lidé a podniky

08. dubna 2013, 00:00 - Lenka Michálková
08. dubna 2013, 00:00

1 KCT DATA Oto Gücklhorn • obchodní ředitel Oto Gücklhorn (50) se stal obchodním ředitelem KCT Data, české společnosti poskytující služby v oblasti podnikových informačních systémů. Do KCT Data nastoupil počátkem roku 2011 jako account manager. Dříve pracoval ve Vision Praha jako konzultant a project manager. Po více než ročním působení ve firmě ANF Data se vrátil do Vision Praha na místo ředitele pražské divize, kde úspěšně vybudoval novou obchodní skupinu.

Oto Gücklhorn je absolventem Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze. Ve volném čase se věnuje hlavně rodině. Mezi jeho koníčky patří sport, zejména tenis, cyklistika a lyžování.

2

GE MONEY BANK Rudolf Urbánek • ředitel distribuce Ředitelem distribuce a členem nejvyššího vedení GE Money Bank byl jmenován Rudolf Urbánek, jehož úkolem bude rozvoj sítě poboček, bankomatů a přímých distribučních kanálů. Přichází ze společnosti T-Mobile Česká republika, kam nastoupil v roce 2002 a kde od roku 2011 z pozice výkonného ředitele prodeje a služeb zákazníkům vedl obchodní síť pro rezidentní a firemní segment. Během svého devítiletého působení ve slovenské pobočce T-Mobile vystřídal několik řídících obchodních funkcí. Předtím působil v Poštovej banke.

Rudolf Urbánek pochází ze Slovenska, vystudoval finanční management na Ekonomické univerzitě v Bratislavě. Hovoří plynně anglicky a německy. Volný čas tráví nejraději sportem, jeho velkou vášní je lyžování.

3

MASTERCARD EUROPE Matouš Michněvič • ředitel pro produktová řešení Tým pražské kanceláře MasterCard Europe posiluje Matouš Michněvič, který bude vést projekty pokročilých řešení karetních produktů. Zabývat se bude i klasickými debetními a kreditními produkty a rozvojem benefitních programů pro držitele karet v České republice a na Slovensku.

Matouš Michněvič přichází ze společnosti PricewaterhouseCoopers, kde se pět let věnoval analýze trhu, plánování, studiím proveditelnosti a poradenství. Svoji kariéru započal v amsterodamském KPMG Netherlands.

Vystudoval Fakultu podnikohospodářskou Vysoké školy ekonomické v Praze. V Copenhagen Business School získal titul master in international management. Ve volném čase se věnuje především sportu. Vesluje, běhá maraton, jezdí na lyžích a hraje golf.

4

SHERLOG EVITO Barbora Soukupová • vedoucí marketingu Klára Fialová • produktová manažerka Sherlog eVito, česká vývojová firma v oblasti telemedicínských zařízení, oznamuje nástup Barbory Soukupové a Kláry Fialové.

Firemní marketing, public relations a vývoj produktů povede Barbora Soukupová (29).

Svoji kariéru zahájila v Českém Telecomu, kde se věnovala oboru dopravní telematiky. Vystudovala mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze a získala titul master of science in management na univerzitě HEC Paris. Hovoří anglicky, francouzsky a německy. Mezi její zájmy patří maratonský běh, gastronomie a cestování.

Klára Fialová (42) bude v Sherlog eVito odpovědná za vývoj produktů z medicínského hlediska. Fialová část své profesní dráhy strávila v klinické praxi a více než osm let pracovala v manažerských pozicích farmaceutických společností Krka a Zentiva, kde se věnovala hlavně obchodu a marketingu. Vystudovala Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Studovala také na vysoké škole Brno International Business School. Hovoří anglicky, německy a rusky. Je vdaná a má šestiletá dvojčata. Svůj volný čas nejraději tráví s rodinou v přírodě, společným cestováním a sportem.

5

TELEFÓNICA CZECH REPUBLIC Jindřich Fremuth • ředitel Jindřich Fremuth, který v telekomunikační společnosti Telefónica dosud působil jako ředitel pro strategii obchodních kanálů a online aktivit, se stává novým ředitelem pro rezidentní zákazníky. Ve funkci nahradil Luise Martina, který nyní působí jako ředitel pro rezidentní segment ve firmě Telefónica Colombia.

Jindřich Fremuth nastoupil do společnosti Telefónica před více než třemi lety do pozice ředitele pro online kanály. V oblasti online měl na starost tvorbu a realizaci celofiremní strategie, řízení nástrojů a vytváření aplikací. V roce 2011 převzal navíc odpovědnost za strategii rezidentních distribučních kanálů. Před svým nástupem do společnosti Telefónica pracoval v oboru marketingu a prodeje nejdříve jako řemonitor ditel v Euro RSCG 4D, poté jako konzultant ve společnosti McKinsey & Company.

6

BIRD & BIRD Martin Špička • vedoucí advokát Michal Dejmek • vedoucí advokát Pražská pobočka mezinárodní advokátní kanceláře Bird & Bird posiluje své skupiny korporátního a pracovního práva. Advokát Martin Špička povede skupinu korporátního práva a fúzí a akvizic. Ve své praxi se zaměřuje na transakce, fúze a akvizice, právo obchodních společností, obchodní právo a právo EU. Má velké zkušenosti v oblasti bankovnictví a financí, rozhodčího a insolvenčního řízení. Před nástupem do Bird & Bird působil bezmála devět let v kanceláři Weinhold Legal. Hovoří plynně anglicky.

Advokát Michal Dejmek se ujme vedení skupiny pracovního práva. Ve své právní praxi se kromě specializace na všechny aspekty pracovního práva věnuje rovněž problematice práva obchodních společností, fúzí a akvizic a dalším oblastem obchodního a občanského práva. Před nástupem do Bird & Bird pracoval sedm let v advokátní kanceláři Allen & Overy. Hovoří plynně anglicky.

7

CONFIDENCE HUMAN CAPITAL Petra Vučicová • senior konzultantka Petra Vučicová posílila jako senior konzultantka společnost Confidence Human Capital, která se zabývá personalistikou a vyhledáváním lidských zdrojů. V tomto oboru se Petra Vučicová specializuje na oblast finančnictví. Svoji bankovní praxi zahájila v roce 1996 ve společnosti Hypo-Bank CZ, kde se zabývala zejména péčí o firemní zákazníky. Později se v HypoVereinsbank věnovala péči o top afluentní klientelu, privátnímu bankovnictví a vedení hlavní pražské pobočky. V HVB Bank se podílela na vzniku nového oddělení péče o klienty. V následujících letech pracovala v UniCredit Bank v oddělení péče o svobodná povolání, poté přešla do centrály zaměřené na rozvoj retailové distribuční sítě, kde měla na starost správu a rozvoj bankomatové sítě.

O autorovi| Lenka Michálková (michalkova@mf.cz)

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Seznam zruší legendární mapy. Ale ne ty, které myslíte
Tahle zahnutá výloha je ve skutečnosti obří flexibilní OLED panel od LG
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít