lidé a podniky

10. září 2012, 00:00 -
10. září 2012, 00:00

1

Tesco Stores ČR Jamie Walker • obchodní ředitel Funkce obchodního ředitele Tesco Stores ČR se ujal Jamie Walker (44). Zodpovědný bude za sortiment čerstvých i trvanlivých potravin, kosmetiky a drogerie, vedení obchodněprávního oddělení a oddělení neobchodních nákupů. Do Česka přišel z Číny, kde působil ve funkci obchodního ředitele zodpovědného za úsek čerstvých potravin, byl také obchodním ředitelem pro značku Tesco a zastával i pozici obchodního ředitele pro východní Čínu.

Walker ve firmě pracuje od roku 1990, nastoupil v rámci absolventského programu a následně prošel řadou funkcí v nákupu.

Od roku 2003 řídil komerční a marketingové aktivity obchodů One Stop ve Velké Británii. V posledních pěti letech sbíral mezinárodní zkušenosti, kromě Číny působil také jako obchodní ředitel pro potraviny v Malajsii. Je svobodný, ve volném čase hraje squash a je rovněž skalním fanouškem anglického fotbalového týmu Bolton Wanderers.

2

Generali PPF Asset Management Marcel Dostal • generální ředitel Generali PPF Asset Management (GP AM) bude mít nového generálního ředitele. Po získání potřebných regulatorních souhlasů se jím stane současný investiční ředitel Generali PPF Holdingu Marcel Dostal (43), který bude rovněž navržen do funkce člena představenstva GP AM. Ve funkci nahradí Kateřinu Jiráskovou (38), která se stane finanční ředitelkou skupiny PPF.

V souvislosti s novou pozicí Dostal opustí funkci místopředsedy představenstva a náměstka pro investiční politiku České pojišťovny.

V minulosti pracoval na různých manažerských pozicích v České pojišťovně a skupině PPF. Marcel Dostal vystudoval Vysoké učení technické v Brně a získal titul MBA na Rochester Institute of Technology. Je ženatý a má dvě děti.

3

Česká pojišťovna Pavel Fuchs • náměstek pro investiční politiku Novým náměstkem generálního ředitele České pojišťovny se v průběhu září stane Pavel Fuchs (38). Po získání potřebných regulatorních souhlasů bude rovněž navržen do funkce člena představenstva České pojišťovny.

Pavel Fuchs doposud vedl útvar řízení kapitálu Generali PPF Holdingu, ve funkci nahradí Marcela Dostala, který se stane generálním ředitelem společnosti Generali PPF Asset Management. Před příchodem do GPH Fuchs působil ve skupině PPF, v První investiční společnosti, v 1. Privatizačním investičním fondu, v Komisi pro cenné papíry a jako makléř u několika obchodníků s cennými papíry. Byl rovněž členem dozorčí rady Českých aerolinií. Vystudoval Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Pavel Fuchs je ženatý a má jedno dítě.

4

Mediterra Vojtěch Havlas • lékařský ředitel Vojtěch Havlas je novým lékařským ředitelem Rehabilitační kliniky Malvazinky, kterou provozuje společnost Mediterra. Ve své pozici bude zodpovídat především za vrcholové řízení kliniky, tvorbu její celkové strategie a koncepce v oblasti diagnostické, léčebné i preventivní péče a také za nábor a efektivní rozmístění lékařského personálu.

Havlas vystudoval 2. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Jeho odborným zaměřením je ortopedie, sportovní traumatologie a komplexní rekonstrukční chirurgie. Od roku 1996 působí na Ortopedické klinice 2. lékařské fakulty UK v Praze-Motole, kde v současné době pracuje v pozici školského zástupce přednosty. Zkušenosti sbíral i za hranicemi Česka, pobýval například ve Velké Británii, Itálii, na Maltě, v Kanadě či USA.

5

CNC Praha Adéla Hloušková • obchodní ředitelka Obchodní ředitelkou společnosti CNC Praha, systémového integrátora v oblasti teleprezenčních řešení, audio/video konferencí a e-learningu, se stala Adéla Hloušková (34).

Ve společnosti pracovala od roku 2010 až doposud v pozici business development manažerky, předtím působila jako managing partnerka ve společnosti Miton, kde se podílela na strategickém řízení a restrukturalizaci firmy. Hloušková studovala v Torontu a mezi její záliby patří každý sport na prkně (surfing, skateboarding a snowboarding).

6

DSV Karel Kváč • obchodní ředitel Firma DSV posílila svůj tým. Na místo obchodního ředitele nastoupil Karel Kváč, který bude mít na starost vedení obchodního týmu a obchodní strategii společnosti.

Kváč vystudoval management na Open University a poté získal titul MBA Brno International Business School. Do DSV přišel z konzultačně tréninkové společnosti Palatinum, kde jako konzultant/key account manamonitor žer zodpovídal za vedení rozvojových programů v oblasti marketingu a prodeje. Předtím dlouhá léta působil v DHL, naposledy jako product manažer. Ve volném čase se věnuje rodině, cestování a železničnímu modelářství.

7

Dassault Systemes Ján Gajdoš • ředitel Společnost Dassault Systemes jmenovala novým ředitelem pro Českou republiku Jána Gajdoše. Manažer s bohatými obchodními i technickými zkušenostmi zodpovídá za přímý prodej a péči o významné zákazníky firmy. Na nově vzniklé pozici má na starost i aktivity evropské softwarové dvojky v dalších zemích střední Evropy – v Polsku, Maďarsku a na Slovensku.

Gajdoš vystudoval technickou kybernetiku na Slovenské vysoké škole technické v Bratislavě a postgraduální studium teoretické informatiky na Univerzitě Komenského.

Po studiích pracoval jako programátor a po odborné stáži v USA vedl tým složitých průmyslových PLM-projektů ve společnosti CSA EBO v Trnavě. Mnoho manažerských zkušeností v oblasti řízení životního cyklu výrobků (PLM) získal ve společnosti IBM na Slovensku a v Dubaji s působností pro střední a východní Evropu a Blízký východ.

8

Eset Petr Šnajdr • pre-sales engineer Novou posilou české pobočky antivirové společnosti Eset se stal Petr Šnajdr (31), který nastoupil do pozice pre-sales engineera. Šnajdr bude zodpovídat za externí odbornou komunikaci společnosti a bude také vystupovat jako odborník na počítačovou a IT problematiku v nových médiích. Doposud působil jako IT manažer ve společnosti S. & W. Automobily. K problematice počítačové bezpečnosti se Šnajdr dostal v roce 2005, kdy začal pracovat jako IT security specialista u společnosti CoProSys. Mezi jeho zájmy patří sport, cestování a kultura.

O autorovi| PŘIPRAVILA • Naďa Kubalíková (kubalikova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Chcete hlasovat v českých volbách ze zahraničí? Tak si pospěšte!
Auta
Audi A7 Sportback nové generace se představí ve čtvrtek.…
Kolik stojí provoz auta na daních? Stát si z vás ročně vezme desítky tisíc
Může být Volkswagen Amarok rychlejší než Golf GTI? Australané dokázali, že ano
Pět hrubých řidičských chyb, které vás mohou na silnici stát život
Opel Crossland X dostal originální verzi na LPG. Sportovec to ale nebude
Technologie
Intel chystá kvantové počítače. S centrem QuTech vyrobili 17 qubitů na jednom čipu
Huawei Mate 10: první dojmy z nové řady inteligentních phabletů (video)
Nahotinky jako vědecký projekt. PornHub na třídění videí využije umělou inteligenci
Navštivte jiné světy. V Google Mapách najdete i planety a měsíce
Sedm dopravních značek, které řidiči nejčastěji ignorují nebo chápou špatně
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít