lidé a podniky

04. února 2013, 00:00 -
04. února 2013, 00:00

1

CCV Informační systémy Ivo Vašíček • vedoucí rozvoje logistických řešení Posilu do divize Business Solutions získala společnost CCV Informační systémy s příchodem Ivo Vašíčka (51). Jeho úkolem bude zejména vedení rozvojových projektů a další posílení produktového portfolia společnosti v segmentu logistických řešení. S řízením projektů v oblasti informačních technologií má více než dvacetileté zkušenosti. Od roku 1991 působil v brněnské telekomunikační firmě GiTy, od roku 1998 poskytuje se svojí firmou odborné manažerské služby českým firmám i nadnárodním korporacím. Kromě řízení podnikových projektů se výrazně zaměřuje také na formulace strategií, je předsedou profesního sdružení Český institut manažerů informační bezpečnosti.

Ivo Vašíček má doktorát na Masarykově univerzitě v oboru didaktika fyziky, automatizace a IT. Má čtyři děti a ve volném čase se zabývá filozofií, historií, adrenalinovými aktivitami nebo tvůrčím psaním.

2

AMI Communications Štefan Suchý • art director Společnost Design Communications, dceřiná společnost agentury AMI Communications, získala do svého týmu nového art directora Štefana Suchého. Do skupiny AMI Communications přináší patnáct let zkušeností kreativní práce v renomovaných reklamních agenturách. Suchý pracoval nejprve v Bratislavě, do Prahy přišel v roce 2006. V pozici senior art directora a idea makera pracoval postupně ve společnostech Young & Rubicam a McCann Erickson. Za svou práci získal několik ocenění v soutěžích jako Zlatý klinec, EFFIE, Golden Drum nebo Golden Award of Montreux.

3

Stock Plzeň Michal Bučko • komerční ředitel Společnost Stock Plzeň vytvořila novou pozici komerčního ředitele, jímž se stal Michal Bučko. Jeho úkolem bude především vedení týmu Stocku Plzeň pro takzvaný segment off-trade, ale měl by se také výrazně podílet na vytvoření nové obchodní strategie společnosti, která bude odrážet podmínky po uvolnění prohibice. Před svým příchodem do Stocku Plzeň Bučko pracoval jako nezávislý poradce, před tím 11 let ve společnosti Wrigley Česká a Slovenská republika – nejdříve jako obchodní ředitel, posledních pět let v postu generálního ředitele. Michal Bučko je absolventem Ekonomické univerzity v Bratislavě. Svůj volný čas věnuje především rodině, mezi jeho koníčky patří hlavně sport a cestování.

4

Siemens ČR Roman Kokšal • ředitel Josef Capoušek • ředitel Do pozice ředitele divize Rail Systems a divize Mobility and Logistics společnosti Siemens v České republice nastoupil Roman Kokšal (42). Doposud v obou divizích působil jako finanční ředitel. Ve funkci nahradil Jana Maje, který odešel do důchodu. Pozici finančního ředitele převzal Josef Capoušek (36).

Roman Kokšal přišel do společnosti Siemens v roce 2006 do finančního sektoru a od roku 2008 zastával funkci finančního ředitele tehdejší dopravní divize. Je absolventem Univerzity Karlovy a Akademie múzických umění v Praze. K jeho zálibám patří hudba a zejména hra na klavír, dále sportovní a historické automobily.

Josef Capoušek pracuje v Siemensu již od roku 2002. Po několikaletém působení ve výrobním závodě v Praze se roku 2009 stal vedoucím ekonomického oddělení tehdejší dopravní divize. Capoušek vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, ve volném čase hraje florbal a jeho zálibou je programování internetových stránek.

5

Eaton Elektrotechnika Eva Snopková • HR ředitelka Eva Snopková byla jmenována ředitelkou pro lidské zdroje společnosti Eaton Elektrotechnika. Zodpovídá především za tvorbu personální strategie pro českou, slovenskou a maďarskou pobočku skupiny Eaton Corporation. Přišla z pozice personální ředitelky pro skupinu zemí v regionu EMEA v Johnson & Johnson, divize Zdravotnická technika a diagnostika. Eva Snopková se narodila v indickém Novém Dillí, vystudovala obor zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Má dva syny a svůj volný čas tráví nejraději cestováním do vzdálených zemí, četbou knih s tematikou osobního rozvoje a prací na zahrádce.

6

eNovation Robin Čejka • HR manažer Společnost eNovation přijala do svého týmu novou posilu. Do pozice HR manažera nastoupil Robin Čejka (34), který bude zodpovídat za zavádění, nastavování, aktualizaci a rozvoj HR procesů. Předtím působil jako personální manažer ve společnosti United Energy či jako personální ředitel společnosti Imperial.

Čejka je absolventem Fakulty ekonomické Západočeské univerzity, Fakulty provozně ekonomické České zemědělské univerzity a studia programu MBA na Vysoké škole ekomonitor nomie a managementu, kde v současné době také učí. Ve volném čase se věnuje publikační činnosti a doktorskému studiu.

7

Metspa CZ Patricia Jakešová • ředitelka a jednatelka Společnost Metspa CZ má novou ředitelku a jednatelku. Stala se jí Patricia Jakešová, která vystřídala George Kebrleho. Jakešová má bohaté profesní zkušenosti z oblasti maloobchodu. Ve společnosti Ahold byla zodpovědná za nákup trvanlivých potravin, manažerské pozice zastávala také v řetězcích Tesco, Delvita a Eureca Shops. Patricia Jakešová je absolventkou Vysoké školy finanční a správní, oboru marketingová komunikace. Ve volném čase se věnuje sportu.

8

Veolia Transport ČR, SR Petr Čihák • provozní ředitel Petr Čihák (33), generální ředitel Veolia Transport Praha (VTP), byl ke své aktuální funkci ve VTP nově jmenován do pozice provozního ředitele skupiny Veolia Transport v České republice a na Slovensku. V této pozici se především zaměří na nastavení skupinových postupů v oblasti řízení provozu a provozní controlling, bude také řídit výběrová řízení na autobusy a bude zastupovat skupinu při jednání s dodavateli v této oblasti.

9

Flaga Aleš Vaněk • marketingový specialista Do pozice marketingového specialisty ve společnosti Flaga nastoupil Aleš Vaněk (41). Na starost bude mít nastavení marketingové koncepce společnosti včetně dohledu nad jejím naplněním, online komunikaci a řízení spolupráce s externími agenturami. Vaněk vystudoval Karlovu Univerzitu, kde získal doktorský titul v oblasti knihovnictví a informačních věd. Po ukončení studií pracoval na Novém Zélandu v organizacích Waikato Institute of Technology a Nelson City Council. Mezi jeho koníčky patří webový design, řezbářství a krajinná fotografie.

O autorovi| PŘIPRAVILA • Naďa Kubalíková (kubalikova@mf.cz)

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
Steam rozjel letní výprodeje her. Nákupní horečku mu ale překazili „hackeři“
New York Times diskuze nezruší. Hloupé komentáře bude mazat umělá inteligence
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít