Lidé a podniky

21. prosince 2015, 00:00 -
21. prosince 2015, 00:00

1 EKOSPOL Petr Valeš • ředitel sektoru výstavby Ve společnosti Ekospol, která se zabývá bytovou výstavbou v České republice, dochází s účinností od 1. ledna 2016 k personální změně v sektoru výstavby. Novým ředitelem tohoto sektoru byl jmenován Petr Valeš (31). V nové funkci vystřídá Romana Havlíčka.

Valeš vystudoval obor konstrukce pozemních staveb na Stavební fakultě ČVUT v Praze. Do Ekospolu nastoupil v říjnu 2014 jako hlavní inženýr projektu a poté působil jako vedoucí oddělení projekce. Ve volném čase se věnuje cestování, cyklistice, lyžování nebo sportovnímu rybolovu.

2

ČD – TELEMATIKA Bruno Wertlen • člen představenstva Do společnosti ČD – Telematika (ČDT) v listopadu nastoupil Bruno Wertlen. Přichází z firmy Vodafone, kde měl posledních devět let odpovědnost za cenotvorbu, akvizice a roaming v Praze a v Lucemburku. Mezi hlavní kompetence Bruna Wertlena v ČDT bude patřit řízení strategického rozvoje společnosti ve vazbě na dlouhodobé záměry v segmentu inteligentních dopravních systémů na železnici. V neposlední řadě bude zodpovědný za vybudování a řízení nového zákaznického segmentu ČD – Telematiky, oblasti silniční telematiky. Wertlen studoval obor management letecké dopravy na Žilinské univerzitě na Slovensku a na Cranfield University ve Velké Británii. Dále pokračoval postgraduálním studiem na CERGE-EI v Praze a MPSE v Toulouse ve Francii. Má zkušenosti z odvětví fixních telekomunikací z firem Contactel a GTS Novera, kde měl odpovědnost za regulaci, velkoobchod, rozvoj obchodních příležitostí a strategii.

3

CBRE Petr Brabec • head of retail Michal Bezděka • head of industrial Společnost CBRE rozšiřuje svou nabídku integrovaných služeb v oblasti retail a industrial. Petr Brabec byl jmenován ve společnosti CBRE do pozice head of retail a zastřešuje služby v oblasti pronájmů, správy budov a investic maloobchodních nemovitostí. V CBRE je zaměstnán jako asset services retail director od roku 2013. Velmi dobré znalosti trhu s nemovitostmi ve střední Evropě, bohaté zkušenosti z provozu nákupních center a administrativních budov a orientaci v lokálním právním systému získal během výkonu manažerských pozic například ve společnosti ING Real Estate Investment Management. Brabec vystudoval bezpečnostně právní studia a krizový management na Policejní akademii v Praze. Ve volném čase se zabývá cyklistikou, turistikou, fotografováním nebo plachtěním, dále ho zajímá historie a hudba.

Michal Bezděka byl jmenován do funkce head of industrial. Ve společnosti CBRE působí jako senior industrial agent od roku 2011 a od roku 2014 jako head of industrial agency. Do CBRE přišel s bohatými projektovými zkušenostmi, které získal ve funkci project manager of strategic projects v agentuře CzechInvest. Michal Bezděka je absolventem Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a Vysoké školy ekonomické v Praze. Ovládá angličtinu, němčinu a ruštinu. Rád jezdí do práce na kole a ve volném čase se věnuje především rodině.

4

GOPAS Vítězslav Kříž • senior account manager Vítězslav Kříž nastoupil do pozice senior account managera v obchodním oddělení Počítačové školy Gopas. Kříž se téměř celý profesní život pohyboval v médiích, kde zastával vedoucí operativní nebo marketingové pozice (Vltava-Labe-Press, Mafra, AC Sparta Praha fotbal). Jeho pracovní činnost byla vždy velmi úzce propojená s obchodem.

Obchodní oddělení řídil buď z povahy své funkce, nebo prostřednictvím vývoje speciálních projektů v marketingových odděleních. Podílel se také na návrhu a realizaci vzdělávacích projektů. Baví ho sledovat mediální svět, formáty a způsoby komunikace. Vítězslav Kříž se zajímá o kvalitní hudbu a film a velmi rád se sveze na čemkoli rychlejším, ať už jde o horské kolo, lyže, snowboard nebo motorku.

Počítačová škola Gopas dále posílila své obchodní týmy v Praze i v Brně. Do pozice senior account managerky v pražské pobočce se po mateřské dovolené vrátila Hana Súkupová. Do funkce account managerky v brněnské pobočce se také po mateřské pauze vrátila Eva Samková.

5

O2 Jakub Minařík • manažer Nový startupový akcelerátor telekomunikační společnosti O2 Czech Republic má kompletní vedení. Od 1. prosince se manažerem projektu BOLT stal Jakub Minařík, který převzal jeho řízení. BOLT je vedle finanční podpory inovativních projektů připraven startupům poskytnout kompletní zázemí a infrastrukturu celé telekomunikační společnosti O2.

Minařík přichází ze soukromého sektoru.

Posledních sedm let působil v manažerské pozici v poradenské společnosti Arthur D. Little, kde se orientoval na inovace, tvorbu nových byznys modelů, strategii a procesní optimalizace. V průběhu své poradenské praxe pracoval na projektech pro významné společnosti v rámci regionu střední a východní Evropy, které i řídil. Svoji kariéru započal ve společnosti KPMG, kde působil šest let, a poté dva roky pracoval v oddělení strategie v podniku Telefónica O2.

Jakub Minařík vystudoval VŠE v Praze se zaměřením na podnikovou ekonomiku. Mezi jeho zájmy patří cestování, gastronomie, sport a nové technologie.

O autorovi| PŘIPRAVILA • redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s…
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Technologie
Xiaomi by mohlo nabídnout bezdrátové nabíjení. Zapojilo se do vývoje Qi
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít