Lidé a podniky

21. prosince 2015, 00:00 -
21. prosince 2015, 00:00

1 EKOSPOL Petr Valeš • ředitel sektoru výstavby Ve společnosti Ekospol, která se zabývá bytovou výstavbou v České republice, dochází s účinností od 1. ledna 2016 k personální změně v sektoru výstavby. Novým ředitelem tohoto sektoru byl jmenován Petr Valeš (31). V nové funkci vystřídá Romana Havlíčka.

Valeš vystudoval obor konstrukce pozemních staveb na Stavební fakultě ČVUT v Praze. Do Ekospolu nastoupil v říjnu 2014 jako hlavní inženýr projektu a poté působil jako vedoucí oddělení projekce. Ve volném čase se věnuje cestování, cyklistice, lyžování nebo sportovnímu rybolovu.

2

ČD – TELEMATIKA Bruno Wertlen • člen představenstva Do společnosti ČD – Telematika (ČDT) v listopadu nastoupil Bruno Wertlen. Přichází z firmy Vodafone, kde měl posledních devět let odpovědnost za cenotvorbu, akvizice a roaming v Praze a v Lucemburku. Mezi hlavní kompetence Bruna Wertlena v ČDT bude patřit řízení strategického rozvoje společnosti ve vazbě na dlouhodobé záměry v segmentu inteligentních dopravních systémů na železnici. V neposlední řadě bude zodpovědný za vybudování a řízení nového zákaznického segmentu ČD – Telematiky, oblasti silniční telematiky. Wertlen studoval obor management letecké dopravy na Žilinské univerzitě na Slovensku a na Cranfield University ve Velké Británii. Dále pokračoval postgraduálním studiem na CERGE-EI v Praze a MPSE v Toulouse ve Francii. Má zkušenosti z odvětví fixních telekomunikací z firem Contactel a GTS Novera, kde měl odpovědnost za regulaci, velkoobchod, rozvoj obchodních příležitostí a strategii.

3

CBRE Petr Brabec • head of retail Michal Bezděka • head of industrial Společnost CBRE rozšiřuje svou nabídku integrovaných služeb v oblasti retail a industrial. Petr Brabec byl jmenován ve společnosti CBRE do pozice head of retail a zastřešuje služby v oblasti pronájmů, správy budov a investic maloobchodních nemovitostí. V CBRE je zaměstnán jako asset services retail director od roku 2013. Velmi dobré znalosti trhu s nemovitostmi ve střední Evropě, bohaté zkušenosti z provozu nákupních center a administrativních budov a orientaci v lokálním právním systému získal během výkonu manažerských pozic například ve společnosti ING Real Estate Investment Management. Brabec vystudoval bezpečnostně právní studia a krizový management na Policejní akademii v Praze. Ve volném čase se zabývá cyklistikou, turistikou, fotografováním nebo plachtěním, dále ho zajímá historie a hudba.

Michal Bezděka byl jmenován do funkce head of industrial. Ve společnosti CBRE působí jako senior industrial agent od roku 2011 a od roku 2014 jako head of industrial agency. Do CBRE přišel s bohatými projektovými zkušenostmi, které získal ve funkci project manager of strategic projects v agentuře CzechInvest. Michal Bezděka je absolventem Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a Vysoké školy ekonomické v Praze. Ovládá angličtinu, němčinu a ruštinu. Rád jezdí do práce na kole a ve volném čase se věnuje především rodině.

4

GOPAS Vítězslav Kříž • senior account manager Vítězslav Kříž nastoupil do pozice senior account managera v obchodním oddělení Počítačové školy Gopas. Kříž se téměř celý profesní život pohyboval v médiích, kde zastával vedoucí operativní nebo marketingové pozice (Vltava-Labe-Press, Mafra, AC Sparta Praha fotbal). Jeho pracovní činnost byla vždy velmi úzce propojená s obchodem.

Obchodní oddělení řídil buď z povahy své funkce, nebo prostřednictvím vývoje speciálních projektů v marketingových odděleních. Podílel se také na návrhu a realizaci vzdělávacích projektů. Baví ho sledovat mediální svět, formáty a způsoby komunikace. Vítězslav Kříž se zajímá o kvalitní hudbu a film a velmi rád se sveze na čemkoli rychlejším, ať už jde o horské kolo, lyže, snowboard nebo motorku.

Počítačová škola Gopas dále posílila své obchodní týmy v Praze i v Brně. Do pozice senior account managerky v pražské pobočce se po mateřské dovolené vrátila Hana Súkupová. Do funkce account managerky v brněnské pobočce se také po mateřské pauze vrátila Eva Samková.

5

O2 Jakub Minařík • manažer Nový startupový akcelerátor telekomunikační společnosti O2 Czech Republic má kompletní vedení. Od 1. prosince se manažerem projektu BOLT stal Jakub Minařík, který převzal jeho řízení. BOLT je vedle finanční podpory inovativních projektů připraven startupům poskytnout kompletní zázemí a infrastrukturu celé telekomunikační společnosti O2.

Minařík přichází ze soukromého sektoru.

Posledních sedm let působil v manažerské pozici v poradenské společnosti Arthur D. Little, kde se orientoval na inovace, tvorbu nových byznys modelů, strategii a procesní optimalizace. V průběhu své poradenské praxe pracoval na projektech pro významné společnosti v rámci regionu střední a východní Evropy, které i řídil. Svoji kariéru započal ve společnosti KPMG, kde působil šest let, a poté dva roky pracoval v oddělení strategie v podniku Telefónica O2.

Jakub Minařík vystudoval VŠE v Praze se zaměřením na podnikovou ekonomiku. Mezi jeho zájmy patří cestování, gastronomie, sport a nové technologie.

O autorovi| PŘIPRAVILA • redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Technologie
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít