Krátce

24. června 2013, 00:00 - Lenka Michálková
24. června 2013, 00:00

DO 14. ČERVENCE Chodovský pop­up store Pražské nákupní Centrum Chodov otevřelo unikátní pop­up store českých designérů. K vidění i ke koupi jsou zde originální výrobky z dílny devíti talentovaných mladých návrhářů, kteří jsou ceněni v oboru módy a designu. Obchod nabídne dámské modely z kolekcí Mira Saba, Jsem a Katarze, novou pánskou módu značky Fiorina Fury, šperky od Blueberries a Markéty Richterové, obuv slovenské designérky Zuzany Serbákové, kabelky od Tjuuli či stylová mýdla značky Soap.

OD 25. ČERVNA DO 7. ZÁŘÍ Letní shakespearovské slavnosti Letošní přehlídku divadelních her Williama Shakespeara pod širým nebem zahájí premiéra komedie Sen noci svatojánské v nastudování režisérské dvojice Skutr Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského. V dvojroli Titanie a Hippolyty se představí Vanda Hybnerová, Oberona a Thésea hraje David Prachař. Na pódia se vrátí loňská premiéra Richarda III. v hlavních rolích s Jiřím Langmajerem a Klárou Issovou. Pražskou premiéru bude mít hra Dvaja páni z Verony s Lukášem Vaculíkem a Zuzanou Norisovou a Marná lásky snaha. Reprízovat se budou hry Veselé paničky windsorské a Zkrocení zlé ženy s Tatianou Vilhelmovou a Romanem Zachem. Představení se odehrají na otevřených scénách v Praze (v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu a na Malostranském náměstí 13), v Brně (hrad Špilberk), v Ostravě (Slezskoostravský hrad), ve Zvolenu (Zvolenský zámok) a v Bratislavě (Bratislavský hrad).

DO 8. ZÁŘÍ Jiří David: Křik paviánů V prostorách Colloredo­Mansfeldského paláce v pražské Karlově ulici vystavuje své obrazy výtvarník Jiří David. Expozice představuje průřez jeho prací z let 2011 až 2013 a zahrnuje obrazy a plastiky, jejichž společným rysem je tvorba za pomoci betonu. První obrazy tvořené technikou nanášení zednického betonu na nenašepsované bavlněné malířské plátno začal Jiří David tvořit již roku 1994. V sobotu 29. června pořádá Galerie hlavního města Prahy doprovodnou akci k této výstavě s názvem Tvořivé dialogy s uměním: překračování hranic malby. Účastníci workshopu se mohou seznámit a vyzkoušet si tradiční i netradiční umělecké techniky.

OD 25. ČERVNA DO 31. SRPNA Herecké osobnosti na Vyšehradě Jubilejní 10. ročník Metropolitního léta hereckých osobností proběhne na Letní scéně Vyšehradu. Připraveny jsou dvě premiéry a dalších pět titulů uváděných s úspěchem v předešlých letech, nebudou chybět ani hudební vystoupení pod širým nebem. Prvním představením z 62 večerů bude světová premiéra hry Patrika Hartla Hvězda s Evou Holubovou v hlavní roli. V druhé premiéře 18. července se pod režijním vedením Adama Krause v komedii Opačné pohlaví představí Jana Krausová, Michaela Maurerová, Bob Klepl a Roman Štabrňák.

OD 28. ČERVNA DO 6. ČERVENCE Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary Letošní 48. ročník karlovarského festivalu přivítá amerického herce Johna Travoltu, kterého ocení Křišťálovým glóbem za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Při této příležitosti bude slavnostně uveden snímek Sezona zabíjení (Killing Season, 2013), který spojuje pod režií Marka Stevena Johnsona herce Johna Travoltu a Roberta De Nira v napínavém souboji, na jehož počátku stály dávné válečné události a traumata, která nelze potlačit. Další podrobnosti o programu festivalu najdete na adrese www.kvifi.com.

O autorovi| (michalkova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které Vás ochrání před otravnými telefonáty
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Nové BMW M5 s pohonem xDrive prozrazeno. Oficiálně se představí brzy
Na Audi RS Q5 už čekat nemusíte. K dispozici je SQ5 vyladěná na 425 koní a 550 Nm
Retro na neděli: Ford GT40 vznikl jako pomsta značce Ferrari
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Technologie
Google dnes představí Android O. Stylově na zatmění Slunce v USA
Intel vydává nové Atomy pro servery. 16 jader, spotřeba do 30 W a 10 Gb/s síťovky k tomu
Xbox One X bude stát 13 500 Kč. Do obchodů půjde i limitovaná edice Scorpio
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
První 120Hz 4K monitor je tu. S nižším rozlišením umí i 480 Hz a vyrábí ho dva nadšenci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít