lidé a podniky

17. června 2013, 00:00 -
17. června 2013, 00:00

1 Renaud Mingat Schneider Electric 2 Ladislav Polan Heineken ER 2 Frantiiek Eermák Heineken ER 3 Ivan Bradáe Mautilus 4 Pavel Ondruj LBBW Bank CZ 5 Jan Novotný GE Money Bank 6 Helena Hailichová PwC Legal 1 SCHNEIDER ELECTRIC Renaud Mingat • Finanční ředitel Finančním ředitelem společnosti Schneider Electric v České republice a na Slovensku se stal Renaud Mingat (37). Přichází ze Schneider Electric Švédsko, kde od roku 2011 vedl oddělení controllingu a působil jako finance business partner pro industry a infrastructure business. Mingat se narodil ve Francii, kde vystudoval management, ekonomii a finance. Pro společnost Schneider Electric, globálního lídra v energetickém managementu, pracuje od roku 1998 na finančních pozicích.

2 HEINEKEN ČR Ladislav Polan • obchodní ředitel František Čermák • obchodní ředitel Počínaje 1. červnem letošního roku došlo ke změnám ve vrcholovém vedení společnosti Heineken Česká republika, které patří pivovary Krušovice, Starobrno a Velké Březno. Ladislav Polan a František Čermák se stali novými členy management teamu a reportují přímo generální ředitelce Door Plantenga. František Čermák (47) nastoupil do funkce obchodního ředitele on-trade a bude mít na starost prodej sudového i baleného piva v restauračních zařízeních a obchodní podporu distribuce. Do společnosti Čermák nastoupil 1. ledna 2013. Předtím pracoval 18 let v různých pozicích ve firmě British American Tobacco, kde posledních pět let působil jako obchodní ředitel, jednatel a člen managementu. Je ženatý a má dva syny. Obchodním ředitelem off -trade se stal Ladislav Polan (47), který se bude starat o aktivity podniku na českém maloobchodním trhu. Jeho hlavním úkolem bude implementace obchodní strategie v tomto prodejním kanálu a aktivity společnosti Drinks Union Deutschland na německém trhu. Polan pracuje ve firmě Heineken ČR od jara 2010. Svou kariéru začínal roku 1995 u podniku Master Food/Mars, kde působil v různých manažerských pozicích v rámci obchodního oddělení. Dalších pět let pracoval ve funkci key account directora společnosti OpaviaLu. Má dvě děti.

3 MAUTILUS Ivan Bradáč • provozní ředitel Firma Mautilus, brněnský vývojář multiscreenových aplikací pro chytrá zařízení, oznámil změnu organizační struktury. Do pozice partnera a provozního ředitele nastoupí Ivan Bradáč (45), který měl dříve na starost vývoj aplikací a zákaznického softwaru. Před nástupem do Mautila v květnu 2012 pracoval Ivan Bradáč v různých pozicích včetně funkce projektového manažera, vedoucího oddělení a vedoucího české větve mezinárodní jednotky Siemens CMT společnosti ANF Data, patřící do mezinárodní skupiny Siemens. V této společnosti strávil deset let. Předtím pracoval jako softwarový vývojář v Sun Microsystems a v brněnské AIS Software.

4 LBBW BANK CZ Pavel Ondrůj • ředitel oddělení Zkušený právník s mnohaletou praxí Pavel Ondrůj (61) se stal v červnu ředitelem nového oddělení compliance a regulace v bance LBBW Bank CZ. Bude zodpovědný za zajištění právních a dalších odborných služeb v rámci compliance/AML a ochrany osobních údajů. Pavel Ondrůj nastoupil do LBBW Bank CZ v dubnu 2012 do útvaru compliance/AML jako senior compliance offi cer. Před příchodem do banky působil deset let v pražské pobočce Deutsche Bank v pozici viceprezidenta divize finance/legal/capital v útvaru legal a compliance. Předtím pracoval osm let jako vedoucí právního útvaru Siemens. Ondrůj vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Ve volném čase se rád věnuje kondičnímu sportu, jako je plavání, cyklistika a běh. Mezi jeho záliby patří literatura faktu, historie a jazyky. Je ženatý a má dvě děti.

5 GE MONEY BANK Jan Novotný • ředitel Ředitelem komerčního bankovnictví GE Money Bank se stal Jan Novotný. V nové funkci má na starost strategii a prodej v oblasti produktů a služeb pro firemní klientelu od malých firem až po velké korporace. Nahrazuje Jiřího Báču, který funkci zastával téměř čtyři roky. Novotný pracuje v GE Money Bank od roku 2003. Začínal jako analytik komerčního bankovnictví, později se stal manažerem data týmu, vedl také vývoj produktů a nakonec i celý produktový management. Roku 2007 odjel v rámci skupiny GE Capital získávat zkušenosti do Singapuru, kde zastával pozici ředitele produktů pro malé a střední podniky pro oblast jihovýchodní Asie (Singapur, Filipíny, Thajsko, Čína). V následujícím roce se vrátil zpět do České republiky, kde postupně pracoval jako manažer segmentu mikro a malých podniků a posléze i jako ředitel celého segmentu malých a středních firem. Má dvě děti, mezi jeho záliby patří cestování, ve volném čase se věnuje rodině a rád hraje golf.

6 PWC LEGAL Helena Hailichová • vedoucí advokát Advokátka Helena Hailichová rozšířila tým mezinárodní advokátní kanceláře PwC Legal jako vedoucí advokát. Zaměří se především na finanční instituce, IT sektor a farmaceutický průmysl. Její právní specializace zahrnuje pracovní právo, korporátní agendu, práva duševního vlastnictví, ochranu osobních údajů a příslušné sektorové regulace. Před příchodem do firmy PwC Legal působila Hailichová v pražské pobočce mezinárodní advokátní kanceláře CMS Cameron McKenna. Dříve pracovala v české pobočce britské společnosti Provident Financial a u Evropské komise v Bruselu. Helena Hailichová má rozsáhlé zkušenosti s poskytováním regulatorního a obchodně právního poradenství společnostem zejména z oboru pojišťovnictví a finančních institucí, elektronické komunikace a výroby spotřebního zboží. Poskytovala také komplexní poradenství v oblasti pracovního práva a ochrany osobních údajů řadě mezinárodních i českých klientů.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Asus uvádí monitory s technologií ELMB. Low motion blur konečně i pro LCD s FreeSync
Bixby je u nás dřív než Cortana. Samsung v Česku spustil hlasového asistenta
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít