Krátce

14. září 2015, 00:00 -
14. září 2015, 00:00

ČESKÁ CENTRA * Česká centra, příspěvkovou organizaci ministerstva zahraničních věcí, povede Zdeněk Lyčka. Lyčka (57) doposud působil jako ředitel úseku strategie a rozvoje Českých center a zástupce generální ředitelky. V minulosti byl velvyslancem v Dánsku, ředitelem Českého centra Stockholm či ředitelem odboru kulturních a krajanských vztahů ministerstva. Ve funkci generálního ředitele nahradil Vilmu Anýžovou, která organizaci vedla od roku 2012 a nyní nastoupí na místo ředitelky Českého centra Bratislava.

TPA HORWATH * Tomáš Podškubka, senior manager společnosti TPA Horwath, úspěšně složil zkoušku RICS APC (Assessment of Professional Competence) u institutu The Royal Institution of Chartered Surveyors a stal se jedním z nejkvalifikovanějších odborníků v oblasti oceňování nemovitostí. Podškubka působí v TPA Horwath od roku 2006. Je zodpovědný za oceňovací a znalecké posudky znaleckého ústavu TPA Horwath Valuation Services. Působí také jako soudní znalec pro obor ekonomika, odvětví ceny a odhady se specializací na oceňování podniků, cenných papírů a nehmotného majetku.

VMWARE * Společnost VMware jmenovala Jeana-Pierra Brularda senior viceprezidentem a generálním ředitelem pro region EMEA. Brulard ve společnosti VMware působí od roku 2009 a posledních šest let řídil jižní část regionu EMEA v pozici senior viceprezidenta. K jeho novým úkolům bude patřit optimalizace strategie a dlouhodobé plánování, ale i rozvoj a zvyšování výnosů v oblastech, jako je softwarově definované datové centrum, firemní mobilita a cloudové služby. Brulard vystřídá Maurizia Carliho, který se stal generálním ředitelem společnosti VMware pro americký trh.

ČLFA * Předsedou představenstva České leasingové a finanční asociace (ČLFA) byl zvolen Libor Bosák. V čele asociace nahradil dosavadní jednatelku společnosti Škofin Jiřinu Tapšíkovou, která představenstvu ČLFA předsedala od roku 2011.

Libor Bosák (50) zastával řadu vysokých manažerských pozic v rámci bankovní skupiny ČSOB. Od roku 2009 je předsedou představenstva a generálním ředitelem firmy ČSOB Leasing v České republice. V současné době je zároveň prezidentem mezinárodní leasingové asociace IFLA.

Mohlo by vás zajímat

Bývalý výkonný ředitel Central Group Aleš Novotný u soudu

Soud snížil tresty za daňové úniky v kauze Central Group

Výlov největšího českého rybníka Rožmberk

Zelená nafta i pro rybníkáře. Novela zákona o spotřebních daních míří do Senátu

 Karlovarská korunní

Krúpova Arca kupuje Korunní. Stává se dvojkou trhu

 Právník Martin Aschenbrenner (PRK Partners).

Finance do firmy, to je jako transfuze krve

Sídlo společnosti British American Tobacco (divize pro Západní Evropu) v bavorském Bayreuthu

Rodí se tabákový gigant. BAT za zbytek Reynoldse nabízí přes bilion korun

 ilustační foto

Euro kleslo vůči dolaru na sedmiměsíční minimum

  • Anastázie Harris: Anglii zbývá už jen královna

  • Vratislav Strašil: Auta sice milujeme a žijeme z nich,…

  • Vladimír Beneš: Jediný neurochirurg, po kterém…

  • Jan Vančura: krejčí miliardářů

  • Lenka Vejválková: Jak funguje zákulisí fashion byznysu

  • Euro Business Express

  • Josef Bernard: Stát Škodovce hodně pomohl

  • James Cusumano: Pochybuji, že Elvis žije

  • Vlastimil Harapes: Nemám rád cyklostezky a nejraději bych…

Hry pro příležitostné hráče