LIDÉ A PODNIKY

16. června 2014, 00:00 -
16. června 2014, 00:00

ČESKÉ RADIOKOMUNIKACE Martin Gebauer generální ředitel Novým generálním ředitelem Českých Radiokomunikací se 1. června 2014 stal Martin Gebauer, který doposud zastával funkci finančního ředitele a zástupce generálního ředitele. Ve společnosti působí od roku 2011. Dosavadní generální ředitel Michal Čupa společnost opouští. Hlavním zadáním Michala Čupy v čele Českých Radiokomunikací bylo nastartovat proces firemní transformace. Pod jeho vedením byla vytvořena nová růstová strategie a firma začala expandovat do oblasti propojování světa televize a internetu (OTT služby a media cloud). Akcionáři nabídli Michalu Čupovi novou příležitost na úrovni středoevropského regionu.

1 SCHÖNHERR Veronika Hocková • advokátka Jan Pošvář • business development

Pražská pobočka mezinárodní advokátní kanceláře Schönherr posiluje oblast veřejných zakázek a business developmentu. Řada advokátů se rozšířila o Veroniku Hockovou, která dříve působila jako advokátní koncipientka. Veronika Hocková je absolventkou Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni a absolvovala též zahraniční studium v Belgii. V rámci své právní praxe se specializuje na právo regulovaných odvětví, zejména na právo veřejných zakázek, energetiku a životní prostředí, a dále též na správní právo a právo EU. Působí jako členka rady Asociace pro veřejné zakázky.

Výraznou oporou pro oblast business developmentu, marketingu a public relations ve společnosti Schönherr se stal Jan Pošvář.

V minulosti působil jako vedoucí regionální komunikace Skupiny ČEZ a předtím pracoval jako marketingový manažer mezinárodní advokátní kanceláře. V rámci své předchozí praxe realizoval samostatné projekty v oblasti strategické komunikace, procesního řízení, marketingové komunikace, promotion a sociální odpovědnosti firem. Zkušenosti získal v oborech public relations, energetiky, politiky a reklamy. Je absolventem VOŠ mezinárodního obchodu a cestovního ruchu, hovoří plynně anglicky, německy a částečně francouzsky.

2 ČSOB Bartel Puelinckx • výkonný ředitel financí KBC Group Jiří Vévoda • vrchní ředitel financí

Výkonný výbor KBC Group jmenoval současného vrchního ředitele financí a člena představenstva ČSOB Bartela Puelinckxe výkonným ředitelem financí KBC Group.

Bartel Puelinckx vystudoval ekonomii na univerzitě v Lovani (Belgie) a právo na univerzitě v Bruselu. Ve skupině KBC působí od roku 1992. Od 1. května 2010 byl členem vrcholného výkonného vedení ČSOB a od 8. prosince 2010 je členem představenstva ČSOB.

Do pozice vrchního ředitele a člena představenstva ČSOB odpovědného za řízení financí nastoupí Jiří Vévoda. Nově bude zodpovědný za oblasti finance, úvěry, řízení aktiv a pasiv, strategie a rozvoj. Oblasti dosud řízené Jiřím Vévodou (komunikace, compliance

a řízení rizik skupiny) budou organizačně začleněny pod Johna Hollowse, generálního ředitele ČSOB. O obsazení pozice CRO v ČSOB bude rozhodnuto následně.

Jiří Vévoda absolvoval Joint European Studies Programme na Staffordshire University a VŠE v Praze. V letech 2000 až 2004 pracoval v GE Capital v ČR, Irsku, Finsku a Švédsku.

V letech 2004 až 2010 působil v poradenské firmě McKinsey & Company. Od 1. května 2010 je členem výkonného vedení ČSOB a od 8. prosince 2010 je členem představenstva ČSOB. Nejdříve působil jako vrchní ředitel pro oblast lidské zdroje a transformace, později pro oblast produkty a podpůrné služby. Od 1. ledna 2013 byl Jiří Vévoda vrchním ředitelem odpovědným za oblast řízení rizik.

3 O-I Michael Prechtl • ředitel pro ČR a Německo

Společnost O-I, světový výrobce skla, jmenovala Michaela Prechtla ředitelem pro Německo a Českou republiku. Bude zodpovídat za celkové provozní a obchodní aktivity společnosti v obou zemích. Bude mít na starost pět závodů a 950 zaměstnanců. Jeho stěžejním úkolem je posílení konkurenceschopnosti firmy a také podpora její efektivnější a pružnější reakce na poptávku klientů po udržitelných a zdravějších obalech.

Michael Prechtl přichází ze společnosti Masonite International, která je jedním z předních světových výrobců dveří, v níž působil jako ředitel pro evropské operace. Předtím pracoval ve firmě Saint Gobain, kde strávil šest let jako generální ředitel Saint Gobain Oberland. V oblasti prodeje a marketingu působil ve společnostech Mayr-Melnhof Packaging, Kraft Foods a Procter & Gamble. Vystudoval magisterský program ekonomie a řízení na Vídeňské obchodní univerzitě.

4 BRAMMER CZECH Jiří Smíšek • oblastní ředitel

Jiří Smíšek nastoupil do pozice oblastního ředitele OM Brno ve společnosti Brammer Czech. Bude zodpovědný za řízení obchodních činností v regionu a navázání spolupráce s novými partnery. Jiří Smíšek pracoval od ukončení vysokoškolských studií v roce 1986 ve společnosti Zetor, kde se v průběhu let vypracoval z dílčí pozice vedoucího útvaru inovace výrobních programů až do funkce technického ředitele a člena představenstva. V roce 2013 byl pověřen řízením dceřiné společnosti Zetor Kovárna.

Mezi jeho hlavní úkoly patřil vývoj nových typů traktorů. Dále řídil činnosti spojené se snižováním přímých nákladů, investiční činnosti firmy a dotace z fondů EU.

Jiří Smíšek vystudoval Vysoké učení technické v Brně, Fakultu strojní, obor ekonomika a řízení strojírenské výroby. Hovoří anglicky. Ve volných chvílích se věnuje cestování a sportu, zejména tenisu a fotbalu.

5 MICROSOFT Lucia Belková • obchodní ředitelka

Lucia Belková se stala s platností od 1. května obchodní ředitelkou pro významné zákazníky a partnery ve společnosti Microsoft. Bude usilovat o rozvíjení stávajících obchodních vztahů, hledání nových příležitostí a vytváření obchodních strategií, které podpoří další růst společnosti na českém trhu. Do českého Microsoftu přichází po 15letém působení v IBM Česká republika, kde zastávala řadu klíčových pozic v SMB a softwarové divizi. V posledním období byla zodpovědná za prodej cloudových řešení v regionu střední a východní Evropy. Lucia Belková má bohaté zkušenosti s řízením obchodu, velkých zakázek a vytvářením obchodních strategií včetně významných obchodních transformací.

Vystudovala Obchodní fakultu na Ekonomické univerzitě v Bratislavě a ve volném čase se věnuje čtení, sportu a cestování.

6 VILÍMKOVÁ DUDÁK & PARTNERS Táňa Skálová • advokátka Lucián Staněk • advokátní koncipient

Tým advokátní kanceláře Vilímková Dudák & Partners posílila advokátka Táňa Skálová.

Specializuje se na korporátní právo, zejména na poradenství v oblasti akvizičních transakcí a restrukturalizací, má odborné zkušenosti s obchodněprávním poradenstvím. Ve společnosti CMS Cameron McKenna, odkud přichází, působila více než čtyři roky, v posledním roce se stala součástí bankovního týmu. Táňa Skálová poskytuje právní služby v českém, anglickém, italském a francouzském jazyce.

Ze společnosti Giese & Partner přestoupil advokátní koncipient Lucián Staněk, který dříve působil v kanceláři CMS Cameron McKenna. Kromě práva obchodních společností se věnuje právu nemovitostí, pracovnímu právu, sporné agendě a právu životního prostředí. Právní služby poskytuje v českém, anglickém a německém jazyce.

7 TOYOTA MOTOR CZECH Martin Peleška • ředitel značky Lexus ČR a SR Tomáš Vaněk • PR manažer Lexus

Vedení společnosti Toyota Motor Czech oznámilo změny v oblastech značky Lexus, v external affairs a public relations. Změna organizační struktury vychází z plánované reorganizace obchodních aktivit společnosti ve střední Evropě s cílem zefektivnit všechny současné procesy a posílit podporu prodeje v jednotlivých zemích.

Martin Peleška, dosavadní ředitel prodeje a marketingu Toyota Motor Czech pro značku Toyota, přibírá zodpovědnost za všechny obchodní aktivity značky Lexus v České a Slovenské republice. Současně bude zodpovědný za oblast external affairs.

Tomáš Vaněk, PR manažer značky Toyota, přebírá nově zodpovědnost za veškerou komunikaci značky Lexus ve vztahu k médiím, a bude tak odpovědný za kompletní produktovou a korporátní komunikaci Toyota Motor Czech.

Dosavadní ředitel pro značku Lexus a oblast external affairs Tomáš Velek a také PR specialista pro značku Lexus David Valenta ukončili v květnu své působení ve firmě.

O autorovi| PŘIPRAVILA • redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Intel prý chystá už i dvoujádrové Kaby Lake-X, extrémní Core i3 pro platformu X299
Nvidia nabízí levnější Shield TV. V balení však nemá gamepad
Jedna z nejlepších hororových her je teď zdarma. Stáhněte si Outlast
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít