Krátce

24. června 2013, 00:00 - Lenka Michálková
24. června 2013, 00:00

DO 14. ČERVENCE Chodovský pop­up store Pražské nákupní Centrum Chodov otevřelo unikátní pop­up store českých designérů. K vidění i ke koupi jsou zde originální výrobky z dílny devíti talentovaných mladých návrhářů, kteří jsou ceněni v oboru módy a designu. Obchod nabídne dámské modely z kolekcí Mira Saba, Jsem a Katarze, novou pánskou módu značky Fiorina Fury, šperky od Blueberries a Markéty Richterové, obuv slovenské designérky Zuzany Serbákové, kabelky od Tjuuli či stylová mýdla značky Soap.

OD 25. ČERVNA DO 7. ZÁŘÍ Letní shakespearovské slavnosti Letošní přehlídku divadelních her Williama Shakespeara pod širým nebem zahájí premiéra komedie Sen noci svatojánské v nastudování režisérské dvojice Skutr Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského. V dvojroli Titanie a Hippolyty se představí Vanda Hybnerová, Oberona a Thésea hraje David Prachař. Na pódia se vrátí loňská premiéra Richarda III. v hlavních rolích s Jiřím Langmajerem a Klárou Issovou. Pražskou premiéru bude mít hra Dvaja páni z Verony s Lukášem Vaculíkem a Zuzanou Norisovou a Marná lásky snaha. Reprízovat se budou hry Veselé paničky windsorské a Zkrocení zlé ženy s Tatianou Vilhelmovou a Romanem Zachem. Představení se odehrají na otevřených scénách v Praze (v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu a na Malostranském náměstí 13), v Brně (hrad Špilberk), v Ostravě (Slezskoostravský hrad), ve Zvolenu (Zvolenský zámok) a v Bratislavě (Bratislavský hrad).

DO 8. ZÁŘÍ Jiří David: Křik paviánů V prostorách Colloredo­Mansfeldského paláce v pražské Karlově ulici vystavuje své obrazy výtvarník Jiří David. Expozice představuje průřez jeho prací z let 2011 až 2013 a zahrnuje obrazy a plastiky, jejichž společným rysem je tvorba za pomoci betonu. První obrazy tvořené technikou nanášení zednického betonu na nenašepsované bavlněné malířské plátno začal Jiří David tvořit již roku 1994. V sobotu 29. června pořádá Galerie hlavního města Prahy doprovodnou akci k této výstavě s názvem Tvořivé dialogy s uměním: překračování hranic malby. Účastníci workshopu se mohou seznámit a vyzkoušet si tradiční i netradiční umělecké techniky.

OD 25. ČERVNA DO 31. SRPNA Herecké osobnosti na Vyšehradě Jubilejní 10. ročník Metropolitního léta hereckých osobností proběhne na Letní scéně Vyšehradu. Připraveny jsou dvě premiéry a dalších pět titulů uváděných s úspěchem v předešlých letech, nebudou chybět ani hudební vystoupení pod širým nebem. Prvním představením z 62 večerů bude světová premiéra hry Patrika Hartla Hvězda s Evou Holubovou v hlavní roli. V druhé premiéře 18. července se pod režijním vedením Adama Krause v komedii Opačné pohlaví představí Jana Krausová, Michaela Maurerová, Bob Klepl a Roman Štabrňák.

OD 28. ČERVNA DO 6. ČERVENCE Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary Letošní 48. ročník karlovarského festivalu přivítá amerického herce Johna Travoltu, kterého ocení Křišťálovým glóbem za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Při této příležitosti bude slavnostně uveden snímek Sezona zabíjení (Killing Season, 2013), který spojuje pod režií Marka Stevena Johnsona herce Johna Travoltu a Roberta De Nira v napínavém souboji, na jehož počátku stály dávné válečné události a traumata, která nelze potlačit. Další podrobnosti o programu festivalu najdete na adrese www.kvifi.com.

O autorovi| (michalkova@mf.cz)

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít