Lidé a podniky

26. listopadu 2012, 00:00 -
26. listopadu 2012, 00:00

1

Genesys Martin Veselka • viceprezident prodeje Martin Veselka (40) nastoupil ve společnosti Genesys do pozice viceprezidenta prodeje pro region středovýchodní Evropy a Blízkého východu. Do jeho kompetence nyní spadají veškeré obchodní aktivity v tomto regionu.

Do vrcholové manažerské pozice přichází ze společnosti Nuance, v níž působil tři roky jako regionální obchodní manažer.

Veselka patří mezi přední odborníky na technologie call center. Stál u budování moderních zákaznických center zejména tuzemských bank a telekomunikačních operátorů. Je absolventem oboru systémového inženýrství na ČVUT Praha. Je ženatý a mezi jeho koníčky patří rodina, cestování a golf.

2

Slavia pojišťovna Jaromír Prokop • ředitel oddělení Oddělení back office ve Slavia pojišťovně vede nyní Jaromír Prokop. V nové pozici má na starost úsek zajišťující taxaci a správu pojistných smluv, mezi jeho další odpovědnosti patří řízení oddělení IT/IS, které zabezpečuje správu a rozvoj informačních technologií a systémů v rámci firmy. Své profesní zkušenosti získal v minulosti jako projektový manažer ve společnosti MAI Insurance Brokers či coby vedoucí referátu v České pojišťovně. V rámci finanční skupiny SPGroup pracuje od roku 2006, od roku 2008 je členem vedení Slavia pojišťovny.

Jaromír Prokop absolvoval Vysokou školu zemědělskou a studium MBA na Sheffield Hallam University a na Českém vysokém učení technickém v Praze.

3

LMC Petra Dostálová • key account managerka Do nově vytvořené pozice key account managerky pro oblast vzdělávání ve společnosti LMC nastoupila Petra Dostálová. Do firmy přišla s bohatými zkušenostmi s rozvojem vlastního portálu Evzdělávání.cz. Dříve pracovala například v pozici manažerky obchodu centrály v České pojišťovně či ve firmě 1. VOX, která patří mezi přední vzdělávací agentury v ČR. Dostálová vystudovala obor ekonomie na Vysoké škole ekonomické v Praze. Je vdaná a ve volném čase se věnuje především rodině a cykloturistice.

4

PwC ČR Martin Houska • ředitel Daňový tým poradenské společnosti PwC ČR posílil Martin Houska (35) v pozici ředitele.

Specializuje se na mezinárodní zdanění a daňové plánování a reorganizace. Houska má více než 15 let zkušeností s daňovým poradenstvím jak v nadnárodních, tak českých poradenských firmách. Získal doktorát z účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze, studoval také komplexní modely na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze a rovněž má titul MBA z Andersonovy školy managementu při Kalifornské univerzitě v Los Angeles v USA. Je členem Komory daňových poradců, kde vede sekci Mezinárodního zdanění a cla. Českou republiku zastupuje v oblasti daňových záležitostí v Evropské fiskální konfederaci (CFE). Je ženatý, ve volném čase se věnuje sportu, zejména karate a aikidu, a pokud čas dovolí, také své zahrádce, kde si pěstuje malý lesík.

5

SAS Michal Holba • alliance & marketing manager Společnost SAS přijala do managementu Michala Holbu do pozice alliance & marketing managera.

Do marketingového týmu SAS přichází s více než desetiletými zkušenostmi v oblasti B2B marketingu a prodeje v oblasti Telco a ICT. Řadu let působil v různých manažerských pozicích ve společnosti Telefónica O2, naposledy jako marketingový ředitel pro firemní zákazníky a státní správu. Své profesní zkušenosti uplatnil také při své nedávné konzultační činnosti.

Michal Holba je absolventem VŠE v Praze a Master of Project Management na University of Washington. Hovoří plynně anglicky a ve volném čase se rád věnuje rodině a sportu.

6

ICZ Petr Janda • obchodní ředitel sekce Obchodním ředitelem sekce Bezpečnost ve společnosti ICZ se stal Petr Janda (47). Na starost bude mít další rozvoj aktivit a vyhledávání nových obchodních příležitostí v jedné z klíčových částí firmy. Janda má rozsáhlé zkušenosti jak s přímým, tak partnerským modelem prodeje. Řadu let působil v pozicích key account managera, business development managera a sales managera se zodpovědností za zákazníky v komerční i veřejnosprávní sféře. Do společnosti ICZ přechází z funkce obchodního ředitele M-COM LAN solution. Je absolventem Elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze, k jeho zálibám patří sport, hudba a historie. 7

ESET Jiří Spour • technický ředitel Do pozice technického ředitele české pobočky antivirové společnosti ESET nastoupil Jiří Spour (36). Z titulu své funkce se zároveň stal členem představenstva firmy. Zodpovídá za veškerá technická a technologická aktiva společnosti. První zkušenosti s vývojem softwaru začal Spour sbírat už během studia na pražském ČVUT. V roce 2001 nastoupil do tehdejšího Českého Telecomu, kde měl na starost správu a vývoj IS pro zajištění bezpečnosti a posléze vedení týmu technické podpory. Od roku 2005 až do nynějška působil v České pojišťovně, kde zastával různé vedoucí pozice, naposledy působil jako ředitel odboru systémů životního pojištění.

8

Mediaservis Martin Dzúr • generální ředitel Novým generálním ředitelem a jednatelem společnosti Mediaservis byl jmenován Martin Dzúr (34). Bude odpovědný za restrukturalizaci firmy a její přípravu na změny na českém logistickém trhu vyplývající z liberalizace poštovních služeb v roce 2013. Do Mediaservisu přichází z pozice ředitele Poštové banky ČR, kde působil od roku 2010. Do jeho kompetencí spadalo kromě řízení pobočky zahraniční banky také naplňování

jejích strategických a hospodářských cílů.

Martin Dzúr je absolventem Západočeské univerzity v Plzni. Titul MBA získal na Rochester Institute of Technology v roce 2003. Volný čas tráví s rodinou, má rád sport, cestování a dobré jídlo.

O autorovi| PŘIPRAVILA • Naďa Kubalíková (kubalikova@mf.cz)

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít