lidé a podniky

16. července 2012, 00:00 -
16. července 2012, 00:00

1

Philips ČR Jiří Tourek • generální ředitel Jiří Tourek (37) byl jmenován generálním ředitelem Philips Česká republika a ředitelem sektoru Philips Lighting. Ve funkci generálního ředitele nahradil Arna Krause, který vedl českou pobočku Philips v posledních devíti letech. Tourek má dlouholeté manažerské zkušenosti na různých postech. Do společnosti Philips přišel z firmy Ideal Standard, kde v roli generálního ředitele pro Českou republiku a Slovensko zodpovídal za řízení a rozvoj obchodních aktivit na těchto trzích.

2

Grafton Recruitment Milan Novák • generální ředitel Milan Orendáč • finanční ředitel Společnost Grafton jmenovala dva nové manažery, kteří zároveň zasednou v představenstvu společnosti. Milan Novák (35) je novým generálním ředitelem a Milan Orendáč (43) finančním ředitelem.

Novák přišel do skupiny Grafton Group v roce 2000 do pozice konzultanta pobočky Grafton Technologies zaměřující se na IT a strojírenství. Z ní přešel na post ředitele pobočky společnosti Grafton Recruitment. V roce 2005 pak povýšil na funkci národního ředitele společnosti Grafton Recruitment Česká republika, o pět let později se stal oblastním ředitelem společnosti pro střední a východní Evropu. Studoval na Univerzitě Palackého v Olomouci a dále získal manažerské vzdělání v oboru podnikového řízení na CMC Čelákovice. Svůj volný čas nejraději věnuje sportu, především tenisu.

Orendáč v posledních dvaceti letech pracoval v řadě vedoucích pozic. Ve společnosti Bellinda Czech Republic zastával pozici finančního a později generálního ředitele. Během loňského roku, kdy pracoval jako nezávislý konzultant, si odpočinul od korporátní sféry. Je absolventem VŠE v Praze, ve svém volném čase se věnuje sportu, literatuře, historii a psychologii.

3

AK Schoultz & Partners Jakub Grafnetter • advokát Tým advokátní kanceláře Schoultz & Partners posílil Jakub Grafnetter (33). Přišel z AK Kříž & Bělina, kde v rámci své advokátní praxe působil jako vedoucí desítek projektů v oblasti práva veřejných zakázek. Dále se věnoval smluvní a sporné agendě v oblasti občanského i obchodního práva, vedl projekty převodů nemovitostí, účastnil se procesů hromadného vymáhání pohledávek a procesů právních auditů obchodních společností.

Titul získal na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, během studia působil čtyři roky v Advokátní kanceláři White & Case.

Jakub Grafnetter mluví plynně česky a anglicky.

Ve svém volném čase se věnuje sportu, cestování a rodině.

4

bpv Braun Partners Eva Deverová • marketingová specialistka Do mezinárodní advokátní kanceláře bpv Braun Partners nastoupila do pozice marketingové specialistky Eva Deverová. Bude mít na starost tvorbu a realizaci marketingové strategie, koncepci a koordinaci marketingových aktivit i posílení externí a interní komunikace. Do bpv Braun Partners přichází s bohatými zkušenostmi z marketingu a PR, které sbírala během svého působení ve společnosti Oracle Czech, kde zastávala pozici PR & communication managerky a později působila jako manažerka odpovědná za rozvoj vztahů se zákazníky pro region střední a východní Evropy. Spolupracovala také s PR agenturou PRCOM Czech Media Services.

5

Lukoil Česká republika Robert Nowek • director of retail Robert Nowek nastoupil do společnosti Lukoil Česká republika do pozice director of retail pro celý region střední Evropy a zemí Beneluxu. Má za sebou pětileté působení ve funkci deputy general managera v polském Lukoilu. Před svým vstupem do společnosti Lukoil získával významné zkušenosti během svého dvanáctiletého působení ve firmě ConocoPhillips Poland, kde zodpovídal za retail a marketing.

6

YIT Stavo Jan Štíhel • marketingový manažer Novým marketingovým manažerem developerské společnosti YIT Stavo se stal Jan Štíhel. Jeho hlavním úkolem je posílení značky v českém prostředí a dále bude mít na starost komplexní marketingové aktivity v rámci jednotlivých rezidenčních developerských projektů.

Štíhel přišel z izraelské společnosti Delta Center, která spravuje areál Pražské tržnice v Holešovicích a kde působil jako marketingový manažer. Marketing měl na starost také ve svých dřívějších působištích, ve společnostech Pragotherm a Skanska. Jan Štíhel ovládá anglický, francouzský a ruský jazyk. Ve svém volném čase se rád věnuje běhání, jízdě na kole nebo fotografování. 7

Effectix.com Dana Malkusová • hlavní manažerka pro VIP zákazníky Effectix.com, poskytovatel efektivních řešení na internetu, jmenoval Danu Malkusovou (39) hlavní manažerkou pro VIP klienty. Bude mít na starost rozvoj spolupráce s klienty v oblasti marketingové a obchodní strategie. Malkusová působila dvanáct let v oblasti mediálního plánování na internetu, a to v různých manažerských pozicích. Posledních sedm let jako account directorka pro Centrum Holdings. Je vystudovanou ekonomkou obchodního provozu. Mezi její koníčky patří golf a cestování, zejména si oblíbila egyptské památky. Má tři malé děti.

8

OMD Czech Jan Řehák • ředitel Jan Řehák byl jmenován do pozice ředitele společnosti OMD Czech. Funkci převzal po Janu Pfeiferovi. Řehák doposud působil jako ředitel pro oblast konzultačních služeb v rámci společnosti Omnicom Media Group. Před svým příchodem do OMG zastával čtyři roky pozici obchodního ředitele a posléze i COO televize Nova. V minulosti působil mimo jiné také jako ředitel agentury ZenithOptimedia.

9

Commerzbank Leona Blehová • ředitelka oddělení Commerzbank jmenovala Leonu Blehovou (34) ředitelkou oddělení financial engineering pobočky Praha. Nahradila Margaretu Dvorak, která bude mít v nové pozici ředitelky regionálních kanceláří v Česku a na Slovensku na starost rozšíření obchodů v regionech. Blehová pracuje v Commerzbank od roku 2001, začínala v pražské pobočce jako poradkyně pro firemní klientelu. Odsud v roce 2006 přešla do Německa coby specialistka na akviziční a strukturované financování pro středně velké firmy v oblasti financial engineering divize Mittelstandsbank.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější…
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Transfăgărășan s Mazdou MX-5 je zážitek, na jaký se jen tak nezapomíná
Technologie
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Ryzen 3 jde na trh, cenami míří pod Core i3. A konečně vychází i APU Bristol Ridge
Microsoft bude vyplácet solidní odměny za nalezené díry nejen ve Windows
Velká aktualizace ovladačů u AMD. Mnohé novinky pro hráče, GPU Profiler pro vývojáře
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít