Lidé a podniky

21. prosince 2015, 00:00 -
21. prosince 2015, 00:00

1 EKOSPOL Petr Valeš • ředitel sektoru výstavby Ve společnosti Ekospol, která se zabývá bytovou výstavbou v České republice, dochází s účinností od 1. ledna 2016 k personální změně v sektoru výstavby. Novým ředitelem tohoto sektoru byl jmenován Petr Valeš (31). V nové funkci vystřídá Romana Havlíčka.

Valeš vystudoval obor konstrukce pozemních staveb na Stavební fakultě ČVUT v Praze. Do Ekospolu nastoupil v říjnu 2014 jako hlavní inženýr projektu a poté působil jako vedoucí oddělení projekce. Ve volném čase se věnuje cestování, cyklistice, lyžování nebo sportovnímu rybolovu.

2

ČD – TELEMATIKA Bruno Wertlen • člen představenstva Do společnosti ČD – Telematika (ČDT) v listopadu nastoupil Bruno Wertlen. Přichází z firmy Vodafone, kde měl posledních devět let odpovědnost za cenotvorbu, akvizice a roaming v Praze a v Lucemburku. Mezi hlavní kompetence Bruna Wertlena v ČDT bude patřit řízení strategického rozvoje společnosti ve vazbě na dlouhodobé záměry v segmentu inteligentních dopravních systémů na železnici. V neposlední řadě bude zodpovědný za vybudování a řízení nového zákaznického segmentu ČD – Telematiky, oblasti silniční telematiky. Wertlen studoval obor management letecké dopravy na Žilinské univerzitě na Slovensku a na Cranfield University ve Velké Británii. Dále pokračoval postgraduálním studiem na CERGE-EI v Praze a MPSE v Toulouse ve Francii. Má zkušenosti z odvětví fixních telekomunikací z firem Contactel a GTS Novera, kde měl odpovědnost za regulaci, velkoobchod, rozvoj obchodních příležitostí a strategii.

3

CBRE Petr Brabec • head of retail Michal Bezděka • head of industrial Společnost CBRE rozšiřuje svou nabídku integrovaných služeb v oblasti retail a industrial. Petr Brabec byl jmenován ve společnosti CBRE do pozice head of retail a zastřešuje služby v oblasti pronájmů, správy budov a investic maloobchodních nemovitostí. V CBRE je zaměstnán jako asset services retail director od roku 2013. Velmi dobré znalosti trhu s nemovitostmi ve střední Evropě, bohaté zkušenosti z provozu nákupních center a administrativních budov a orientaci v lokálním právním systému získal během výkonu manažerských pozic například ve společnosti ING Real Estate Investment Management. Brabec vystudoval bezpečnostně právní studia a krizový management na Policejní akademii v Praze. Ve volném čase se zabývá cyklistikou, turistikou, fotografováním nebo plachtěním, dále ho zajímá historie a hudba.

Michal Bezděka byl jmenován do funkce head of industrial. Ve společnosti CBRE působí jako senior industrial agent od roku 2011 a od roku 2014 jako head of industrial agency. Do CBRE přišel s bohatými projektovými zkušenostmi, které získal ve funkci project manager of strategic projects v agentuře CzechInvest. Michal Bezděka je absolventem Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a Vysoké školy ekonomické v Praze. Ovládá angličtinu, němčinu a ruštinu. Rád jezdí do práce na kole a ve volném čase se věnuje především rodině.

4

GOPAS Vítězslav Kříž • senior account manager Vítězslav Kříž nastoupil do pozice senior account managera v obchodním oddělení Počítačové školy Gopas. Kříž se téměř celý profesní život pohyboval v médiích, kde zastával vedoucí operativní nebo marketingové pozice (Vltava-Labe-Press, Mafra, AC Sparta Praha fotbal). Jeho pracovní činnost byla vždy velmi úzce propojená s obchodem.

Obchodní oddělení řídil buď z povahy své funkce, nebo prostřednictvím vývoje speciálních projektů v marketingových odděleních. Podílel se také na návrhu a realizaci vzdělávacích projektů. Baví ho sledovat mediální svět, formáty a způsoby komunikace. Vítězslav Kříž se zajímá o kvalitní hudbu a film a velmi rád se sveze na čemkoli rychlejším, ať už jde o horské kolo, lyže, snowboard nebo motorku.

Počítačová škola Gopas dále posílila své obchodní týmy v Praze i v Brně. Do pozice senior account managerky v pražské pobočce se po mateřské dovolené vrátila Hana Súkupová. Do funkce account managerky v brněnské pobočce se také po mateřské pauze vrátila Eva Samková.

5

O2 Jakub Minařík • manažer Nový startupový akcelerátor telekomunikační společnosti O2 Czech Republic má kompletní vedení. Od 1. prosince se manažerem projektu BOLT stal Jakub Minařík, který převzal jeho řízení. BOLT je vedle finanční podpory inovativních projektů připraven startupům poskytnout kompletní zázemí a infrastrukturu celé telekomunikační společnosti O2.

Minařík přichází ze soukromého sektoru.

Posledních sedm let působil v manažerské pozici v poradenské společnosti Arthur D. Little, kde se orientoval na inovace, tvorbu nových byznys modelů, strategii a procesní optimalizace. V průběhu své poradenské praxe pracoval na projektech pro významné společnosti v rámci regionu střední a východní Evropy, které i řídil. Svoji kariéru započal ve společnosti KPMG, kde působil šest let, a poté dva roky pracoval v oddělení strategie v podniku Telefónica O2.

Jakub Minařík vystudoval VŠE v Praze se zaměřením na podnikovou ekonomiku. Mezi jeho zájmy patří cestování, gastronomie, sport a nové technologie.

O autorovi| PŘIPRAVILA • redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Mohlo by vás zajímat

Finance
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Auta
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale…
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Seat Arona je přizvednutá Ibiza. Má být levnější než Juke
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s displejem jako BMW řady 7
Technologie
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Legendární John Romero prodává Dooma II. Na diskety se vám i podepíše
WhatsApp začíná podporovat posílání jakýchkoli typů souborů do velikosti až 128 MB
DVB-T2 ode dneška i v Plzni a Liberci. Síť je již dostupná pro 69 % populace
Windows Store přijde o mobilní edici Evernotu, ale přivítá grafický nástroj Paint.NET
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít