lidé a podniky

15. dubna 2013, 00:00 -
15. dubna 2013, 00:00

GEFCO ČESKÁ REPUBLIKA Aleksander Raczynski generální ředitel Generálním ředitelem české pobočky logistické firmy Gefco se v březnu stal Aleksander Raczynski (35). Kromě klientů v oblasti automobilového průmyslu se chce více zaměřit na společnosti z oblasti rychloobrátkového zboží, průmyslu a elektroniky. Raczynski se narodil a vystudoval v Polsku. Je absolventem Ekonomické univerzity v Krakově. V mezinárodní skupině Gefco působí od roku 2005, kdy začínal jako finanční kontrolor v ruské pobočce a následně tam působil jako ředitel nákupu. V rámci joint venture Gefco Russia – Algai byl odpovědný za rozvoj logistiky pro automobilový průmysl. V roce 2011 zakládal novou pobočku firmy Gefco v Bulharsku.

Aleksander Raczynski je ženatý, má čtyřletou dceru. Ve volném čase se věnuje rodině, rád lyžuje, jezdí na motocyklech enduro a zajímá se o geopolitickou situaci.

1

AB FACILITY Eva Lindnerová finanční ředitelka Stanislav Krška ředitel divize Společnost AB Facility, která je poskytovatelem služeb správy nemovitostí v České a Slovenské republice a v Polsku, provedla na začátku roku 2013 dvě významné personální změny.

Finanční ředitelkou mezinárodní skupiny AB Facility a členkou představenstva české akciové společnosti AB Facility se stala Eva Lindnerová. Bude odpovídat za ekonomické řízení celé skupiny v rámci České republiky, Slovenska a Polska. V její kompetenci bude zejména provozní i akviziční financování, plánování, controlling a reporting. Eva Lindnerová pracovala od roku 1997 ve společnosti Trane jako finanční kontrolorka pro region střední a východní Evropy a od roku 2005 byla v této firmě v pozici generální manažerky pro Česko a Slovensko.

Stanislav Krška je ve firmě AB Facility jmenován ředitelem divize technology. Dosud ve firmě působil jako manažer střediska vzduchotechniky a chlazení. Jeho úkolem je posílení odborné způsobilosti divize ve vybraných oborech technických zařízení budov.

2

CENTROPOL TELECOM Michal Hájek ředitel Virtuálního operátora energetické skupiny Centropol, který se letos chystá vstoupit na trh mobilních služeb, povede Michal Hájek. Svou kariéru zahájil v ústeckém Palivovém kombinátu, poté krátce pracoval v bankovnictví. Od roku 1999 až do současnosti působil v telekomunikacích, z toho 12 let jako obchodní ředitel firmy, která byla partnerem společnosti Telefónica. Mezi jeho největší profesní úspěchy patří významné rozšíření portfolia firemních zákazníků během tří let, čtyřnásobné získání ocenění pro nejlepšího dealera společnosti Eurotel Praha a zisk titulu Nejlepší business partner.

3

COLLIERS INTERNATIONAL Dagmar Zárubová senior associate John Newton associate director Společnost Colliers International oznamuje dvě nové posily týmu v České republice.

Dagmar Zárubová (35) nastupuje jako senior associate, bude mít na starost zastupování nájemců v oddělení kancelářských prostor. Zárubová je držitelkou titulu MBA z Brno International Business School. Před nástupem do týmu Colliers působila v pražské pobočce Lexxus, kde byla zodpovědná za rozvoj rezidenčního portfolia.

John Newton (43) bude pracovat jako associate director v novém oddělení stavebního poradenství. Před nástupem do Colliers řídil vlastní podnikání a předtím několik let pracoval v EC Harris v pozici senior project manager. Newton je členem Royal Institute of Chartered Surveyors, členem České rady pro šetrné budovy a členem české pobočky International Business Forum. Je držitelem titulu BSc (Hons) v oboru stavebnictví ze Sheffield Hallam University ve Velké Británii.

4

LINDE MATERIAL HANDLING ČR Michal Fröhr specialista Společnost Linde Material Handling ČR rozšířila řady zaměstnanců o nového specialistu. Michal Fröhr (34) se bude v Linde věnovat komplexním skladovým řešením, zpracování logistických studií, optimalizaci skladů a řešení identifikace na rádiové frekvenci.

Michal Fröhr vystudoval střední strojírenskou školu a po jejím ukončení působil jako projektant v oboru stavebnictví. Od roku 2004 pracoval v obchodních pozicích v oblasti regálových systémů a řešení skladů. Před svým nástupem do Linde Material Handling působil ve společnostech Hochtief CZ, Stow ČR a Mecalux Česká republika. Michal Fröhr je ženatý a má dceru. Ve svém volném čase se věnuje rodině, má rád squash, horskou turistiku a programování.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít