lidé a podniky

20. srpna 2012, 00:00 -
20. srpna 2012, 00:00

1

Adastra Lukáš Houba • finanční manažer Mezinárodní konzultační a softwarová společnost Adastra jmenovala Lukáše Houbu do funkce finančního manažera. Jeho úkolem je správa finančních záležitostí společností skupiny Adastra Group.

Houba získal vysokoškolské vzdělání na State University of New York, Empire State College. Po studiích působil v mezinárodních společnostech v Čechách i v zahraniční.

V červenci 2011 nastoupil do firmy Adastra do pozice senior finance controllera. Lukáš Houba je ženatý a má dvě děti. K jeho zálibám patří zejména vysokohorská turistika a horolezectví.

2

Havel, Holásek & Partners Michaela Handrejchová • advokátka Marianna Čarská • advokátka Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners rozšířila svůj tým o dvě nové advokátky Michaelu Handrejchovou a Mariannu Čarskou. Michaela Handrejchová nastupuje do pražské advokátní kanceláře a zaměřuje se na oblast fúzí a akvizic, přeměnu a prodej společností, obchodní a pracovní právo a právo sociálního zabezpečení. Dříve pracovala pět let v mezinárodní kanceláři Schönherr, kde se specializovala na oblast obchodního a pracovního práva. Absolvovala studium na Právnické fakultě UK a na Vysoké škole ekonomické v Praze. Účastnila se mezinárodních stáží v Rakousku, Německu a ve Velké Británii, mluví plynně anglicky a německy.

Marianna Čarská posiluje slovenský tým kanceláře v Bratislavě, kde se bude věnovat právu obchodních společností a pracovnímu právu. Před svým příchodem do advokátní kanceláře pracovala osm let v mezinárodní poradenské společnosti, kde řídila právní oddělení a poskytovala poradenství zahraničním klientům při jejich vstupu na slovenský trh. Je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě, mluví plynně anglicky.

3

Jones Lang LaSalle Kevin Turpin • ředitel Luděk Havelka • ředitel Ondřej Novotný • ředitel V rámci pražské pobočky Jones Lang LaSalle byl Kevin Turpin (38), vedoucí výzkumu trhu pro střední a jihovýchodní Evropu, povýšen do pozice národního ředitele (national director). Turpin na českém a středoevropském realitním trhu působí sedmým rokem, aktuálně má na starost koordinaci výzkumu realitního trhu v zemích visegrádské čtyřky, Rumunsku, Chorvatsku a Srbsku. Pravidelně poskytuje realitní poradenství v oblasti komerčních nemovitostí a věnuje se také tzv. zelenému developmentu ve střední Evropě.

Kevin Turpin je absolventem oboru Výpočetní technika na Ruskin University ve Velké Británii. Hovoří částečně česky.

Luděk Havelka (41), vedoucí finančního oddělení pražské pobočky Jones Lang LaSalle, postoupil na úroveň associate directora.

V oblasti finančního managementu má 15 let zkušeností, v Jones Lang LaSalle má na starost finance a operační řízení firmy. Luděk Havelka je absolventem Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy a Vysoké školy finanční a správní v Praze. Mluví plynně anglicky.

Ondřej Novotný (33), vedoucí oddělení výzkumu trhu Jones Lang LaSalle Czech Republic, byl povýšen rovněž na úroveň associate directora. Po absolutoriu na Vysoké škole ekonomické pracoval pět let jako analytik v Korejské obchodní komoře, posléze jako analytik realitního trhu v poradenské společnosti King Sturge. Po fúzi King Sturge a Jones Lang LaSalle v loňském roce byl jmenován vedoucím sloučeného oddělení výzkumu českého trhu. Věnuje se jak rezidenčním, tak komerčním nemovitostem a specializuje se na studie proveditelnosti developerských projektů. Novotný hovoří plynně anglicky.

4

Cushman & Wakefield Jana Hüttelová • senior konzultantka Jana Hüttelová posílila kancelářský tým Cushman & Wakefield. Nastoupila do pozice senior konzultantky a bude poskytovat služby developerům a majitelům nemovitostí při zajišťování pronájmu kancelářských prostor.

Jana Hüttelová má bohaté zkušenosti z oboru komerčních nemovitostí. Do Cushman & Wakefield přišla ze společnosti Passerinvest Group, kde od roku 2003 pracovala na postu manažerky pronájmů. Svoji kariéru v realitním oboru zahájila v roce 1997 u společnosti Hines Czech Development Company. Hüttelová je absolventkou Fakulty přírodních věd UK se specializací na hydrogeologii. Ve svém volném čase se věnuje tenisu, lyžování, cyklistice a literatuře.

5

DTZ Pavel Domalewski • associate director Pavel Domalewski se stal vedoucím oddělení pronájmu kanceláří v pražské pobočce mezinárodní poradenské společnosti DTZ. Kromě povinností vyplývajících z funkce head of office agency bude mít na starost i tým zastupující developery a vlastníky administrativních budov. Domalewski, který přišel ze společnosti Cushman & Wakefiled, bude rovněž zastávat pozici associate directora.

Po studiu sociální geografie a regionálního rozvoje na Přírodovědecké fakultě UK odjel sbírat jazykové i profesní zkušenosti do Londýna, kde působil především v rezidenčním sektoru. Poté zastával post senior konzultanta v poradenské společnosti Knight Frank, kde se již věnoval především trhu kancelářských prostor. Pavel Domalewski v současnosti dokončuje doktorandské studium v oboru regionálního rozvoje na PřF UK, ve volném čase se věnuje sportu, cestování, literatuře a umění.

6

Makro Cash & Carry ČR Simon Zuckschwerdt • finanční ředitel Simon Zuckschwerdt (36) převzal funkci finančního ředitele a člena představenstva společností Makro Cash & Carry ČR a Metro Cash & Carry SR. Zuckschwerdt odstartoval svoji kariéru u Metro Group v roce 1996 jako absolvent. Po získání zkušeností v různých pozicích v oddělení controllingu pro Metro Cash & Carry Německo byl v srpnu 2007 jmenován head of controlling Metro Cash & Carry Holandsko. V únoru 2010 zaujal svoji dosavadní pozici ředitele controllingu pro Asii, SNS a nové trhy v Šanghaji. Je ženatý a má tři děti.

7

Okin Facility Ondřej Rak • personální ředitel Do pozice HR manažera společnosti Okin Facility nastoupil Ondřej Rak. Do firmy přichází ze společnosti Škoda Power, kde působil jako HR development manager. Ve své nové funkci bude zodpovědný za řízení personálních procesů firmy a vedení HR týmu a jeho agendy.

Rak má za sebou v oblasti personalistiky bohaté zkušenosti, v současné době se zabývá také vedením kurzů zaměřených na psylidé chologii, HR a byznys na vysokých školách. Vystudoval kulturologii na Filozofické fakultě UK a psychologii na University of New York in Prague. Je ženatý, má jedno dítě a mezi jeho záliby patří tenis, squash, lyže a design.

8

CET 21 Josef Koukolíček • ředitel PR a komunikace Do pozice ředitele PR a komunikace společnosti CET 21, provozovatele kanálů Nova, Nova Cinema, Fanda, Nova Sport, česko-slovenské MTV a portfolia on-line projektů, nastoupil Josef Koukolíček. Dosavadní ředitel PR a komunikace Lubor Černohlávek se stal šéfredaktorem zpravodajského portálu TN.cz. Koukolíček bude ze své nové pozice zodpovědný za celkový mediální obraz skupiny Nova a všech jejích pořadů a projektů, odpovídat bude za externí komunikaci společnosti. Přišel z vydavatelství Borgis, kde v posledních dvou letech řídil redakci společenského portálu Super.cz.

O autorovi| PŘIPRAVILA • Naďa Kubalíková (kubalikova@mf.cz)

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít