Lidé a podniky

03. srpna 2015, 00:00 -
03. srpna 2015, 00:00

1 PBS INDUSTRY Jiří Koukola • generální ředitel Novým generálním ředitelem strojírenské firmy PBS Industry v Třebíči je od 1. července Jiří Koukola, její dosavadní obchodní ředitel. Vystřídal Ladislava Houžvu, který zůstává předsedou představenstva. Jiří Koukola (37) před příchodem do PBS Industry pracoval ve společnosti Vítkovice Power Engineering, která je součástí strojírenského holdingu Vítkovice. Ve funkci generálního ředitele PBS Industry by chtěl posílit pozice tohoto výrobce na zahraničních trzích, rozšířit výrobní kapacity a zvýšit podíl produkce s vyšší přidanou hodnotou, zejména pro energetická zařízení.

PBS Industry má kromě Třebíče další závod v Moravském Krumlově. Vyrábí mimo jiné parní a spalinové kotle, výměníky, kondenzátory, hořáky, tlakové nádoby i části plynových turbín. Loňský obrat podniku činil 663 milionů korun, v meziročním porovnání stoupl o 2,3 procenta.

2

ELEKTROTECHNICKÝ ZKUŠEBNÍ ÚSTAV Milan Press • náměstek pro certifikaci Novým náměstkem pro certifikaci Elektrotechnického zkušebního ústavu (EZÚ) byl jmenován Milan Press (58). V pozici náměstka úseku certifikace a řízení kvality se zaměří zejména na zkvalitňování služeb EZÚ a interní procesy.

Milan Press do EZÚ nastupuje po dlouholeté praxi v pozicích ředitele Institute of Applied Biotechnologies a ředitele Technického a inovačního centra ČVUT v Praze. Je absolventem Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kde získal titul doktor chemie. Hovoří plynně anglicky, německy a rusky. Ve volném čase se aktivně věnuje kutilství a se svojí rodinou vysokohorské turistice a cyklistice. Je ženatý a má čtyři děti.

Elektrotechnický zkušební ústav od roku 1926 poskytuje služby zkoušení a certifikace výrobků, převážně elektrotechnického charakteru, ale také z oblasti zdravotnických prostředků, automotive, stavebních, strojírenských a dalších výrobků.

3

RED HAT Jiří Kolář • solution architect Společnost Red Hat, poskytovatel open source podnikových IT řešení, informoval o jmenování Jiřího Koláře do pozice solution architect pro Českou republiku a Slovensko. Jako posila obchodního týmu bude Jiří Kolář zodpovědný za presales aktivity a technickou podporu stávajících a potenciálních zákazníků společnosti Red Hat se zaměřením na oblast jednotlivých middleware produktů a prezentaci best-practices pro jejich použití, přípravu architektonických návrhů a proof-of-concepts.

V letech 2010 až 2015 působil Jiří Kolář v oblasti business process managementu (BPM) jako specialista a procesní analytik a podílel se jak na technických, tak na obchodních aktivitách spojených s vývojem a integrací BPM řešení v různých průmyslových odvětvích. V Red Hatu v minulosti zastával pozici quality engineerv oblasti middlewarových technologií. V roce 2014 dokončil doktorandské studium na Masarykově univerzitě v Brně, při kterém se zaměřil na inovace v metodice BPM určené pro malé a střední podniky.

4

AMI COMMUNICATIONS Irena Setikovská • account managerka Novou account managerkou v PR agentuře AMI Communications se stává Irena Setikovská. Na starost bude mít převážně poradenství a produktovou komunikaci pro společnost Wrigley/Mars. Irena Setikovská působí v tuzemské PR agentuře přes tři roky. Po svém nástupu v roce 2012 se nejprve věnovala klientům z petrolejářského a auto-moto průmyslu, následně pak značkám ze segmentu spotřebního zboží. Nyní bude se svým čtyřčlenným týmem zajišťovat kompletní realizaci projektů například pro značky Orbit, Snickers, M&M’s nebo Skittles.

Setikovská vystudovala obor mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze a v oblasti PR se pohybuje již šest let.

5

ČAP Jan Matoušek • výkonný ředitel Prezidium České asociace pojišťoven (ČAP) jmenovalo na základě výběrového řízení novým výkonným ředitelem Jana Matouška, který se funkce ujme 10. srpna. Je respektovaným odborníkem, který má zkušenosti z bankovnictví, diplomacie a státní správy. Jeho praxe se neomezuje pouze na oblast finančních služeb, ale dlouhodobě se zabývá rovněž vzděláváním a finanční gramotností.

Jan Matoušek vystudoval Masarykovu univerzitu v Brně. Působil jako vrchní ředitel kabinetu ministra průmyslu a obchodu, generální sekretář Italsko-české obchodní a průmyslové komory a jako rada Velvyslanectví České republiky v Římě pověřený vedením obchodního úseku. Od roku 2008 zastával funkci náměstka výkonného ředitele v České bankovní asociaci (ČBA). Věnuje se také problematice podpory výchovy a vzdělání z pozice předsedy správní rady Nadačního fondu ČBA pro podporu vzdělání.

6

ČESKá NáRODNÍ BANKA Marek Zeman • ředitel odboru komunikace Novým ředitelem odboru komunikace a mluvčím České národní banky (ČNB) se od září 2015 stane Marek Zeman (44). Zeman od roku 2003 působil na ministerstvu financí jako vedoucí tiskového oddělení a mluvčí.

V letech 2006 až 2012 byl ředitelem útvaru PR a komunikace pro ČR a SR v AXA Česká republika. V letech 2012 až 2014 byl ředitelem odboru vnějších vztahů a komunikace na ministerstvu školství a poté na ministerstvu financí. Od roku 2014 do současnosti podniká v oblasti PR a komunikace.

Místo ředitele odboru komunikace a mluvčího ČNB, na které Marek Zeman nastoupí, bylo dosud neobsazeno. Od 1. července 2014 až dosud byl řízením odboru komunikace pověřen Tomáš Zimmermann, který je i mluvčím banky.

7

TV BARRANDOV Barbora Šenfeldová • manažerka PR Mediální komunikaci TV Barrandov nově povede Barbora Šenfeldová (30), která bude zodpovědná za korporátní a projektovou komunikaci, komunikaci s veřejností a podporu vztahů s médii. Ve funkci vystřídá Kateřinu Kotalovou.

Šenfeldová zvítězila ve výběrovém řízení a přichází s redakční praxí z prostředí rozhlasu a denního tisku. Působila například jako moderátorka Radia Kiss Morava, před příchodem do TV Barrandov pracovala jako redaktorka pro Blesk.cz. Absolvovala Masarykovu univerzitu Brno, magisterský obor management v kultuře.

8

ČESKá ASOCIACE FARMACEUTICKÝCH FIREM Martin Mátl • výkonný ředitel Novým výkonným ředitelem České asociace farmaceutických firem (ČAFF) bude od září lékárník Martin Mátl. Bude třetím výkonným ředitelem v patnáctileté historii ČAFF, která sdružuje všechny hlavní výrobce a dodavatele generických léků, což jsou levnější varianty originálních léčiv. Od roku 2007 byl Mátl šest let členem představenstva České lékárnické komory, kde se věnoval cenové a úhradové regulaci léčiv. V letech 2013 a 2014 vedl odbor farmacie ministerstva zdravotnictví.

Naposledy pracoval pro společnost Krajská zdravotní.

Mátl (40) je ženatý a má jedno dítě. Ve volném čase se věnuje cyklistice a běžeckému lyžování.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti by tu mohla být už za měsíc. Skoro tak rychlá, jako GTX 1080?
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít