Lidé a podniky

23. září 2013, 11:00 -
23. září 2013, 11:00

1 ČESKÉ RADIOKOMUNIKACE Jiří Grund • marketingový manažer Jiří Grund nastoupil do Českých Radiokomunikací jako manažer pro marketingovou komunikaci a vnější vztahy. V posledních 13 letech pracoval v různých manažerských pozicích v oblasti ICT. Zkušenosti získal i ve státním sektoru. Ve společnosti Microsoft dovedl svůj tým v roli ředitele centrálního marketingu k získání nejprestižnějšího ocenění – Gold Effie za nejefektivnější reklamu v ČR v letech 2007 a 2008.

Na ministerstvu obrany ve funkci ředitele odboru komunikace snížil během sedmi měsíců provozní náklady o 20 milionů korun. Do Českých Radiokomunikací přichází z vlastní společnosti Grucon, kde se podílel na konzultačních projektech v oblasti business development & government affairs.

Jiří Grund absolvoval studium MBA se zaměřením na strategický management.

2

EQUA BANK Hynek Rais • ředitel lidských zdrojů Ředitelem oddělení lidských zdrojů a rozvoje banky Equa bank se od září stal Hynek Rais. Bude zodpovědný za řízení lidských zdrojů a péči o zaměstnance, výběr a přijímání pracovníků, odměňování, hodnocení, rozvoj a podobně. Hynek Rais se v oboru lidských zdrojů pohybuje od roku 1995. Do Equa bank přišel z firmy Indra Sistemas, kde působil tři roky jako ředitel lidských zdrojů pro střední a východní Evropu. Předtím pracoval od roku 2006 do roku 2010 v Českých aeroliniích, kde mimo jiné zastával pozici ředitele pro oblast odměňování a benefitů a byl členem privatizačního týmu. Zkušenosti získal také ve finančním sektoru. V letech 2000 až 2002 pracoval v Komerční bance jako vedoucí manažerského vzdělávání a rozvoje. Následné dva roky působil jako ředitel vzdělávání a člen transformačního týmu České pojišťovny. Během této doby zde spolupracoval také na projektu rozvoje talentů pro skupinu PPF.

Hynek Rais vystudoval Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava, obor ekonomie. Je ženatý a má tři děti. Mezi jeho zájmy patří hory, rybaření a rodina.

3

CAPGEMINI Tomáš Hlinka • obchodní ředitel Společnost Capgemini, světový poskytovatel služeb v oblasti poradenství, technologií a outsourcingu, jmenovala obchodním ředitelem a ředitelem poradenské divize Tomáše Hlinku. Bude mít na starost obchodní aktivity firmy a zároveň povede divizi konzultantů. Jeho cílem bude mimo jiné budovat dlouhodobé vztahy se strategickými zákazníky a dohlížet na vysokou profesionální úroveň a kvalitu dodávaných služeb.

Tomáš Hlinka má více než 20 let zkušeností z IT oboru a jeho hlavní specializace je budování end-to-end řešení a profesionálních služeb. Do Capgemini přichází ze společnosti Microsoft Czech Republic, kde od roku 2009 pracoval jako services director a měl na starost například transformaci divize služeb. Předtím pracoval ve společnosti Arbes Technologies jako CEO a provedl restrukturalizaci celé firmy. Od roku 2000 působil šest let ve vysokých manažerských pozicích ve společnosti Oracle Czech, následně se přesunul do funkce consulting cluster director v Oracle EE & CIS se zodpovědností za rozvoj konzultačních služeb v regionu jihovýchodní Evropy.

4

KOVOSVIT MAS Peter Hawlan • generální ředitel Miloslav Kubala • obchodní ředitel Přední výrobce obráběcích technologií v České republice Kovosvit Mas od 1. září 2013 posílil svůj tým.

Do pozice generálního ředitele společnosti přišel Peter Hawlan, který působil ve skupině Elmarco jako jednatel. Má bohaté mezinárodní zkušenosti s řízením průmyslových společností, včetně zkušeností z vysokých manažerských funkcí, například z NKT cables nebo Schindler CZ.

V Kovosvitu Mas je Peter Hawlan odpovědný především za nové mezinárodní projekty s cílem posunout firmu na vyšší úroveň v žebříčku světového strojírenství. K jeho zálibám patří umění a cestování.

Další posilou firmy je Miloslav Kubala, který nastoupil do pozice obchodního ředitele. Jeho hlavním úkolem je tvorba strategie expanze na nové trhy a odpovědnost za další obchodní projekty.

Miloslav Kubala působil více než 11 let ve společnosti ABB, kde byl odpovědný za obchod, a to především v oblasti Blízkého východu, centrální Asie, Kazachstánu a Ukrajiny. Kubala získal titul MBA na Sheffield Hallam University a absolvoval studia Projekt management na George Washington University.

Hovoří anglicky a rusky. Ve svém volném čase se věnuje sportu, cestování a malbě. 5

WEINHOLD LEGAL Martin Lukáš • partner Právnická kancelář Weinhold Legal má nového partnera, jímž se stal Martin Lukáš. Počet partnerů kanceláře se tak rozšířil na šest.

Martin Lukáš začal pracovat v advokátní kanceláři Weinhold Legal v roce 1998 a od té doby se účastnil řady významných projektů v oblasti práva obchodních společností, rozhodčího řízení a restrukturalizací, duševního vlastnictví a veřejných zakázek. Podílel se i na legislativních iniciativách a byl také členem expertní skupiny ministra pro místní rozvoj pro přípravu novely zákona o veřejných zakázkách.

Roku 1998 absolvoval VŠE v Praze, Fakultu mezinárodních vztahů, a v roce 2000 Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Kromě češtiny hovoří anglicky a francouzsky.

6

HSBC ČR Zdeněk Němec • ředitel exportních finančních služeb Zdeněk Němec se stal ředitelem exportních finančních služeb a faktoringu banky HSBC v České republice. Bude odpovědný za nabídku komplexních služeb banky firmám s mezinárodní působností, které sídlí v České republice.

Zdeněk Němec má více než 11 let zkušeností a úspěchů v oblasti komerčního bankovnictví a korporátních financí z pražské a londýnské pobočky ING Bank, dříve pracoval také v Raiffeisenbank. Němec absolvoval magisterské studium na Ekonomicko-správní fakultě brněnské Masarykovy univerzity. Kromě rodné češtiny mluví plynně anglicky a německy a komunikativně španělsky.

Ve volném čase se věnuje fyzicky náročným sportům, jako je lyžování nebo windsurfing, a relaxuje při golfu.

7

ČESKÁ SPOŘITELNA Pavel Chlumský • ředitel transakčního bankovnictví Pavel Chlumský koordinuje od 1. září veškeré činnosti zaměřené na poskytování služeb transakčního bankovnictví pro podnikovou klientelu České spořitelny. Pod jeho správu spadají týmy cash managementu, trade finance, treasury, leasingu a factoringu.

Chlumský působil až do konce loňského roku jako generální ředitel banky Crédit Agricole CIB v Česku a na Slovensku. Od počátku letošního roku řídil síť sedmi regionálních center České spořitelny zaměřených na poskytování služeb malým a středním podnikům. V minulosti pracoval v manažerských pozicích v Živnostenské bance a podílel se na přípravě vstupu finanční skupiny PPF na ukrajinský bankovní trh.

Ve volném čase se věnuje svým čtyřem dětem, chalupaří, aktivně sportuje a muzicíruje.

PARTNERS Michal Špaňár výkonný ředitel Česká finančněporadenská společnost Partners Financial Services zvolila do nově vznikající funkce výkonného ředitele Michala Špaňára, který posledních 13 let působil na vedoucích postech finanční skupiny ING v České republice, Koreji a Brazílii. Rolí výkonného ředitele bude zajistit bezchybné fungování centrály firmy směrem k poradenské síti, koordinace expanzí, akvizic a strategických projektů, stejně jako efektivní využití lidských a finančních zdrojů. Michal Špaňár vystudoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy a studium MBA absolvoval na U. S. Business School v Praze ve spolupráci s Rochester Institute of Technology. Po působení na ministerstvu vnitra a v pojišťovně Allianz nastoupil v roce 2000 do nizozemského holdingu ING. V letech 2000 až 2004 postavil pro ING velmi úspěšný model korporátního byznysu. V následujících čtyřech letech transformoval největší brazilskou pojišťovnu SulAmérica v moderní finanční společnost. Poslední tři roky se věnoval strategickým projektům ING pro český a slovenský trh a řízení penzijních produktů.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Technologie
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít