lidé a podniky

15. října 2012, 00:00 -
15. října 2012, 00:00

1

DTZ Václav Kubáček • senior investment agent Investiční oddělení mezinárodní poradenské společnosti DTZ posílil v pozici senior investment agenta Václav Kubáček. Na starost bude mít rozvíjení vztahů s klíčovými klienty, budování vztahů s novými obchodními partnery a rozvíjení strategických služeb. Přišel ze společnosti Czech Property Investments, kde strávil dva roky a zodpovídal za řadu akvizičních projektů v Česku i na Slovensku.

Po absolvování VŠE v Praze získal i titul CEMS MIM – International management degree program, mj. na Univerzitě v Kolíně nad Rýnem. Ve volném čase se věnuje současné architektuře a sportu – především florbalu, tenisu, badmintonu a plavání.

2

TPA Horwath Igor Mesenský • partner Novým partnerem skupiny TPA Horwath se stal Igor Mesenský (44). Na svůj post přechází z pozice ředitele oddělení corporate finance. Ve skupině TPA Horwath pracuje od roku 2010, doposud řídil poradenství v oblasti prodejů a akvizic společností v rámci střední a východní Evropy, především v České republice a na Slovensku. V pozici partnera budou jeho specializací i nadále fúze a akvizice.

Před nástupem do TPA Horwath pracoval Mesenský deset let ve společnosti Ernst & Young, kde se podílel na desítkách transakcí v oblasti fúzí a akvizic v Česku, Slovensku, Polsku, Rumunsku a Bulharsku. Má také zkušenosti z mnoha projektů oceňování, privatizačních transakcí a restrukturalizací. Je absolventem VŠE v Praze, hovoří anglicky a rusky a mezi jeho záliby patří golf, cestování a jízda na motocyklu.

3

Profi Credit Czech Rudolf Cejnar • výkonný ředitel Novým výkonným ředitelem společnosti Profi Credit Czech se stal Rudolf Cejnar (37). Ve funkci nahradil Vladimíra Michniewicze, bude mít v rámci skupiny Profireal Group na starost rozjezd nových významných projektů. Cejnar do společnosti Profi Credit nastoupil v roce 2007 jako operation manager pro střední Evropu. Loni byl jmenován členem představenstva a od počátku roku 2012 zastával pozici zástupce výkonného ředitele. Nově bude plně zodpovídat za koordinaci činností všech úseků společnosti.

Rudolf Cejnar vystudoval Fakultu podnikohospodářskou VŠE v Praze. Před příchodem do Profi Credit Czech pracoval ve společnosti Tesla. Je ženatý, má dvě dcery a ve volném čase se věnuje rodině a sportu ve všech jeho formách.

4

Adler Czech Giorgio Margutti • výkonný ředitel Giorgio Margutti (46) se stal výkonným ředitelem společnosti Adler Czech. Na této pozici, která byla nově vytvořena, zodpovídá za řízení obchodního, marketingového a nákupního oddělení a oddělení logistiky.

Margutti vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Miláně. Do Adler Czech přišel po sedmiletém působení v Kenvelu na postu provozního ředitele pro český, slovenský, maďarský a polský trh. Dříve pracoval pro společnosti Akuma v Mladé Boleslavi, společnost Fiat na českém a maďarském trhu a firmu Agip s působností na italském, slovenském, německém a maďarském trhu.

5

Electro World Ján Gažovský • generální ředitel Prodejce elektroniky Electro World jmenoval Jána Gažovského novým generálním ředitelem pro Českou republiku a Slovensko. Ve vedení vystřídal Milana Růžičku, který po sedmi letech z čela společnosti odešel. Gažovský bude v nové funkci zodpovědný za řízení veškerých aktivit firmy na obou trzích.

V Electro Worldu působí Ján Gažovský deset let, tedy již od vstupu firmy na český trh v roce 2002. Z funkce sales managera segmentu IT se postupně propracoval až na obchodního ředitele.

6

Ernst & Young Marek Jindra • partner Martina Kneiflová • partnerka Tomáš Němec • partner Josef Severa • partner David Kesl • partner Společnost Ernst & Young jmenovala nové partnery v České republice. Marek Jindra (33), který nově vede tým oceňování a finančního modelování, má deset let zkušeností s oceňováním společností a aktiv. V letech 2006 až 2008 působil v londýnské pobočce Ernst & Young. Od roku 2008 je zodpovědný za služby oceňování hmotného majetku v České republice a ve střední a jihovýchodní Evropě.

Absolvoval obor účetnictví a finanční řízení a oceňování podniků na Fakultě financí a účetnictví VŠE a obory mezinárodní obchod a evropská integrace na Staffordské a Antverpské univerzitě. Energii dobíjí především sportem.

Martina Kneiflová (37) řídí tým human capital a specializuje se na poradenství v oblasti globální mobility zaměstnanců – zejména mezinárodní zdaňování a sociální a zdravotní pojištění – a dále na oblast odměňování a HR poradenství. Kneiflová se daňové problematice věnuje od roku 1999, kdy začala pracovat ve společnosti Arthur Andersen, v Ernst & Young pracuje od roku 2002. Vystudovala Národohospodářskou fakultu VŠE. Je vdaná a má dvě děti, mezi její koníčky patří lyžování, potápění a zpěv.

Tomáš Němec (37) je zkušeným auditorem, který se ověřováním účetních závěrek a poskytováním služeb ekonomického poradenství zabývá již více než deset let. Patří k odborníkům na problematiku v oblasti pojišťovnictví, v Ernst & Young pracuje od roku 2002. Vystudoval Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity v Brně se zaměřením na bankovnictví a dále získal titul Executive MBA na University of Warwick v Anglii. Je ženatý a má dvě dcery, mezi jeho záliby patří horské kolo, tenis, lyžování a potápění.

V oddělení podnikového poradenství a řízení rizik byli jmenováni novými partnery Josef Severa (42) a David Kesl (36). První zodpovídá za strategii rozvoje poradenských služeb společnosti Ernst & Young v oblasti energetiky – vede energetický tým v regionu střední a jihovýchodní Evropy. V Ernst & Young pracuje od roku 2001, předtím vedl oddělení interního auditu ve společnosti Eurotel Praha. Absolvoval podnikovou ekonomiku na Vysoké škole ekonomické v Praze. Je ženatý a má dceru.

Kesl se specializuje na IT poradenství a řízení technologických rizik. V Ernst & Young pracuje od roku 2002, předtím působil ve společnosti Arthur Andersen. IT poradenství, a to zejména pro finanční instituce, se věnuje již patnáct let. Je absolventem Fakulty elektrotechnické ČVUT. Je ženatý a má tři syny. Ve volném čase se věnuje rodině, mezi jeho koníčky patří společenský tanec, cyklistika a lyžování.

O autorovi| PŘIPRAVILA • Naďa Kubalíková (kubalikova@mf.cz)

Mohlo by vás zajímat

Finance
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Auta
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je…
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Technologie
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Legendární John Romero prodává Dooma II. Na diskety se vám i podepíše
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít