light

01. prosince 2014, 00:00 -
01. prosince 2014, 00:00

pozvánky/společnost OD 7. LISTOPADU Amadeus na Vinohradech Amadeus britského dramatika sira Petera Sha? era vstoupil na jeviště pražského Divadla na Vinohradech. Skoro detektivní příběh o příčinách smrti nejslavnějšího klasicistního skladatele, který je založen převážně na dobových fámách, posloužil autorovi k demonstraci srážky génia s průměrností. V nové inscenaci na Vinohradech však nepůjde o nerovný souboj muže nadaného s mužem bez talentu. Autor ponechává Mozartovu rivalovi Salierimu velký prostor pro vlastní obhajobu. K režii inscenace byl přizván slovenský režisér Martin Čičvák. Do hlavních rolí byli obsazeni Jiří Dvořák (Antonio Salieri), Ondřej Brousek (Wolfgang Amadeus Mozart) a Ivana Uhlířová (Konstance Weberová).

1. PROSINCE Zaz v Brně Populární francouzská zpěvačka Zaz, vlastním jménem Isabelle Ge? royová, vystoupí v pondělí na samostatném koncertě v brněnské hale Vodova. Interpretka přijede do jihomoravské metropole s repertoárem ze svojí aktuální desky Recto Verso, zazní i její největší hity z debutové nahrávky Zaz. Její styl propojuje pop, rock, electroswing, šanson i jazz, a vytváří tak neodolatelný svébytný originál, kterým si dokázala podmanit publikum i kritiku.

OD 2. DO 31. PROSINCE LeDní LeTná Nevšední divadelně akrobatické představení Loser(s), které bylo součástí Letní Letné v Praze, se přesouvá do zimního vyhřívaného šapita, tentokrát na Výstavišti v Holešovicích. Projekt připravili vítězové soutěže Česko Slovensko má talent – akrobatické duo DaeMen, i když v představení můžete vidět jen Petra Horníčka. Vánoční speciál nazvaný LeDní LeTná bude uveden celkem 13krát vždy od 19 hodin.

6. PROSINCE Divadelní Vánoční festival Divadelní představení, andělská besídka, pošta pro Ježíška, výtvarné dílničky a řemeslné trhy neziskových organizací i něco dobrého na zub vás čeká v sobotu v pražských divadlech ABC a Rokoko, kde se bude konat již čtvrtý ročník Vánočního festivalu. Se svými ratolestmi můžete zhlédnout čtyři inscenace s vánoční tematikou, kterou ztvárnila divadla z celé České republiky. Divadlo U stolu Brno uvede legendy a lidová vyprávění Ježíškova košilka, Divadlo Drak Hradec Králové přiveze představení složené z koled a vyprávění Štědrej večer nastal, Horácké divadlo Jihlava uvede kabaret Adventní punč a připravena je i klasická hra Městských divadel pražských České Vánoce. Doprovodný program bude probíhat zdarma v Divadle ABC od 14 do 21 hodin.

DO 11. LEDNA Výstava 740–900 °C V románském sklepení Domu pánů z Kunštátu a Poděbrad v Řetězové ulici v Praze 1 je otevřena netradiční výstava s názvem 740–900 °C. Svá díla zde představují autorky Alexandra Horová a Olina Franco, které spojuje nejen dlouholeté přátelství, ale i obdiv k železu a smaltu, jemuž se obě věnují již od dob studií na UMPRUM a AVU. Každá z autorek přistupuje k materiálu po svém, a tak má divák příležitost seznámit se s různými možnostmi použití této technologie.

DO 18. LEDNA Serigrafie a diáře Juraje Jakubiska V kavárně a galerii Krásný ztráty v Náprstkově ulici v Praze 1 byla zahájena výstava Serigrafie a diáře Juraje Jakubiska pod záštitou Velvyslanectví Slovenské republiky a ve spolupráci se Slovenským institutem v Praze.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Auta
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s…
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Technologie
Nintendo už zase recykluje. Uvede novou verzi konzole SNES s 21 hrami
Úspěch jako hrom. Na oběžné dráze je první česká nanodružice
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Facebook hledá v Hollywoodu originální skriptované pořady. „Vysílat“ by mohl brzy
Více Linuxu ve Windows Storu. Microsoft pro testování uvolnil dvě edice SUSE
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít