lidé a podniky

28. ledna 2013, 00:00 -
28. ledna 2013, 00:00

1

Švehlík & Mikuláš advokáti Tomáš Osička • partner Tomáš Osička se stal partnerem advokátní kanceláře Švehlík & Mikuláš, kde stanul v čele nového týmu pro oblast bankovnictví a financí. Přináší více než dvanáct let zkušeností z působení v České spořitelně a v advokacii, kde poskytoval právní poradenství také řadě dalších předních tuzemských i mezinárodních bank.

Poslední rok ze své šestileté praxe v České spořitelně Osička řídil tamní odbor správy úvěrových a zástavních smluv. Před nynějším nástupem do nového působiště byl pět let advokátem pražské pobočky advokátní kanceláře Kinstellar.

2

Grant Thornton Advisory Pavel Válek • partner Novým partnerem české pobočky poradenské společnosti Grant Thornton Advisory se stal dosavadní senior manager Pavel Válek.

Absolvent pražského ČVUT se v poradenství pohybuje již devět let. Většinu času strávil v mezinárodní poradenské společnosti Mott MacDonald, kde byl odpovědný za rozvoj obchodních aktivit v oblastech vodního a odpadového hospodářství a životního prostředí v Česku. Od listopadu roku 2012 působí v Grant Thornton.

Válek se zaměřuje zejména na infrastrukturní projekty, které jsou spolufinancovány z evropských dotačních titulů. Má rozsáhlé zkušenosti v projektovém managementu, rozumí regulaci v oblasti vodovodů a kanalizací. Pravidelně přednáší na domácích i mezinárodních konferencích věnovaných vodnímu hospodářství.

3

Komix Tomáš Rutrle • generální ředitel Novým generálním ředitelem společnosti Komix, která se zaměřuje na poskytování ucelených řešení informačních systémů a IT služeb, se stal Tomáš Rutrle. V této pozici střídá Petra Kučeru, který společnost Komix řídil od jejího založení v roce 1992. Rutrle do firmy přináší bohaté zkušenosti z oboru informačních a komunikačních technologií, které získal zejména ve společnosti Fujitsu Technology Solutions, kde od roku 2003 do roku 2010 působil v pozici generálního ředitele pro Českou republiku. V posledních dvou letech pracoval jako konzultant v oblasti IT. Tomáš Rutrle je absolventem pražské ČVUT a MBA programu Sheffield Hallam University. Hovoří anglicky, německy a rusky. Je ženatý, má čtyři děti.

4

ESET Maroš Mihalič • IT security sales specialist Antivirová společnost ESET posílila své oddělení zaměřené na konzultační služby v oblasti bezpečnosti určené pro firemní klientelu.

Do pozice IT security sales specialisty nastoupil Maroš Mihalič (34), který ve společnosti ESET v posledních dvou letech zastával pozici channel sales specialisty. Nyní bude zodpovědný za vyhledávání a získávání nových zákazníků ve svěřeném segmentu, budování a udržování vztahů s významnými klienty, přípravu cenových nabídek a zpracování podkladů pro výběrová řízení. V oboru informačních technologií Mihalič působí již od roku 2003, pracoval ve slovenské pobočce společnosti Siemens B. S. či ve firmě S&T CZ. Mimo pracovní dobu je aktivním hráčem badmintonu a florbalu.

5

Kocián Šolc Balaštík Jiří Horník • společník Novým společníkem advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík (KŠB) se stal Jiří Horník (38). Zaměřuje se na právo nemovitostí a projektové financování a je jedním z mála tuzemských expertů na otázky leteckého a vesmírného práva. Horník vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a na McGill University v kanadském Montrealu obdržel titul Master of Laws. V KŠB působí od roku 2001, v roce 2004 absolvoval stáž u Evropské komise. Vedle České advokátní komory je i členem International Bar Association, New York State Bar Association, kde působí jako spolupředseda české odnože její mezinárodní sekce, European Air Law Association, kde je člen výkonného výboru, a České společnosti pro dopravní právo, v níž zastává funkci vedoucího sekce letecké dopravy.

6

Vodafone Czech Republic Petr Dvořák • viceprezident pro nefiremní zákazníky Novým viceprezidentem pro nefiremní zákazníky společnosti Vodafone je Petr Dvořák. Novou pozici zastává od ledna, agendu postupně přebere od Stephanie Jackson, která na pozici viceprezidentky pro nefiremní zákazníky působila dočasně od září 2012. V oboru telekomunikací se Dvořák pohybuje více než deset let.

Po studiích na Univerzitě J. E. Purkyně začínal Dvořák jako manažer značky vlasové kosmetiky ve společnosti Lybar, poté nastoupil do marketingového týmu společnosti Nestlé. V roce 2001 přešel do T-Mobilu, kde působil na různých manažerských pozicích více než deset let. Od dubna 2008 do října 2011 vedl divizi marketingu české pobočky T-Mobilu. Od února 2012 pak vedl marketing a prodej ve společnosti Archimedes Brain Trust.

V roce 2008 absolvoval MBA program na Thunderbird School. Hovoří výborně anglicky, ovládá také německý a ruský jazyk. Petr Dvořák je ženatý a má dvě děti. Ve volném čase se kromě rodiny věnuje vytrvalostnímu běhu, cyklistice a lyžování.

7

Safina Michaela Dvořáková • manažerka firemní komunikace Společnost Safina jmenovala do nově vytvořené pozice manažerky firemní komunikace Michaelu Dvořákovou (40). Na starost má externí a interní komunikaci a firemní public relations. Dvořáková dříve působila jako corporate communication coordinatorka ve společnosti Unilever. Zkušenosti v oblasti komunikace a public relations získala v minulosti také v nakladatelství Euromedia Group v pozici public relations managerky. Michaela Dvořáková vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd na Univerzitě Karlově v Praze, kde se specializovala na literaturu, kulturu a masovou komunikaci. Hovoří anglicky a rusky, mezi její oblíbené volnočasové aktivity patří spolupráce s neziskovými organizacemi, výrazový tanec a další vzdělávání v oboru public relations.

8

DP Václav Turko • personální ředitel Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) má nového ředitele úseku Lidské zdroje. Václav Turko bude ze své nové pozice řídit personální oddělení firmy. Turko přišel do dopravního podniku ze společnosti Alcatel-Lucent Czech, kde pracoval od roku 2005, nejdříve jako manažer rozvoje obchodu služeb, později jako HR manažer. Předtím získával zkušenosti ve firmách Eurotel Praha, SPT Telecom a Český Telecom (dnešní Telefonica O2). Je absolventem Fakulty technické kybernetiky ČVUT v Praze.

9

Central Group Michaela Tomášková • výkonná ředitelka Dosavadní právní ředitelka Central Group Michaela Tomášková byla od ledna jmenována výkonnou ředitelkou celého holdingu. Doplnila vrcholové vedení, složené dosud ze zakladatele Central Group a předsedy představenstva Dušana Kunovského a generálního ředitele Ladislava Váni. Tomášková se bude nyní kromě podpory dalších akvizic věnovat zejména koordinaci vnitřních záležitostí všech společností a investičního fondu.

Do Central Group nastoupila v roce 2004 po absolvování Právnické fakulty UK na pozici řadové právničky. V roce 2007 byla povýšena na vedoucí právního úseku a v roce 2010 do pozice právní ředitelky. Loni byla v anketě Hospodářských novin zařazena mezi Top 25 žen českého byznysu. Svůj volný čas tráví nejraději sportem nebo odpočinkem v přírodě.

10

Symantec ČR a SR Pavel Müller • senior konzultant Novým senior pre-sales konzultantem pro oblast řešení pro datová centra ve společnosti Symantec ČR a SR je Pavel Müller. Přichází ze společnosti IBM, kde pracoval na pozici storage sales specialisty. Nejvíce zkušeností získal ve společnosti HP, kde pracoval dvanáct let na konzultantských pozicích. Müller je absolventem Technické univerzity v Liberci, katedry automatizovaných systémů řízení, oboru technická kybernetika. Je ženatý, má tři děti, a pokud mu čas dovolí, věnuje se sportům, jako je lyžování, jachting, potápění a cyklistika.

11

J. K. R.

Pavel Klega • ředitel divize Společnost J. K. R. se rozhodla v Brně vytvořit novou divizi, která bude zastřešovat Moravu a Slezsko. Ředitelem divize Brno se stal Pavel Klega (45). Jeho cílem je expandovat i na Slovensko. Naposledy působil jako partner manager ve společnosti Fujitsu a v minulosti pracoval například ve společnostech Infor, IBM či Gemma Systems. Absolvent technické univerzity v Brně má široké znalosti z oblasti ERP systémů, hovoří anglicky, německy a rusky. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a cestování.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít