Lidé a podniky

04. srpna 2014, 00:00 - redakce
04. srpna 2014, 00:00

1 CREDITON Ondřej Šmakal * generální ředitel Mezinárodní obchodní společnost CreditON má nového generálního ředitele v České republice a od srpna i na Slovensku. Miguela Peréze ve funkci managing directora od července nahradil Ondřej Šmakal (32), který bude zodpovědný za kompletní vedení společnosti podnikající v oblasti malých úvěrů. Ondřej Šmakal má bohaté zkušenosti z marketingu v bankovním i nebankovním sektoru (ČSOB, Aegon). Přichází ze společnosti Profi Credit, kde téměř čtyři roky působil ve funkci mezinárodního marketingového ředitele. Ve volných chvílích se věnuje golfu a mezi jeho koníčky patří letectví.

2 ACCACE Andrea Schvábová * manažerka daňového oddělení Manažerský tým poradenské a outsourcingové společnosti Accace se rozšířil o členku svého daňového týmu Andreu Schvábovou.

Andrea Schvábová je členkou Komory daňových poradců České republiky. Více než tři roky působila ve firmě Ernst & Young. Od roku 2011 pracuje ve společnosti Accace. Má zkušenosti se zdaněním fyzických i právnických osob.

Kromě vlastního daňového poradenství a zpracování daňových přiznání má široké zkušenosti s mezinárodním zdaněním fyzických osob, včetně problematiky sociálního a zdravotního pojištění, a má také zkušenosti s výukou daňové teorie a praxe na VŠE v Praze.

Ve volném čase se ráda věnuje cestování, jízdě na kole a horské turistice.

3 EMC CR Zdeněk Hesoun * channel sales manager Lukáš Mirovský * enterprise sales manager Společnost EMC Czech Republic oznámila jmenování Zdeňka Hesouna (30) do funkce channel sales managera a Lukáše Mirovského (37) do funkce enterprise sales managera.

Zdeněk Hesoun bude zodpovídat za vztahy s místními prodejními partnery. Dříve pracoval ve firmě Hewlett-Packard jako commercial account manager, converged infrastructure sales specialist a ITO service delivery consultant. Nyní studuje MBA na London International Graduate School. Hovoří anglicky. K jeho koníčkům patří sport, hudba a divadlo.

Lukáš Mirovský přichází do EMC ze společnosti Azlan Tech Data, kde pracoval jako business unit manager v divizi Hewlett-Packard. Předtím působil jako account manager service providers ve společnosti Cisco a dále jako sales support director ve firmě GTS Novera. V EMC Czech Republic bude mít na starost prodej a péči o větší klienty v tzv. enterprise segmentu. Hovoří anglicky. Ve volném čase se věnuje běhání, volejbalu, plavání a cyklistice.

4 AT&T Filip Šváb * ředitel vnějších vztahů Do funkce executive director, international external affairs ve společnosti AT&T byl jmenován Filip Šváb (38). Jeho úkolem bude prosazování zájmů mezinárodní komunikační společnosti v soukromém a veřejném sektoru v Německu a střední a východní Evropě. Před příchodem do AT&T v roce 2009 působil Filip Šváb více než šest let jako zástupce České republiky v Bruselu pro oblast telekomunikačních a ICT technologií, poštovních služeb a projekt Galileo (evropský družicový program). V minulosti zastával významné pozice ve státní správě, působil například jako poradce ministra obrany nebo v Parlamentu ČR. V letošním roce byl zvolen členem představenstva České asociace elektronických komunikací.

Po absolvování Právnické fakulty UK v roce 2001 studoval Filip Šváb v Paříži školu pro vysoké státní úředníky ENA (École nationale d’administration). Ve volném čase se rád věnuje plachtění, vaření a péči o syna.

5 POINTPARK PROPERTIES Logan Smith * chief investment officer PointPark Properties (P3), vlastník, developer a správce průmyslových nemovitostí, jmenoval Logana Smithe do funkce chief investment officera. Logan Smith nastoupil do P3 po odchodu ze společnosti Prologis, v níž zastával funkci head of european acquisitions & dispositions.

Logan Smith působil 16 let v oblasti logistiky a nemovitostí v Evropě a Severní Americe. Pracoval mimo jiné v amsterdamské pobočce společnosti Prologis v oddělení asset management and acquisitions. Po sloučení firem Prologis a AMB v roce 2011 byl jmenován do čela týmu european transactions, kde byl odpovědný za akvizice a investice v hodnotě dvou miliard eur. Logan Smith získal titul MBA na Harvard University a s vyznamenáním vystudoval ekonomii na Cornell University.

6 OKNOPLAST Ján Mačala * specialista marketingu Lokální tým Oknoplastu, evropského výrobce výplní stavebních otvorů, má novou posilu.

Specialistou marketingové komunikace pro Českou republiku a Slovensko se stal Ján Mačala. Počínaje červencem je zodpovědný za rozvoj a podporu marketingových aktivit pro prodejní síť, plánování marketingových nástrojů a vedení externí komunikace a public relations.

Před příchodem do Oknoplastu působil v evropském finančním centru švédské společnosti Electrolux, kde zodpovídal za českou divizi domácích spotřebičů. Vystudoval žurnalistiku a během studia pracoval jako externí redaktor košického studia Slovenského rozhlasu.

7 EATON Engelbert Hetzmannseder * ředitel EEIC Engelbert Hetzmannseder byl jmenován ředitelem Evropského inovačního centra Eaton (EEIC), které se nachází v Roztokách u Prahy.

Ve funkci nahrazuje Jana Vondraše, jenž nedávno společnost Eaton opustil. Přímým nadřízeným ředitele EEIC je Ram Ramakrishnan, výkonný viceprezident a technologický ředitel společnosti Eaton.

Engelbert Hetzmannseder bude úzce spolupracovat s regionálními podniky Eaton, výrobou, univerzitami a institucemi státní správy, aby zajistil inovativní řešení pro zákazníky společnosti Eaton a podpořil organický růst EEIC.

Engelbert Hetzmannseder odstartoval svou kariéru v Eatonu v roce 1995. Naposledy působil jako ředitel techniky v týmu corporate research and technology. Předtím zastával různé technologické a strojírenské vedoucí pozice v organizaci Electrical Components, inovačním centru firmy Eaton a v divizích aerospace controls, industrial controls, residential products v Americe a power distribution components v regionu EMEA. Působil také jako vedoucí integrace výzkumu a vývoje v německém Bonnu v týmu podílejícím se na akvizici společnosti Moeller.

Před příchodem do Eatonu byl asistujícím profesorem na Technické univerzitě ve Vídni. Je držitelem doktorátu v oboru elektrotechnika a spínací technologie.

8 DHL SUPPLY CHAIN Gabriela Kahounová * vedoucí personálního oddělení Gabriela Kahounová byla jmenována do funkce vedoucí personálního oddělení ve společnosti DHL Supply Chain. Bude zodpovědná za činnosti v oblasti lidských zdrojů a rozvoj firemní kultury. Do funkce postoupila z pozice HR manažerky, kterou zastávala od roku 2008.

Gabriela Kahounová nastoupila do DHL v roce 2007. V průběhu působení v DHL úspěšně absolvovala talent program, jehož cílem je podpora perspektivních zaměstnanců, rozvoj jejich potenciálu a příprava na kariérní růst. Předtím zajišťovala personální agendu ve společnosti Comfin P. L., která poskytovala služby Radiu Free Europe. Absolvovala manažerské studium na vysoké škole The Free Swiss University of St. George’s, kde dosáhla titulu MBA.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Technologie
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít