lidé a podniky

02. ledna 2013, 00:00 -
02. ledna 2013, 00:00

1 Aon Risk Solutions ČR a SR Hristo Borissov : generální ředitel

Do pozice člena představenstva a generálního ředitele pro divizi Aon Risk Solutions (ARS) Česká republika a Slovensko společnosti Aon nastoupil Hristo Borissov. Vystřídal Miroslava Matochu, který společnost opustil.

Borissov zahájil svoji kariéru v pojišťovnictví před téměř dvaceti lety u společnosti DZI – General Insurance PLC, odkud přešel do Wiener Städtische Group. Do společnosti Aon nastoupil v roce 2005 do pozice ředitele pro rozvoj obchodu. V roce 2008 byl povýšen na generálního ředitele Aon Bulharsko. Studoval mimo jiné na George Washington University ve Washingtonu, na Vídeňské ekonomické univerzitě a na Ashridge Business School ve Velké Británii.

2 HSBC Česká republika Kent Holt : ředitel

Ředitelem strukturovaného financování banky HSBC v České republice byl jmenován Kent Holt. Ve funkci, která byla pro Českou republiku nově vytvořena, bude mít na starost především financování zahraničních projektů českých firem a zahraničních investic v České republice, zprostředkování poradenství zaměřeného na mezinárodní akvizice, syndikace a v neposlední řadě také služby banky v oblasti kapitálových trhů.

Holt má za sebou více než dvacetiletou zkušenost s bankovnictvím v regionu střední a východní Evropy. Předtím, než v roce 2010 posílil řady HSBC v České republice, řídil pražskou pobočku švýcarské poradenské společnosti Finadvice či korporátní finance pražské pobočky banky ING Baring Capital Markets.

3 Profit Booster Jana Dubová : konzultantka

Po deseti letech strávených v marketingu a obchodu Pivovarů Staropramen je Jana Dubová (37) novou posilou strategických konzultantů společnosti Profit Booster. Uplatní zde své dlouholeté zkušenosti z FMCG, své obchodní a marketingové znalosti využije také při práci na projektech pro klienty z finanční a energetické sféry.

Dubová vystudovala finance a bankovnictví na VŠE. Svou kariéru zahájila jako projektová manažerka ve výzkumné agentuře TNS AISA. Ve společnosti Pivovary Staropramen působila mimo jiné v pozici marketing directorky, kde byla zopovědná za marketingovou strategii a aktivity všech značek patřících do skupiny StarBev v ČR. Hovoří anglicky, německy, rusky a španělsky. Svůj volný čas věnuje divadlu, výstavám, hudbě a sportu.

Během zimy preferuje běžky, v ostatních měsících potom cyklistiku a brusle.

4 PwC ČR Michal Kohút : senior manažer

Michal Kohút (39) nastoupil do poradenské společnosti PwC Česká republika do pozice senior manažera v oddělení IT & Transformation. Na starost dostal mimo jiné rozvoj vztahů s klíčovými zákazníky v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. Jeho cílem je posílit pozici PwC jako strategického partnera pro oblast transformačních projektů, podnikové architektury a IT konsolidací. Kohút má téměř patnáct let zkušeností s IT řešeními a technologiemi. Do PwC přišel ze společnosti Oracle, kde měl na starost prodej řešení Oracle strategickým klientům. Je absolventem oboru finance na Národohospodářské fakultě Ekonomické univerzity v Bratislavě.

Titul MBA získal na Nottingham Trent University při Brno Business School v Brně. Mezi jeho koníčky patří sport, zejména kondiční běh, hudba a studium strategie. Volný čas rád věnuje také cestování.

5 Norton Rose Jan Kotous : advokát Ondřej Mánek : advokát

Eva Bušková : advokát Advokátní kancelář Norton Rose posílila tým o dva nové advokáty Jana Kotouse a Ondřeje Mánka. Oba přišli z pražské pobočky rakouské advokátní kanceláře Wolf Theiss. Kotous se specializuje na oblast financování, bankovní regulace a regulace finančních trhů. Kromě toho má rozsáhlé zkušenosti v oblasti korporátního práva, fúzí a akvizic a znalosti právního prostředí v energetickém a farmaceutickém sektoru. Podílel se na řadě významných transakcí na českém trhu i v mezinárodním měřítku včetně projektového financování.

Mánek má osm let zkušeností s právním poradenstvím především v oblasti akvizic ve finančním, výrobním, chemickém, energetickém a zdravotnickém sektoru a akvizic podniků v hospodářských potížích. Českým i zahraničním klientům radil i v problematice joint ventures, akcionářských smluv, práv menšinových akcionářů, nepřátelských převzetí a restrukturalizací. Kromě korporátního práva se zabývá právní problematikou silně regulovaných odvětví, jako je cukrovarnictví, farmacie nebo vydávání elektronických peněz.

Další posilou kanceláře je Eva Bušková, která rozšířila tým odborníků v oblasti soutěžního práva. Působila zde již v období let 2009 až 2011, poté absolvovala stáž u Evropské komise v Bruselu, kde se věnovala kontrole spojování podniků z hlediska jejich slučitelnosti s vnitřním trhem. Následně působila v přední mezinárodní advokátní kanceláři v Bruselu. Specializovala se na energetický a farmaceutický sektor a na oblast telekomunikací. Je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy a postgraduálního studia na Queen Mary University of London.

6 AAA Auto Jan Dobiáš : ředitel

Jan Dobiáš (46) nově ve skupině AAA Auto zodpovídá za marketingovou a reklamní komunikaci v ČR, SR a v Ruské federaci. Reklamě, marketingu a komunikaci ve střední Evropě se věnuje již více než 20 let. Začínal v reklamních agenturách Rapid a Grey Advertising, posléze pracoval v oblasti FMCG ve společnostech Mars a Philip Morris International. Po deseti letech působení v oblasti marketingu rychloobrátkového zboží se dalších deset let věnoval oblasti financí v pozici marketingového ředitele pro ČR a SR ve společnostech Provident Financial, finanční skupině Atlantik a v Moravském peněžním ústavu. V posledních dvou letech působil ve Slovinsku, kde měl pro společnost Goodyear Dunlop Europe na starosti rozvoj marketingu a distribučních sítí ve 14 zemích střední a jihovýchodní Evropy.

7 KPMG Česká republika Michal Pobuda : ředitel Martina Štegová : ředitelka

Michal Pobuda byl jmenován do pozice directora v oddělení management consulting společnosti KPMG Česká republika a Martina Štegová v oddělení auditu.

Pobuda se bude nadále věnovat manažerskému poradenství, zejména pro společnosti působící ve finančním sektoru. Zaměří se především na strategii a řízení, marketing, distribuční sítě a životní cyklus vztahů s klienty. Vystudoval VŠE v Praze, poradenství pro finanční sektor se začal věnovat roku ve společnosti Logica. Do KPMG nastoupil v roce 2006.

Ve volném čase se Michal Pobuda věnuje dýdžejingu a hře na klavír, baví ho snowboarding a vaření a zajímá se o fyziku.

Martina Štegová se bude nadále věnovat auditu průmyslových podniků a obchodních organizací z petrochemického a chemického průmyslu a také farmaceutických společností. Zaměří se rovněž na spolupráci s českými vlastníky tzv. rodinných firem. Vystudovala VŠE v Praze a hned poté nastoupila do společnosti KPMG Česká republika. Je členkou Komory auditorů ČR. Svůj volný čas tráví s dětmi, mezi její koníčky patří lyžování, fitness a cyklistika.

8 Samsung Petr Kheil : ředitel IT divize

Novým ředitelem IT divize společnosti Samsung pro ČR a Slovensko se stal Petr Kheil. Ze své pozice bude zastřešovat prodejní a marketingové aktivity týkající se produktových řad monitorů, tiskáren a notebooků. Kheil přichází ze společnosti HP, kde působil v roli regionálního manažera pro oblast osobních počítačů. V manažerských pozicích různé úrovně ve společnostech HP a Compaq pracoval od roku 1999. Předchozí zkušenosti sbíral v řídících funkcích českých poboček společností Citibank a Siemens.

Petr Kheil je absolventem ČVUT, obor automatizační technika. Dále vystudoval obor počítače na Technické univerzitě Furtwangen v Německu. Hovoří plynně anglicky a německy. Je ženatý, má tři děti a jeho zálibou je lyžování, horská cyklistika, tenis, běh a cestování.

9 AK Schönherr Miroslav Dudek : advokát

Miroslav Gejdoš : advokát Pražská pobočka mezinárodní advokátní kanceláře Schönherr rozšířila svůj tým o dva advokáty, Miroslava Dudka a Miroslava Gejdoše. Oba v minulosti působili v kanceláři jako koncipienti. Dudek posílí transakční a nemovitostní tým. Ve své praxi se zaměřuje zejména na obchodní právo, právo nemovitostí a stavební právo. Vystudoval právo na Univerzitě Karlově v Praze a absolvoval též zahraniční studia v Německu. Hovoří plynně německy a anglicky.

Gejdoš je novým členem týmu bankovnictví a financí. Absolvent Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni se zaměřuje především na finanční a pracovní právo. V rámci finančního práva se specializuje na specifika syndikovaného financování a regulatoriku, úvěrové smlouvy a jejich zajištění. Hovoří plynně anglicky.

10 Ambruz & Dark/Deloitte Legal Markéta Jančurová : vedoucí advokátka

Spolupracující advokátní kanceláře Ambruz & Dark/Deloitte Legal změnily vedení brněnského týmu. Do funkce vedoucí advokátky byla jmenována Markéta Jančurová, která má za úkol další rozvoj a posílení pozice brněnské kanceláře v rámci středoevropské sítě Deloitte Legal. Jančurová se kromě klasického obchodního práva specializuje zejména na soutěžní právo, správní právo a právo duševního vlastnictví. Má rozsáhlé zkušenosti se zastupováním obchodních společností před Úřadem na ochranu hospodářské soutěže a Evropskou komisí. Je absolvoventkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

O autorovi| PŘIPRAVILA : Naďa Kubalíková (kubalikova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se…
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Kvíz na pátek: Poznáte auta podle fotografie?
Toužíte po luxusní prémiové ojetině? Kalkulace nákladů vás vrátí zpět na zem
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni dají minimálně 12 milionů
Technologie
Konec řízené distribuce. Creators Update byl vypuštěn na všechna kompatibilních zařízení
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít