Krátce

14. září 2015, 00:00 -
14. září 2015, 00:00

ČESKÁ CENTRA * Česká centra, příspěvkovou organizaci ministerstva zahraničních věcí, povede Zdeněk Lyčka. Lyčka (57) doposud působil jako ředitel úseku strategie a rozvoje Českých center a zástupce generální ředitelky. V minulosti byl velvyslancem v Dánsku, ředitelem Českého centra Stockholm či ředitelem odboru kulturních a krajanských vztahů ministerstva. Ve funkci generálního ředitele nahradil Vilmu Anýžovou, která organizaci vedla od roku 2012 a nyní nastoupí na místo ředitelky Českého centra Bratislava.

TPA HORWATH * Tomáš Podškubka, senior manager společnosti TPA Horwath, úspěšně složil zkoušku RICS APC (Assessment of Professional Competence) u institutu The Royal Institution of Chartered Surveyors a stal se jedním z nejkvalifikovanějších odborníků v oblasti oceňování nemovitostí. Podškubka působí v TPA Horwath od roku 2006. Je zodpovědný za oceňovací a znalecké posudky znaleckého ústavu TPA Horwath Valuation Services. Působí také jako soudní znalec pro obor ekonomika, odvětví ceny a odhady se specializací na oceňování podniků, cenných papírů a nehmotného majetku.

VMWARE * Společnost VMware jmenovala Jeana-Pierra Brularda senior viceprezidentem a generálním ředitelem pro region EMEA. Brulard ve společnosti VMware působí od roku 2009 a posledních šest let řídil jižní část regionu EMEA v pozici senior viceprezidenta. K jeho novým úkolům bude patřit optimalizace strategie a dlouhodobé plánování, ale i rozvoj a zvyšování výnosů v oblastech, jako je softwarově definované datové centrum, firemní mobilita a cloudové služby. Brulard vystřídá Maurizia Carliho, který se stal generálním ředitelem společnosti VMware pro americký trh.

ČLFA * Předsedou představenstva České leasingové a finanční asociace (ČLFA) byl zvolen Libor Bosák. V čele asociace nahradil dosavadní jednatelku společnosti Škofin Jiřinu Tapšíkovou, která představenstvu ČLFA předsedala od roku 2011.

Libor Bosák (50) zastával řadu vysokých manažerských pozic v rámci bankovní skupiny ČSOB. Od roku 2009 je předsedou představenstva a generálním ředitelem firmy ČSOB Leasing v České republice. V současné době je zároveň prezidentem mezinárodní leasingové asociace IFLA.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan…
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
Technologie
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít