byl členem představenstva. Poslední rok strávil budováním rodinné společnosti K. P. A. R. consulting, která se zaměřuje na akvizice, rekonstrukce a následný pronájem rezidenčních projektů. Herman hovoří anglicky a rusky. Mezi jeho záliby patří cestování, historie a rodinná cyklistika.

6 WEBNODE Ondřej Uhlíř • country manager Globálně úspěšná technologická společnost Webnode, na jejíž platformě celosvětově běží 18 milionů webových stránek, z toho kolem jednoho milionu v České republice, má nového šéfa své české části. Stal se jim Ondřej Uhlíř (29). Ačkoliv Webnode působí celosvětově, veškeré svoje aktivity soustřeďuje v Brně. Česká republika je pro Webnode rovněž druhým největším trhem po Brazílii z hlediska počtu zákazníků. Ondřej Uhlíř se ujal vedení české části společnosti Webnode v únoru, když předtím působil jako vedoucí helpdesku a technického týmu ve firmě Embed IT. Stávající country manager společnosti Webnode CZ Petr Bláha nově povede globální affiliate program Webnode, který v současnosti čítá 20 tisíc affiliate partnerů. Ve volném čase se Ondřej Uhlíř věnuje fotografování a svému psovi.

7 NESTLÉ Peter Schenk • manažer marketingu Novým marketingovým manažerem společnosti Nestlé se od 1. dubna stává Peter Schenk. Bude zodpovědný za portfolio impulzních cukrovinek, mezi které patří především čokoládové tyčinky značek Margot, Deli, Kofila, Kaštany či Banány. Schenk má více než třináctileté zkušenosti z oblasti marketingu a financí a do Nestlé přichází ze společnosti Bongrain, kde řídil široké portfolio značek dostupných na českém i slovenském trhu. Peter Schenk nahrazuje Lenku Vašutovou, která se přesunula do divize Nestlé Purina PetCare.

NAROZENINY

7. DUBNA MarekFeltl (50) generální ředitel a jednatel: IKEA Česká republika Andrea Gödertová general managerka a jednatelka: Boehringer Ingelheim Michal Kurtinec (36) generální ředitel a místopředseda představenstva: Pars nova Josef Mráz (50) výkonný ředitel a místopředseda představenstva: Agrofert Holding 8. DUBNA Michal Čamek (53) předseda představenstva: Centra Jaroslav Hanousek (49) výkonný ředitel a jednatel: I. B. C. Praha Zdeněk Chrdle (56) generální ředitel a jednatel: AŽD Praha Petr Stuchlík (38) generální ředitel a předseda představenstva: Fincentrum 9. DUBNA Marcel Chládek (47) ministr školství, mládeže a tělovýchovy ČR Luděk Menčík (51) regionální ředitel a jednatel: Marsh Ilona Plšková generální ředitelka: Aircraft Industries Adriana Stará jednatelka: Medtronic Czechia Miloň Vojnar (38) ředitel: Lumius 10. DUBNA Pavel Neuman (58) jednatel: Magna Exteriors & Interiors (Bohemia) Aleš Skalický (53) obchodnětechnický náměstek a člen představenstva: Zakládání Group Luděk Šlajer (41) generální ředitel a jednatel: DAF Trucks Roman Šlézar (32) generální ředitel a člen představenstva: DT – Výhybkárna a strojírna Jana Vítková partnerka: TPA Horwath 11. DUBNA Pavel Humeš (46) místopředseda představenstva: Ditherm 12. DUBNA Zdeněk Čihák (37) předseda představenstva: Alpiq Energy John Arthur Hollows (59) generální ředitel a předseda představenstva: ČSOB Jan Marinov (39) výkonný ředitel a místopředseda představenstva: Al Invest Břidličná Vladimír Staněk (37) generální ředitel a jednatel: Aramark Karel Svoboda (45) výkonný ředitel pro pojišťovací a aktuárské služby: EY Ivan Zach (51) předseda představenstva: Ges Asset Holding

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Auta
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji…
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a nyní slaví 40 let
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Technologie
Osmijádrové Intely na příští rok by stále mohly být 14nm, založené na Coffee Lake
E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na první ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Malá dávka oprav a možnost pokračovat ve čtení článků na počítači [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít