Lidé a podniky

01. října 2012, 00:00 -
01. října 2012, 00:00

1

Česká televize Petr Koliha * ředitel dětského kanálu Do funkce výkonného ředitele vznikajícího dětského a vzdělávacího kanálu České televize byl jmenován dosavadní umělecký ředitel Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně Petr Koliha. Absolvent oboru režie Filmové a televizní fakulty AMU v Praze vedl v letech 1990 až 1995 tvůrčí skupinu České televize zabývající se tvorbou celovečerních filmů, televizních her a seriálů.

V letech 2001 až 2002 byl ředitelem programu České televize. Je volícím členem Evropské filmové akademie (EFA), členem Evropské asociace dětského filmu (ECFA), Filmového a televizního svazu (FITES) a Asociace režisérů a scenáristů (ARAS).

Z České televize, pro kterou nepřetržitě pracoval 41 let, odešel do důchodu ředitel techniky Rudolf Pop. Ve funkci ho nahradí jeho dosavadní zástupce Ivo Ferkl.

2

DHL Freight Vít Návrat * regionální ředitel Ředitel divize DHL Freight Vít Návrat stanul v čele regionu střední a východní Evropy. Region CEE zahrnuje Českou republiku, Polsko, Slovensko, Rakousko, Slovinsko a Maďarsko.

Návrat má rozsáhlé zkušenosti v oblasti dopravy. Vystudoval Vysokou školu dopravní v Žilině a absolvoval studium MBA na Nottingham Trent University. Během své profesní praxe působil ve vedoucích funkcích v dopravních a logistických společnostech. Od roku 2003 je ve funkci ředitele DHL Freight, z kteréžto pozice zodpovídal za divizi DHL Freight v Česku, Řecku, Bulharsku, Srbsku a Makedonii. Vít Návrat zůstává současně také ve funkci country managera pro Českou republiku.

3

Renomia Václav Bezděkovský * ředitel právního oddělení Pojišťovací makléřská společnost Renomia jmenovala Václava Bezděkovského ředitelem právního oddělení. Ve své nové pozici bude mít na starost především procesy pojistného práva, řízení veřejných zakázek a celkové právní poradenství firmy. Zároveň se zaměří na kontrolu a zlepšení právních předpisů v zahraničních pobočkách firmy.

Do společnosti Renomia nastoupil Bezděkovský v roce 2007 do pozice legal counsel.

Předtím působil dva roky jako právník v tuzemské pobočce německé pojišťovny Gerling-Konzern a v advokacii, kde se kromě otázek pojišťovnictví věnoval zejména oblasti obchodního práva a veřejných zakázek. Bezděkovský vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze.

4

Havel, Holásek & Partners Peter Demčák * právní expert Peter Demčák se stal významnou posilou advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners pro oblast práva hospodářské soutěže. Před svým nástupem působil devět let na antimonopolním úřadu na Slovensku v odboru legislativněprávním a evropských záležitostí a od roku 2006 jako jeho ředitel. Ke slovenské pobočce kanceláře Havel, Holásek & Partners se připojil v srpnu letošního roku a zaměřuje se zde na oblast ochrany hospodářské soutěže, poradenství v oblasti veřejného sektoru a regulace.

Demčák absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě a mluví plynně anglicky, polsky a rusky.

5

LMC Milan Pravenec * marketingový ředitel Milan Pravenec (47) nastoupil do nově vytvořené pozice ředitele marketingu ve společnosti LMC. V této roli zastřeší korporátní komunikaci a PR, CSR, marketingovou komunikaci a všechny segmentové marketingové aktivity, které dosud spadaly pod různá oddělení firmy. Pravenec dříve působil například v pozici obchodního a marketingového ředitele firmy Bellmark Asset Management, manažera segmentu mass affluent v České spořitelně či ředitele marketingu společnosti Mediatel. Je ženatý a má dvě děti. Ve volném čase se věnuje vzdělávání a sportům - k jeho nejoblíbenějším patří pozemní hokej, který dříve provozoval na vrcholové úrovni.

6

UniCredit Bank Maurizio Ciaiolo * personální ředitel Novým ředitelem pro řízení lidských zdrojů v UniCredit Bank Czech Republic byl jmenován Maurizio Ciaiolo (47). Do této funkce nastupuje po Janě Riebové, která bude pokračovat ve své profesionální kariéře v rámci skupiny UniCredit.

Ciaiolo působí v mezinárodní bankovní a finanční skupině UniCredit od roku 1985, kde zastával seniorní manažerské pozice a významně přispěl k rozvoji divize lidských zdrojů. Své odborné vzdělání a zkušenosti uplatňoval v řadě zemí jako ředitel pro řízení lidských zdrojů.

Kromě aktivit v oblasti personalistiky má Ciaiolo více než desetileté zkušenosti z obchodních úseků jako seniorní bankovní poradce, pracovník útvaru cenných papírů či jako manažer v úseku zahraniční klientely.

Maurizio Ciaiolo má vysokoškolské vzdělání v oborech ekonomie, sociální vědy a psychologie práce a zároveň je profesionálním koučem pro řídící pracovníky.

7

Partners Tatiana Purdiaková * finanční ředitelka Tatiana Purdiaková (37) nastoupila do pozice finanční ředitelky společnosti Partners Financial Services. Bude zodpovědná za správu financí, rozpočtů, účetních operací, finančních auditů a cash flow společnosti. Na starost má zejména přípravu vstupu společnosti Partners na burzu a také spolupráci s externí účetní firmou a KPMG.

Purdiaková přišla ze skupiny European Property Group, kde působila od roku 2009 jako finanční ředitelka a řídila procesy týkající se financí a správy majetku budov. Je absolventkou Fakulty ekonomiky a managementu Poľnohospodárské univerzity ve slovenské Nitře. Hovoří anglicky a rusky, ve volném čase se věnuje hlavně sportovním aktivitám, tanci, kulinářství, cestování a rodině. Má jednoho syna.

8

Advent International Martin Stach * manažer Česká kancelář mezinárodní private equity společnosti Advent International má novou posilu. Stal se jí Martin Stach, který přichází z investiční banky Jefferies v Londýně, kde působil v oddělení fúzí a akvizic pro Evropu a Asii. Předtím pracoval pro J. P. Morgan v Londýně a Erste Corporate Finance v Praze.

Stach vystudoval obor Mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze a mezinárodní management (program CEMS) na vysoké škole HEC v Paříži.

O autorovi| PŘIPRAVILA * Naďa Kubalíková (kubalikova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s…
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Technologie
Xiaomi by mohlo nabídnout bezdrátové nabíjení. Zapojilo se do vývoje Qi
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít