Lidé a podniky

10. února 2014, 00:00 -
10. února 2014, 00:00

1 TOYOTA MOTOR CZECH Shingo Kato * prezident Od začátku roku 2014 je Shingo Kato prezidentem společnosti Toyota Motor Czech.

Svými odbornými zkušenostmi přispěje k dalšímu posílení značky a k dosažení cílů společnosti Toyota Motor Czech v České a Slovenské republice.

Shingo Kato pracuje pro japonskou značku Toyota od roku 1985, kdy zakončil studia na Tokyo University. Po dvouletém studijním pobytu na École nationale d’administration ve Francii se v roce 1993 vrátil do firmy Toyota Motor Corporation a pracoval zde několik let v oblasti financí. V roce 1998 nastoupil do společnosti Toyota Great Britain a v roce 2000 se stal ředitelem finančního a účetního oddělení v evropské centrále značky v Bruselu, kde působil až do roku 2002. Od roku 2004 vykonával funkci generálního sekretáře Toyota France. V roce 2010 byl jmenován prezidentem společnosti Toyota Motor Kazakhstan.

Tuto funkci zastával až do konce roku 2013.

2

DHL SUPPLY CHAIN Kateřina Rázlová * ředitelka pro business development Kateřina Rázlová (38) byla ve společnosti DHL Supply Chain jmenována do funkce ředitelky rozvoje obchodu v oblasti logistických služeb pro automobilový průmysl ve východní Evropě. Zároveň bude zastávat i svoji dosavadní funkci ředitelky divize automotive v České republice. Rozšíření pravomocí souvisí s procesem posilování týmu pro rozvoj obchodních aktivit na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Turecku.

Kateřina Rázlová pracuje v DHL od roku 2001, v posledních pěti letech jako ředitelka sektoru automotive, v letech 2004 až 2008 vedla oddělení transportu pro automobilový sektor. Ve firmě začínala jako manažerka pro dopravu a logistiku. Vystudovala VŠE v Praze a úspěšně absolvovala studium MBA na University of Pittsburgh.

3

DELOITTE Jan Medřický * ředitel forenzních služeb Oddělení forenzních služeb a pokročilé analytiky společnosti Deloitte rozšířilo svůj tým o ředitele Jana Medřického (38). V této pozici je zodpovědný za obchodní aktivity v České republice a v regionu střední Evropy. Středoevropský forenzní tým Deloitte řeší potřeby klientů v oblastech finanční kriminality, podpory při vedení sporů, asistence při insolvenčním řízení, forenzní technologie či zjišťování obchodních informací.

Jan Medřický přichází ze společnosti SAS, kde poslední dva roky zastával pozici generálního ředitele. Má více než desetileté zkušenosti z podniků Oracle, NCR, Informatica či Sybase. Je absolventem vysoké školy Policejní akademie. Absolvoval studia managementu, ekonomiky, anglického jazyka a psychologie v Národním vzdělávacím institutu v Praze. Ve volném čase se věnuje především rodině. Mezi jeho koníčky patří kromě golfu například okruhové závody cestovních vozů. 4

KPMG ČR Lukáš Kettner * manažer Lukáš Kettner se v roli manažera poradenských služeb zaměřených na zdravotnictví bude věnovat inovacím a analýzám řízení v sektoru zdravotnictví a ve státní správě. Zabývat se chce také elektronizací zdravotnictví a systémem eHealth.

Lukáš Kettner přišel do společnosti KPMG Česká republika v říjnu 2013 ze Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, kde působil jako primář oblastního střediska, ředitel a lékař výjezdové skupiny. Dříve působil v Nemocnici Třebíč a do března 2013 pracoval na Krajském úřadu Kraje Vysočina v pozici vedoucího odboru zdravotnictví.

Lukáš Kettner vystudoval všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. V roce 2011 získal titul MBA v Brno International Business School - Nottingham Trent University. Je členem České lékařské komory a odborné společnosti urgentní medicíny.

Je ženatý a má jednu dceru. Ve svém volném čase se věnuje rodině, cestování a sportu, především golfu, tenisu a fotbalu.

5

OKI SYSTEMS Miroslav Tyburec * viceprezident regionu CEE Jiří Kárník * obchodní a marketingový ředitel Miroslav Tyburec (47), generální ředitel společnosti Oki Systems pro Českou republiku a Slovensko se stal regionálním viceprezidentem se zodpovědností za region střední a východní Evropy, který zahrnuje kromě Česka a Slovenska také Polsko, Maďarsko, Řecko, Kypr, Izrael, baltské státy a země Balkánského poloostrova. Miroslav Tyburec vystudoval VŠE, obor ekonomika průmyslu. Působil ve firmách Škodaexport, ČSOB a Electrolux. Od roku 1995 pracuje pro zastoupení značky OKI, nejprve jako finanční ředitel, později jako obchodní a marketingový ředitel, naposledy jako generální ředitel české a slovenské pobočky. Mezi jeho záliby patří zejména sport, hraje tenis, lyžuje, je členem fotbalového týmu PUK, který hraje Hanspaulskou ligu. Sleduje sportovní dění, hlavně fotbal a hokej. Ve volném čase se věnuje rodině a cestování.

Společnost Oki Systems přivítala v pozici obchodního a marketingového ředitele Jiřího Kárníka.

Jiří Kárník (55) vystudoval VŠE. Mezi lety 1991 až 2004 působil jako marketingový manažer firmy Konsigna, poté byl tři roky marketingovým manažerem ve společnosti DNS. Od roku 2006 zastával pozici výkonného ředitele JVM Computers. Mezi jeho oblíbené aktivity ve volném čase patří fotbal, tenis a lyžování. Zajímá se o historii a rád cestuje.

6

SAFINA Josef Bříza * vedoucí divize Společnost Safina, zpracovatel materiálu s obsahem drahých kovů ve střední a východní Evropě, zahájila činnost samostatné výrobní divize recyklace. V jejím čele stojí Josef Bříza (36), který dosud pracoval v Safině jako obchodní manažer zodpovědný za nákup materiálu pro plazmový reaktor.

Zkušenosti v řízení získal ve společnosti Commexim Group, kde měl jako obchodní manažer na starost nákup a prodej feroslitin, neželezných kovů a surovin pro slévárny a ocelárny v Evropě. Předtím pracoval jako obchodník pro export v jihlavské firmě Kronospan, kde se zabýval prodejem velkoplošných materiálů pro výrobu nábytku do Itálie.

Josef Bříza vystudoval obor automatizace a elektrotechnika na Střední průmyslové škole elektrotechnické v Kutné Hoře, po maturitě se věnoval studiu anglického jazyka na Soukromé škole cestovního ruchu v Pardubicích.

Italský jazyk - překladatelství vystudoval na Filozofické fakultě Slezské univerzity v Opavě.

Mezi jeho největší koníčky patří sport, cestování a fotografie.

7

BM MANAGEMENT Petra Slabá * ředitelka HR Společnost BM Management (BMM), spravující investice Zdeňka a Michaely Bakalových v České republice, posílila Petra Slabá, která bude zodpovědná za řízení aktivit human resources v rámci skupiny BMM. Petra Slabá v současnosti působí také jako prozatímní HR manažerka vydavatelství Economia a Centrum Holdings.

Vystudovala na FF UK obor andragogika a personální řízení. V oblasti firemního řízení a rozvoje lidských zdrojů působí od počátku své pracovní kariéry. V minulosti se řízení HR věnovala mimo jiné v Českém Telecomu nebo v HVB Bank. Specializovala se na vyhledávání a rozvoj lidských zdrojů v rámci firemních korporací a aktivně se věnovala koučinku.

O autorovi| PŘIPRAVILA * redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu…
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na nerovnosti i riziko kolize
Technologie
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Seznam zruší legendární mapy. Ale ne ty, které myslíte
Tahle zahnutá výloha je ve skutečnosti obří flexibilní OLED panel od LG
Stahujte zdarma zombie co-op řežbu Killing Floor. Ale musíte si pospíšit
Intel zlevnil všechny Xeony Phi. Nejvýkonnější modely víc než o polovinu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít