lidé a podniky

27. října 2014, 00:00 -
27. října 2014, 00:00

RAIFFEISEN INVESTIČNÍ SPOLEČNOST Jaromír Sladkovský generální ředitel Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva Raiffeisen investiční společnosti se stal Jaromír Sladkovský (44), který ve funkci nahradil Josefa Beneše.

Jaromír Sladkovský působí v různých manažerských pozicích v Raiffeisenbank od roku 2006, zodpovídal mimo jiné za rozvoj prémiového bankovnictví pro affluentní klienty či za přípravu nových strategických iniciativ banky. Před nástupem do Raiffeisenbank pracoval v ČSOB či poradenské společnosti Arthur Andersen. Vystudoval ČVUT a titul MBA získal na Insead ve francouzském Fontainebleau.

Jaromír Sladkovský je ženatý a má tři syny. Je pravidelným účastníkem dálkových lyžařských běhů, mezi jeho další koníčky patří běh, cestování a hra na kytaru. l

TAB BOARD CZ Štěpánka Duffková • regionální ředitelka Společnost TAB Board CZ oznámila jmenování nové regionální ředitelky ve Středočeském kraji, kterou se stala Štěpánka Duffková. Její zodpovědností bude řídit podnikatelské boardy ve středních Čechách. V současné době již fungují boardy v Praze, do konce roku se plánuje rozšíření do dalších regionů.

Štěpánka Duffková má za sebou bohatou kariéru v oblasti lidských zdrojů. Pracovala 20 let ve vrcholném managementu v mezinárodních společnostech v segmentu retailu, služeb a v bankovní i nebankovní sféře. Je odborníkem v oblasti efektivní komunikace a leadershipu, strategického řízení firem, výkonnostního koučinku a řízení lidských zdrojů. Štěpánka Duffková pracovala například ve společnostech Provident Financial, GE Money Bank, Delvita, Carrefour či Sodexo. Mezi její koníčky patří vaření a cyklistika.

MMD Martin Hempl • country manager František Koutník • channel manager Společnost MMD – Monitors & Displays Czech Republic, která v Česku a na Slovensku zastupuje prodej monitorů Philips, ohlásila personální změny v klíčových postech. S platností od října se country managerem pro Českou a Slovenskou republiku stal Martin Hempl (39), který dosud v MMD působil jako channel manager pro VIP zákazníky. Nahradil Janu Robešovou, která odchází na mateřskou dovolenou.

Novým channel managerem v MMD se stal František Koutník (32), který doposud působil ve společnosti Verbatim. Tam se dva roky staral o retailové zákazníky na českém a slovenském trhu. Předtím pracoval necelé tři roky ve společnosti eD’ system Czech. Má rád sport, především fotbal, a cestování.

EY ČR Petr Kříž • ředitel fúzí a akvizic Kateřina Kovářová • výkonná ředitelka marketingu Petr Kříž povede divizi fúzí a akvizic společnosti EY v České republice. Absolvoval Fakultu podnikohospodářskou VŠE v Praze.

Po škole začal pracovat v auditorské profesi a získal kvalifikaci mezinárodního účetního (ACCA). Následně se soustředil výhradně na transakční poradenství, nejprve pro nadnárodní korporace, ale dnes stále častěji i pro české podnikatele.

Petr Kříž má dvě děti a ve volném čase se věnuje lyžování, cyklistice a trekkingu.

Novou výkonnou ředitelkou pro oblast marketingu společnosti EY ve střední a jihovýchodní Evropě se stala Kateřina Kovářová. V nové roli se vedle plánování a řízení marketingové strategie zaměří také na PR, interní komunikaci a propagaci značky EY.

Kovářová v EY působí od roku 2007, v minulosti zastávala řadu lokálních i regionálních pozic, zastřešovala mimo jiné i český a regionální marketing pro daňové oddělení a oddělení transakčního poradenství. Dříve pracovala ve společnosti White & Case. Je absolventkou Fakulty podnikohospodářské VŠE v Praze. Mezi její koníčky patří běh, sportovní lezení a lyžování. 4

RENOMIA Zdeňka Kováříková • vedoucí regionální pobočky Zdeňka Kováříková, ředitelka pobočky firmy Renomia v Českých Budějovicích, byla pověřena vedením pobočky této pojišťovací makléřské společnosti v Plzni. Je zodpovědná za její řízení a celkový rozvoj. Vystudovala Fakultu ekonomickou Západočeské univerzity v Plzni. Pojišťovnictví se věnuje od roku 1997, první zkušenosti získala v IPB Pojišťovně. V roce 2003 nastoupila do společnosti Renomia, kde se nejprve věnovala péči o klienty a obchodní činnosti. Vedoucí pobočky v Českých Budějovicích je od roku 2012.

Zdeňka Kováříková svůj volný čas věnuje především rodině a v současnosti i studiu na Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity. Mezi její záliby patří cestování, potápění, cyklistika a četba.

UPC Vladimíra Chlandová • ředitelka HR Peter Novák • ředitel prodeje Ředitelkou oddělení HR ve společnosti UPC Česká republika se stala Vladimíra Chlandová. Agendu HR přibere ke své současné roli general counsel, ve které zodpovídá za právní oddělení a komunikaci se státní správou.

Funkci převezme po Janu Kuntscherovi, který ze společnosti odešel v červenci.

Vladimíra Chlandová pracuje pro společnost UPC téměř 16 let a od roku 2000 je členkou vedení. Přišla z pozice chief legal counsel vydavatelství Ringier ČR.

Chlandová vystudovala práva na Univerzitě Karlově. Je předsedkyní představenstva České asociace elektronických komunikací. Je vdaná, volný čas ráda tráví s rodinou a svými dvěma dětmi. Mezi její koníčky patří horská turistika a sportovní střelba.

Do funkce ředitele prodeje přichází do UPC Peter Novák. Přináší 18 let zkušeností z řízení prodeje ve velkých mezinárodních společnostech. Poslední dva roky pracoval ve firmě Wrigley jako oblastní ředitel pro Slovensko a část České republiky.

Novák svou kariéru zahájil v roce 1996 ve společnosti Pepsi Cola, kde působil až do roku 2001 jako territory development manager.

Od roku 2002 pracoval čtyři roky pro společnost Plzeňský Prazdroj jako ředitel obchodního a distribučního centra. Po roční pauze strávené vlastním podnikáním se v roce 2007 přesunul do společnosti Coca-Cola HBC, kde se vypracoval do pozice ředitele prodeje pro Slovenskou republiku. Od roku 2011 v Praze vedl česko-slovenský obchodní tím a také tréninkové oddělení.

Peter Novák je ženatý a má dvě děti. Jeho koníčkem je jízda na horském kole a kondiční běh. Je fanouškem seriálu Formule 1 a baví ho fotografování.

CBRE Tomáš Beránek • vedoucí týmu CBRE, globální společnost v sektoru komerčních realitních služeb, jmenovala Tomáše Beránka vedoucím oddělení High Street Retail and Tenant Representation. Jeho hlavní úlohou bude pronájem komerčních realit v centru velkých měst.

Tomáš Beránek má více než osmileté zkušenosti v oblasti realitního trhu. Pracoval s mezinárodními značkami (Foot Locker, Mango, Reserved, Deichmann, Samsung, Vodafone), maloobchodníky s prvotřídním a luxusním zbožím (Pandora, Michael Kors, Swarovski, Kering Group, Tosca Blu) a sjednával pronájem jejich provozoven v nejluxusnějších lokalitách Prahy (Pařížská, Na Příkopě, Václavské náměstí) i po celé České republice.

Vystudoval VŠE v Praze a studoval také na Univerzitě ve Stirlingu. Volný čas tráví převážně s rodinou. Hraje plážový volejbal, basketbal, lední hokej a golf. Také rád lyžuje a tančí.

MAX IMMO Jérôme Feltham • commercial & investments manager Realitní a poradenská společnost Max Immo jmenovala Jérôma Felthama (29) do manažerské funkce ve svém investičním týmu v Praze. Feltham přichází z obchodního oddělení české investiční firmy Passerinvest Group, kde se zabýval komerčními nemovitostmi. Spolupracoval s prestižními společnostmi, například se studiem Shigeru Ban v Tokiu, Andres Remy v Argentině či Philippe Starck v Singapuru.

Jérôme Feltham je britský občan, vyrůstal v Belgii a hovoří francouzsky a anglicky. Studuje magisterský program zaměřený na nemovitosti na britské College of Estate Management. Je držitelem magisterského titulu v oboru architektura, interiér a design z CAD Brussels University v Belgii. Mezi jeho koníčky patří golf, motorové čluny, cestování a vaření.

NAROZENINY 27. ŘÍJNA Miroslav Lukšík (64) generální ředitel a člen dozorčí rady: Pozemní stavitelství Zlín; člen představenstva: Hospodářská komora ČR 28. ŘÍJNA David Kimr (40) člen představenstva: Unicorn Hugo Pávek (75) jednatel: ČesCargo; předseda představenstva: CP-service Lukáš Vlašaný (40) člen výkonného výboru: Spolek insolvenčních správců Michaela Žemličková ředitelka a místopředsedkyně správní rady: Nadace ČEZ 29. ŘÍJNA Pavel Juříček (58) generální ředitel a předseda představenstva: Brano Group Martin Roman (45) člen dozorčí rady: Burza cenných papírů Praha 30. ŘÍJNA Ivo Dubš (69) předseda představenstva: Demonta Trade SE Ivana Majerechová členka představenstva: Česká pojišťovna Zdraví 31. ŘÍJNA Ivan Bauer (61) generální ředitel a předseda představenstva: PP 53 Josef Běláč (49) ředitel skupiny Palivový cyklus jaderných elektráren: Alta, výkonný ředitel: Alvel Pavel Kolář (52) finanční ředitel a člen představenstva: Sellier & Bellot Karel Komárek (65) jednatel: Smart Brain 1. LISTOPADU Jan Bachura (41) jednatel: OMV Česká republika Miroslav Hiršl (42) první náměstek a místopředseda představenstva: Modrá pyramida stavební spořitelna Jan Horký (59) člen dozorčí rady: Mivep, Mountfield Jiří Imrýšek (45) komerční ředitel: Stock Plzeň Božkov, jednatel: Gina Solutions Miroslav Vobora (67) místopředseda představenstva: Korado Pavel Ziecina (34) prokurista: Wikov Sázavan 2. LISTOPADU Tomáš Konvička (41) obchodní ředitel a člen dozorčí rady společnosti Fair Credit International, SE Ivan Oliva (57) jednatel: Avilo, Polymer Institute Brno Jana Šindelářová členka dozorčí rady: Českomoravská záruční a rozvojová banka

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Hyundai i30 N: Krátké svezení s dalším korejským dítětem…
Z nuly na 161 km/h za 3,8 s? Už za tři roky si takové auto budete moci koupit
Galerie na středu: 10 fascinujících traktorů, kvůli kterým se budete chtít stát zemědělcem
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Technologie
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Asus uvádí monitory s technologií ELMB. Low motion blur konečně i pro LCD s FreeSync
Bixby je u nás dřív než Cortana. Samsung v Česku spustil hlasového asistenta
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít