Kultura piva v českém lese

02. února 2015, 00:00 - (red)
02. února 2015, 00:00

Není to tak dávno, co nejlépe komunikující český ministr Marian Jurečka, kudy chodil, tudy vykládal o tom, že v jím řízených podnicích se bude marketing a sponzoring omezovat jen na to, co bezprostředně souvisí s „core byznysem“ dané firmy. Už žádné konference od Kovarčíka, žádné tenisové mače od Černoška, žádné Zlaté tretry, hřímal Jurečka. Palubní deník s potěšením konstatuje, že náš ministr zemědělství musel buď popřít vše, co na tohle téma dosud vykládal, anebo vymyslel opravdu pronikavý product placement.

Diskrétně, avšak důrazně totiž doporučil národnímu podniku Budvar a státnímu podniku Lesy ČR, aby podpořily milionovými částkami natáčení nového českého ? lmu. On přece nemůže být jako jeho nehospodární předchůdci. Pokud Jurečka dodrží slovo, máme se na co těšit. Když core byznys, tak core byznys, takže ? lm nemůže být o ničem jiném než o intenzivním nasávání budvaru někde na mechu a kapradí, vždy však zřetelně označeném cedulkou státního podniku. Již brzy v našich kinech.

MARNÉ ŤOKÁNÍ Ministr dopravy Dan Ťok je pobouřen skutečností, že ještě čerstvý exšéf Českých drah Daniel Kurucz chce pomoci O2 získat podíl v ČD Telematice, již prodává Dial Telecom. Mít konkurenta ve vlastní firmě je určitě nežádoucí, ale ministr by si měl raději ověřit, jak dlouho ČD Telematika vlastně ještě bude pobývat v resortu jako výnosná dcerka Českých drah. Jejich dozorčí rada se totiž podle zdrojů Palubního deníku již nějaký čas zabývá materiálem, jenž má řešit fakt, že se našemu železničnímu dopravci nepodaří získat prodejem nádraží miliardy, které potřebuje k udržení platební schopnosti. A tak je na stole místo prodeje nádraží prodej majetkových účastí ČD, včetně Telematiky, ale i ČD Carga. První na řadě by mohl být Výzkumný ústav železniční. SMARTPHILDA Univerzita Karlova bývá označována za zkostnatělou instituci. Závan moderní doby ale provětral i chodby tamní Filozofické fakulty. Na nedávném kolegiu děkana se řešila prekérní situace – během prosincových promocí bakalářů se nedostavili do Karolina žádní pedagogové. Trapně se pak řešilo, koho navléct do taláru, aby šel vytvářet zdání slavnostního aktu. Z dlouhé debaty vzešlo vskutku převratné řešení. Napříště bude jmenován vedoucí skupiny vyučujících, který bude vybaven čísly mobilních telefonů kolegů. Digitální pokrok opravdu zastavit nelze.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Někteří lidé se ve Windows 8.1 nemohou přihlásit prostřednictvím účtu Microsoft
iFixit rozebral nové iPhony 8 do posledního šroubku. Apple zmenšil akumulátor
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít