Levicová objektivita

22. září 2014, 00:00 - (red)
22. září 2014, 00:00

Pokud pátráte, kam zmizel bývalý výrazně levicový komentátor deníku Právo Martin Hekrdla, vězte, že je posilou týmu europoslance Jana Kellera (ČSSD). Konkrétně je jeho asistentem. Poté, co jej z Týdne vyhodil tehdejší šéfredaktor Jaroslav Plesl, zakotvil Hekrdla v Literárních novinách. Tam zaujal především sérií článků, které před volbami do Evropského parlamentu hájily jedničku sociálnědemokratické kandidátky. Světe, div se, nebyl to nikdo jiný než Jan Keller. Oba muži se během své kariéry oháněli zejména novinářskou objektivitou. Dali jí bezpochyby nový rozměr. Palubník deník každopádně těší, že plody práce výrazných levicových mozků nesklízíme v Praze, ale mohou se z nich těšit bruselští soudruzi. K něčemu je ten Evropský parlament přece jenom dobrý. Ctnost Pavla Hurdy Bývalý radní a vlivný politik v Praze 3 Pavel Hurda (ODS), kterému média přisoudila nálepku žižkovského kmotra, zůstává i nadále ctěným občanem Prahy 3. Zastupitelstvo jeho mateřské městské části nedávno rozhodlo, že jej nevyškrtne z Knihy cti Prahy 3, jak navrhovala starostka Vladislava Hůjová (TOP 09) a zelený Matěj Stropnický.

Pocty se Hurda dočkal před šesti lety jako dárku k šedesátinám od svých pravicových i levicových politických souputníků.

Radost patriota, který se cítí být asi takovým kmotrem jako Václav Havel nebo Karel Schwarzenberg, může kalit snad jen to, že zastupitelé před prázdninami odhlasovali referendum k zástavbě parku Parukářka, čímž se vidina milionových zisků rozplývá. Parukářku se chystala zkultivovat několika věžáky společnost Ortenaria s neznámým vlastníkem, jejíž zájem právě Hurda vydatně prosazoval. Aniž by k ní měl samozřejmě jakékoli vztahy. Je to přece čestný občan Prahy 3 a kmotři jsou ti, co tvrdí opak, že?

Senátor, s. r. o.

Někdejší nepříliš úspěšný vyšetřovatel zkrachovalé IPB a harvardských fondů, posléze šéf detektivní divize agentury Víta Bárty ABL Václav Láska, se dostává na špici českých politických marketérů. Nejenže jako kandidát zelených do Senátu veřejně podpořil Bártovu manželku Kateřinu Klasnovou, kandidující za Zelenou pro jedničku, ale vymyslel rovněž v České republice zatím ojedinělý projekt. Společně s dalšími kandidáty Strany zelených ve Středočeském kraji založili letos v květnu Spolek Incitatus. Účelem spolku je, Palubní deník cituje z veřejných zdrojů: „Poskytování takové podpory jednotlivých nezávislých a kandidátů bez stranické příslušnosti do Senátu Parlamentu České republiky, která bude směřovat k úspěšnému zvolení kandidáta do Senátu Parlamentu České republiky. Podpora nezávislých a nestranických kandidátů do Senátu Parlamentu České republiky, včetně podpory finanční, což je hlavním posláním spolku.“ Jak je vidno, i na volbách do Senátu se dá založit živnost.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít