Kultura piva v českém lese

02. února 2015, 00:00 - (red)
02. února 2015, 00:00

Není to tak dávno, co nejlépe komunikující český ministr Marian Jurečka, kudy chodil, tudy vykládal o tom, že v jím řízených podnicích se bude marketing a sponzoring omezovat jen na to, co bezprostředně souvisí s „core byznysem“ dané firmy. Už žádné konference od Kovarčíka, žádné tenisové mače od Černoška, žádné Zlaté tretry, hřímal Jurečka. Palubní deník s potěšením konstatuje, že náš ministr zemědělství musel buď popřít vše, co na tohle téma dosud vykládal, anebo vymyslel opravdu pronikavý product placement.

Diskrétně, avšak důrazně totiž doporučil národnímu podniku Budvar a státnímu podniku Lesy ČR, aby podpořily milionovými částkami natáčení nového českého ? lmu. On přece nemůže být jako jeho nehospodární předchůdci. Pokud Jurečka dodrží slovo, máme se na co těšit. Když core byznys, tak core byznys, takže ? lm nemůže být o ničem jiném než o intenzivním nasávání budvaru někde na mechu a kapradí, vždy však zřetelně označeném cedulkou státního podniku. Již brzy v našich kinech.

MARNÉ ŤOKÁNÍ Ministr dopravy Dan Ťok je pobouřen skutečností, že ještě čerstvý exšéf Českých drah Daniel Kurucz chce pomoci O2 získat podíl v ČD Telematice, již prodává Dial Telecom. Mít konkurenta ve vlastní firmě je určitě nežádoucí, ale ministr by si měl raději ověřit, jak dlouho ČD Telematika vlastně ještě bude pobývat v resortu jako výnosná dcerka Českých drah. Jejich dozorčí rada se totiž podle zdrojů Palubního deníku již nějaký čas zabývá materiálem, jenž má řešit fakt, že se našemu železničnímu dopravci nepodaří získat prodejem nádraží miliardy, které potřebuje k udržení platební schopnosti. A tak je na stole místo prodeje nádraží prodej majetkových účastí ČD, včetně Telematiky, ale i ČD Carga. První na řadě by mohl být Výzkumný ústav železniční. SMARTPHILDA Univerzita Karlova bývá označována za zkostnatělou instituci. Závan moderní doby ale provětral i chodby tamní Filozofické fakulty. Na nedávném kolegiu děkana se řešila prekérní situace – během prosincových promocí bakalářů se nedostavili do Karolina žádní pedagogové. Trapně se pak řešilo, koho navléct do taláru, aby šel vytvářet zdání slavnostního aktu. Z dlouhé debaty vzešlo vskutku převratné řešení. Napříště bude jmenován vedoucí skupiny vyučujících, který bude vybaven čísly mobilních telefonů kolegů. Digitální pokrok opravdu zastavit nelze.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Co potřebujete vědět o pojištění pro zvířata předtím, než ho založíte
Chcete přijmout brigádníka? Rady a tipy, jak na zaměstnávání brigádníků!
Až 52 600 Kč za semestr aneb poplatky za delší studium na VŠ
Auta
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se…
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Toyota oslavila 20. výročí hybridů. Vůbec poprvé zavítala do ČR také vodíková Mirai
Technologie
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Paměti a SSD budou dál zdražovat, zlepšení cen může nastat až v roce 2018
Tip: Hromadu užitečného softwaru za 534 dolarů můžete mít jen za 12 dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít