LIDÉ A PODNIKY

10. prosince 2012, 00:00 - Naďa Kubalíkov
10. prosince 2012, 00:00

1 ŠkoFIN Radek Cizner • ředitel oddělení Radek Cizner (39) převzal řízení Správního oddělení ve firmě ŠkoFIN. Do jeho odpovědnosti spadá nabírání a správa smluv z retailového, fleetového a korporátního segmentu, včetně administrace všech doprovodných služeb. Součástí Správního oddělení je rovněž klientské centrum.

Radek Cizner vystudoval geografii a matematiku na Přírodovědecké fakultě UK a finanční matematiku na Matematicko-fyzikální fakultě UK. Během studia sbíral své první mezinárodní zkušenosti ve Švýcarsku a Peru. V roce 1998 nastoupil do firmy ŠkoFIN do pozice analytika, posléze byl jmenován zástupcem vedoucího a později vedoucím oddělení Financování korporátních zákazníků. V roce 2009 byl jmenován do funkce jednatele pobočky VW FS v Rusku, kde měl na starosti oblasti middle a backoffice.

Zároveň byl zodpovědný za start VW Banky v Rusku, kterou následně řídil z pozice finančního ředitele.

Cizner mluví anglicky, rusky a španělsky. Mezi jeho koníčky patří sport a turistika. Volný čas nejraději tráví s rodinou.

2 Dachser České Budějovice Peter Papan • vedoucí pobočky Peter Papan (41) byl jmenován vedoucím pobočky společnosti Dachser v Českých Budějovicích.

V letech 2000–2008 působil ve společnosti Schenker. Z absolventské pozice obchodního zástupce se postupně stal ředitelem filiálky Schenker České Budějovice, produkt manažerem a manažerem tuzemského distribučního systému společnosti Schenker. V roce 2008 nastoupil jako generální ředitel společnosti Gondrand, odkud v září letošního roku přešel do Dachseru. Vystudoval gymnázium v Českých Budějovicích.

Peter Papan je ženatý a má tři dcery. Ve volném čase hraje na kytaru v rockové skupině Rain a rekreačně se věnuje lednímu hokeji. Mluví plynně anglicky, německy a rusky.

3 Jaguar Land Rover Ivo Řehák • commercial and key account manager Pozici commercial and key account managera společnosti Jaguar Land Rover Austria/Czech Republic nově zastává Ivo Řehák. V Rakousku a Česku zodpovídá především za prodej fleetových vozů a zároveň se bude starat o firemní zákazníky společnosti Jaguar Land Rover. Řehák vystudoval průmyslovou školu.

Svoji kariéru odstartoval v roce 1994 ve společnosti Konica Minolta, kde byl více než osm let zodpovědný za prodejní a marketingové oddělení. Před nástupem do společnosti Jaguar Land Rover měl pět let na starosti marketingové aktivity společnosti Baumax v České republice a na Slovensku. Je ženatý, má dvě děti a mezi jeho zájmy patří motocykly a horské kolo.

4 Škoda Transportation Tomáš Ignačák • viceprezident Michal Kurtinec • generální ředitel Uvnitř skupiny Škoda Transportation došlo k organizačním změnám. Tomáš Ignačák, dlouholetý generální ředitel Pars nova a od července 2012 zároveň nový akcionář společnosti Škoda Transportation, byl jmenován do funkce viceprezidenta pro obchod pro Českou republiku. Do pozice generálního ředitele dceřiné společnosti Pars nova byl jmenován Michal Kurtinec, který doposud řídil dceřinou společnost MOVO.

Tomáš Ignačák (43) pracoval ve společnosti Pars nova, kde vystřídal řadu pozic, od roku 1993. V roce 2000 se stal jejím ředitelem a zároveň předsedou představenstva. Vystudoval Elektrotechnickou fakultu VUT v Brně. Postgraduální studium s tématem mezinárodní marketing a management absolvoval na Univerzitě Mikuláše Koperníka v Toruni. Vystudoval také The Nottingham Trent University při BBS VUT Brno, kde získal titul Master of Business Administration (MBA).

Michal Kurtinec (33) vystudoval Elektrotechnickou fakultu Západočeské univerzity, tamtéž absolvoval i postgraduální studium.

Po ukončení akademické dráhy v říjnu roku 2006 nastoupil do společnosti Škoda Transportation do pozice sourcingového manažera.

O dva roky později se ujal řízení technického úseku v dceřiné společnosti MOVO, jejímž generálním ředitelem se stal v dubnu 2011.

5 Advent International Jakub Čanda • analytik Novou posilou pražské kanceláře společnosti Advent International se stal Jakub Čanda.

Jako analytik se bude podílet na aktivitách napříč všemi sektory, ve kterých Advent působí, a uplatní zde nejen své předchozí zkušenosti z oblasti fúzí a akvizic, ale také své rozsáhlé ekonomické znalosti. Čanda přišel z londýnské pobočky společnosti Société Générale, kde pracoval v týmu pro fúze a akvizice v oblasti energetiky a infrastruktury. Dříve působil v Société Générále v Bombaji a ve společnosti Škoda Auto.

Jakub Čanda vystudoval ekonomii na University of California v Los Angeles. Ve svém volném čase se věnuje sportu, hudbě a produkci filmů.

6 Soft ec CZ Mário Mitas • ředitel Novým ředitelem Softec CZ se stal Mário Mitas. Jeho hlavní úlohou bude posílit značku Softec na českém trhu a přivést ji do pozice předního dodavatele a poradce v oblasti IT systémů pro finanční instituce, veřejnou správu a telekomunikace.

Mitas má dlouholeté zkušenosti z oblasti informačních technologií. Získal je v předcházejících šestnácti letech působením v několika českých a slovenských IT společnostech.

Naposledy pracoval v české softwarové firmě Profinit, kde byl členem vedení zodpovědným za rozvoj portfolia firmy. Absolvoval Fakultu elektrotechniky a informatiky Slovenské technologické univerzity, studoval rovněž na Fakultě managementu Ekonomické univerzitě v Bratislavě a na University of Edinburgh, Parallel Computing Centre. Hovoří plynně anglicky a rusky.

7 Würth Miloš Horký • jednatel společnosti Miloš Horký (47) byl jmenován jednatelem obchodní společnosti Würth. V nové pozici je zodpovědný především za hospodářské výsledky firmy v oblasti prodeje. Ve firmě pracuje od roku 2000, kdy nastoupil na pozici obchodního ředitele divize Metal. V minulosti pracoval u firmy Schachermayer v pozici vedoucího prodeje a vedoucího nákupu. Miloš Horký vystudoval Fakultu strojní ČVUT.

Hovoří německy, anglicky a částečně rusky.

Je ženatý, má dvě děti a ve volném čase se nejraději baví lyžováním, tenisem či cyklistikou, rád také cestuje.

O autorovi| PŘIPRAVILA • Naďa Kubalíková (kubalikova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít