Article, show

Kultura piva v českém lese

02. února 2015, 00:00 - (red)
02. února 2015, 00:00

Není to tak dávno, co nejlépe komunikující český ministr Marian Jurečka, kudy chodil, tudy vykládal o tom, že v jím řízených podnicích se bude marketing a sponzoring omezovat jen na to, co bezprostředně souvisí s „core byznysem“ dané firmy. Už žádné konference od Kovarčíka, žádné tenisové mače od Černoška, žádné Zlaté tretry, hřímal Jurečka. Palubní deník s potěšením konstatuje, že náš ministr zemědělství musel buď popřít vše, co na tohle téma dosud vykládal, anebo vymyslel opravdu pronikavý product placement.

Diskrétně, avšak důrazně totiž doporučil národnímu podniku Budvar a státnímu podniku Lesy ČR, aby podpořily milionovými částkami natáčení nového českého ? lmu. On přece nemůže být jako jeho nehospodární předchůdci. Pokud Jurečka dodrží slovo, máme se na co těšit. Když core byznys, tak core byznys, takže ? lm nemůže být o ničem jiném než o intenzivním nasávání budvaru někde na mechu a kapradí, vždy však zřetelně označeném cedulkou státního podniku. Již brzy v našich kinech.

MARNÉ ŤOKÁNÍ Ministr dopravy Dan Ťok je pobouřen skutečností, že ještě čerstvý exšéf Českých drah Daniel Kurucz chce pomoci O2 získat podíl v ČD Telematice, již prodává Dial Telecom. Mít konkurenta ve vlastní firmě je určitě nežádoucí, ale ministr by si měl raději ověřit, jak dlouho ČD Telematika vlastně ještě bude pobývat v resortu jako výnosná dcerka Českých drah. Jejich dozorčí rada se totiž podle zdrojů Palubního deníku již nějaký čas zabývá materiálem, jenž má řešit fakt, že se našemu železničnímu dopravci nepodaří získat prodejem nádraží miliardy, které potřebuje k udržení platební schopnosti. A tak je na stole místo prodeje nádraží prodej majetkových účastí ČD, včetně Telematiky, ale i ČD Carga. První na řadě by mohl být Výzkumný ústav železniční. SMARTPHILDA Univerzita Karlova bývá označována za zkostnatělou instituci. Závan moderní doby ale provětral i chodby tamní Filozofické fakulty. Na nedávném kolegiu děkana se řešila prekérní situace – během prosincových promocí bakalářů se nedostavili do Karolina žádní pedagogové. Trapně se pak řešilo, koho navléct do taláru, aby šel vytvářet zdání slavnostního aktu. Z dlouhé debaty vzešlo vskutku převratné řešení. Napříště bude jmenován vedoucí skupiny vyučujících, který bude vybaven čísly mobilních telefonů kolegů. Digitální pokrok opravdu zastavit nelze.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost.…
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Transfăgărășan s Mazdou MX-5 je zážitek, na jaký se jen tak nezapomíná
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První majitelé se dočkají v říjnu
Technologie
Velká aktualizace ovladačů u AMD. Mnohé novinky pro hráče, GPU Profiler pro vývojáře
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít