Lidé a podniky

26. listopadu 2012, 00:00 -
26. listopadu 2012, 00:00

1

Genesys Martin Veselka • viceprezident prodeje Martin Veselka (40) nastoupil ve společnosti Genesys do pozice viceprezidenta prodeje pro region středovýchodní Evropy a Blízkého východu. Do jeho kompetence nyní spadají veškeré obchodní aktivity v tomto regionu.

Do vrcholové manažerské pozice přichází ze společnosti Nuance, v níž působil tři roky jako regionální obchodní manažer.

Veselka patří mezi přední odborníky na technologie call center. Stál u budování moderních zákaznických center zejména tuzemských bank a telekomunikačních operátorů. Je absolventem oboru systémového inženýrství na ČVUT Praha. Je ženatý a mezi jeho koníčky patří rodina, cestování a golf.

2

Slavia pojišťovna Jaromír Prokop • ředitel oddělení Oddělení back office ve Slavia pojišťovně vede nyní Jaromír Prokop. V nové pozici má na starost úsek zajišťující taxaci a správu pojistných smluv, mezi jeho další odpovědnosti patří řízení oddělení IT/IS, které zabezpečuje správu a rozvoj informačních technologií a systémů v rámci firmy. Své profesní zkušenosti získal v minulosti jako projektový manažer ve společnosti MAI Insurance Brokers či coby vedoucí referátu v České pojišťovně. V rámci finanční skupiny SPGroup pracuje od roku 2006, od roku 2008 je členem vedení Slavia pojišťovny.

Jaromír Prokop absolvoval Vysokou školu zemědělskou a studium MBA na Sheffield Hallam University a na Českém vysokém učení technickém v Praze.

3

LMC Petra Dostálová • key account managerka Do nově vytvořené pozice key account managerky pro oblast vzdělávání ve společnosti LMC nastoupila Petra Dostálová. Do firmy přišla s bohatými zkušenostmi s rozvojem vlastního portálu Evzdělávání.cz. Dříve pracovala například v pozici manažerky obchodu centrály v České pojišťovně či ve firmě 1. VOX, která patří mezi přední vzdělávací agentury v ČR. Dostálová vystudovala obor ekonomie na Vysoké škole ekonomické v Praze. Je vdaná a ve volném čase se věnuje především rodině a cykloturistice.

4

PwC ČR Martin Houska • ředitel Daňový tým poradenské společnosti PwC ČR posílil Martin Houska (35) v pozici ředitele.

Specializuje se na mezinárodní zdanění a daňové plánování a reorganizace. Houska má více než 15 let zkušeností s daňovým poradenstvím jak v nadnárodních, tak českých poradenských firmách. Získal doktorát z účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze, studoval také komplexní modely na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze a rovněž má titul MBA z Andersonovy školy managementu při Kalifornské univerzitě v Los Angeles v USA. Je členem Komory daňových poradců, kde vede sekci Mezinárodního zdanění a cla. Českou republiku zastupuje v oblasti daňových záležitostí v Evropské fiskální konfederaci (CFE). Je ženatý, ve volném čase se věnuje sportu, zejména karate a aikidu, a pokud čas dovolí, také své zahrádce, kde si pěstuje malý lesík.

5

SAS Michal Holba • alliance & marketing manager Společnost SAS přijala do managementu Michala Holbu do pozice alliance & marketing managera.

Do marketingového týmu SAS přichází s více než desetiletými zkušenostmi v oblasti B2B marketingu a prodeje v oblasti Telco a ICT. Řadu let působil v různých manažerských pozicích ve společnosti Telefónica O2, naposledy jako marketingový ředitel pro firemní zákazníky a státní správu. Své profesní zkušenosti uplatnil také při své nedávné konzultační činnosti.

Michal Holba je absolventem VŠE v Praze a Master of Project Management na University of Washington. Hovoří plynně anglicky a ve volném čase se rád věnuje rodině a sportu.

6

ICZ Petr Janda • obchodní ředitel sekce Obchodním ředitelem sekce Bezpečnost ve společnosti ICZ se stal Petr Janda (47). Na starost bude mít další rozvoj aktivit a vyhledávání nových obchodních příležitostí v jedné z klíčových částí firmy. Janda má rozsáhlé zkušenosti jak s přímým, tak partnerským modelem prodeje. Řadu let působil v pozicích key account managera, business development managera a sales managera se zodpovědností za zákazníky v komerční i veřejnosprávní sféře. Do společnosti ICZ přechází z funkce obchodního ředitele M-COM LAN solution. Je absolventem Elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze, k jeho zálibám patří sport, hudba a historie. 7

ESET Jiří Spour • technický ředitel Do pozice technického ředitele české pobočky antivirové společnosti ESET nastoupil Jiří Spour (36). Z titulu své funkce se zároveň stal členem představenstva firmy. Zodpovídá za veškerá technická a technologická aktiva společnosti. První zkušenosti s vývojem softwaru začal Spour sbírat už během studia na pražském ČVUT. V roce 2001 nastoupil do tehdejšího Českého Telecomu, kde měl na starost správu a vývoj IS pro zajištění bezpečnosti a posléze vedení týmu technické podpory. Od roku 2005 až do nynějška působil v České pojišťovně, kde zastával různé vedoucí pozice, naposledy působil jako ředitel odboru systémů životního pojištění.

8

Mediaservis Martin Dzúr • generální ředitel Novým generálním ředitelem a jednatelem společnosti Mediaservis byl jmenován Martin Dzúr (34). Bude odpovědný za restrukturalizaci firmy a její přípravu na změny na českém logistickém trhu vyplývající z liberalizace poštovních služeb v roce 2013. Do Mediaservisu přichází z pozice ředitele Poštové banky ČR, kde působil od roku 2010. Do jeho kompetencí spadalo kromě řízení pobočky zahraniční banky také naplňování

jejích strategických a hospodářských cílů.

Martin Dzúr je absolventem Západočeské univerzity v Plzni. Titul MBA získal na Rochester Institute of Technology v roce 2003. Volný čas tráví s rodinou, má rád sport, cestování a dobré jídlo.

O autorovi| PŘIPRAVILA • Naďa Kubalíková (kubalikova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které Vás ochrání před otravnými telefonáty
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Na Audi RS Q5 už čekat nemusíte. K dispozici je SQ5…
Retro na neděli: Ford GT40 vznikl jako pomsta značce Ferrari
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Technologie
Xbox One X bude stát 13 500 Kč. Do obchodů půjde i limitovaná edice Scorpio
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
První 120Hz 4K monitor je tu. S nižším rozlišením umí i 480 Hz a vyrábí ho dva nadšenci
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít