lidé a podniky

20. května 2013, 00:00 -
20. května 2013, 00:00

1 EMONEY GROUP Adam Leščišin * generální ředitel Mezinárodní tým eMoney Group, firmy která podniká v oboru digitálních ekosystémů a po procesní stránce zajišťuje projekt čipových karet Opencard, posílí Adam Leščišin jako generální ředitel pro region střední a východní Evropy. Bude zodpovědný za řízení a rozvoj týmů a obchodních aktivit eMoney Group zejména na trzích Česka, Slovenska, Polska, Maďarska a Bulharska.

Adam Leščišin pracoval 15 let na různých úrovních managementu skupin GE Money a GE Capital. Řídil strategické projekty v oblastech outsourcingu, kreditního rizika, prevence podvodů a praní špinavých peněz. Zakládal a vedl mezinárodní týmy, budoval a zefektivňoval procesy a působil dohromady ve 24 zemích Evropy, Severní i Jižní Ameriky a Asie. K jeho zájmům patří informační technologie. Hovoří aktivně čtyřmi cizími jazyky.

2

DHL EXPRESS Ian Wilson * ředitel regionu DHL Express přeskupila svou organizační strukturu vytvořením regionu, jehož součástí je kromě České republiky, Maďarska a Slovenska také Rumunsko, Slovinsko, Bulharsko, Estonsko, Lotyšsko, Litva a Island. Do čela nově vytvořeného regionu byl jmenován Ian Wilson, dosavadní generální ředitel pro Českou republiku a Slovensko.

Ian Wilson má rozsáhlé zkušenosti v oblasti dopravy a logistiky. Pro DHL Express pracuje více než 20 let a za dobu své profesní praxe zastával různé pozice v mnoha zeměpisných lokalitách. Před nástupem do současné funkce pracoval jako generální ředitel DHL Express v Maďarsku a ve Slovinsku.

Také další členové českého managementu DHL Express přebírají zodpovědnost v rámci nově vytvořeného regionu a budou tedy nadále zastávat své funkce v rámci Česka i v rámci střední Evropy. Jsou to obchodní ředitel Luděk Drnec, finanční ředitel Alistaire Knight, ředitel informačních technologií Lumír Kaplan a personální ředitelka Dagmar Vacková.

3

AMI COMMUNICATIONS Eva Venhodová * senior account directorka Anna Balíčková * account directorka Tuzemská public relations agentura AMI Communications rozšiřuje svůj vedoucí tým. Do pozice account directorky pro oblast consumer marketingu byla jmenována Anna Balíčková (30). Ve funkci nahradí Evu Venhodovou (39), která se jako senior account directorka bude v rámci firmy věnovat rozvoji nového byznysu a řízení dlouhodobých zakázek.

Eva Venhodová vedla tým consumer marketingu v AMI Communications sedm let. Do agentury přišla po sedmi letech v marketingu společnosti Unilever, kde mimo jiné pracovala dva roky v inovačních centrech v Nizozemsku a Polsku. V minulosti působila v agentuře Quent. Vystudovala překladatelství a tlumočnictví na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, hovoří anglicky a německy. Mezi její koníčky patří hudba, jóga, vysokohorský treking, zajímá se o psychologii, literaturu, design a film.

Anna Balíčková působí v AMI Communications sedm let, dříve pracovala jako novinářka. Vystudovala jazykovou a literární kulturu na Univerzitě v Hradci Králové a žurnalistiku na Fakultě sociálních věd v Praze, hovoří anglicky. Specializuje se na brand PR a korporátní komunikaci. Ve volném čase ji zajímá divadlo, design a výtvarné umění, ráda čte beletrii a hraje tenis.

4

COLLIERS INTERNATIONAL Ed Neild * ředitel Ed Neild nastupuje do Colliers International jako ředitel strategic account managementu v oddělení korporátních služeb pro region Evropy, Blízkého východu a Afriky. Jeho hlavním úkolem bude poskytovat multidisciplinární strategická řešení korporátním nájemcům na základě jeho zkušeností se správou portfolií nadnárodních klientů jako State Street Bank, The Walt Disney Company a Chubb Insurance.

Přichází z CBRE z pozice vedoucího týmu global corporate services complex transaction. Před nástupem do CBRE v roce 1998 pracoval v Cushman & Wakefield.

5

JONES LANG LASALLE Sylvie Samadi * vedoucí oddělení Po dvouleté mateřské dovolené se do funkce vedoucí oddělení maloobchodních nemovitostí Jones Lang LaSalle pro Českou republiku a Slovensko vrací Sylvie Samadi (32).

Do Jones Lang LaSalle nastoupila v roce 2003. Měla zodpovědnost za pronájmy maloobchodních prostor, poradenství, konzultace a průzkum trhu. Podílela se na uvádění projektů obchodních center na český trh, účastnila se projektů Atrium Flora, Centrum Chodov v Praze, AFI Palác Pardubice, Mercury Centrum v Českých Budějovicích či projektu Plzeň Plaza.

Sylvie Samadi získala bakalářský titul na Vysoké škole hotelové v Praze. Je vdaná a má dvouletou dceru. Svůj volný čas rozděluje mezi rodinu a sportovní aktivity - především jízdu na kole, lyžování a fitness.

6

DATASYS Roman Kamarýt * obchodní manažer Společnost Datasys, poskytovatel služeb a řešení v oblasti informačních technologií, jmenovala Romana Kamarýta do funkce manažera pro rozvoj obchodu. Kamarýt má zkušenosti s řízením a rozvojem obchodu, realizací rozsáhlých projektů a s působením v oblasti státní správy a e-governmentu. V Datasysu bude jeho úkolem rozvoj obchodních aktivit právě v těchto oblastech. Přichází ze společnosti NESS Czech (dříve APP), kde jako viceprezident zodpovídal za tvorbu dlouhodobé strategie, obchodní rozvoj a profitabilitu. Absolvoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy. Působil v oblastech informačních technologií, telekomunikací, energetiky a centrální státní správy. Je členem řídícího výboru pro informační společnost ICT Unie, kde také vede pracovní skupinu E-government 2014+.

7

Cushman & Wakefield Lenka Jezberová * poradkyně Do pozice poradce v kancelářském týmu Cushman & Wakefield nastoupila Lenka Jezberová. Bude poskytovat služby developerům a majitelům nemovitostí při zajišťování pronájmu kancelářských prostor. Jezberová pracuje v Cushman & Wakefield od roku 2011, kdy nastoupila do oddělení pronájmu maloobchodních ploch. Protože ji více zaujal segment kancelářského trhu, zažádala v rámci firmy o přesun do kancelářského týmu.

Zkušenosti v realitách získávala i v předešlých zaměstnáních. Od roku 2009 pracovala v realitní kanceláři Albion reality zaměřené na rezidenční nemovitosti.

Lenka Jezberová je absolventkou University of Leeds. V oboru reklama a marketing získala v roce 2008 titul Master of Arts (MA). Ve svém volném čase se věnuje lyžování, ráda hraje squash a golf.

O autorovi| PŘIPRAVILA * Lenka Michálková (michalkova@mf.cz)

Mohlo by vás zajímat

Finance
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Auta
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s…
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Technologie
Nintendo už zase recykluje. Uvede novou verzi konzole SNES s 21 hrami
Úspěch jako hrom. Na oběžné dráze je první česká nanodružice
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Facebook hledá v Hollywoodu originální skriptované pořady. „Vysílat“ by mohl brzy
Více Linuxu ve Windows Storu. Microsoft pro testování uvolnil dvě edice SUSE
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít