lidé a podniky

08. října 2012, 00:00 -
08. října 2012, 00:00

1 Datasys

Jaroslav Mašek * obchodní ředitel Obchodním ředitelem společnosti Datasys, poskytovatele služeb a řešení v oblasti informačních technologií, se stal Jaroslav Mašek. Ve své nové pozici bude zodpovídat za řízení, rozvoj a koordinaci veškerých obchodních aktivit na domácím i zahraničním trhu.

Mašek na ředitelských pozicích působí již více než 20 let. Před příchodem do Datasysu spolupracoval se společností B. M. B. First, kde zastával pozici poradce v oblasti projektů. Dříve působil například jako country manager ve společnosti Asseco Central Europe, zodpovídal jako generální ředitel za společnost EMM a ve SporDat, dceřiné společnosti Erste Bank, byl ředitelem projektové a vývojové divize. Je absolventem Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Bratislavě.

2 Vodafone ČR

Miroslav Čepický * ředitel korporátní komunikace Alžběta Houzarová * tisková mluvčí Novým ředitelem Korporátní komunikace Vodafonu ČR se stal Miroslav Čepický, dosavadní tiskový mluvčí. V nové pozici zodpovídá za PR, interní komunikaci a společenskou odpovědnost (CSR) Vodafonu. Na místo tiskové mluvčí nastoupila jeho zástupkyně Alžběta Houzarová, která se stala první ženou v této pozici v historii společnosti. Dosavadní ředitel Filip Hrubý od září nastupuje na plánovanou rodičovskou dovolenou.

Čepický je ve Vodafonu od roku 2007, předtím působil jako mluvčí portálu Centrum.

cz, vedoucí ekonomické rubriky na Aktuálně. cz a jako redaktor Hospodářských novin. Vystudoval veřejnou správu a žurnalistiku na Vysoké škole ekonomické v Praze. Houzarová pracuje v PR oddělení Vodafonu od roku 2008, dříve působila v komunikačních pozicích v neziskovém sektoru. Absolvovala mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

3 Microsoft

David Frantík * ředitel pro sektor veřejné správy Funkci ředitele pro sektor veřejné správy společnosti Microsoft nově zastává David Frantík, který doposud působil v pozici ředitele divize podnikových řešení Microsoft Dynamics. Bude zodpovídat za rozvoj spolupráce a obchodních příležitostí v sektoru státní správy, samosprávy, zdravotnictví a školství. Frantík nahradil Jana Moleše, který se nyní věnuje oblasti řízení aliančních partnerů v segmentech komerční a veřejné sféry.

David Frantík vystudoval Vysoké učení technické v Brně, obor přístrojová, regulační a automatizační technika. V Microsoftu působí od října 2004, nejprve zastával pozici ředitele divize péče o zákazníky a partnery. Frantík je ženatý a má dvě děti. Ve volném čase aktivně lyžuje, věnuje se horské turistice, hudbě a literatuře.

4 Glatzová & Co.

Libor Němec * vedoucí advokát Libor Němec se stal vedoucím advokátem v advokátní kanceláři Glatzová & Co. a šéfem týmu regulace finančních služeb. Členem týmu advokátní kanceláře je od roku 2010, specializuje se především na bankovnictví a finance s důrazem na problematiku regulace finančních trhů a spornou agendu. Před příchodem do advokátní kanceláře Glatzová & Co. působil v advokátní kanceláři Clifford Chance, dříve pracoval jako právník na Komisi pro cenné papíry a v České národní bance. Zastával rovněž funkci tajemníka prezidia Komise pro cenné papíry a funkci místopředsedy správní rady Garančního fondu obchodníků s cennými papíry.

Němec je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy, jako spoluautor se podílel na vzniku komentáře k zákonu o nabídkách převzetí. Ve svém volném čase se věnuje své malé dceři, literatuře, klasické hudbě a sportovní střelbě. Má rád kvalitní vína a dobré jídlo.

5 Epicor

Ian Walker * viceprezident Hermann Stehlik * viceprezident Společnost Epicor Software Corporation rozšířila svůj manažerský tým. Ian Walker byl jmenován senior viceprezidentem prodeje pro oblast EMEA (Evropa, Blízký východ, Afrika) a Hermann Stehlik viceprezidentem pro region střední Evropy.

Ian Walker, který bude zodpovídat za prodejní strategii společnosti napříč celým regionem, před příchodem do společnosti Epicor zastával několik pozic viceprezidenta u mezinárodních dodavatelů ERP systémů. Má také zkušenosti s rozvojem a řízením mezinárodních týmů a sjednáváním celosvětových kontraktů na ERP.

Hermann Stehlik, jenž bude mít na starost provozní otázky prodeje a podpory v Němecmonitor ku, České republice, Slovensku, Polsku, Rumunsku a dalších zemích střední a východní Evropy, byl před nástupem do společnosti Epicor generálním ředitelem německé agentury pro služby v oblasti lidského kapitálu.

Má zkušenosti ze středních i velkých firem, inženýrský titul z elektroniky získal v německém Řezně.

6 Cushman & Wakefield

Miroslav Mendl * manažer lidských zdrojů Miroslav Mendl (33) nastoupil do pozice manažera lidských zdrojů v poradenské společnosti Cushman & Wakefield. Nahradil Květu Procházkovou, která ukončila svoji pracovní kariéru. Mendl bude řídit lidské zdroje v C&W v České republice a na Slovensku. S řízením personálního oddělení má bohaté zkušenosti, do C&W přišel ze společnosti Hilti ČR, kde od roku 2002 působil v různých lokálních i mezinárodních manažerských pozicích, především v HR a obchodě.

Miroslav Mendl je absolventem Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké škole ekonomické a prestižního programu CEMS (globální aliance akademických a korporátních institucí). Hovoří plynně čtyřmi jazyky. Ve volném čase se věnuje svojí rodině, badmintonu, cyklistice a šachům.

7 ESET

Ralf Tegethoff * ředitel zákaznického prodeje Ralf Tegethoff posílil globální prodejní a marketingový tým antivirové společnosti ESET jako ředitel zákaznického prodeje pro region Evropa, Blízký východ a Afrika (EMEA). Má více než deset let manažerských zkušeností zejména v segmentu B2C, před nástupem do firmy ESET pracoval téměř sedm let v antivirové firmě Kaspersky Labs, kde rozvíjel evropské maloobchodní a on-line trhy. Aktivně se také účastnil globálního strategického plánování této společnosti. Tegethoffova kariéra začala už v 90. letech, kdy zastával manažerské pozice v různých technologických firmách. K jeho koníčkům patří tenis a sledování fotbalu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s…
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Technologie
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít