Lidé a podniky

01. října 2012, 00:00 -
01. října 2012, 00:00

1

Česká televize Petr Koliha * ředitel dětského kanálu Do funkce výkonného ředitele vznikajícího dětského a vzdělávacího kanálu České televize byl jmenován dosavadní umělecký ředitel Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně Petr Koliha. Absolvent oboru režie Filmové a televizní fakulty AMU v Praze vedl v letech 1990 až 1995 tvůrčí skupinu České televize zabývající se tvorbou celovečerních filmů, televizních her a seriálů.

V letech 2001 až 2002 byl ředitelem programu České televize. Je volícím členem Evropské filmové akademie (EFA), členem Evropské asociace dětského filmu (ECFA), Filmového a televizního svazu (FITES) a Asociace režisérů a scenáristů (ARAS).

Z České televize, pro kterou nepřetržitě pracoval 41 let, odešel do důchodu ředitel techniky Rudolf Pop. Ve funkci ho nahradí jeho dosavadní zástupce Ivo Ferkl.

2

DHL Freight Vít Návrat * regionální ředitel Ředitel divize DHL Freight Vít Návrat stanul v čele regionu střední a východní Evropy. Region CEE zahrnuje Českou republiku, Polsko, Slovensko, Rakousko, Slovinsko a Maďarsko.

Návrat má rozsáhlé zkušenosti v oblasti dopravy. Vystudoval Vysokou školu dopravní v Žilině a absolvoval studium MBA na Nottingham Trent University. Během své profesní praxe působil ve vedoucích funkcích v dopravních a logistických společnostech. Od roku 2003 je ve funkci ředitele DHL Freight, z kteréžto pozice zodpovídal za divizi DHL Freight v Česku, Řecku, Bulharsku, Srbsku a Makedonii. Vít Návrat zůstává současně také ve funkci country managera pro Českou republiku.

3

Renomia Václav Bezděkovský * ředitel právního oddělení Pojišťovací makléřská společnost Renomia jmenovala Václava Bezděkovského ředitelem právního oddělení. Ve své nové pozici bude mít na starost především procesy pojistného práva, řízení veřejných zakázek a celkové právní poradenství firmy. Zároveň se zaměří na kontrolu a zlepšení právních předpisů v zahraničních pobočkách firmy.

Do společnosti Renomia nastoupil Bezděkovský v roce 2007 do pozice legal counsel.

Předtím působil dva roky jako právník v tuzemské pobočce německé pojišťovny Gerling-Konzern a v advokacii, kde se kromě otázek pojišťovnictví věnoval zejména oblasti obchodního práva a veřejných zakázek. Bezděkovský vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze.

4

Havel, Holásek & Partners Peter Demčák * právní expert Peter Demčák se stal významnou posilou advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners pro oblast práva hospodářské soutěže. Před svým nástupem působil devět let na antimonopolním úřadu na Slovensku v odboru legislativněprávním a evropských záležitostí a od roku 2006 jako jeho ředitel. Ke slovenské pobočce kanceláře Havel, Holásek & Partners se připojil v srpnu letošního roku a zaměřuje se zde na oblast ochrany hospodářské soutěže, poradenství v oblasti veřejného sektoru a regulace.

Demčák absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě a mluví plynně anglicky, polsky a rusky.

5

LMC Milan Pravenec * marketingový ředitel Milan Pravenec (47) nastoupil do nově vytvořené pozice ředitele marketingu ve společnosti LMC. V této roli zastřeší korporátní komunikaci a PR, CSR, marketingovou komunikaci a všechny segmentové marketingové aktivity, které dosud spadaly pod různá oddělení firmy. Pravenec dříve působil například v pozici obchodního a marketingového ředitele firmy Bellmark Asset Management, manažera segmentu mass affluent v České spořitelně či ředitele marketingu společnosti Mediatel. Je ženatý a má dvě děti. Ve volném čase se věnuje vzdělávání a sportům - k jeho nejoblíbenějším patří pozemní hokej, který dříve provozoval na vrcholové úrovni.

6

UniCredit Bank Maurizio Ciaiolo * personální ředitel Novým ředitelem pro řízení lidských zdrojů v UniCredit Bank Czech Republic byl jmenován Maurizio Ciaiolo (47). Do této funkce nastupuje po Janě Riebové, která bude pokračovat ve své profesionální kariéře v rámci skupiny UniCredit.

Ciaiolo působí v mezinárodní bankovní a finanční skupině UniCredit od roku 1985, kde zastával seniorní manažerské pozice a významně přispěl k rozvoji divize lidských zdrojů. Své odborné vzdělání a zkušenosti uplatňoval v řadě zemí jako ředitel pro řízení lidských zdrojů.

Kromě aktivit v oblasti personalistiky má Ciaiolo více než desetileté zkušenosti z obchodních úseků jako seniorní bankovní poradce, pracovník útvaru cenných papírů či jako manažer v úseku zahraniční klientely.

Maurizio Ciaiolo má vysokoškolské vzdělání v oborech ekonomie, sociální vědy a psychologie práce a zároveň je profesionálním koučem pro řídící pracovníky.

7

Partners Tatiana Purdiaková * finanční ředitelka Tatiana Purdiaková (37) nastoupila do pozice finanční ředitelky společnosti Partners Financial Services. Bude zodpovědná za správu financí, rozpočtů, účetních operací, finančních auditů a cash flow společnosti. Na starost má zejména přípravu vstupu společnosti Partners na burzu a také spolupráci s externí účetní firmou a KPMG.

Purdiaková přišla ze skupiny European Property Group, kde působila od roku 2009 jako finanční ředitelka a řídila procesy týkající se financí a správy majetku budov. Je absolventkou Fakulty ekonomiky a managementu Poľnohospodárské univerzity ve slovenské Nitře. Hovoří anglicky a rusky, ve volném čase se věnuje hlavně sportovním aktivitám, tanci, kulinářství, cestování a rodině. Má jednoho syna.

8

Advent International Martin Stach * manažer Česká kancelář mezinárodní private equity společnosti Advent International má novou posilu. Stal se jí Martin Stach, který přichází z investiční banky Jefferies v Londýně, kde působil v oddělení fúzí a akvizic pro Evropu a Asii. Předtím pracoval pro J. P. Morgan v Londýně a Erste Corporate Finance v Praze.

Stach vystudoval obor Mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze a mezinárodní management (program CEMS) na vysoké škole HEC v Paříži.

O autorovi| PŘIPRAVILA * Naďa Kubalíková (kubalikova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat…
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Nové BMW M5 s pohonem xDrive prozrazeno. Oficiálně se představí brzy
Na Audi RS Q5 už čekat nemusíte. K dispozici je SQ5 vyladěná na 425 koní a 550 Nm
Retro na neděli: Ford GT40 vznikl jako pomsta značce Ferrari
Technologie
Google dnes představí Android O. Stylově na zatmění Slunce v USA
Intel vydává nové Atomy pro servery. 16 jader, spotřeba do 30 W a 10 Gb/s síťovky k tomu
Xbox One X bude stát 13 500 Kč. Do obchodů půjde i limitovaná edice Scorpio
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
První 120Hz 4K monitor je tu. S nižším rozlišením umí i 480 Hz a vyrábí ho dva nadšenci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít