lidé a podniky

30. července 2012, 00:00 - Naďa Kubalíková
30. července 2012, 00:00

1

LeasePlan ČR Martin Brix • finanční ředitel Martin Brix (38) byl jmenován finančním ředitelem společnosti LeasePlan Česká republika. Do Prahy se vrátil po pěti letech, které strávil v pozici finančního ředitele rumunského zastoupení skupiny LeasePlan. Ve funkci nahradil Pavla Hakena, který byl finančním ředitelem firmy dvanáct let.

Před odchodem do Rumunska pracoval Martin Brix osm let v české pobočce, tři roky jako credit analyst a pět let coby risk manager.

Nyní bude jeho hlavním úkolem přispět k růstu portfolia společnosti. Nový finanční ředitel vystudoval Vysokou školu ekonomickou, je ženatý a má tři děti. Mezi své koníčky řadí rodinu, cestování a horskou turistiku.

2

Hewlett-Packard Radovan Dršata • regionální ředitel divize Společnost HP rozšířila svůj středoevropský manažerský tým. Do pozice regionálního ředitele divize HP Software pro Českou republiku, Maďarsko a Slovensko nastoupil Radovan Dršata (49). V nové pozici bude zodpovědný zejména za plnění obchodních cílů, rozvoj nových aktivit i podílu na trhu a řízení mezinárodního týmů specialistů zajišťujících podporu softwarového portfolia HP.

Před svým příchodem do HP pracoval Dršata v IBM, kde zastával několik manažerských pozic v rámci tuzemského, středoevropského a východoevropského regionu.

Radovan Dršata žije od roku 1991 v Rakousku.

Je absolventem ČVUT v Praze, získal i doktorát na Ekonomické univerzitě ve Vídni a titul MBA na California State University Hayward. Je ženatý a má dvě dospělé dcery. Mezi jeho koníčky patří jóga, nordic walking, horská kola a vyšly mu dvě knihy.

3

APS Holding SE Viktor Levkanič • fund management director Top management evropské společnosti APS Holding SE se sídlem v Praze posílil Viktor Levkanič (38). Ve své pozici fund management directora je zodpovědný za management fondů ve správě APS, vyhledávání a realizaci investičních příležitostí v regionu a rozvoj transakcí v rámci investičního bankovnictví souvisejícího s činnostmi APS. Je též předsedou dozorčí rady společnosti.

Levkanič přichází z regionální investiční skupiny Slavia Capital Group, kde působil v pozici místopředsedy představenstva a byl zodpovědný za oblast fúzí a akvizic a transakcí investičního bankovnictví. Vystudoval Ekonomickou univerzitu v Bratislavě, hovoří anglicky, česky, rusky a maďarsky.

4

M. C. Triton Mirko Křivánek • business unit director Tým poradenské společnosti M. C. Triton posílil Mirko Křivánek v pozici business unit directora pro oblast poradenských služeb.

Křivánek má za sebou dvě desítky let praxe v poradenství u mezinárodních firem a zkušenosti z trhů EU i rusky mluvících zemí.

Specializuje se na téma učící se organizace a harmonizace strategie, procesů, zdrojů a organizace firem. Je vyhledávaným koučem manažerů a facilitátorem manažerských workshopů. V M. C. Triton má zodpovědnost za poradenské projekty a rozvoj lidí. Mirko Křivánek je ženatý, má tři děti a ve volném čase se věnuje zahradě a fotografování.

5

ZenithOptimedia Michal Šeda • ředitel výzkumu Do pozice ředitele výzkumu mediální agentury ZenithOptimedia Prague nastoupil Michal Šeda. Po studiích na Vysoké škole ekonomické pracoval v agentuře Mindshare, kde získal zkušenosti například s vývojem ekonometrických a statistických modelů, nových nástrojů, analýz cílových skupin či brandu. Začínal coby research analyst, následně přešel do pozice senior executive. Poslední tři roky působil v Mindshare jako senior manager v oddělení business planning.

6

PwC ČR Miroslav Bratrych • vedoucí partner Mike Jennings • partner Patrik Horný • partner Miroslav Bratrych (41) se stal vedoucím partnerem poradenských služeb PwC v České republice. Funkci převzal od Jiřího Mosera, který se bude plně věnovat své roli řídícího partnera PwC v České republice a nově také řídícího partnera západní části středoevropského regionu. Tým poradenských služeb zároveň rozšířili dva noví partneři Mike Jennings (41), který povede poradenství finančním institucím, a Patrik Horný (43), jenž bude rozvíjet služby v oblasti IT, řízení inovací a změn.

Bratrych má rozsáhlé zkušenosti s podporou transakcí v řadě evropských zemí. Pro PwC pracuje od roku 1996 a transakčnímu poradenství se věnuje nepřetržitě od svého nástupu. Je ženatý a má tři děti, mezi jeho koníčky patří historie a sport.

Jennings přichází do PwC po 18 letech působení u poradenské firmy Deloitte, kde se věnoval zejména finančním institucím v regionu střední a východní Evropy. Autorizovaný účetní znalec Institutu autorizovaných účetních znalců v Anglii a Walesu je také členem britského Autorizovaného institutu marketingu.

Horný stál u zrodu českého zastoupení mezinárodní poradenské společnosti Capgemini, kde působil v pozici generálního ředitele. Těsně před příchodem do PwC pracoval v Deloitte. Je ženatý, má dvě děti a ve volném čase se věnuje cestování a lyžování.

7

DLA Piper Prague LLP Zdeněk Tomíček • advokát Novou posilou advokátní kanceláře DLA Piper Prague LLP je advokát Zdeněk Tomíček. Absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze se ve své praxi specializuje především na mezinárodní investiční i komerční arbitrážní spory. Zkušenosti v dané oblasti čerpal mimo jiné také během svého působení v londýnské City jako člen mezinárodního arbitrážního týmu DLA Piper. Dále se zaměřuje na oblast obchodního práva a veřejných zakázek.

8

UPC ČR Vincent Jourdren • ředitel divize Novým ředitelem divize pro firemní zákazníky v UPC Česká republika se od 1. srpna stane Vincent Jourdren. Přišel ze společnosti Telefónica O2, kde pracoval od roku 2005 na postech marketingového ředitele či generálního ředitele dceřiné firmy Internethome.

Kromě mateřské francouzštiny mluví anglicky, česky a španělsky. S manželkou a dvěma dětmi žije v Praze a mezi jeho koníčky patří tenis či historie.

O autorovi| Naďa Kubalíková (kubalikova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
AMD neotevře kód své analogie Intel ME. Secure Processor zůstane „blackboxem“
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít