Lidé a podniky

06. května 2013, 00:00 -
06. května 2013, 00:00

1 CONSEQ PETR ZAHRADNÍK * hlavní ekonom Do funkce hlavního ekonoma investiční společnosti Conseq Investment Management se vrací Petr Zahradník, člen Národní ekonomické rady vlády ČR (NERV). Bude se věnovat analýzám v oblastech makroekonomiky, finančních trhů, penzijního systému a Evropské unie (EU).

Petr Zahradník (47) má bohaté zkušenosti z ekonomického sektoru, ve kterém působí více než 26 let. Absolvoval Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze, v letech 1991 až 1995 působil jako akademický ekonom v zahraničí. Roku 1995 nastoupil do Patria Finance do pozice ekonoma se zaměřením na průmyslovou politiku a EU. V roce 1999 přišel do Conseq Finance, kde zastával funkci hlavního ekonoma a vedoucího oddělení ekonomických analýz. V letech 2003 až 2012 působil jako ředitel a projektový manažer EU offi ce České spořitelny a později se věnoval nezávislému poradenství pro oblast EU.

2

SIEMENS PETRA JEŘÁBKOVÁ * personální ředitelka Do funkce personální ředitelky společnosti Siemens nastoupila Petra Jeřábková (39).

Bude zodpovědná za strategii řízení lidských zdrojů skupiny Siemens v České republice.

Petra Jeřábková má technické a ekonomické vzdělání, získala titul master of science na Sheffi eld Hallam University v oboru strategického řízení lidských zdrojů. Od roku 1998 působila v manažerských funkcích v oboru lidských zdrojů ve společnostech Johnson & Johnson, GE Capital a T-Mobile, kde se zaměřovala vedle restrukturalizace podniku na řízení výkonu, rozvoj senior manažerů a výběr zaměstnanců na klíčové pozice. Pro skupinu Siemens pracuje od roku 2010.

Svůj volný čas věnuje rodině, fotografování a rekreačnímu sportu.

3

DHL FREIGHT VÍT NEHNĚVAJSA * vedoucí Vedoucím aktivit LLP (lead logistics provider/ /control tower) pro region střední a východní Evropy ve společnosti DHL Freight byl jmenován Vít Nehněvajsa.

Vystudoval Technickou univerzitu v Ostravě, studium završil doktorátem v oboru management a e-business. Do společnosti DHL Freight (dříve Danzas) nastoupil v roce 1996 a vystřídal řadu obchodních pozic, kde prokázal prodejní dovednosti, obchodní prozíravost a odborné znalosti. Vít Nehněvajsa byl ve firmě úspěšný v zavádění nových obchodních kanálů a metodiky, s úspěchem inovoval prodejní strategii v pobočce v Srbsku.

4

JONES LANG LASALLE VERONIKA VINŠOVÁ * property managerka Petr Pospíšil * site manager Do týmu oddělení property management pražské pobočky Jones Lang LaSalle nastoupili dva nováčci. Veronika Vinšová (29) bude jako property manager zodpovědná za projekty Avenir Business Park a Oasis Florenc Property Building. Vinšová má zkušenosti v oblasti facility managementu, managementu bezpečnosti a kvality a finanční analýzy.

Od roku 2008 pracovala jako finanční analytik pro německy mluvící země ve společnostech Accenture Services a Accenture Central Europe. Mluví anglicky a německy. Velmi ráda se věnuje sportu, zejména lyžování a inline bruslení. Mezi její další záliby patří návštěvy divadel, kin a uměleckých výstav.

Petr Pospíšil (29) bude v pozici site managera dohlížet na řízení reklamací, technickou správu nemovitostí a provozní náklady budov.

Před příchodem do Jones Lang LaSalle pracoval pro Satpo Development v oddělení reklamací a správy majetku. Od roku 2009 působil v OKIN Group jako projektový manažer v obchodním oddělení a jako facility manager zodpovědný za kancelářský projekt City West v Praze. Petr Pospíšil vystudoval Fakultu stavební na ČVUT v Praze. Rád sportuje, věnuje se plavání a běžeckému lyžování.

5

ČESKÁ SPOŘITELNA JOSEF HAVELKA * ředitel marketingu Ředitelem oddělení marketingu České spořitelny bude Josef Havelka, který se zaměří zejména na marketingovou komunikaci drobného i korporátního bankovnictví a na sponzoringové aktivity banky.

Přichází z pozice ředitele Omnicom Media Group Consulting. Má dlouholeté zkušenosti z oblasti médií, reklamy a marketingu. V roce 1991 založil v Praze pobočku reklamní agentury Leo Burnett a od roku 2000 byl pět let výkonným ředitelem Leo Burnett pro region střední a východní Evropy. Působil v agentuře Ogilvy jako regionální ředitel pro strategické plánování, jako generální ředitel společnosti Sanoma, stál u zrodu poradenské firmy Zeitgeist a zakládal internetový obchod Zoot.cz.

Josef Havelka vystudoval sociologii na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetha ve Frankfurtu nad Mohanem, titul MBA získal na Thunderbird School of Global Management.

6

DACHSER CZECH REPUBLIC ROMAN THURZO * ředitel divize Roman Thurzo (32) nastoupil do logistické firmy Dachser Czech Republic jako country manager divize leteckých a námořních přeprav.

Thurzo pochází z Bratislavy, kde vystudoval sociální vědy. Svoji kariéru v logistice zahájil v roce 2001 v oddělení péče o zákazníky letecké a námořní přepravy společnosti M&G Spedition. Poté pracoval v obchodním oddělení Austrian Airlines ve Vídni a v roce 2003 nastoupil do rakouské firmy Panalpina Welttransport do funkce koordinátora pro Slovenskou republiku. Roku 2006 se stal territory sales managerem pro Slovensko a v letech 2008 až 2009 byl viceprezidentem společnosti Panalpina v Bratislavě. Poté působil na pobočce v Šanghaji jako area route development manager pro východní Evropu, Turecko a Izrael. Do společnosti Dachser přichází z místa viceprezidenta a manažera divize area trade lane development hongkongské pobočky Panalpina China.

Roman Thurzo hovoří německy, anglicky a domluví se mandarínsky. Ve volném čase studuje strategický management a řízení podniku. K jeho koníčkům patří sport, cestování, fotografování a počítače.

7

QBE INSURANCE TOMÁŠ HORÁK * manager QBE Insurance (Europe) má od dubna nového motor portfolio managera pro region střední a východní Evropy. Stal se jím Tomáš Horák, který bude zodpovídat za vývoj a distribuci speciálních pojistných produktů pro automobily.

Tomáš Horák (43) se pohybuje více než 17 let v odvětví automobilového průmyslu.

Přes devět let působil ve finanční společnosti koncernu General Motors GMAC, kde zastával pozici obchodního ředitele a člena představenstva. Šest let pracoval pro Toyota Financial Services Czech, kde měl jako obchodní manažer na starost prodej a marketing. Horák vystudoval ČVUT v Praze. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a fotografování.

O autorovi| PŘIPRAVILA * Lenka Michálková (michalkova@mf.cz)

Mohlo by vás zajímat

Finance
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
Auta
Historicky nejrychlejší Jaguar pro běžný provoz má 600 koní…
Aston Martin DB11 dostal osmiválec 4,0 l bi-turbo od Mercedesu AMG
Galerie na středu: Vyplatí se nejoblíbenější auta s dieselem? Jen když najedete stovky tisíc km
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je uvnitř? (první dojmy)
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Technologie
Další velký útok ransomwaru zasáhl nezáplatované počítače. Nejvíce je postižena Ukrajina
Čtečky otisků schované v displejích přijdou příští rok. Umožní to tato technologie
Prohlížeč Vivaldi konečně dostane synchronizaci
AMD vydalo první Vegu 10, poloprofi kartu Radeon Vega Frontier Edition za 999$. Bez recenzí
Facebook ovládá celý svět. Má již 2 miliardy uživatelů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít