Kuchtíci Robert, Ivo a kabelky

07. dubna 2015, 00:00 - JAN HRBÁČEK
07. dubna 2015, 00:00

Janu Nečasovou chtějí Šlachta s Ištvanem – poté, co se jim nepodařilo prokázat korupci – poslat do vězení za daňové úniky

Dejte do hrnce panovačnou žárlivku, úslužné generály, vykutálené poslance a dlouho vařte na silném plameni. Šéf elitních detektivů Robert Šlachta a návladní Ivo Ištvan kuchtili protistátní spiknutí. Namísto excelentního menu se jim však povedl uklohnit nechutný blivajz. A to až takový, že se ministerstvo spravedlnosti muselo bývalým poslancům ODS nebývale pokorně omluvit. Ale vláda padla a Šlachta s Ištvanem svojí nekompetentností otevřeli dveře vrchnímu palermistovi Babišovi.

Místo toho, aby oba po debaklu bez okolků zamkli a předali svoje kanceláře, náhradou za proklamovaný hon na lobbisty nově políčili na nejsnadnější oběť Janu Nečasovou, dříve Nagyovou. Z manželky expremiéra Petra Nečase po roce a půl vyšetřování usochali pomyslného mafiána Al Capona. Toho poté, co se jim nepodařilo prokázat korupci, chtějí poslat do vězení za daňové úniky, respektive nezdaněné dary. Podle vyšetřovatelské elity měla Nečasová zaplatit daň ve výši 705 tisíc korun za luxusní šperky (náhrdelník od Cartiera za více než milion korun), hodinky, luxusní kabelky, boty, oblečení, a dokonce i toaletní potřeby jako mýdla či vonné svíčky v údajné hodnotě devět a půl milionu.

Nagyovou si takto podle policie měli předcházet někdejší šéf Státního pozemkového úřadu Petr Šťovíček, exministr a ředitel ČEPS Vladimír Tošovský, exministr Tomáš Chalupa, bývalý ekonomický náměstek pražského dopravního podniku Martin Horák, byznysmen Daniel Křetínský, lobbista Vladimír Johanes, blíže nespecifikovaný Ital „Giussepe“ a další prosebníci. Ani to ale nezabránilo detektivům ve svérázné vyšetřovací konstrukci, která odstřelila vládu, přičemž Českou republiku uvrhla do vlivu řepkového krále Babiše.

Pokud bychom zůstali u pomyslné gastronomie, Šlachta s Ištvanem představují Jirku Babicu a Vláďu Hrušku. Při doufání v lepší zítřky se modleme, aby nám už představitelé policie a prokuratury podobně nechutné pokrmy neservírovali. Ale dovařeno zjevně je.

Účet by tentokrát ovšem měli platit především ti, kteří tuto nepoživatelnou krmi připravili.

Šéf elitních detektivů Robert Šlachta a návladní Ivo Ištvan vařili protistátní spiknutí, povedl se jim však nechutný blivajz.

O autorovi| JAN HRBÁČEK, hrbacek@mf.cz

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít