Kuchtíci Robert, Ivo a kabelky

07. dubna 2015, 00:00 - JAN HRBÁČEK
07. dubna 2015, 00:00

Janu Nečasovou chtějí Šlachta s Ištvanem – poté, co se jim nepodařilo prokázat korupci – poslat do vězení za daňové úniky

Dejte do hrnce panovačnou žárlivku, úslužné generály, vykutálené poslance a dlouho vařte na silném plameni. Šéf elitních detektivů Robert Šlachta a návladní Ivo Ištvan kuchtili protistátní spiknutí. Namísto excelentního menu se jim však povedl uklohnit nechutný blivajz. A to až takový, že se ministerstvo spravedlnosti muselo bývalým poslancům ODS nebývale pokorně omluvit. Ale vláda padla a Šlachta s Ištvanem svojí nekompetentností otevřeli dveře vrchnímu palermistovi Babišovi.

Místo toho, aby oba po debaklu bez okolků zamkli a předali svoje kanceláře, náhradou za proklamovaný hon na lobbisty nově políčili na nejsnadnější oběť Janu Nečasovou, dříve Nagyovou. Z manželky expremiéra Petra Nečase po roce a půl vyšetřování usochali pomyslného mafiána Al Capona. Toho poté, co se jim nepodařilo prokázat korupci, chtějí poslat do vězení za daňové úniky, respektive nezdaněné dary. Podle vyšetřovatelské elity měla Nečasová zaplatit daň ve výši 705 tisíc korun za luxusní šperky (náhrdelník od Cartiera za více než milion korun), hodinky, luxusní kabelky, boty, oblečení, a dokonce i toaletní potřeby jako mýdla či vonné svíčky v údajné hodnotě devět a půl milionu.

Nagyovou si takto podle policie měli předcházet někdejší šéf Státního pozemkového úřadu Petr Šťovíček, exministr a ředitel ČEPS Vladimír Tošovský, exministr Tomáš Chalupa, bývalý ekonomický náměstek pražského dopravního podniku Martin Horák, byznysmen Daniel Křetínský, lobbista Vladimír Johanes, blíže nespecifikovaný Ital „Giussepe“ a další prosebníci. Ani to ale nezabránilo detektivům ve svérázné vyšetřovací konstrukci, která odstřelila vládu, přičemž Českou republiku uvrhla do vlivu řepkového krále Babiše.

Pokud bychom zůstali u pomyslné gastronomie, Šlachta s Ištvanem představují Jirku Babicu a Vláďu Hrušku. Při doufání v lepší zítřky se modleme, aby nám už představitelé policie a prokuratury podobně nechutné pokrmy neservírovali. Ale dovařeno zjevně je.

Účet by tentokrát ovšem měli platit především ti, kteří tuto nepoživatelnou krmi připravili.

Šéf elitních detektivů Robert Šlachta a návladní Ivo Ištvan vařili protistátní spiknutí, povedl se jim však nechutný blivajz.

O autorovi| JAN HRBÁČEK, hrbacek@mf.cz

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít