lidé a podniky

17. června 2013, 00:00 -
17. června 2013, 00:00

1 Renaud Mingat Schneider Electric 2 Ladislav Polan Heineken ER 2 Frantiiek Eermák Heineken ER 3 Ivan Bradáe Mautilus 4 Pavel Ondruj LBBW Bank CZ 5 Jan Novotný GE Money Bank 6 Helena Hailichová PwC Legal 1 SCHNEIDER ELECTRIC Renaud Mingat • Finanční ředitel Finančním ředitelem společnosti Schneider Electric v České republice a na Slovensku se stal Renaud Mingat (37). Přichází ze Schneider Electric Švédsko, kde od roku 2011 vedl oddělení controllingu a působil jako finance business partner pro industry a infrastructure business. Mingat se narodil ve Francii, kde vystudoval management, ekonomii a finance. Pro společnost Schneider Electric, globálního lídra v energetickém managementu, pracuje od roku 1998 na finančních pozicích.

2 HEINEKEN ČR Ladislav Polan • obchodní ředitel František Čermák • obchodní ředitel Počínaje 1. červnem letošního roku došlo ke změnám ve vrcholovém vedení společnosti Heineken Česká republika, které patří pivovary Krušovice, Starobrno a Velké Březno. Ladislav Polan a František Čermák se stali novými členy management teamu a reportují přímo generální ředitelce Door Plantenga. František Čermák (47) nastoupil do funkce obchodního ředitele on-trade a bude mít na starost prodej sudového i baleného piva v restauračních zařízeních a obchodní podporu distribuce. Do společnosti Čermák nastoupil 1. ledna 2013. Předtím pracoval 18 let v různých pozicích ve firmě British American Tobacco, kde posledních pět let působil jako obchodní ředitel, jednatel a člen managementu. Je ženatý a má dva syny. Obchodním ředitelem off -trade se stal Ladislav Polan (47), který se bude starat o aktivity podniku na českém maloobchodním trhu. Jeho hlavním úkolem bude implementace obchodní strategie v tomto prodejním kanálu a aktivity společnosti Drinks Union Deutschland na německém trhu. Polan pracuje ve firmě Heineken ČR od jara 2010. Svou kariéru začínal roku 1995 u podniku Master Food/Mars, kde působil v různých manažerských pozicích v rámci obchodního oddělení. Dalších pět let pracoval ve funkci key account directora společnosti OpaviaLu. Má dvě děti.

3 MAUTILUS Ivan Bradáč • provozní ředitel Firma Mautilus, brněnský vývojář multiscreenových aplikací pro chytrá zařízení, oznámil změnu organizační struktury. Do pozice partnera a provozního ředitele nastoupí Ivan Bradáč (45), který měl dříve na starost vývoj aplikací a zákaznického softwaru. Před nástupem do Mautila v květnu 2012 pracoval Ivan Bradáč v různých pozicích včetně funkce projektového manažera, vedoucího oddělení a vedoucího české větve mezinárodní jednotky Siemens CMT společnosti ANF Data, patřící do mezinárodní skupiny Siemens. V této společnosti strávil deset let. Předtím pracoval jako softwarový vývojář v Sun Microsystems a v brněnské AIS Software.

4 LBBW BANK CZ Pavel Ondrůj • ředitel oddělení Zkušený právník s mnohaletou praxí Pavel Ondrůj (61) se stal v červnu ředitelem nového oddělení compliance a regulace v bance LBBW Bank CZ. Bude zodpovědný za zajištění právních a dalších odborných služeb v rámci compliance/AML a ochrany osobních údajů. Pavel Ondrůj nastoupil do LBBW Bank CZ v dubnu 2012 do útvaru compliance/AML jako senior compliance offi cer. Před příchodem do banky působil deset let v pražské pobočce Deutsche Bank v pozici viceprezidenta divize finance/legal/capital v útvaru legal a compliance. Předtím pracoval osm let jako vedoucí právního útvaru Siemens. Ondrůj vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Ve volném čase se rád věnuje kondičnímu sportu, jako je plavání, cyklistika a běh. Mezi jeho záliby patří literatura faktu, historie a jazyky. Je ženatý a má dvě děti.

5 GE MONEY BANK Jan Novotný • ředitel Ředitelem komerčního bankovnictví GE Money Bank se stal Jan Novotný. V nové funkci má na starost strategii a prodej v oblasti produktů a služeb pro firemní klientelu od malých firem až po velké korporace. Nahrazuje Jiřího Báču, který funkci zastával téměř čtyři roky. Novotný pracuje v GE Money Bank od roku 2003. Začínal jako analytik komerčního bankovnictví, později se stal manažerem data týmu, vedl také vývoj produktů a nakonec i celý produktový management. Roku 2007 odjel v rámci skupiny GE Capital získávat zkušenosti do Singapuru, kde zastával pozici ředitele produktů pro malé a střední podniky pro oblast jihovýchodní Asie (Singapur, Filipíny, Thajsko, Čína). V následujícím roce se vrátil zpět do České republiky, kde postupně pracoval jako manažer segmentu mikro a malých podniků a posléze i jako ředitel celého segmentu malých a středních firem. Má dvě děti, mezi jeho záliby patří cestování, ve volném čase se věnuje rodině a rád hraje golf.

6 PWC LEGAL Helena Hailichová • vedoucí advokát Advokátka Helena Hailichová rozšířila tým mezinárodní advokátní kanceláře PwC Legal jako vedoucí advokát. Zaměří se především na finanční instituce, IT sektor a farmaceutický průmysl. Její právní specializace zahrnuje pracovní právo, korporátní agendu, práva duševního vlastnictví, ochranu osobních údajů a příslušné sektorové regulace. Před příchodem do firmy PwC Legal působila Hailichová v pražské pobočce mezinárodní advokátní kanceláře CMS Cameron McKenna. Dříve pracovala v české pobočce britské společnosti Provident Financial a u Evropské komise v Bruselu. Helena Hailichová má rozsáhlé zkušenosti s poskytováním regulatorního a obchodně právního poradenství společnostem zejména z oboru pojišťovnictví a finančních institucí, elektronické komunikace a výroby spotřebního zboží. Poskytovala také komplexní poradenství v oblasti pracovního práva a ochrany osobních údajů řadě mezinárodních i českých klientů.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Auta
Maserati GranTurismo se dočkalo dalšího faceliftu. Nástupce…
Historicky nejrychlejší Jaguar pro běžný provoz má 600 koní a maximálně jede 322 km/h
Aston Martin DB11 dostal osmiválec 4,0 l bi-turbo od Mercedesu AMG
Galerie na středu: Vyplatí se nejoblíbenější auta s dieselem? Jen když najedete stovky tisíc km
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je uvnitř? (první dojmy)
Technologie
Další velký útok ransomwaru zasáhl nezáplatované počítače. Nejvíce je postižena Ukrajina
Čtečky otisků schované v displejích přijdou příští rok. Umožní to tato technologie
Prohlížeč Vivaldi konečně dostane synchronizaci
AMD vydalo první Vegu 10, poloprofi kartu Radeon Vega Frontier Edition za 999$. Bez recenzí
Facebook ovládá celý svět. Má již 2 miliardy uživatelů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít