LIDÉ A PODNIKY

07. ledna 2013, 00:00 -
07. ledna 2013, 00:00

1 Porsche Česká republika

Anna Gruberová • ředitelka divize Ředitelkou divize Audi společnosti Porsche Česká republika byla jmenována Anna Gruberová. Stala se tak první ženou ve vedení koncernových značek, dovážených společností Porsche Česká republika.

Gruberová přešla v rámci koncernu Volkswagen od největšího prodejce nových vozů a importéra značky Porsche, společnosti Porsche Inter Auto CZ. Zde působila posledních deset let na různých manažerských pozicích, naposledy jako vedoucí importéra sportovních vozů Porsche a ředitelka human resources, marketingu a komunikace celé prodejní sítě Porsche Inter Auto CZ. Je absolventkou MBA programu na Nottingham Trent University, předtím se věnovala studiu marketingu a také absolvovala komunikaci na London School of PR. Hovoří německy a anglicky, mezi její koníčky patří lyže, golf, cestování a inlineskating.

2 Sprinx Systems Lukáš Přibyl • manažer Ondřej Klamt • manažer Česká IT společnost

Sprinx Systems posílila profesionální manažerský tým, který se stará o klíčový produkt firmy – systém na řízení vztahu se zákazníky SprinxCRM – a dále o oblast vývoje webových portálů.

Lukáš Přibyl (25) nastoupil do pozice produktového manažera SprinxCRM. Na starost bude mít kromě řízení produktu na českém a americkém trhu i platformy Kentico na tvorbu webových portálů a také HelpDesk. Dříve působil jako produktový manažer v mezinárodní společnosti IceWarp. V lednu 2011 založil vlastí společnost Veratec, která se zabývá tvorbou video návodů a e-learningem.

Ondřej Klamt (26) je novým projektovým manažerem. Na starost bude mít projekty v oblasti rozvoje klientských webových portálů. Vést tým a vystupovat před lidmi mu nečiní problém – této dovednosti využíval už během svého působení v roli učitele.

3 Colliers Michal Rajtr • associate Markéta Janatová • associate

Společnost Colliers International má v týmu v České republice dvě nové posily. Michal Rajtr (31) a Markéta Janatová (33) byli jmenováni do pozic associate v oddělení kancelářských prostor se zaměřením na zastupování pronajímatelů a vlastníků kancelářských budov.

Rajtr před nástupem do Colliers pracoval více než šest let jako realitní makléř v Aaabyty. cz, kde se specializoval na prodej a pronájem bytů v Praze. Je absolventem Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Janatová předtím pracovala jako asset managerka v Bank Austria Real Invest Asset Management ČR, kde zodpovídala za poskytování komplexních služeb asset managementu interním i externím klientům. Vystudovala Evropský polytechnický institut.

4 MMD Jana Robešová • obchodní manažerka

Novou obchodní manažerkou pro český a slovenský trh společnosti MMD Monitors & Displays Czech Republic, která se na trzích střední a východní Evropy stará o distribuci monitorů značky Philips, se stala Jana Robešová. V této pozici nahradila Milana Krejzlíka, který se zaměří na rozvoj prodeje produktů Public/Digital Signage značky Philips na českém, slovenském a polském trhu.

Robešová působí v MMD od začátku letošního roku, kdy nastoupila na post key account managerky se zodpovědností za retail a rozvoj dealerského kanálu v České a Slovenské republice. V minulosti pracovala například ve společnosti LG Electronics.

5 Sabris Jiří Švarc • head of delivery

Společnost Sabris jmenovala Jiřího Švarce do nově vytvořené pozice head of delivery. Ve své roli bude zodpovědný za vedení veškerých dodávek produktů, implementačních, outsourcingových a konzultačních projektů. Švarc v minulosti řídil řadu rozsáhlých projektů a programů, má třináct let praxe v různých pozicích v oblasti informačních technologií.

Působil například ve společnostech Raiffeisenbank či T-Mobile.

Jiří Švarc je ženatý, má dvě děti a ve svém volném čase se věnuje fotografování, golfu, potápění, vědeckofantastické literatuře a chovatelství koček.

6 GE Money Magdaléna Wavle • ombudsmanka Magdaléna Wavle (38) se stala ombudsmankou pro klienty

GE Money Bank a GE Money Auto. Jejím hlavním úkolem je vyřizování podnětů od klientů, kteří nejsou spokojeni se standardním vyřešením jejich stížnosti či reklamace. Wavle zahájila svou kariéru v GE Money Bank krátce po dokončení VŠE v Praze v roce 1999. Zpočátku působila v oddělení HR. V německém Hannoveru se nejprve věnovala vedení projektů, poté se stala lídrem zákaznického servisu. Po návratu do Česka stála u zrodu Centra zákaznických služeb GE Money v Ostravě a pracovala i jako jeho ředitelka. Ve volném čase se věnuje především rodině, sportu a fotografování.

7 DC Vision Petr Kouřil • partner

Poradenská společnost DC Vision jmenovala Petra Kouřila (52) do pozice partnera a člena výkonného managementu. Na starost bude mít rozvoj poradenských aktivit na českém trhu i rozšíření spolupráce s partnerskými poradenskými společnostmi v zahraničí. Před svým příchodem do firmy pracoval v pozici generálního ředitele pro Českou republiku a region střední Evropy u společnosti Bouwfonds ČR bytová výstavba, součásti skupiny Rabo Real Estate Group. V minulosti působil například ve firmách The Acred Group, The Phone House CR, Village Cinemas CR či Coca-Cola CR.

8 Jones Lang LaSalle Kateřina Felgrová • senior konzultantka

Tým maloobchodních nemovitostí společnosti Jones Lang LaSalle rozšířila Kateřina Felgrová (35), která se vrátila po mateřské dovolené do pozice senior konzultantky. K jejím klíčovým projektům budou patřit tři pražská nákupní centra Atrium Flora, Galerie Harfa a OC Šestka, kde bude mít na starost pronájem.

Felgrová je absolventkou Podnikohospodářské fakulty VŠE v Praze. Na realitním trhu se pohybuje od ukončení studií v roce 2004, kdy začínala jako realitní specialistka v ČSOB a následně jaké koordinátorka pronájmu v Tesco Stores. Od roku 2007 působí v oddělení maloobchodních nemovitostí pražské pobočky Jones Lang LaSalle. Felgrová má tříletého syna a kromě rodiny patří k jejím koníčkům cestování, četba a sport. Mluví plynně anglicky a německy.

9 Mazars Vít Fritzsche • specialista

Tým převodních cen poradenské společnosti Mazars, vedený partnerem daňového oddělení Jaroslavem Křivánkem, se rozšířil o nového specialistu Víta Fritzsche. Certifikovaný daňový poradce se v rámci své předchozí praxe v jedné z velkých mezinárodních poradenských společností specializoval na poskytování služeb v oblasti daně z příjmů právnických osob se zaměřením na problematiku převodních cen. Podílel se na realizaci řady projektů zahrnujících například analýzy a hodnocení rizik v oblasti převodních cen, přípravu dokumentací převodních cen pro různé typy vnitroskupinových transakcí, účast při daňových kontrolách, návrhy či optimalizace transfer pricingových modelů a obchodních struktur.

10 Unilever ČR a SR Aleksander Solski • finanční ředitel

Aleksander Solski (40) se stal novým finančním ředitelem společnosti Unilever pro Českou republiku a Slovensko. Doposud působil v pozici zákaznického finančního ředitele společnosti v Polsku a pobaltských zemích.

Solski má mnoho zkušeností ze všech finančních oblastí včetně finanční oblasti zákazníků a značek, účetnictví a reportingu. Doposud sbíral pracovní zkušenosti v Polsku, Velké Británii a ve Francii.

Vystudoval École supérieure Čepro

Jan Duspěva generální ředitel

Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva společnosti Čepro je od Nového roku Jan Duspěva (38), dosavadní obchodní ředitel firmy. V pozici šéfa firmy nahradil Jiřího Borovce, z čela dozorčí rady odešel Miroslav Beneš.

Ve svém oboru je Duspěva vysoce uznávaným odborníkem, který se svými iniciativními návrhy snaží spojit klíčové hráče na trhu v boji proti daňovým podvodům. Ve funkci obchodního ředitele a místopředsedy představenstva Čepra působil od září 2005, zasloužil se o restrukturalizaci a centralizaci obchodního úseku, o vytvoření obchodní strategie nebo o obchodní model zavedení biopaliv. Před příchodem do Čepra pracoval Duspěva ve společnostech Benzina a Unipetrol Rafinérie.

Jan Duspěva je absolventem Univerzity Karlovy, oboru Inženýrská geologie. Je ženatý, má dvě děti. Ve svém volném čase se věnuje sportu a četbě.

De commerce de Clermont-Ferrand ve Francii, získal i magisterský titul na Ekonomické univerzitě v Krakově. Aleksander Solski je ženatý a má dvě děti. Ve svém volném čase rád běhá a těší se, že se příští rok zúčastní pražského půlmaratonu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Bixby je u nás dřív než Cortana. Samsung v Česku spustil hlasového asistenta
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít