lidé a podniky

13. října 2014, 00:00 -
13. října 2014, 00:00

OK-TOURS Pozici výkonného ředitele cestovní kanceláře OK-Tours od října zastává Marek Plášil (40). Do cestovní agentury, která je orientovaná především na poskytování cestovních služeb a zajišťování letenek pro korporátní klientelu a zákazníky ze státní správy, přichází Marek Plášil ze sdružení cestovních kanceláří Travel Alliance, kde působil ve funkci předsedy představenstva. V OK-Tours bude zodpovědný především za segment prodeje letenek a zajišťování služebních cest, za oblast příjezdové turistiky a také za rozvoj produktů cestování pro seniory.

Marek Plášil pracoval téměř 17 let pro České aerolinie. Zde prošel nejrůznějšími manažerskými pozicemi, většinou působil v zahraničních zastoupeních společnosti. V letech 2009 až 2012 pracoval jako general manager v Tel Avivu. V letech 1998 až 2002 působil v zastoupení společnosti v New Yorku. Mezi jeho další působiště patřila města Dubaj ve Spojených arabských emirátech, Baku či Bukurešť.

Marek Plášil studoval obor sociologie na Filozofické fakultě UK v Praze. Má dvě děti. l 1

EDITEL CZ Jan Molnár • sales manager Mezinárodní skupina Editel podnikající v oblasti elektronické výměny dokumentů (EDI) rozšiřuje český obchodní tým. Od 1. září reprezentuje Editel CZ nově Jan Molnár ve funkci sales managera.

Jan Molnár působil 15 let v české společnosti Activa, která dlouhodobě zaujímá vedoucí pozici v oboru prodeje kancelářských potřeb. Svou kariéru zde startoval ve funkci obchodního zástupce specializujícího se především na dodávky do řetězce Makro/Metro Cash & Carry a časem se vypracoval do funkce zástupce vedoucího oddělení dodávek do všech řetězců. Společnost Activa postupně zaváděla EDI komunikaci u svých obchodních partnerů. Znalosti na tomto poli Jan Molnár dále prohluboval a od roku 2005 se ve firmě soustředil především na implementaci a koordinaci EDI projektů.

2

SCHNEIDER ELECTRIC František Mikeš • obchodní ředitel Společnost Schneider Electric posiluje své vedení. Obchodním ředitelem divize IT Business pro Českou republiku a Slovensko se stal František Mikeš. Přichází ze společnosti Altron, kde působil od počátku roku 2011 jako člen vedení.

František Mikeš má více než 15 let zkušeností v ICT oblasti. V letech 1999 až 2003 pracoval ve společnosti Czech Telecom v řídicích pozicích se zaměřením na strategii, rozvoj obchodu, produktový marketing, projektový a systémový management. V období let 2004 až 2006 byl ředitelem pro strategii a produkty norské skupiny Telenor Networks CE. V souvislosti s prodejem této firmy mezinárodní skupině GTS Central European Holding pracoval Mikeš pro GTS Novera jako ředitel pro segment management. Následně pracoval v podniku Telefónica O2 Czech Republic se zaměřením na ICT a zákaznická řešení pro korporátní zákazníky a státní správu.

František Mikeš absolvoval VŠE v Praze, kde tři roky působil také jako asistent na Fakultě podnikohospodářské. Ve volném čase se věnuje vysokohorské turistice, hudbě, jízdě na kole a rodině.

3

CPI HOTELS Michal Vohralík • zástupce ředitele obchodu a marketingu Posilou obchodního oddělení hotelové skupiny CPI Hotels se od srpna stal Michal Vohralík.

Nastoupil jako zástupce ředitelky obchodu a marketingu (deputy director of sales & marketing). Do jeho přímé kompetence spadá supervize oddělení revenue managementu a korporátní klientely společnosti CPI Hotels, zejména jejích zahraničních hotelů v Rusku, Polsku, Maďarsku a na Slovensku. Michal Vohralík má více než 15leté zkušenosti v oboru, pracoval jako nezávislý konzultant v oblasti hotelového revenue managementu a auditu ve společnosti ConsultPro, působil ve společnostech Vienna International Hotels & Resorts, Mamaison management, Orea Hotels nebo Corinthia Hotels International.

Michal Vohralík vystudoval VŠE, obor ekonomika a management. Je ženatý, mezi jeho koníčky patří squash, kanoistika a jeho dvě děti.

4

KOCIáN ŠOLC BALAŠTÍK Petr Koblovský • advokát Advokát Petr Koblovský (39) rozšířil tým expertů na bankovnictví, finanční právo a M&A advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík (KŠB).

Petr Koblovský vystudoval práva na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a na Právnické fakultě na Yale University.

Inženýrský titul získal na VŠE v Praze. Absolvoval také studium na Právnické fakultě Harvard University, na Helsinki School of Economics and Business Administration a na Johann Wolfgang Goethe University ve Frankfurtu nad Mohanem. Přednáškové činnosti se věnuje na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze.

Před nástupem do advokátní kanceláře KŠB pracoval Petr Koblovský mimo jiné v Evropské investiční bance, v Evropské centrální bance nebo v mezinárodních advokátních kancelářích.

Je členem České advokátní komory a New York State Bar Association, hovoří anglicky.

5

JLL Matěj Jambrich • senior konzultant Nikol Ptáčníková • junior konzultantka Oddělení kancelářských nemovitostí JLL nedávno posílilo o dva nové členy.

Matěj Jambrich (36) nastoupil do oddělení kancelářských nemovitostí jako senior konzultant.

Je zodpovědný za marketing a pronájem několika pražských kancelářských projektů a za poradenství a konzultační služby pro developery i nájemce v oblasti pronájmu a marketingových strategií. Spolupracuje s developery a investory, jako jsou AXA Reim, AEW, Erste Group Immorent, J&T Real Estate, Penta či SachsenFonds. Před nástupem do JLL pracoval Matěj Jambrich ve společnosti Regus jako generální manažer největšího centra v České republice, kde byl zodpovědný za provoz i prodej celého portfolia služeb poskytovatele fl exibilních kanceláří. Má zkušenosti také v oboru hotelnictví, ve kterém působil v Česku, na Slovensku a v USA.

Magisterský titul se specializací ekonomie a management získal Matěj Jambrich na univerzitě v Prešově na Slovensku. Má rád sport a hudbu.

Nikol Ptáčníková (25) nastoupila do JLL jako junior konzultantka oddělení kancelářských nemovitostí. Momentálně je zodpovědná za pronájem kancelářských nemovitostí developerů a vlastníků, jako jsou společnosti BPD development, Invesco, Karimpol, Lighthouse a PPF Real Estate. Zároveň zodpovídá i za marketing svěřených projektů.

Před nástupem do JLL žila Nikol Ptáčníková několik let v Německu, Turecku a Velké Británii. Poslední čtyři roky pracovala jako sales assistant ve World Duty Free na letišti Heathrow v Londýně. Zde získala na Heatrow Academy Certifikát EDI v oboru péče o klienty. Vystudovala Pražskou taneční konzervatoř. Mezi její koníčky patří sport, vaření a cestování.

6

BŘÍZA & TRUBAČ Tomáš Pavelka • právník Tomáš Pavelka, pracující v bruselské pobočce advokátní kanceláře Cleary Gottlieb Steen & Hamilton, rozšířil od 1. října řady advokátní kanceláře Bříza & Trubač. V Bruselu se specializoval na právo hospodářské soutěže, veřejné podpory a obchodní regulace. Zkušenosti získal v projektech fúzí globálních společností, vyšetřování kartelových dohod a zneužití dominantního postavení napříč průmyslovými odvětvími. Svými znalostmi a zkušenostmi tak rozšíří portfolio advokátní kanceláře Bříza & Trubač o oblast soutěžního práva a současně jej podpoří v oblastech práva EU, compliance, správního a procesního práva.

Tomáš Pavelka studoval právo v Cambridgi, Kodani, Praze a dálkově také v Paříži.

Právní služby poskytuje v českém, slovenském, anglickém a francouzském jazyce. Je autorem mnoha odborných článků a pravidelně přispívá na blog Jiné právo.

7

LTA MELZER BRáZDIL ADVOKáTI Jan Najman • advokát Od 1. října se tým společnosti LTA rozšířil o Jana Najmana. Jan Najman je advokátem s dlouholetou praxí ve významných advokátních kancelářích včetně mezinárodních.

Jeho specializací je korporátní právo, fúze a akvizice, obchodní smlouvy a zastupování v soudních sporech. Dříve působil jako advokát v advokátních kancelářích Kocián Šolc Balaštík (2008 až 2014) a Nörr Stiefenhofer Lutz (2001 až 2007). Vedl projekty zahraničních investorů v oblasti automobilového průmyslu a podílel se na poradenství velkým developerským společnostem i firmám podnikajícím v oblasti dopravy.

Jan Najman absolvoval Právnickou fakultu UK v Praze. Magisterský titul pro obor právo (LL. M.) získal na Universität Passau v Německu. Hovoří plynně a poskytuje poradenství v českém, anglickém a německém jazyce.

NAROZENINY 13. ŘÍJNA Mieczyslaw Molenda (65) jednatel: Gascontrol Jiří Postolka (44) finanční ředitel a místopředseda představenstva: Severočeské doly 14. ŘÍJNA Stanislav Bernard (59) generální ředitel a předseda představenstva: Rodinný pivovar Bernard Pavel Janík (41) managing director: Westinghouse Electric CR Karel Růžička (45) partner a prokurista: KPMG ČR David Šita (45) generální ředitel a jednatel: GTS Czech Radek Zeman (43) chief financial officer: CTP Invest 15. ŘÍJNA Juraj Kamarás (52) jednatel: Lamet Czech; předseda představenstva: CTY Group Zdeněk Kovařík (62) předseda představenstva: Cukrovar Vrbátky Stanislav Spurný (50) managing director: Benson Oak; místopředseda představenstva: Klikpojištění.cz Miloš Weiser (56) ředitel a člen představenstva: Böhm Plast-technik 16. ŘÍJNA Ladislav Friedrich (62) generální ředitel: Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví Albert Marie Le Dirac‘h (60) generální ředitel a předseda představenstva: Komerční banka Klára Ondráčková provozní ředitelka a členka představenstva: MetLife pojišťovna Jiří Rusnok (54) člen bankovní rady: Česká národní banka 17. ŘÍJNA Miroslav Bratrych (44) vedoucí partner poradenských služeb a jednatel: PricewaterhouseCoopers ČR Peter Kuchár (62) generální ředitel a předseda dozorčí rady: Prominecon Group Vladimír Tošovský (53) předseda představenstva: ČEPS Piotr Jan Wielowieyski (60) místopředseda představenstva: Unipetrol 18. ŘÍJNA Vladimír Plašil (54) předseda představenstva: Alta Invest, Alvel 19. ŘÍJNA Zdeněk Tůma (54) partner a prokurista: KPMG ČR

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Auta
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového…
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Patentové skici odhalují malý dvoumístný sporťák značky Honda
Technologie
Aukro chystá změny. Na konci měsíce začne migrace a služba bude desítky hodin nedostupná
AMD se díky kryptotěžařům a Ryzenu dostalo v druhém čtvrtletí do zisku – tedy skoro
Objevily se výsledky Radeonů RX Vega v 3DMarku. Start prodejů přesně za dva týdny?
Skype 5.4 pro Linux přidává podporu pro skupinové videohovory
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít