Lidé a podniky

03. března 2014, 00:00 -
03. března 2014, 00:00

1 C. S. CARGO Ludmila Hlavsová * ředitelka pobočky Společnost C. S. Cargo rozšiřuje své obchodní aktivity do Ruska. Začátkem roku byla otevřena nová pobočka C. S. Cargo Russia v Hradci Králové, která se bude zaměřovat na rozšíření obchodních aktivit v regionu Ruska a zemí SNS (Ukrajina, Bělorusko, Kazachstán, Gruzie a další země). Součástí otevření nové pobočky bude i rozšíření obchodního týmu pod vedením ředitelky Ludmily Hlavsové.

Ludmila Hlavsová působila 11 let ve společnosti ATL CZ, z toho deset let zastávala pozici ředitelky. Vybudovala konkurenceschopnou firmu specializující se na transport do Ruska a dalších východních zemí včetně logistických služeb na území Ruské federace.

Ludmila Hlavsová se ve volném čase zajímá o sport - cyklistiku, lyžování a golf. Mluví plynně rusky a anglicky.

2

A. T. KEARNEY Michal Urbánek * manažer Gustav Jiříček * manažer Michal Urbánek a Gustav Jiříček byli ve společnosti A. T. Kearney počátkem roku povýšeni do funkce manažerů.

Michal Urbánek má deset let zkušeností s vedoucími finančními institucemi střední Evropy, Balkánu, Ruska a Ukrajiny. V minulosti se zaměřoval na témata řízení regulatorních rizik a na oblast karet. V poslední době pracoval na několika strategických projektech retailu a SME pro jedny z hlavních bank ve střední a východní Evropě a vedl komplexní program zlepšování efektivnosti pro pojišťovnickou skupinu v regionu střední Evropy.

Gustav Jiříček má více než sedm let zkušeností v oblasti korporátního bankovnictví a poradenství vrcholného managementu. Specializuje se především na finanční instituce regionu západní, střední a východní Evropy. Během své činnosti v Deutsche Bank ve Frankfurtu nad Mohanem se věnoval oblasti rating advisory a řízení úvěrových rizik. V poradenské kariéře získal zkušenosti zejména v segmentu malých a středních podniků a mid caps, retailu a pojišťovnictví.

3

LEASEPLAN Jan Malý * vedoucí klientského oddělení Jan Malý (37) byl jmenován vedoucím oddělení péče o zákazníky (head of client relationship management) ve společnosti LeasePlan Česká republika. Bude mít na starost týmy key account manažerů a klientských pracovníků. Ve funkci nahradí Jakuba Kostrbu, který povede nově vzniklé oddělení a obchodní aktivity LeasePlanu zaměřené na malé a střední firmy.

Jan Malý působil posledních šest let v české pobočce poradenské společnosti PricewaterhouseCoopers, kde vedl tým zaměřený na konzultační služby pro zákazníky ze segmentu automotive, leasing či obchodní společnosti. Pod jeho vedením byly realizovány projekty pro klienty v České republice, na Slovensku a v Nizozemsku. Předtím strávil dva roky v manažerské pozici v Melbourne, kde vedl projekty pro dva největší australské bankovní domy.

Jan Malý vystudoval VŠE v Praze, část studií uskutečnil na základě uděleného stipendia v Nizozemsku na Erasmus University Rotterdam. Je ženatý a má dvě děti. Ve volném čase se věnuje horské turistice, lyžování, cyklistice, jachtingu, poslechu moderní hudby a fotografii.

4

BANKA ZUNO Slavomír Mizák * člen představenstva Novým členem představenstva online banky Zuno patřící do skupiny Raiffeisen Bank International se stal Slavomír Mizák (36). V pozici chief information and operations officer je zodpovědný za oblast IT a za provoz banky.

Ve funkci nahradil Miloše Matulu, který po čtyřech letech v Zunu přijal jinou pracovní nabídku v rámci skupiny RBI. Slavomír Mizák patří mezi klíčové manažery IT týmu banky již od jejího založení.

Stál při vybudování IT systémů Zuna na zelené louce a jejich spouštění v Česku a na Slovensku. Následně se podílel na implementaci spotřebitelských půjček, povoleného přečerpání účtu, kreditních karet nebo na spuštění aplikace pro chytré telefony. Do banky nastoupil jako head of IT development v roce 2010. Předtím působil sedm let v konzultační divizi Accenture, kde se podílel na projektech pro banky z regionu CEE, především v oblasti projektového managementu, změn procesů a systémové integrace.

Slavomír Mizák získal inženýrsky titul v oboru podnikový management na Ekonomické univerzitě v Bratislavě. Ve volném čase hraje badminton, speedminton, squash nebo tenis, v létě jezdí na kolečkových bruslích nebo cestuje.

5

LBBW BANK CZ Luboš Bittman * ředitel úvěrového oddělení Ředitelem úvěrového oddělení (credit administration & loan back office) LBBW Bank CZ byl jmenován Luboš Bittman (27). V bance pracuje od roku 2012, působil jako vedoucí týmu firemní úvěrové administrace. Před svým nástupem do LBBW Bank byl vedoucím advokátní kanceláře, podnikovým právníkem a vyšším soudním úředníkem. Získal titul LL. M. v oboru korporátní právo - správa a řízení společností v Ústavu práva a právní vědy a dále získal bakalářský titul na Vysoké škole podnikání v Ostravě. Volný čas tráví s rodinou, četbou fantasy a historických románů a v boxerském ringu.

6

KERAMIKA SOUKUP Radek Michálek * obchodní ředitel Obchodním ředitelem Keramiky Soukup se stal Radek Michálek (44). Bude zodpovědný za vedení obchodního týmu a jednání s klíčovými zákazníky a dodavateli. Jeho hlavním úkolem bude zajistit zvyšování prodejů a posílení značky na trhu prodejců koupelnového vybavení v České republice.

Radek Michálek zúročí své zkušenosti z dlouholetého působení v obchodní pozici ve společnosti Henkel. Zde měl na starost vedení obchodního týmu a značku Ceresit.

V minulosti pracoval také jako obchodní zástupce a projektant v několika dalších firmách.

Radek Michálek vystudoval Fakultu stavební ČVUT Praha. Ve volném čase se věnuje rodině a koníčkům, mezi které patří fotbal, tenis a stolní tenis.

7

NESS TECHNOLOGIES Rostislav Schwarz * ředitel finanční divize Ness Technologies, globální poskytovatel řešení a byznys služeb v oblasti informačních technologií, uvedl do funkce delivery ředitele sektoru finance Rostislava Schwarze (42). Jeho cílem bude posílit pozici finanční divize Ness, která je klíčovým dodavatelem předních bank, pojišťoven a fondů, zintenzivnit komunikaci s klíčovými klienty a zvýšit efektivitu realizovaných projektů.

Rostislav Schwarz působí ve finančním sektoru déle než 20 let. Zkušenosti má zejména v oblasti vývoje a prodeje produktů přímého bankovnictví. Do společnosti Ness přišel z ČSOB, předtím pracoval řadu let jako projektový manažer v České spořitelně. Vystudoval Bankovní institut, vysokou školu se zaměřením na bankovní management. Jeho největším koníčkem je vytrvalostní běh.

8

HAVEL, HOLÁSEK & PARTNERS Pavel Němeček * partner Česko-slovenská advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners jmenovala svým 23. partnerem Pavla Němečka (37). Ten se bude věnovat zejména fúzím a akvizicím, corporate governance a insolvenčnímu a pojišťovacímu právu především pro klienty z německy mluvících zemí. I nadále se bude podílet na řízení slovenské kanceláře v Bratislavě, kde působí od ledna 2012.

Pavel Němeček pracuje v advokátní kanceláři Havel, Holásek & Partners od roku 2008. Zúročil zde své předchozí zkušenosti z pražské pobočky německé kanceláře Gleiss Lutz. Profesní dráhu začínal v pojišťovně Generali a v centrále pojišťovny Gerling v Kolíně nad Rýnem. Poskytoval právní poradenství společnostem v oblasti automobilového průmyslu, dopravy, informačních technologií, bankovnictví a finančních služeb, stavebnictví a při akvizicích a prodejích.

Němeček vystudoval Právnickou fakultu UK a absolvoval dvouletý vzdělávací program u BWV Bildungsverband v Kolíně nad Rýnem. Hovoří česky, anglicky a německy.

Ve volném čase se věnuje rodině a sportu, zejména lednímu hokeji, běžkám a kolu.

O autorovi| PŘIPRAVILA * redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

  • Největší mýty o bolesti zad

  • Profesor Sameš: Porucha lícního nervu není legrace

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít