lidé a podniky

17. prosince 2012, 00:00 -
17. prosince 2012, 00:00

1

Tiscali Media Karel Brýna • obchodní ředitel Do pozice obchodního ředitele Tiscali Media byl jmenován Karel Brýna. Manažer s bohatými zkušenostmi ze zahraničních i domácích mediálních agentur a vydavatelství převzal tuto funkci po Michalu Kubíkovi, který se tak bude moci více soustředit na vedení firmy z pozice výkonného ředitele.

Brýna doposud působil coby obchodní ředitel firmy Goldbach Czech Republic, dříve pracoval mimo jiné jako výkonný ředitel vydavatelství Atemi, country manager realitní společnosti Concept 2M či generální ředitel agentury ZenithOptimedia. Nyní se zaměří především na vedení obchodního týmu a akvizice významných klientů Tiscali Media.

2

Rödl & Part ner Milan Mareš • vedoucí oddělení Petr Tomeš • poradce Novým vedoucím daňového oddělení brněnské pobočky mezinárodní poradenské společnosti Rödl & Partner se stal Milan Mareš. Ve své nové pozici bude zodpovídat především za řízení týmu daňových poradců. Jeho specializací jsou spotřební daně, DPH a mezinárodní daňové plánování. Dříve působil ve finančních institucích jako financial controller a posléze jako SAP R/3 specialista či jako daňový poradce-manažer ve společnosti Schaffer & Partner. Mareš je absolventem VŠE v Praze, hovoří německy a anglicky. Většinu svého volného času tráví s rodinou nebo se věnuje rybaření.

Daňové oddělení pražské pobočky posílil daňový poradce Petr Tomeš. Specializovat se bude na transfer pricing, mezinárodní zdanění, daň z příjmů právnických osob a daň z přidané hodnoty. Před příchodem k Rödl & Partner působil v poradenské společnosti NSG Morison. Tomeš vystudoval Národohospodářskou fakultu VŠE, hovoří anglicky. Mezi jeho zájmy patří sport a cestování.

3

Kocián Šolc Balaštík Jan Lasák • advokát Andrea Schelleová • právnička Novým advokátem v advokátní kanceláři Kocián Šolc Balaštík (KŠB) se stal Jan Lasák (28).

Klientům bude poskytovat právní služby především v oblasti práva obchodních společností, fúzí a akvizic, závazkového práva, komunitárního práva a restrukturalizací. Před složením advokátních zkoušek působil Lasák jako asistent předsedkyně Nejvyššího soudu a následně v KŠB jako advokátní koncipient. Vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, kde získal i bakalářský titul na Fakultě sociálních studií. Vzdělání si prohloubil v USA na John Marshall Law School v Chicagu a dále na Columbia Law School v New Yorku.

Novou členkou týmu se stala také Andrea Schelleová, která donedávna působila v Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, kde vedla odbor druhostupňového rozhodování v oblasti veřejných zakázek. Kromě praxe ve státní správě má zkušenosti i s akademickou sférou, a to díky pozici odborné asistentky, kterou od roku 2010 zastávala na Fakultě managementu a ekonomiky Univerzity obrany. Schelleová vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity a Brno International Business School ve spolupráci s Nottingham Trent University.

4

ZTE Joey Chen Qi • oblastní ředitel Novým oblastním ředitelem předního výrobce chytrých mobilních zařízení ZTE pro Českou republiku byl jmenován Joey Chen Qi (30). Na tuzemském trhu chce zužitkovat své dlouholeté zkušenosti v oboru telekomunikací z Číny, Saúdské Arábie, Polska i Španělska a věnovat se jak rozvoji prodeje koncových zařízení, tak i dodávkám technické infrastruktury pro operátory.

Joey Chen Qi absolvoval studium oboru telecommunications engineering na Univerzitě poštovnictví a telekomunikací v Xi’an.

V Číně následně působil v několika pozicích u významného asijského operátora China Telecom. Svou profesní kariéru se ZTE spojil v Polsku, kde působil v pozici obchodního ředitele. Do České republiky přichází ze Španělska. Zde dohlížel na rozvoj společnosti ZTE jako oblastní ředitel.

5

Aramark Aleš Hertl • regionální ředitel Tadeáš Klus • regionální ředitel Jiří Faltys • manažer Společnost Aramark posílila management.

Aleš Hertl bude jako nový regionální ředitel pro moravský region zodpovědný za restaurace společnosti Aramark v business centrech i za restaurace v průmyslovém sektoru. Využije své bohaté zkušenosti s řízením provozu, které získal v pozici F&B manažera v několika špičkových hotelech. Ve svém volném čase se rád věnuje sportu, zejména hokeji, fotbalu a basketbalu, a poznávání zahraniční gastronomie. Do pozice regionálního ředitele pro průmyslový sektor v regionu Čechy nastoupil Tadeáš Klus. Ve společnosti Aramark bude mít příležitost uplatnit dlouholeté zkušenosti s řízením provozu a bude zodpovědný za chod a ekonomické výsledky řízených středisek. Mezi jeho největší záliby patří lyžování, plavání, literatura a vaření.

Food development managerem se stal Jiří Faltys. Praxi získal v pozici šéfkuchaře například v Andel’s Hotel Prague, v hotelu Adria nebo v restauraci v areálu Pražského hradu. Pro Aramark pracoval již během letních olympijských her v Českém domě v Londýně. Ve firmě by rád pomohl s dalším rozvojem konceptu Vitalfood, s inovací technologických postupů a receptur.

6

AMI Communications Hana Kovaříková • account managerka Do pozice account managerky PR agentury AMI Communications nastoupila Hana Kovaříková. Na starost bude mít klienty ze sféry ICT a consumer marketingu, jako například HTC, Dell či Intersnack. Přišla z PR agentury AC&C Public Relations, kde v pozici account managerky působila od roku 2010. Pracovní zkušenosti získala také jako PR managerka ve společnosti Dekra Automobil nebo jako redaktorka TV Nova Praha a rádia Evropa 2 Karlovy Vary. Kovaříková vystudovala angličtinu a němčinu pro hospodářskou obchodní sféru na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, a poté mediální a komunikační studia na Fakultě sociálních věd Karlovy univerzity. Během svých studií absolvovala stáž na Univerzitě Johannese Gutenberga v Mohuči. Mezi její zájmy patří sociální sítě, filmy, knihy a sport.

O autorovi| PŘIPRAVILA • Naďa Kubalíková (kubalikova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít