Lidé a podniky

09. května 2016, 00:00 -
09. května 2016, 00:00

1 METLIFE Martin Odvárko ředitel obchodní sítě Novým ředitelem interní obchodní sítě v pojišťovně MetLife je od 1. dubna Martin Odvárko (46). Ze své pozice bude zodpovídat za řízení interní sítě pojišťovny a za její rozvoj.

Martin Odvárko dosud v MetLife působil v pozici ředitele pro rozvoj interní sítě.

Do pojišťovny přešel ze společnosti Eismann ČR, kde působil deset let jako managing director. V předchozích letech Martin Odvárko působil na různých postech mimo jiné ve společnostech McDonald’s nebo Eurotel. Vystudoval Fakultu mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze a absolvoval postgraduální studium na Manchester Metropolitan University ve Velké Británii. Hovoří plynně anglicky a německy a aktivně se věnuje sportu, zejména fotbalu, volejbalu a hokeji.

2

SOPHOS Michal Hebeda sales engineer Společnost Sophos, celosvětový lídr v oblasti ochrany sítí a koncových bodů, rozšiřuje svůj tým v České republice o Michala Hebedu, který bude zastávat funkci sales engineer (prodejní technik) pro region NEEMEA (Skandinávie, střední a východní Evropa, Střední východ a Afrika) se zaměřením na Českou republiku a Slovensko. Michal Hebeda bude zodpovědný za předprodejní podporu distributorů, partnerů a jejich zákazníků, předprodejní analýzy potřeb zákazníka a následné návrhy řešení. Bude se také podílet na tvorbě školení a na prezentaci společnosti Sophos a jejích produktů v regionu.

Michal Hebeda se v oblasti IT pohybuje již déle než 15 let, do Sophosu přišel ze společnosti Kerio Technologies, kde působil jako sales engineer pro region střední a východní Evropy.

3

ARCELORMITTAL OSTRAVA Vid aj Mahadevan generální ředitel Jan Rafaj místopředseda představenstva Hutní podnik ArcelorMittal Ostrava (AMO) má od 2. května nového generálního ředitele a předsedu představenstva. Tapase Rádžderkara vystřídá další indický manažer Vidžaj Mahadevan, jenž byl dosud generálním ředitelem huti ArcelorMittal v Kazachstánu. Rádžderkar, který huť řídil od konce roku 2011, bude mít nově na starost východoevropskou divizi dlouhých výrobků společnosti ArcelorMittal Europe v Lucembursku.

Současně povýší ředitel Ł rmy pro personalistiku a vnější vztahy Jan Rafaj, který je zároveň viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR. Dosavadní člen představenstva AMO se stane jeho místopředsedou.

Mahadevan pracuje pro skupinu Arcelor­ Mittal od roku 1998. Začínal v Mexiku a později působil v Dubaji ve Spojených arabských emirátech. Má za sebou 25 let zkušeností v oblasti výroby, prodeje a marketingu. Vystudoval strojírenství na Gulbarga University v Indii. Na indickém New College Institute of Management pak získal v oboru marketingu a Ł nancí titul MBA.

Rádžderkar byl nejdéle sloužícím generálním ředitelem od vstupu skupiny Arcelor­ Mittal do ostravského podniku. V Ostravě zůstane členem dozorčí rady

4

SVAZ PRŮMYSLU A„DOPRAVY Miroslav abart člen představenstva Milan Chromík člen představenstva Valná hromada Svazu průmyslu a dopravy ČR schválila kooptaci dvou nových členů do představenstva. Jsou jimi prezident Svazu strojírenské technologie (SST) a generální ředitel akciové společnosti Žďas Žďár nad Sázavou Miroslav Šabart a ředitel divize Odpady pro ČR a SR společnosti Veolia Milan Chromík. Miroslav Šabart do strojíren a sléváren Žďas ve Žďáře nad Sázavou nastoupil v roce 1985 po absolvování oboru ekonomika a řízení strojírenské výroby na VUT v Brně. Působil zde v řadě manažerských pozic, od roku 2005 je generálním ředitelem společnosti.

Milan Chromík vystudoval Moskevský státní institut mezinárodních vztahů a manažerský program ESCP Europe v Londýně, Paříži a Berlíně. Působil ve společnostech BNP Paribas, Jung, DMS & Cie. GmbH a MSA, od roku 2012 působí v ředitelských funkcích společností Veolia Česká republika a Dalkia Česká republika.

5

NH GATE ONE Ji í Kotulán ředitel Od dubna dochází ke změně ve vedení známého bratislavského business hotelu NH Gate One. Novým ředitelem se stal Jiří Kotulán (39). Ten vystřídal Danielu Reutterer, která hotel vedla úspěšně několik let a nově se stala generální ředitelkou hotelu NH Wien Air port.

Jiří Kotulán je manažerem sítě NH Hotel Group od roku 2012. Doposud pracoval v pozici deputy general managera v pražském hotelu NH Prague City. Před nástupem do společnosti NH Hotel Group působil od roku 1998 v různých pozicích ve švýcarském hotelovém řetězci Mövenpick Hotels & Resorts.

Své téměř dvacetileté profesní zkušenosti z hotelového odvětví plánuje zúročit i v hotelu NH Gate One.

Jiří Kotulán je ženatý a má dvě děti. Mezi jeho záliby patří geocaching a jeho vášní, jak sám říká, je gastronomie.

6

GEOPOST Daniel Mare mezinárodní ředitel pro IT K 1. dubnu 2016 po více než 14 letech práce pro DPD CZ a 12 letech v pozici generálního ředitele a jednatele odchází Daniel Mareš do mateřské společnosti GeoPost. Zde se bude věnovat podpoře partnerských a jiným společností ze skupiny DPD group mimo Evropu, a to zejména v oblastech Ł remních procesů, informačních a digitálních technologií.

Daniel Mareš je ženatý a má tři děti. Ve volném čase se rád věnuje cestování a sportuje. Lyžuje, běhá, hraje golf a provozuje jachting. V loňském roce se zúčastnil světoznámého maratonu v Chicagu. Vedle aktivního trávení volného času se zajímá také o leteckou a automobilovou techniku a o nové trendy v oblasti informačních technologií.

7

FORTINET Martin Ignjatovi systémový inženýr pro region CEE Michal Plíhal channel account manager CEE Martin Ignjatovič se stal systémovým inženýrem pro region střední a východní Evropy. Jeho úkolem bude asistence při celém prodejním cyklu od předprodejních prezentací až po technickou poprodejní podporu a vzdělávání zákazníků. Ignjatovič působí ve společnosti Fortinet od roku 2014, začínal jako inženýr technické podpory pro region EMEA. Před nástupem do společnosti Fortinet působil jako senior system engineer u Českých aerolinií a ve společnosti Generali Development. Michal Plíhal se stal channel account managerem pro region střední a východní Evropy se zaměřením na malé a střední podniky. Před nástupem do společnosti Fortinet pracoval jako produktový manažer u českého IT distributora DNS, kde zodpovídal za prodeje produktů Fortinet i dalších bezpeč nostních řešení. V minulosti působil také ve společnostech AVG Technologies a ABRA Software.

O autorovi| redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Mohlo by vás zajímat

Finance
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Auta
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je…
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Technologie
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Legendární John Romero prodává Dooma II. Na diskety se vám i podepíše
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít