Lidé a podniky

03. září 2012, 00:00 -
03. září 2012, 00:00

1

ČSOB Advisory Martin Buranský • výkonný ředitel Tomáš Vyhnánek • manažer Barbora Pelikánová • manažerka Skupina ČSOB obohatila své portfolio o dceřinou společnost ČSOB Advisory. Jejími klíčovými osobnostmi jsou Martin Buranský, Tomáš Vyhnánek a Barbora Pelikánová, kteří do dceřiné společnosti finanční skupiny přišli z poradenské společnosti Deloitte a subjektů státní správy.

Martin Buranský zahájil svou kariéru jako poradce ministra pro privatizaci, pět let pracoval v poradenské divizi PwC, později v IBM. Posledních osm let působil v pozici partnera pro veřejný sektor ve společnosti Deloitte.

Tomáš Vyhnánek má rozsáhlé zkušenosti s řízením projektů pro subjekty veřejné správy, a to zejména v oblasti podpory vedení společností při realizaci strategických rozhodnutí a řízení komplexních změn. Díky svému předchozímu působení na ministerstvu zdravotnictví a úřadu vlády má rovněž zkušenosti s řízením a implementací změn přímo v rámci institucí veřejné správy.

Barbora Pelikánová se dlouhodobě věnuje problematice zvyšování výkonnosti organizací veřejné správy. Během své praxe v oblasti poradenství pro veřejnou správu získala rovněž zkušenosti s projekty zaměřenými na snižování administrativní zátěže a zlepšování vztahů s občany formou zavádění moderních způsobů komunikace a spolupráce.

2

Eurodražby.cz Jan Vamberský • specialista pro oblast aukcí Společnost Eurodražby.cz jmenovala Jana Vamberského specialistou pro oblast aukcí.

Do jeho kompetencí spadá kromě dalšího rozvíjení aukcí i nový aukční on-line systém. Vamberský se po studiích oboru marketing a management cestovního ruchu soustředil na oblast realit. Působil na katastrálním úřadě v Ústí nad Labem, poté několik let pracoval jako realitní makléř. Do společnosti Eurodražby. cz přišel na konci roku 2011. Mezi jeho záliby patří v létě vodní turistika, cyklistika a in-line bruslení, v zimě lyžování.

3

Aquasoft Michael Hanke • obchodní manažer Společnost Aquasoft rozšířila svůj obchodní tým o Michaela Hankeho. Zaměří se především na uvedení nového produktu na trh, do jeho kompetencí bude spadat rovněž nabídka unikátního řešení pro projektově řízené firmy.

Hanke si do nové pozice přináší bohaté technické i konzultační zkušenosti ze společnosti Software AG, kde osm let působil v pozici produktového manažera pro softwarové nástroje řady ARIS. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor informační technologie. Ve volném čase se rád věnuje sportu, mezi jeho nejoblíbenější aktivity patří vytrvalostní běh, plavání a squash.

4

Whirlpool ČR Barbora Bártíková • manažerka marketingové komunikace Pozici manažerky marketingové komunikace a PR nově zastává Barbora Bártíková. Na starost bude mít komunikaci ohledně společnosti, značek Whirlpool, Bauknecht a charitativního projektu Dětský čin roku.

Bártíková vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze a absolvovala také London School of Public Relations. Doposud pracovala v pozici account managerky v agentuře AMI Communications, kde se zabývala produktovou i korporátní komunikací pro klienty z oblasti automobilismu a rychloobrátkového zboží.

5

RSTS Vít Matušek • regionální ředitel Raiffeisen stavební spořitelna má nového regionálního ředitele: do čela RSTS pro západní Čechy nastoupil Vít Matušek (48). Jeho hlavním úkolem bude rozšíření obchodní sítě. Vít Matušek střídá v pozici regionálního ředitele Stanislava Nejezchlebu (66). Ten firmu neopouští, ale stává se manažerem pro akvizice právnických osob.

Matušek do Raiffeisen stavební spořitelny přišel z Modré pyramidy, kde působil od roku 1994 nejprve jako regionální ředitel pro Prahu a poté tři roky jako zemský ředitel pro Prahu, západní a severní Čechy. Posledních sedm let zde zastával opět funkci regionálního ředitele pro Prahu s hlavním úkolem reorganizovat obchodní model. Vít Matušek vystudoval Vysokou školu báňskou v Ostravě. Mezi jeho zájmy patří lyžování, volejbal, plavání a cyklistika. Kromě toho rád cestuje a poznává nové země.

6

4home Martin Katzer • generální ředitel Do funkce generálního ředitele společnosti 4home nastoupil Martin Katzer (38). Zodpovědný bude za kompletní realizaci obchodní a marketingové strategie v Česku a na Slovensku a jeho hlavním úkolem bude další rozvoj společnosti a udržení jejího růstu.

Katzer přišel ze švédské firmy Halens, kde působil v pozici generálního ředitele pro Českou a Slovenskou republiku a zároveň coby regionální ředitel pro region střední a východní Evropy. Ve vrcholových manažerských pozicích působil také například ve společnostech Quelle či Baumax. Vystudoval Vysokou školu podnikání v Ostravě, hovoří anglicky a německy.

7

PwC Petr Smutný • vedoucí partner Petr Smutný (44) se stal novým vedoucím partnerem poradenství PwC při podnikových restrukturalizacích ve střední a východní Evropě. Dosavadní vedoucí partner oddělení Podnikových financí a restrukturalizací společnosti PwC Česká republika se nyní soustředí na koordinaci restrukturalizačních a reorganizačních projektů PwC v regionu CEE a další rozvoj těchto služeb. Aktivní hodlá Petr Smutný zůstat i ve vedení české pobočky mezinárodní organizace Turnaround Management Association, a to v pozici místopředsedy. Smutný v PwC pracuje už dvacet let, z toho rok působil v chicagské pobočce PwC a rok v Polsku. Vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Praze, je členem Asociace certifikovaných účetních ve Velké Británii. Smutný je ženatý a má dvě děti, ve volném čase spolu se svou rodinou rád lyžuje a jezdí na horském kole.

8

CPI Hotels Radka Řeháková • ředitelka Do pozice ředitelky Clarion Hotelu Špindlerův Mlýn byla jmenována Radka Řeháková.

V rámci struktury hotelového operátora CPI Hotels postoupila z Clarionu v Praze-Vysočanech, kde působila téměř dva roky, nejprve v pozici front office assistantky, později rooms division managerky.

Řeháková je absolventkou Vysoké školy hotelové v Opavě a studijního programu oboru hotelnictví ve švýcarském Thunu, v hotelové skupině CPI Hotels působí od října 2010. Hovoří plynně německy, anglicky a domluví se také španělsky. Mezi její záliby patří cestování, gastronomie, sport a móda.

O autorovi| PŘIPRAVILA • Naďa Kubalíková (kubalikova@mf.cz)

FOTO

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Co je dobré vědět o exekucích? 2. díl: dědictví, společné jmění manželů a rozvod
Jaké je zadlužení českých domácností?
Auta
Mercedes vymění DTM za elektrické formule. Ostrý start…
Subaru WRX STI proletělo Nürburgring téměř stejně rychle jako Porsche 918 Spyder
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Suzuki Swift Sport nové generace se ukazuje na prvním obrázku. Atmosféra je minulostí
Technologie
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Čína blokuje WhatsApp, Rusko po jeho vzoru hodlá blokovat služby VPN a proxy
Poslední testovací kolo. Stáhněte si Android O Developer Preview 4
Malování zastřeleno nebude. Microsoft ho „uklidí“ do Windows Storu
Intel nový ovladač pro SoC Cloverview nevydá. Jak to bude s podporou Windows 10?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít