light

01. prosince 2014, 00:00 -
01. prosince 2014, 00:00

pozvánky/společnost OD 7. LISTOPADU Amadeus na Vinohradech Amadeus britského dramatika sira Petera Sha? era vstoupil na jeviště pražského Divadla na Vinohradech. Skoro detektivní příběh o příčinách smrti nejslavnějšího klasicistního skladatele, který je založen převážně na dobových fámách, posloužil autorovi k demonstraci srážky génia s průměrností. V nové inscenaci na Vinohradech však nepůjde o nerovný souboj muže nadaného s mužem bez talentu. Autor ponechává Mozartovu rivalovi Salierimu velký prostor pro vlastní obhajobu. K režii inscenace byl přizván slovenský režisér Martin Čičvák. Do hlavních rolí byli obsazeni Jiří Dvořák (Antonio Salieri), Ondřej Brousek (Wolfgang Amadeus Mozart) a Ivana Uhlířová (Konstance Weberová).

1. PROSINCE Zaz v Brně Populární francouzská zpěvačka Zaz, vlastním jménem Isabelle Ge? royová, vystoupí v pondělí na samostatném koncertě v brněnské hale Vodova. Interpretka přijede do jihomoravské metropole s repertoárem ze svojí aktuální desky Recto Verso, zazní i její největší hity z debutové nahrávky Zaz. Její styl propojuje pop, rock, electroswing, šanson i jazz, a vytváří tak neodolatelný svébytný originál, kterým si dokázala podmanit publikum i kritiku.

OD 2. DO 31. PROSINCE LeDní LeTná Nevšední divadelně akrobatické představení Loser(s), které bylo součástí Letní Letné v Praze, se přesouvá do zimního vyhřívaného šapita, tentokrát na Výstavišti v Holešovicích. Projekt připravili vítězové soutěže Česko Slovensko má talent – akrobatické duo DaeMen, i když v představení můžete vidět jen Petra Horníčka. Vánoční speciál nazvaný LeDní LeTná bude uveden celkem 13krát vždy od 19 hodin.

6. PROSINCE Divadelní Vánoční festival Divadelní představení, andělská besídka, pošta pro Ježíška, výtvarné dílničky a řemeslné trhy neziskových organizací i něco dobrého na zub vás čeká v sobotu v pražských divadlech ABC a Rokoko, kde se bude konat již čtvrtý ročník Vánočního festivalu. Se svými ratolestmi můžete zhlédnout čtyři inscenace s vánoční tematikou, kterou ztvárnila divadla z celé České republiky. Divadlo U stolu Brno uvede legendy a lidová vyprávění Ježíškova košilka, Divadlo Drak Hradec Králové přiveze představení složené z koled a vyprávění Štědrej večer nastal, Horácké divadlo Jihlava uvede kabaret Adventní punč a připravena je i klasická hra Městských divadel pražských České Vánoce. Doprovodný program bude probíhat zdarma v Divadle ABC od 14 do 21 hodin.

DO 11. LEDNA Výstava 740–900 °C V románském sklepení Domu pánů z Kunštátu a Poděbrad v Řetězové ulici v Praze 1 je otevřena netradiční výstava s názvem 740–900 °C. Svá díla zde představují autorky Alexandra Horová a Olina Franco, které spojuje nejen dlouholeté přátelství, ale i obdiv k železu a smaltu, jemuž se obě věnují již od dob studií na UMPRUM a AVU. Každá z autorek přistupuje k materiálu po svém, a tak má divák příležitost seznámit se s různými možnostmi použití této technologie.

DO 18. LEDNA Serigrafie a diáře Juraje Jakubiska V kavárně a galerii Krásný ztráty v Náprstkově ulici v Praze 1 byla zahájena výstava Serigrafie a diáře Juraje Jakubiska pod záštitou Velvyslanectví Slovenské republiky a ve spolupráci se Slovenským institutem v Praze.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Víte, kdo vlastní vaši banky? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Jak napsat správně CV, aby vás pozvali na pohovor
Jak přijímat a posílat balíky do zahraničí aneb kdy se platí DPH a clo?
Která 3 slova zachránila před pěti lety euro?
Zdraží v roce 2018 energie? A je dobré si cenu elektřiny nebo plynu fixovat?
Auta
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá,…
Galerie na středu: Nejlevnější rychlá kombi s výkonem od 200 koní na českém trhu
Honda Civic dostane naftový motor 1.6 i-DTEC. Koupíte ho ale až na jaře 2018
Řidičské průkazy: Skupiny, podskupiny, druhy vozidel a minimální věk pro udělení
BMW zveřejnilo první fotku nové Z4. Oficiálně se představí zítra
Technologie
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
GeForce na bázi Volty letos nebudou. Masová výroba na 12nm procesu začne koncem roku
Elektromobilů a hybridů u nás přibývá. Je jich přes jedno procento
Synology uvádí základní čtyřdiskový NAS. Je rychlejší a úspornější
Samsung za týden uvede Gear Fit 2 Pro, svůj nejlepší sportovní náramek
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít