Lidé a podniky

13. srpna 2012, 00:00 -
13. srpna 2012, 00:00

1

ArcelorMittal Dirk Stroo • generální ředitel Anoop Nair • výrobní ředitel Novým generálním ředitelem v ArcelorMittal Frýdek-Místek se stal Dirk Stroo (48), který dosud působil jako ředitel pro výrobu v ArcelorMittal Ostrava. Vystřídal Tomáše Mischingera, který po 19 letech ze skupiny ArcelorMittal odchází.

Stroo je absolventem stavebního inženýrství a mechaniky na Státní univerzitě v Gentu. Po studiích začal pracovat v hutní společnosti Sidmar, která byla po fúzi společností Arcelor a Mittal Steel přejmenována na ArcelorMittal Gent.

Ve funkci výrobního ředitele ArcelorMittal Ostrava ho nahradil Anoop Nair (42), současný ředitel pro investice, člen představenstva ArcelorMittal Ostrava a člen dozorčí rady dceřiné společnosti ArcelorMittal Energy Ostrava. Vystudoval hutní inženýrství a později získal titul MBA na Univerzitě Cranfield ve Velké Británii. Do společnosti ArcelorMittal Ostrava nastoupil v listopadu 2007 coby vedoucí oddělení plánování výroby.

2

Provident Financial ČR a SR Russell Johnsen • generální ředitel Generálním ředitelem společnosti Provident Financial pro ČR a SR se stal Russell Johnsen (53), který dosud vedl rumunskou pobočku. Vystřídal Chrise Wheelera, který ze společnosti po 27 letech odchází.

Russell Johnsen vystudoval MBA na Durhamské univerzitě v Anglii a v Providentu pracuje v různých pozicích již od roku 1982. Začínal jako řadový pracovník a poté povýšil až na místo manažera pro severozápadní Anglii. V roce 1991 přešel do centrály firmy jako bezpečnostní manažer a o šest let později stál u vzniku mezinárodní divize Providentu a u otevření prvních dvou poboček – v České republice a v Polsku. Poté se věnoval řízení další expanze na mezinárodní trhy, a to zejména do střední a východní Evropy a do Střední Ameriky. V roce 2007 byl jmenován ředitelem pro rozvoj v Mexiku a v roce 2009 generálním ředitelem rumunské pobočky.

3

Jones Lang LaSalle George Lewis • regionální ředitel Anna Kot • regionální ředitelka V poradenské společnosti Jones Lang LaSalle byli povýšeni do pozice regionálních ředitelů George Lewis a Anna Kot. Lewis, dosavadní vedoucí investičního oddělení pražské pobočky Jones Lang LaSalle, má téměř 20 let zkušeností v oblasti realitních investic, financování nemovitostí, realitního poradenství a oceňování. Pracoval ve Velké Británii, Německu a střední Evropě, v České republice působí od roku 2004. Lewis je absolventem University of Wales a Sheffield Hallam University, kde vystudoval postgraduální kurz oceňování a managementu nemovitostí. Je členem mezinárodní profesní organizace RICS.

Anna Kot byla dlouholetou vedoucí oddělení pronájmů kancelářských nemovitostí a zastupování nájemců kancelářských nemovitostí varšavské pobočky Jones Lang LaSalle.

Držitelka titulu CCIM a certifikovaná realitní makléřka má třináct let zkušeností na polském realitním trhu. Je absolventkou Varšavské technické univerzity a postgraduálního kurzu oceňování nemovitostí.

4

Huhtamaki Petr Domin • ředitel evropské divize Do čela evropské části divize nasávané kartonáže skupiny Huhtamaki byl jmenován Petr Domin (46), který působil v rámci této divize jako ředitel global operation support (GOS) – organizace specializující se na vývoj a výzkum v oblasti technologie nasávané výroby.

Domin studoval na Univerzitě Pardubice a na Notthingham Trent University, pro skupinu Huhtamaki pracuje již více než 20 let.

Předtím, než se stal ředitelem GOS, zastával pozici generálního ředitele pro Velkou Británii a Severní Irsko, Norsko a také pozici generálního ředitele pro Českou republiku, kde byl rovněž předsedou představenstva.

V České republice Petr Domin působil například ve Svazu průmyslu a celulózy, Společnosti papíru a celulózy, v České manažerské asociaci a dále také v Business in the Community ve Velké Británii.

5

Netretail Holding Dagmar Suissa • HR directorka Do nové pozice HR directorky ve firmě Netretail Holding, mateřské společnosti internetové nákupní galerie Mall.cz, nastoupila Dagmar Suissa. Zodpovědná bude za nastavení a realizaci jednotné HR strategie v zemích, kde společnost působí. Před svým příchodem do společnosti Netretail Holding Suissa působila tři roky jako ředitelka lidských zdrojů pro střední a východní Evropu ve společnosti Marks and Spencer, předtím pracovala jako HR managerka v mBank. Mezi její koníčky patří cestování, dobré knihy, lyžování, běh a velmi ráda vaří. 6

Preciosa – Lustry Pavel Marek • generální ředitel Michal Gabaj • ředitel ruské pobočky Novým generálním ředitelem společnosti Preciosa – Lustry byl jmenován Pavel Marek. Pozici ředitele ruské pobočky firmy nově obsadil Michal Gabaj. Jejich společným cílem bude upevnit postavení Preciosy na českém i světovém trhu.

Pavel Marek pracuje ve skupině Preciosa od roku 2009, kdy nastoupil jako generální ředitel nové společnosti Preciosa Ornela. Předtím působil ve vrcholovém managementu firmy Jablonex Group, cenné zkušenosti získal také ve společnostech Skloexport, Liglass Líšný, Bohemia Crystalex Trading či Sahm ČR.

Michal Gabaj přišel do Preciosy v roce 2005, hned po absolvování doktorského studia mezinárodních vztahů v Moskvě. Jeho první pracovní pozicí byl area sales manager pro Latinskou Ameriku, přičemž po čase svého úspěšného působení dostal na starost i další oblasti (Afriku, Blízký východ, Španělsko a Portugalsko).

7

Sanofi a Zentiva Lucie Jarolímková • manažerka komunikace Manažerkou interní komunikace farmaceutické společnosti Sanofi a její dceřiné společnosti Zentiva pro Českou republiku a Slovensko je Lucie Jarolímková. Soustředí se především na vytvoření a implementaci strategie interní komunikace, řízení týmu interní komunikace, zajišťování korporátních akcí a přípravu tiskovin pro zaměstnance.

Jarolímková přišla ze společnosti Tesco Stores ČR, kde působila v pozici manažerky interní komunikace pro Českou republiku a Slovensko. Profesní kariéru nastartovala ve společnosti Ahold Česká republika, kde sbírala zkušenosti jako asistentka právního oddělení a později jako specialistka interní komunikace. Studovala biologii na Karlově Univerzitě v Praze. Ve volném čase se věnuje společenskému tanci na nejvyšší soutěžní úrovni, lyžování a běhu.

O autorovi| PŘIPRAVILA • Naďa Kubalíková (kubalikova@mf.cz)

Mohlo by vás zajímat

Finance
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Co potřebujete vědět o pojištění pro zvířata předtím, než ho založíte
Chcete přijmout brigádníka? Rady a tipy, jak na zaměstnávání brigádníků!
Až 52 600 Kč za semestr aneb poplatky za delší studium na VŠ
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
New York Times diskuze nezruší. Hloupé komentáře bude mazat umělá inteligence
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Paměti a SSD budou dál zdražovat, zlepšení cen může nastat až v roce 2018
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít