lidé a podniky

08. října 2012, 00:00 -
08. října 2012, 00:00

1 Datasys

Jaroslav Mašek * obchodní ředitel Obchodním ředitelem společnosti Datasys, poskytovatele služeb a řešení v oblasti informačních technologií, se stal Jaroslav Mašek. Ve své nové pozici bude zodpovídat za řízení, rozvoj a koordinaci veškerých obchodních aktivit na domácím i zahraničním trhu.

Mašek na ředitelských pozicích působí již více než 20 let. Před příchodem do Datasysu spolupracoval se společností B. M. B. First, kde zastával pozici poradce v oblasti projektů. Dříve působil například jako country manager ve společnosti Asseco Central Europe, zodpovídal jako generální ředitel za společnost EMM a ve SporDat, dceřiné společnosti Erste Bank, byl ředitelem projektové a vývojové divize. Je absolventem Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Bratislavě.

2 Vodafone ČR

Miroslav Čepický * ředitel korporátní komunikace Alžběta Houzarová * tisková mluvčí Novým ředitelem Korporátní komunikace Vodafonu ČR se stal Miroslav Čepický, dosavadní tiskový mluvčí. V nové pozici zodpovídá za PR, interní komunikaci a společenskou odpovědnost (CSR) Vodafonu. Na místo tiskové mluvčí nastoupila jeho zástupkyně Alžběta Houzarová, která se stala první ženou v této pozici v historii společnosti. Dosavadní ředitel Filip Hrubý od září nastupuje na plánovanou rodičovskou dovolenou.

Čepický je ve Vodafonu od roku 2007, předtím působil jako mluvčí portálu Centrum.

cz, vedoucí ekonomické rubriky na Aktuálně. cz a jako redaktor Hospodářských novin. Vystudoval veřejnou správu a žurnalistiku na Vysoké škole ekonomické v Praze. Houzarová pracuje v PR oddělení Vodafonu od roku 2008, dříve působila v komunikačních pozicích v neziskovém sektoru. Absolvovala mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

3 Microsoft

David Frantík * ředitel pro sektor veřejné správy Funkci ředitele pro sektor veřejné správy společnosti Microsoft nově zastává David Frantík, který doposud působil v pozici ředitele divize podnikových řešení Microsoft Dynamics. Bude zodpovídat za rozvoj spolupráce a obchodních příležitostí v sektoru státní správy, samosprávy, zdravotnictví a školství. Frantík nahradil Jana Moleše, který se nyní věnuje oblasti řízení aliančních partnerů v segmentech komerční a veřejné sféry.

David Frantík vystudoval Vysoké učení technické v Brně, obor přístrojová, regulační a automatizační technika. V Microsoftu působí od října 2004, nejprve zastával pozici ředitele divize péče o zákazníky a partnery. Frantík je ženatý a má dvě děti. Ve volném čase aktivně lyžuje, věnuje se horské turistice, hudbě a literatuře.

4 Glatzová & Co.

Libor Němec * vedoucí advokát Libor Němec se stal vedoucím advokátem v advokátní kanceláři Glatzová & Co. a šéfem týmu regulace finančních služeb. Členem týmu advokátní kanceláře je od roku 2010, specializuje se především na bankovnictví a finance s důrazem na problematiku regulace finančních trhů a spornou agendu. Před příchodem do advokátní kanceláře Glatzová & Co. působil v advokátní kanceláři Clifford Chance, dříve pracoval jako právník na Komisi pro cenné papíry a v České národní bance. Zastával rovněž funkci tajemníka prezidia Komise pro cenné papíry a funkci místopředsedy správní rady Garančního fondu obchodníků s cennými papíry.

Němec je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy, jako spoluautor se podílel na vzniku komentáře k zákonu o nabídkách převzetí. Ve svém volném čase se věnuje své malé dceři, literatuře, klasické hudbě a sportovní střelbě. Má rád kvalitní vína a dobré jídlo.

5 Epicor

Ian Walker * viceprezident Hermann Stehlik * viceprezident Společnost Epicor Software Corporation rozšířila svůj manažerský tým. Ian Walker byl jmenován senior viceprezidentem prodeje pro oblast EMEA (Evropa, Blízký východ, Afrika) a Hermann Stehlik viceprezidentem pro region střední Evropy.

Ian Walker, který bude zodpovídat za prodejní strategii společnosti napříč celým regionem, před příchodem do společnosti Epicor zastával několik pozic viceprezidenta u mezinárodních dodavatelů ERP systémů. Má také zkušenosti s rozvojem a řízením mezinárodních týmů a sjednáváním celosvětových kontraktů na ERP.

Hermann Stehlik, jenž bude mít na starost provozní otázky prodeje a podpory v Němecmonitor ku, České republice, Slovensku, Polsku, Rumunsku a dalších zemích střední a východní Evropy, byl před nástupem do společnosti Epicor generálním ředitelem německé agentury pro služby v oblasti lidského kapitálu.

Má zkušenosti ze středních i velkých firem, inženýrský titul z elektroniky získal v německém Řezně.

6 Cushman & Wakefield

Miroslav Mendl * manažer lidských zdrojů Miroslav Mendl (33) nastoupil do pozice manažera lidských zdrojů v poradenské společnosti Cushman & Wakefield. Nahradil Květu Procházkovou, která ukončila svoji pracovní kariéru. Mendl bude řídit lidské zdroje v C&W v České republice a na Slovensku. S řízením personálního oddělení má bohaté zkušenosti, do C&W přišel ze společnosti Hilti ČR, kde od roku 2002 působil v různých lokálních i mezinárodních manažerských pozicích, především v HR a obchodě.

Miroslav Mendl je absolventem Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké škole ekonomické a prestižního programu CEMS (globální aliance akademických a korporátních institucí). Hovoří plynně čtyřmi jazyky. Ve volném čase se věnuje svojí rodině, badmintonu, cyklistice a šachům.

7 ESET

Ralf Tegethoff * ředitel zákaznického prodeje Ralf Tegethoff posílil globální prodejní a marketingový tým antivirové společnosti ESET jako ředitel zákaznického prodeje pro region Evropa, Blízký východ a Afrika (EMEA). Má více než deset let manažerských zkušeností zejména v segmentu B2C, před nástupem do firmy ESET pracoval téměř sedm let v antivirové firmě Kaspersky Labs, kde rozvíjel evropské maloobchodní a on-line trhy. Aktivně se také účastnil globálního strategického plánování této společnosti. Tegethoffova kariéra začala už v 90. letech, kdy zastával manažerské pozice v různých technologických firmách. K jeho koníčkům patří tenis a sledování fotbalu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Technologie
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Asus se úplně zbláznil. Uvedl 6 až 12 nových Zenfonů 4
GPS, laser a bohatá sklizeň: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít