lidé a podniky

16. července 2012, 00:00 -
16. července 2012, 00:00

1

Philips ČR Jiří Tourek • generální ředitel Jiří Tourek (37) byl jmenován generálním ředitelem Philips Česká republika a ředitelem sektoru Philips Lighting. Ve funkci generálního ředitele nahradil Arna Krause, který vedl českou pobočku Philips v posledních devíti letech. Tourek má dlouholeté manažerské zkušenosti na různých postech. Do společnosti Philips přišel z firmy Ideal Standard, kde v roli generálního ředitele pro Českou republiku a Slovensko zodpovídal za řízení a rozvoj obchodních aktivit na těchto trzích.

2

Grafton Recruitment Milan Novák • generální ředitel Milan Orendáč • finanční ředitel Společnost Grafton jmenovala dva nové manažery, kteří zároveň zasednou v představenstvu společnosti. Milan Novák (35) je novým generálním ředitelem a Milan Orendáč (43) finančním ředitelem.

Novák přišel do skupiny Grafton Group v roce 2000 do pozice konzultanta pobočky Grafton Technologies zaměřující se na IT a strojírenství. Z ní přešel na post ředitele pobočky společnosti Grafton Recruitment. V roce 2005 pak povýšil na funkci národního ředitele společnosti Grafton Recruitment Česká republika, o pět let později se stal oblastním ředitelem společnosti pro střední a východní Evropu. Studoval na Univerzitě Palackého v Olomouci a dále získal manažerské vzdělání v oboru podnikového řízení na CMC Čelákovice. Svůj volný čas nejraději věnuje sportu, především tenisu.

Orendáč v posledních dvaceti letech pracoval v řadě vedoucích pozic. Ve společnosti Bellinda Czech Republic zastával pozici finančního a později generálního ředitele. Během loňského roku, kdy pracoval jako nezávislý konzultant, si odpočinul od korporátní sféry. Je absolventem VŠE v Praze, ve svém volném čase se věnuje sportu, literatuře, historii a psychologii.

3

AK Schoultz & Partners Jakub Grafnetter • advokát Tým advokátní kanceláře Schoultz & Partners posílil Jakub Grafnetter (33). Přišel z AK Kříž & Bělina, kde v rámci své advokátní praxe působil jako vedoucí desítek projektů v oblasti práva veřejných zakázek. Dále se věnoval smluvní a sporné agendě v oblasti občanského i obchodního práva, vedl projekty převodů nemovitostí, účastnil se procesů hromadného vymáhání pohledávek a procesů právních auditů obchodních společností.

Titul získal na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, během studia působil čtyři roky v Advokátní kanceláři White & Case.

Jakub Grafnetter mluví plynně česky a anglicky.

Ve svém volném čase se věnuje sportu, cestování a rodině.

4

bpv Braun Partners Eva Deverová • marketingová specialistka Do mezinárodní advokátní kanceláře bpv Braun Partners nastoupila do pozice marketingové specialistky Eva Deverová. Bude mít na starost tvorbu a realizaci marketingové strategie, koncepci a koordinaci marketingových aktivit i posílení externí a interní komunikace. Do bpv Braun Partners přichází s bohatými zkušenostmi z marketingu a PR, které sbírala během svého působení ve společnosti Oracle Czech, kde zastávala pozici PR & communication managerky a později působila jako manažerka odpovědná za rozvoj vztahů se zákazníky pro region střední a východní Evropy. Spolupracovala také s PR agenturou PRCOM Czech Media Services.

5

Lukoil Česká republika Robert Nowek • director of retail Robert Nowek nastoupil do společnosti Lukoil Česká republika do pozice director of retail pro celý region střední Evropy a zemí Beneluxu. Má za sebou pětileté působení ve funkci deputy general managera v polském Lukoilu. Před svým vstupem do společnosti Lukoil získával významné zkušenosti během svého dvanáctiletého působení ve firmě ConocoPhillips Poland, kde zodpovídal za retail a marketing.

6

YIT Stavo Jan Štíhel • marketingový manažer Novým marketingovým manažerem developerské společnosti YIT Stavo se stal Jan Štíhel. Jeho hlavním úkolem je posílení značky v českém prostředí a dále bude mít na starost komplexní marketingové aktivity v rámci jednotlivých rezidenčních developerských projektů.

Štíhel přišel z izraelské společnosti Delta Center, která spravuje areál Pražské tržnice v Holešovicích a kde působil jako marketingový manažer. Marketing měl na starost také ve svých dřívějších působištích, ve společnostech Pragotherm a Skanska. Jan Štíhel ovládá anglický, francouzský a ruský jazyk. Ve svém volném čase se rád věnuje běhání, jízdě na kole nebo fotografování. 7

Effectix.com Dana Malkusová • hlavní manažerka pro VIP zákazníky Effectix.com, poskytovatel efektivních řešení na internetu, jmenoval Danu Malkusovou (39) hlavní manažerkou pro VIP klienty. Bude mít na starost rozvoj spolupráce s klienty v oblasti marketingové a obchodní strategie. Malkusová působila dvanáct let v oblasti mediálního plánování na internetu, a to v různých manažerských pozicích. Posledních sedm let jako account directorka pro Centrum Holdings. Je vystudovanou ekonomkou obchodního provozu. Mezi její koníčky patří golf a cestování, zejména si oblíbila egyptské památky. Má tři malé děti.

8

OMD Czech Jan Řehák • ředitel Jan Řehák byl jmenován do pozice ředitele společnosti OMD Czech. Funkci převzal po Janu Pfeiferovi. Řehák doposud působil jako ředitel pro oblast konzultačních služeb v rámci společnosti Omnicom Media Group. Před svým příchodem do OMG zastával čtyři roky pozici obchodního ředitele a posléze i COO televize Nova. V minulosti působil mimo jiné také jako ředitel agentury ZenithOptimedia.

9

Commerzbank Leona Blehová • ředitelka oddělení Commerzbank jmenovala Leonu Blehovou (34) ředitelkou oddělení financial engineering pobočky Praha. Nahradila Margaretu Dvorak, která bude mít v nové pozici ředitelky regionálních kanceláří v Česku a na Slovensku na starost rozšíření obchodů v regionech. Blehová pracuje v Commerzbank od roku 2001, začínala v pražské pobočce jako poradkyně pro firemní klientelu. Odsud v roce 2006 přešla do Německa coby specialistka na akviziční a strukturované financování pro středně velké firmy v oblasti financial engineering divize Mittelstandsbank.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít