Levicová objektivita

22. září 2014, 00:00 - (red)
22. září 2014, 00:00

Pokud pátráte, kam zmizel bývalý výrazně levicový komentátor deníku Právo Martin Hekrdla, vězte, že je posilou týmu europoslance Jana Kellera (ČSSD). Konkrétně je jeho asistentem. Poté, co jej z Týdne vyhodil tehdejší šéfredaktor Jaroslav Plesl, zakotvil Hekrdla v Literárních novinách. Tam zaujal především sérií článků, které před volbami do Evropského parlamentu hájily jedničku sociálnědemokratické kandidátky. Světe, div se, nebyl to nikdo jiný než Jan Keller. Oba muži se během své kariéry oháněli zejména novinářskou objektivitou. Dali jí bezpochyby nový rozměr. Palubník deník každopádně těší, že plody práce výrazných levicových mozků nesklízíme v Praze, ale mohou se z nich těšit bruselští soudruzi. K něčemu je ten Evropský parlament přece jenom dobrý. Ctnost Pavla Hurdy Bývalý radní a vlivný politik v Praze 3 Pavel Hurda (ODS), kterému média přisoudila nálepku žižkovského kmotra, zůstává i nadále ctěným občanem Prahy 3. Zastupitelstvo jeho mateřské městské části nedávno rozhodlo, že jej nevyškrtne z Knihy cti Prahy 3, jak navrhovala starostka Vladislava Hůjová (TOP 09) a zelený Matěj Stropnický.

Pocty se Hurda dočkal před šesti lety jako dárku k šedesátinám od svých pravicových i levicových politických souputníků.

Radost patriota, který se cítí být asi takovým kmotrem jako Václav Havel nebo Karel Schwarzenberg, může kalit snad jen to, že zastupitelé před prázdninami odhlasovali referendum k zástavbě parku Parukářka, čímž se vidina milionových zisků rozplývá. Parukářku se chystala zkultivovat několika věžáky společnost Ortenaria s neznámým vlastníkem, jejíž zájem právě Hurda vydatně prosazoval. Aniž by k ní měl samozřejmě jakékoli vztahy. Je to přece čestný občan Prahy 3 a kmotři jsou ti, co tvrdí opak, že?

Senátor, s. r. o.

Někdejší nepříliš úspěšný vyšetřovatel zkrachovalé IPB a harvardských fondů, posléze šéf detektivní divize agentury Víta Bárty ABL Václav Láska, se dostává na špici českých politických marketérů. Nejenže jako kandidát zelených do Senátu veřejně podpořil Bártovu manželku Kateřinu Klasnovou, kandidující za Zelenou pro jedničku, ale vymyslel rovněž v České republice zatím ojedinělý projekt. Společně s dalšími kandidáty Strany zelených ve Středočeském kraji založili letos v květnu Spolek Incitatus. Účelem spolku je, Palubní deník cituje z veřejných zdrojů: „Poskytování takové podpory jednotlivých nezávislých a kandidátů bez stranické příslušnosti do Senátu Parlamentu České republiky, která bude směřovat k úspěšnému zvolení kandidáta do Senátu Parlamentu České republiky. Podpora nezávislých a nestranických kandidátů do Senátu Parlamentu České republiky, včetně podpory finanční, což je hlavním posláním spolku.“ Jak je vidno, i na volbách do Senátu se dá založit živnost.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off…
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Technologie
Školství není připraveno na dobu, kdy budeme mít internet v těle
Je tu GeForce GTX 1080 Ti s upgradovanou pamětí: Evga vydává model s 12GHz GDDR5X
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít