Lidé

05. května 2014, 00:00 -
05. května 2014, 00:00

1 ABB ČR Theodor Swedjemark • ředitel divize Posilou vedení české pobočky švýcarského koncernu, společnosti ABB, ve funkci ředitele divize výrobky nízkého napětí se stal Theodor Swedjemark (34). Za osm let svého působení v ABB se podílel na řadě úspěšných akvizic.

Přichází z Curychu, kde měl globální odpovědnost v oblasti fúzí a akvizic v rámci divizí výrobky nízkého napětí a výrobky pro energetiku.

Je absolventem University – School of Management ve švédském Linköpingu v oboru finance a management. Během své kariéry žil kromě Švédska a Švýcarska také v USA, Německu a Malajsii, kde pracoval na švédském velvyslanectví v Kuala Lumpuru. Theodor Swedjemark je švédské národnosti a kromě rodného jazyka hovoří anglicky a německy.

Rád hraje na klavír a je vášnivým sběratelem nejrůznějších hudebních nahrávek.

2

BNP PARIBAS REAL ESTATE Hynek Talpa • operations director ČR Hynek Talpa byl jmenován do pozice operations director ve společnosti BNP Paribas Real Estate v České republice. BNP Paribas Real Estate nabízí kompletní rozsah služeb v oblasti maximalizace hodnoty nemovitosti.

Hynek Talpa má více než deset let zkušeností na trhu s komerčními nemovitostmi.

Před příchodem do BNP pracoval jako vedoucí asset managementu na českém ministerstvu obrany a jako vedoucí property managementu pro Českou republiku a Slovensko v Prologisu. Vystudoval Nottingham Trent University a je na této univerzitě absolventem programu MBA senior executive.

3

POINT PARK PROPERTIES Daniel Kubizňák • head of leasing Společnost Point Park Properties (P3), specializovaný investor, developer a správce průmyslových nemovitostí, jmenovala Daniela Kubizňáka do nově vytvořené pozice head of leasing pro Českou republiku. Bude zodpovědný za pronájmy stávajících nemovitostí a zároveň za akvizici nových projektů pro výstavbu na míru.

Daniel Kubizňák (36) vystudoval ČVUT v Praze, kde získal magisterský titul v oboru ekonomika a management. Přes devět let sbíral profesní zkušenosti v oblasti realit. Pět let pracoval jako senior industrial surveyor ve společnosti Cushman & Wakefield. V roce 2010 nastoupil do Point Park Properties jako leasing manager.

Daniel Kubizňák hovoří anglicky, ve volném čase se věnuje rodině a sportu, především běhu a lyžování.

4

AREVA Jean-André Barbosa • ředitel regionu CEE Jean-André Barbosa (40) byl jmenován regionálním ředitelem společnosti Areva pro střední a východní Evropu. Předtím působil jako ředitel Arevy v Polsku, nyní se rozsah jeho zodpovědnosti rozšířil na region zahrnující Slovensko, Polsko, Maďarsko, Bulharsko a Rumunsko. V České republice nahrazuje Thomase Eprona, který byl v pražském zastoupení Arevy od roku 2010 a nyní přechází do nové pozice v rámci skupiny.

Jean-André Barbosa má dlouholeté zkušenosti s prací v tomto regionu. Před nástupem do Arevy v Polsku působil jako regionální řeSpolečnost ditel globálního výrobce skla Verallia (Saint-Gobain Group) ve Společenství nezávislých států, kde řídil tři výrobní závody v Rusku a na Ukrajině a měl na starost více než deset exportních a domácích trhů. Od roku 2001 do roku 2008 pracoval pro Evropskou komisi v rámci generálního ředitelství pro obchod, kde od roku 2006 působil jako specialista na energetické trhy v Evropě a na Balkáně.

5

FLOW EAST Jana Koucká • heritage executive Společnost Flow East jmenovala Janu Kouckou (55) do pozice heritage executive (správce pro památkovou ochranu). Bude dohlížet na portfolio šesti zrekonstruovaných a architektonicky významných nemovitostí v centru Prahy patřících do majetku společnosti. Jedná se o nemovitosti: Mostecká 12 (15. století), Karlova 48 (13. století), Palác Ericsson (12. století),

Richtrův dům (15. století), The Forum na Václavském náměstí 19 (1896) a Hotel Jalta (1959). Jana Koucká bude úzce spolupracovat s architekty a designéry Flow East a zajišťovat komunikaci s městskými úřady a památkovými orgány. Společnost usiluje o přední pozici mezi pražskými developery pečujícími o historické památky.

Jana Koucká vystudovala Fakultu stavební ČVUT v Praze a má více než 20leté zkušenosti jako projektová manažerka. Ve společnosti Flow East pracuje od roku 1992.

6

PROfiCREDIT Roman Hošek • global chief IT officer Novým členem top managementu společnosti ProfiCredit je Roman Hošek (40). Bude mít na starost IT oddělení v Česku, na Slovensku, v Polsku, Bulharsku a Rusku. Jeho klíčovým úkolem je stabilizovat IT oddělení a implementovat ve skupině nový informační systém. Ve funkci nahradí Otakara Hempla, který se bude v rámci skupiny věnovat speciálnímu projektu.

Roman Hošek přichází z AAA Auto Group, kde kompletně řídil IT organizaci skupiny AAA v Česku, na Slovensku, v Rumunsku a Maďarsku. Vystudoval ČVUT v Praze. Pracoval pro společnosti Nutricia (2000 až 2008) a Group Danone (2008 až 2011). Mluví anglicky a rusky, dorozumí se i polsky a německy. Mezi jeho zájmy patří kromě výpočetní techniky také přírodní vědy, jízda na kole a především rodina.

7

TATRA TRUCKS Jan Rulec • ředitel výroby Posilou vedení společnosti Tatra Trucks se stal Jan Rulec (58), který převzal řízení výrobního úseku firmy. Má dlouholeté zkušenosti v oblasti automobilového průmyslu.

Rulec vystudoval obor výroba strojů a zařízení na Fakultě strojní Technické univerzity v Liberci a absolvoval i postgraduální studium ekonomie při VŠE, které bylo vedeno lektory St. Paul University Chicago. Profesní kariéru začal ve společnosti Liaz Mnichovo Hradiště, kde se z pozice mistra vypracoval až do funkce výrobního ředitele a později ředitele hlavního výrobního závodu. Následně působil tři roky v čele firmy Dioss Klatovy, ve které se připravovala malosériová výroba sportovního kupé Rebel. V letech 1997 až 2013 zastával pozici ředitele závodu Vysoké Mýto podniku Iveco Czech Republic. Na začátku roku 2014 nastoupil do společnosti Tatra Trucks.

Hovoří anglicky, francouzsky, italsky a částečně rusky. Ve volném čase se věnuje tenisu a hře na saxofon.

8

NADAČNÍ FOND ČESKÉHO ROZHLASU Přemysl Filip • ředitel Nadační fond Českého rozhlasu, který organizuje také sbírku Světluška, vede nově Přemysl Filip. Do fondu vstupuje s mnohaletou zkušeností s řízením nadací a společenské odpovědnosti velkých nadnárodních firem.

Přemysl Filip vyhrál otevřené výběrové řízení a přichází z pozice senior manažera společenské odpovědnosti Vodafonu, kde působil od roku 2006. Ve své funkci odpovídal za veškeré CSR aktivity firmy, vztahy s neziskovým a akademickým sektorem a také za řízení Nadace Vodafone. Předtím působil v manažerských postech ve společnostech T-Mobile, Škoda Auto nebo ABB a má za sebou i delší pracovní pobyty v Japonsku a Nizozemsku. Řadu let byl místopředsedou Business Leaders Fora nebo členem Rady DMS.

Přemysl Filip je absolventem Manchester University, oboru environmental sciences and policy, vystudoval průmyslové inženýrství na VŠB – Technické univerzitě v Ostravě. Má rád hory, sport, dobré červené víno a s rodinou si užívá jeden z prvních 50 energeticky pasivních domů v Česku.

O autorovi| PŘIPRAVILA • redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které Vás ochrání před otravnými telefonáty
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Na Audi RS Q5 už čekat nemusíte. K dispozici je SQ5…
Retro na neděli: Ford GT40 vznikl jako pomsta značce Ferrari
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Technologie
Xbox One X bude stát 13 500 Kč. Do obchodů půjde i limitovaná edice Scorpio
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
První 120Hz 4K monitor je tu. S nižším rozlišením umí i 480 Hz a vyrábí ho dva nadšenci
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít