Krátce

24. června 2013, 00:00 - Lenka Michálková
24. června 2013, 00:00

DO 14. ČERVENCE Chodovský pop­up store Pražské nákupní Centrum Chodov otevřelo unikátní pop­up store českých designérů. K vidění i ke koupi jsou zde originální výrobky z dílny devíti talentovaných mladých návrhářů, kteří jsou ceněni v oboru módy a designu. Obchod nabídne dámské modely z kolekcí Mira Saba, Jsem a Katarze, novou pánskou módu značky Fiorina Fury, šperky od Blueberries a Markéty Richterové, obuv slovenské designérky Zuzany Serbákové, kabelky od Tjuuli či stylová mýdla značky Soap.

OD 25. ČERVNA DO 7. ZÁŘÍ Letní shakespearovské slavnosti Letošní přehlídku divadelních her Williama Shakespeara pod širým nebem zahájí premiéra komedie Sen noci svatojánské v nastudování režisérské dvojice Skutr Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského. V dvojroli Titanie a Hippolyty se představí Vanda Hybnerová, Oberona a Thésea hraje David Prachař. Na pódia se vrátí loňská premiéra Richarda III. v hlavních rolích s Jiřím Langmajerem a Klárou Issovou. Pražskou premiéru bude mít hra Dvaja páni z Verony s Lukášem Vaculíkem a Zuzanou Norisovou a Marná lásky snaha. Reprízovat se budou hry Veselé paničky windsorské a Zkrocení zlé ženy s Tatianou Vilhelmovou a Romanem Zachem. Představení se odehrají na otevřených scénách v Praze (v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu a na Malostranském náměstí 13), v Brně (hrad Špilberk), v Ostravě (Slezskoostravský hrad), ve Zvolenu (Zvolenský zámok) a v Bratislavě (Bratislavský hrad).

DO 8. ZÁŘÍ Jiří David: Křik paviánů V prostorách Colloredo­Mansfeldského paláce v pražské Karlově ulici vystavuje své obrazy výtvarník Jiří David. Expozice představuje průřez jeho prací z let 2011 až 2013 a zahrnuje obrazy a plastiky, jejichž společným rysem je tvorba za pomoci betonu. První obrazy tvořené technikou nanášení zednického betonu na nenašepsované bavlněné malířské plátno začal Jiří David tvořit již roku 1994. V sobotu 29. června pořádá Galerie hlavního města Prahy doprovodnou akci k této výstavě s názvem Tvořivé dialogy s uměním: překračování hranic malby. Účastníci workshopu se mohou seznámit a vyzkoušet si tradiční i netradiční umělecké techniky.

OD 25. ČERVNA DO 31. SRPNA Herecké osobnosti na Vyšehradě Jubilejní 10. ročník Metropolitního léta hereckých osobností proběhne na Letní scéně Vyšehradu. Připraveny jsou dvě premiéry a dalších pět titulů uváděných s úspěchem v předešlých letech, nebudou chybět ani hudební vystoupení pod širým nebem. Prvním představením z 62 večerů bude světová premiéra hry Patrika Hartla Hvězda s Evou Holubovou v hlavní roli. V druhé premiéře 18. července se pod režijním vedením Adama Krause v komedii Opačné pohlaví představí Jana Krausová, Michaela Maurerová, Bob Klepl a Roman Štabrňák.

OD 28. ČERVNA DO 6. ČERVENCE Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary Letošní 48. ročník karlovarského festivalu přivítá amerického herce Johna Travoltu, kterého ocení Křišťálovým glóbem za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Při této příležitosti bude slavnostně uveden snímek Sezona zabíjení (Killing Season, 2013), který spojuje pod režií Marka Stevena Johnsona herce Johna Travoltu a Roberta De Nira v napínavém souboji, na jehož počátku stály dávné válečné události a traumata, která nelze potlačit. Další podrobnosti o programu festivalu najdete na adrese www.kvifi.com.

O autorovi| (michalkova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji…
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a nyní slaví 40 let
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Technologie
Nejvýkonnější herní konzoli si už můžete předobjednat. Xbox One X stojí 13 500 Kč
Osmijádrové Intely na příští rok by stále mohly být 14nm, založené na Coffee Lake
E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na první ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít