lidé a podniky

03. června 2013, 00:00 - Lenka Michálková
03. června 2013, 00:00

1 HAVEL, HOLÁSEK & PARTNERS Martin Jurečko * partner Martin Jurečko (36) byl jmenován partnerem advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners, firma chce jeho jmenováním podpořit širší expanzi kanceláře na Slovensku. Jurečko doplní tým 26 právníků bratislavské kanceláře a v jejím vedení podpoří partnery Jaroslava Havla a Petera Šubu. Podílet se bude na řízení projektů v oblasti nemovitostí, fúzí a akvizic a práva obchodních společností.

Jurečko v minulosti pracoval devět let v mezinárodní advokátní kanceláři White & Case.

Poskytoval poradenství v rámci rezidenčních, hotelových i administrativních projektů, stejně jako greenfield projektů výstavby nových výrobních závodů na Slovensku. Zajišťoval právní služby klientům související s restrukturalizacemi v rámci Slovenska i Evropské unie.

Vystudoval obor práva na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Je členem Slovenské advokátní komory a hovoří slovensky česky, anglicky a německy.

2 BRAND EMBASSY

Jiří Pavlíček * člen advisory boardu

Poradní tým společnosti Brand Embassy posílil Jiří Pavlíček, bývalý generální ředitel Johnson & Johnson pro střední a východní Evropu. Jako člen advisory boardu se zaměří především na tvorbu strategie globálního prodeje.

Ve firmě Johnson & Johnson působil Pavlíček 20 let a postupně vystřídal pozice obchodníka, marketingového ředitele, generálního ředitele a regionálního ředitele.

V současnosti řídí společnost Aspironix zabývající se distribucí zdravotnických prostředků ve střední Evropě a věnuje se rozvoji talentů prostřednictvím poradenské společnosti Bright Principal.

3 ACCACE ČR

Petr Neškrábal * managing director

Petr Neškrábal byl v týmu Accace Česká republika povýšen do funkce managing directora.

Bude odpovědný za řízení pražské pobočky, která se zaměřuje především na poskytování daňového, právního a účetního poradenství. Neškrábal před nástupem do Accace působil více než deset let ve společnosti Deloitte Advisory. Jeho hlavní specializací je daňové a právní poradenství zaměřené na mezinárodní transakce a restrukturalizace.

Ve volném čase se rád věnuje běhání, józe a ekonomice.

4 SIEMENS SMART GRID

Jiří Krátký * finanční ředitel

Vedení skupiny Siemens Česká republika rozšířil Jiří Krátký, který byl jmenován finančním ředitelem divize Smart Grid. Ve funkci je zodpovědný za finanční řízení divize, plánování, controlling, reporting a řízení obchodních případů po obchodně­ekonomické stránce.

Jiří Krátký (40) pracuje pro firmu Siemens již deset let. V dceřiné společnosti Siemens Engineering působil od roku 2004 jako ekonomický vedoucí úseku technického zabezpečení budov. Podílel se na dodávkách elektrotechnologií pro pražské nákupní centrum Galerie Butovice či nákupní centrum Eden. V roce 2006 byl jmenován ekonomickým ředitelem divize energetika a spolupracoval na realizaci výstavby vodní elektrárny v pražské Troji nebo paroplynové elektrárny v pákistánském městě Muridke. Roku 2009 přešel do mateřské společnosti Siemens do pozice ekonomického vedoucího úseku energy automation divize Smart Grid a od roku 2011 se podílel na komplexní obnově Elektrárny Tušimice II.

Krátký vystudoval ekonomiku na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Ve svém volném čase se věnuje manželce a dvěma dětem, se kterými rád sportuje. Mezi jeho oblíbené sporty patří turistika, jízda na kole a lyžování.

5 AQUASOFT

Jan Volšík * manažer

Společnost Aquasoft, tuzemský dodavatel softwarových aplikací, má novou posilu obchodního týmu. Do funkce manažera pro významné zákazníky nastoupil Jan Volšík.

Hlavním úkolem Jana Volšíka bude vyhledávání vhodných obchodních příležitosti a navazování vztahů s novými zákazníky, péče o stávající zákazníky a rozvoj obchodních aktivit.

Obchodní zkušenosti si přináší především ze společnosti Renault Trucks, kde působil 15 let v různých pozicích, od vedoucího regionu až po obchodního ředitele. Obchodu se věnoval také ve společnostech Agfa a Bayer.

Volšík je absolventem studia MBA na Nottingham Trent University. Ve volném čase se rád věnuje sportu, jeho nejoblíbenější aktivitou je golf.

6 PESKIM

Vojtěch Karas * vedoucí

Lenka Ostrčilová * projektová manažerka

Vojtěch Karas byl jmenován do funkce vedoucího developerských projektů společnosti Peskim. Předtím působil tři roky v developerské společnosti Czech Property Investments v pozici finančního ředitele a devět let pracoval v IPB Real jako ředitel odboru finančního řízení a plánování jednotlivých projektů.

Lenka Ostrčilová získala ve firmě Peskim pozici projektové manažerky. Před nástupem do společnosti pracovala dva roky jako systémová specialistka v ČD Cargo a působila jako manažerka marketingového outsourcingu a jako brand managerka firemních projektů v reklamní agentuře GS Agency.

7 SAFINA

Lucie Svobodová * vedoucí personálního odboru

Společnost Safina, podnik s uceleným výrobním programem v oblasti zpracování a výroby produktů z drahých a neželezných kovů, oznamuje jmenování Lucie Svobodové (37) do funkce vedoucí personálního odboru, ve které bude zodpovědná za realizaci všech aspektů personální politiky společnosti čítající 218 zaměstnanců. Zároveň se bude podílet na posilování firemní identity a účinném fungování interní komunikace.

Lucie Svobodová pracuje ve ? rmě od roku 2010 jako personalistka. Dříve působila ve společnosti Coca­Cola Beverages Česká republika jako vedoucí oddělení investičního majetku a statistiky a poté jako vedoucí oddělení marketingového účetnictví.

Zkušenosti s personální problematikou získala také v podniku Břenda velkoobchod. Svobodová vystudovala Univerzitu Jana Amose Komenského v Praze, magisterský titul získala v oboru andragogika a vzdělávání lidských zdrojů. Mezi její zájmy patří rodina, vzdělávání, kultura a sport.

O autorovi| PŘIPRAVILA Lenka Michálková (michalkova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Projekt otevřeného ne-x86 počítače žije. Talos II bude ještě letos, s IBM Power9 a za míň
OneDrive rozšiřuje zálohování starších verzí na všechny typy souborů
Tip: Chtějí po vás telefonní číslo kvůli registraci? Která SIM je pro to nejlepší?
Microsoftu se daří hlavně díky Office a cloudu. Zdvojnásobil zisk
Podíl používanosti Creators Updatu poprvé překonal Anniversary Update
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít