Laboratoř logistiky

18. května 2015, 00:00 - Vladimír Strakoš
18. května 2015, 00:00

Vysoká škola logistiky v Přerově založila laboratoř logistiky Někteří pedagogové Vysoké školy logistiky jsou zapojeni do činnosti laboratoře RFID na Vysoké škole báňské Technické univerzitě Ostrava a to byla inspirace pro založení laboratoře logistiky. Činnost nově založené laboratoře je zaměřena na výzkumné a vývojové práce logistických systémů, na servisní práce pro uživatele a také na výuku studentů v oblasti logistiky.

Činnost laboratoře je směrována na využití tvůrčího potenciálu nejen pedagogů, ale hlavně studentů. Předpokládá se, že všechny úkoly, které si vedení laboratoře vytyčilo, budou řešeny pracovními týmy studentů, kteří budou vybíráni konkurzem, a to již ve druhém ročníku. Je to proto, aby se mohli na řešení určitého úkolu podílet celá čtyři léta studia. Další důvod je ten, aby svou píli, která je mimo běžné povinnosti studenta, využili při zpracovávání své bakalářské a diplomové práce. Vynikající studenti pak budou směrováni do řešení logistických problémů formou disertačních prací.

Všechny práce v laboratoři jsou směrovány za jedním a jediným cílem, a to je přispět k vývoji dodavatelských řetězců budoucnosti s využitím všech možností moderních metod automatické identifikace (Auto-ID). Tato laboratoř nebude konkurovat sedmi významným laboratořím na světě (USA, Švýcarsko, Korea, Čína a Austrálie), ale zařadí se svým významem mezi menší laboratoře, avšak s velkým úsilím o výchovu mladé generace v uvedeném směru. Laboratoř logistiky je směrována do několika hlavních a nám specifických směrů, a to jak ve vývoji nových metod řízení dopravy, tak do výchovy doktorandů v oboru Dopravní logistika a do výchovy studentů v tomto oboru.

Laboratoř logistiky je součástí soukromé Vysoké školy logistiky, která je jako jediná v Evropě zaměřena na procesy a jejíž základní činností jsou procesy logistické. Vysoká škola vychovává studenty ve všech třech stupních vysokoškolského vzdělávání. To je hlavní důvod, proč ve své pedagogické činnosti potřebujeme laboratoř logistiky, ve které můžeme studenty zapojit do prací pro průmysl a pro firmy, ve kterých se trvale řeší problematika přepravy. V rámci bakalářských i diplomových prací studenti přicházejí s řešením problémů souvisejících s přepravou ve výrobních procesech a to je právě příležitost využít prostředků modelování a znalostí zkušených pedagogů a nabízet firmám možnost modelování a simulací jejich výrobních a skladovacích procesů. Toto je služba, kterou bude laboratoř logistiky podnikatelům a firmám poskytovat. Takovými službami průmyslové sféře se zvýší podíl vysoké školy na rozvoji regionu, a to v oblasti, kterou se zatím nikdo nezabýval.

O autorovi| Vladimír Strakoš * profesor Vysoké školy logistiky a emeritní rektor

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Revoluce? Už dnes si můžete objednat auto na solární pohon.…
Range Rover Velar nadchne už svým vzhledem. Ale tím to nekončí [první dojmy a velká galerie]
Španělský sourozenec Škody Kodiaq se bude jmenovat Donosti, Aran nebo Teide
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se mohlo zdát
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Technologie
Kompletní parametry Skylake-X s 12 až 18 jádry jsou venku. Takty mají překvapivě vysoko
LibreOffice 5.4 vyšel ke stažení. Generuje menší dokumenty a kvalitnější PDF
Na podzim skončí podpora Windows 10 v1511. Toto vydání už skoro nikdo nepoužívá
Konkurence nebo ne, Intel měl v druhém čtvrtletí rekordní tržby. Zvedl i cíle pro celý rok
Microsoft ruší servisní kanály Current Branch a Current Branch for Business [Windows 10]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít