Laboratoř logistiky

18. května 2015, 00:00 - Vladimír Strakoš
18. května 2015, 00:00

Vysoká škola logistiky v Přerově založila laboratoř logistiky Někteří pedagogové Vysoké školy logistiky jsou zapojeni do činnosti laboratoře RFID na Vysoké škole báňské Technické univerzitě Ostrava a to byla inspirace pro založení laboratoře logistiky. Činnost nově založené laboratoře je zaměřena na výzkumné a vývojové práce logistických systémů, na servisní práce pro uživatele a také na výuku studentů v oblasti logistiky.

Činnost laboratoře je směrována na využití tvůrčího potenciálu nejen pedagogů, ale hlavně studentů. Předpokládá se, že všechny úkoly, které si vedení laboratoře vytyčilo, budou řešeny pracovními týmy studentů, kteří budou vybíráni konkurzem, a to již ve druhém ročníku. Je to proto, aby se mohli na řešení určitého úkolu podílet celá čtyři léta studia. Další důvod je ten, aby svou píli, která je mimo běžné povinnosti studenta, využili při zpracovávání své bakalářské a diplomové práce. Vynikající studenti pak budou směrováni do řešení logistických problémů formou disertačních prací.

Všechny práce v laboratoři jsou směrovány za jedním a jediným cílem, a to je přispět k vývoji dodavatelských řetězců budoucnosti s využitím všech možností moderních metod automatické identifikace (Auto-ID). Tato laboratoř nebude konkurovat sedmi významným laboratořím na světě (USA, Švýcarsko, Korea, Čína a Austrálie), ale zařadí se svým významem mezi menší laboratoře, avšak s velkým úsilím o výchovu mladé generace v uvedeném směru. Laboratoř logistiky je směrována do několika hlavních a nám specifických směrů, a to jak ve vývoji nových metod řízení dopravy, tak do výchovy doktorandů v oboru Dopravní logistika a do výchovy studentů v tomto oboru.

Laboratoř logistiky je součástí soukromé Vysoké školy logistiky, která je jako jediná v Evropě zaměřena na procesy a jejíž základní činností jsou procesy logistické. Vysoká škola vychovává studenty ve všech třech stupních vysokoškolského vzdělávání. To je hlavní důvod, proč ve své pedagogické činnosti potřebujeme laboratoř logistiky, ve které můžeme studenty zapojit do prací pro průmysl a pro firmy, ve kterých se trvale řeší problematika přepravy. V rámci bakalářských i diplomových prací studenti přicházejí s řešením problémů souvisejících s přepravou ve výrobních procesech a to je právě příležitost využít prostředků modelování a znalostí zkušených pedagogů a nabízet firmám možnost modelování a simulací jejich výrobních a skladovacích procesů. Toto je služba, kterou bude laboratoř logistiky podnikatelům a firmám poskytovat. Takovými službami průmyslové sféře se zvýší podíl vysoké školy na rozvoji regionu, a to v oblasti, kterou se zatím nikdo nezabýval.

O autorovi| Vladimír Strakoš * profesor Vysoké školy logistiky a emeritní rektor

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti by tu mohla být už za měsíc. Skoro tak rychlá, jako GTX 1080?
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít